Skocz do zawartości

Przytułek hipochondryka


Dix__

Rekomendowane odpowiedzi

Ciekawe to jest to, że źródła zapomniano podać. Słowem - nikt się nie chce do tych "rewelacji" przyznać.

 

Mam takie pytanie. W ostatnich kilku dniach pracowalem w miejscu, gdzie mialem ciagla stycznosc z roznego rodzaju chemikaliami. Przeszkadzalo mi to, bowiem ciagle czulem zatkany nos. Wczoraj po powrocie do domu zauwazylem... ze na czole mam takie jakby dwa... pagorki? Nie rzucaja sie w oczy, jednak pod swiatlo sa widoczne. Pomyslalem sobie: "No tak, pewnie nigdy nie zwrocilem na to uwagi". Ale dzis doszedlem do wniosku, ze to nie zaden guz z dziecinstwa, bowiem sa to dwa oddzielne, proporcjonalne uwypuklenia, znajdujace sie nad brwiami, przy srodku czola. No i wydedukowalem, ze to ma jakis zwiazek z nosem, a nastepnie sie bardzo zmartwilem. Bo nie wiem czy mi to po prostu zejdzie po dniu, dwoch, siedemnastu, czy musze cos z tym zrobic? Swoja droga do tej pracy juz nie wracam, bo nie mam zamiaru sobie zdrowia pogarszac kosztem pieniedzy (choc nie mam pojecia z czym mam do czynienia). No i w google rowniez nic nie znalazlem.

Trudno się powstrzymać od zgajania czy to ROGI Ci nie paczkują :keke:

 

A na serio to napisz coś bliżej bo nalałeś wiele wody a mało jest konkretów. :>

Odnośnik do komentarza

Ok, wiec podejrzewam, ze ma to zwiazek z zatokami. Wskazuje na to kilka powodow (ostatnimi czasy bolala mnie szczeka, powiekszone (?) sa wlasnie zatoki czolowe, w dodatku moj ojciec i dziadek mieli problemy z zatokami...), ale mnie nawet glowa nie boli (ani nic innego), a i w zadnej liscie objawow zapalenia zatok nie znalazalem tego czegos na czole. Teraz, nad ranem zauwazylem, ze jest to mniejsze niz wczoraj. :-k No i ciezko mi pisac o czyms, o czym nie mam pojecia :P.

Odnośnik do komentarza
miałeś gastroskopię?

jakie rozpoznanie?

Nie, nie miałem jeszcze, choć lekarz o tym wspominał. Od kiedy wspomniał o tym to przestałem do niego chodzić, bo NIENAWIDZĘ gastroskopii :/ Ale skoro Ty też uważasz, że to jest następny krok, to będę musiał się do niego zwrócić po wakacjach.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Hm mam trochę dziwny problem, czasem drga mi prawa powieka, nie na tyle żeby to było jakoś bardzo widoczne, ale czasem bywa uciążliwe, podobno to przz brak witamin, coś może być na rzeczy?

Za dużo alkoholu, nikotyny i seksu. Biegnij do apteki po kilogram magnezu i witaminkę B1 :D

Odnośnik do komentarza

Mam taką trochę uciążliwa wizualnie dolegliwość...mianowicie niemal każde większe uderzenie/zderzenie o coś powoduje u mnie siniaka :/ I duże i małe. Nie było by to dziwne, gdy ja nie czuję nawet, że mnie boli czy sobie coś zrobiłem, dopiero potem zauważę "o siniak", który boli tylko przy dotyku.

Tak samo na meczu, jestem bramkarzem, więc często wracam poobijany - nie czuję bólu, natomiast wszędzie sino...można to jakoś zminimalizować, wzmocnić się czymś?

Odnośnik do komentarza

@Sensei

drżenie powiek może być też objawem zmęczenia oczu np długotrwałym wlepianiem sie w monitor (znam to z autopsji); daj oczom odpocząć plus magnez z vitB6 - isporo soku pomidorowego lub marchewkowego (potas) - powinno byc lepiej

 

 

 

 

@jmk

łykaj cynk, najlepiej w kombinacji z wapniem np.taki oraz preparaty flebotropowe np.taki plus taki- po kilku tygodniach powinno być lepiej

Odnośnik do komentarza

Hmm można mieć uczulenie na wódkę? :P Wczoraj trochę popiłem, w trakcje, hm którejś tam z kolei butli poczułem pieczenie w nadgarstkach(w zasadzie zdawało mi się że to głównie żyły mnie pieką), pokazały się tam również czerwone plamy, pierwszy raz coś takiego miałem, czym to mogło być spowodowane?

Odnośnik do komentarza

No ale czy takie uczulenie może objawić się w wieku 22 lat?

 

 

Może - ja od mniej więcej 23 roku życia jestem uczulony na sierść kocią, migdały i inne orzechy. Do tego na pryskane jabłka :-) Wcześniej nie miałem problemów z uczuleniami :-)

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Mam taki niepokojący problem. Mianowicie wyczułem w swoim kolanie, a właściwie troszkę pod kolanem taką małą "kulkę" coś jakby ołowiana kuleczka z łożyska. Ma ona średnicę ja wiem...koło 3-4mm, nie jest widoczna gołym okiem jest tylko "macalna". Nie da się jej przesunąć, "kołysze" się, lecz nie zmienia swojego położenia. Udać się na prześwietlenie? Wie ktoś co to może być?

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

To chyba dobry temat i na takie pytanie.

 

Otóż podczas wczorajszego spotkania przy piwie z kumplami dyskusja zeszła na temat krwiodawstwa. I jeden z kumpli jest jej przeciwnikiem (to z powodu bycia Świadkiem Jehowy) i usilnie próbował nas przekonać, że coraz więcej lekarzy odchodzi od tej metody, bowiem uznawana jest ona za szkodliwą (?) :|. Oczywiście nie potrafił podać żadnych cyfr dotyczących odsetka "śmiertelnych ofiar" transfuzji krwi. A rezygnuje się z przetaczania, jego zdaniem, na rzecz zamkniętego obiegu krwi. I tu moje pytania - ile właściwie jest prawdy w jego gadce o śmiertelności i szkodliwości transfuzji?

Odnośnik do komentarza

informacja dotycząca krwiodawstwa i krwiolecznictwa- IMHO bardzo przystępnie napisana

szkodliwość?

hmmm jest to obca tkanka- i może byc odrzucona- ale przy prawidłowo wykonanych badaniach serologicznych praktycznie dziś nie ma miejsca;

w trakcie badań krwi wykonuje sie również badania wirusologiczne i wenerologiczne- mające zredukować do minimum ryzyko powikłań popreztoczeniowych;

zamknięty obieg krwi mozna wykopnać tylko w przypadku planowych zabiegów - nie dotyczy to osób po wypadkach i innych urazach z dużą utrata krwi;

nie dotyczy to również osób z chorobami krwi, szpiku, czy wreszcie nowotworowymi, którzy mają "zbyt mało" własnych krwinek;

krwiolecznictwo jest metodą starą, ale uznaną i jak na razie nic nie zanosi się ,żeby mogłobyc szybko i skutecznie zastąpione;

posumowując:

oddając krew ratujesz życie- Tobie ktoś kiedyś też może uratować...

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...