Skocz do zawartości

Przytułek hipochondryka


Dix__

Rekomendowane odpowiedzi

oficjalnie lek widnieje w lekospisie i powinien być dostępny;Tylko na receptę

dobre sobie :) Jakieś 6 miesiący temu byłem w aptece i poprosiłem o syrop na kaszel. Dopiero w domu zobaczyłem, że jest to właśnie Tussipect. Oczywiście kupiłem go bez recepty.

 

jak by na to nie patrzeć - koks, pod przykrywką leku na kaszel :>

Ale o tym to chyba wiedzą tylko ludzie, którzy maja znajomych sportowców, choćby piłkarzy ;)

Ostatnio kumpel miał problemy z zaliczeniem wfu w wojsku. No i opowiedziałem mu o tym syropku, jak to moi kumple, piłkarze, pili go przed meczami. Oczywiście zdał bieg na 5 :P

Odnośnik do komentarza

aptekarze są sami sobie winni, ja spotykam sie z przypadkami,ze " pani magister wydała mi antybiotyk bez rp., bo była sobota, ale prosiła, żebym przyniosła rp od swojego lekarza..."- klasyczny absurd

 

napisałem ,ze to koks w kontekście słów Dacka:

 

... Swego czasu w juniorach (trafil sie ambitny trener) faszerowano nas tym (syrop) przed spotkaniami.

 

 

karygodne,ze bez wiedzy rodziców, czy wreszcie samych młodzików poddawano im ten preparat; :amasz:

 

wiele leków może być stosowane w dopingu- choc nie sa w tym celu rejestrowane, wspomnę tylko o sterydach, erytropetynie, a nawet insulinie

dalszą dyskusje na ten temat proponuje przenieść do absurdalnego lub Marynii OT

Odnośnik do komentarza
karygodne,ze bez wiedzy rodziców, czy wreszcie samych młodzików poddawano im ten preparat; :amasz:

 

wiesz zmuszac nikogo nie zmuszano, pil kto chcial, a ze niestety bylo widac roznice to Ci co nie pili grzali z reguly lawe :/. Po jakims czasie Pana trenera wywalono, a pozniej wyszlo bo gdzie indziej to samo robil a rodzice trafili na puste flaszki w szatni po meczu i poszlo z grubej rury.

 

Dzieki za info, ostatni raz kupowalem to z 3 lata temu to sprzedawali ale po jednym, max 2 listkach.

Odnośnik do komentarza

dobre sobie :) Jakieś 6 miesiący temu byłem w aptece i poprosiłem o syrop na kaszel. Dopiero w domu zobaczyłem, że jest to właśnie Tussipect. Oczywiście kupiłem go bez recepty.

Syrop w opakowaniu 140 gram dostępny jest bez recepty. Tabletki są tylko na receptę.

To jest dopiero zabawne. :-k

Odnośnik do komentarza

Ostatnio jeden z rywali po meczu mowil mi o jakims spreju na rany, ktory po chwili tworzy jakas powloke (?) na ranie i znacznie szybciej pozwala sie pozbyc sie strupow itp. Ja na rany uzywam zasypki ale niestety ma tendencje do zdrapywania strupow w nocy. Jako male dziecko czesto musialem spac w rekawiczkach przez to :doh!: Co mi sie strup zrobi to dlugo nie posiedzi na ranie :/ Przez to juz blizn troche jest.

 

I drugie pytanie wlasnie do blizn. Mam niezaciekawe wygladajace miejsca po duzych strupach ( tzw. obtarciach po wslizgu na bokach kazdego uda ) sa jakies masci ktore moga poprawic wyglada takich blizn ?

Odnośnik do komentarza

Ostatnio jeden z rywali po meczu mowil mi o jakims spreju na rany, ktory po chwili tworzy jakas powloke (?) na ranie i znacznie szybciej pozwala sie pozbyc sie strupow itp. Ja na rany uzywam zasypki ale niestety ma tendencje do zdrapywania strupow w nocy. Jako male dziecko czesto musialem spac w rekawiczkach przez to :doh!: Co mi sie strup zrobi to dlugo nie posiedzi na ranie :/ Przez to juz blizn troche jest.

pewnie chodzi ci o Acutol

Odnośnik do komentarza

Czy da się jakoś ograniczyć zawroty głowy? Dopadają mnie od ponad roku, najczęściej gdy kładę się spać i o poranku, choć zdarza się też, że dostaję ich zupełnie nieoczekiwanie, w środku dnia, niezależnie od sytuacji. Wygląda to tak, że obraz przed oczami zaczyna mi się trząść i wirować, przez co zwyczajnie robi mi się słabo i nie jestem w stanie utrzymać równowagi. Podejrzewałem, że może to być spowodowane nieco dziwnymi godzinami snu (2:00 - 11:00 [bezsenność, wcześniej nie zasypiam nawet po tabletkach]), ale nigdy nie czuję się z tego powodu ani przemęczony, ani niewyspany...

 

 

Odnośnik do komentarza

Czy da się jakoś ograniczyć zawroty głowy? Dopadają mnie od ponad roku, najczęściej gdy kładę się spać i o poranku, choć zdarza się też, że dostaję ich zupełnie nieoczekiwanie, w środku dnia, niezależnie od sytuacji. Wygląda to tak, że obraz przed oczami zaczyna mi się trząść i wirować, przez co zwyczajnie robi mi się słabo i nie jestem w stanie utrzymać równowagi. Podejrzewałem, że może to być spowodowane nieco dziwnymi godzinami snu (2:00 - 11:00 [bezsenność, wcześniej nie zasypiam nawet po tabletkach]), ale nigdy nie czuję się z tego powodu ani przemęczony, ani niewyspany...

 

 

opisane objawy mogą wynikać z opisanych przez Ciebie "nietypowych" godzin snu- jeżeli dodatkowo dochodzi zbyt długie wpatrywanie sie np w monitor komp;

zrób badania laboratoryjne- morfologia, glukoza, jonogram, magnez i daj znać

Odnośnik do komentarza

A propo odcisków na poduszce stopy - tworzą mi się one po każdym graniu w jakikolwiek sport wymagający biegania, zatrzymywania się na prędkości itd. Koszykówka, piłka halowa, piłka na dworze... Nieważne co, zawsze wracam do domu i na obydwu stopach znajdują się dwa zaszłe ropą odciski, a po kilkunastu dniach mogę elegancko zerwać skórę z tego miejsca :/ Czy nie ma na to jakichś wkładek do butów czy czegoś?

Odnośnik do komentarza

 

 

A co do rehabilitacji, to jest ona najważniejsza w tego rodzaju sprawach. Bez dobrej rehabilitacji na pewno trudniej bedzie wrocic do pelnej sprawnosci :)

 

Ja miałem rekonstrukcję 5 stycznia. Na rehabilitację nigdzie nie chodziłem, wykonywałem tylko sam w domu ćwiczenia, które wskazał mi lekarz.

W połowie marca zacząłem chodzić na basen, na początku maja zacząłem biegać, a z początkiem lipca jeździć na rowerze. W połowie sierpnia pograłem znowu trochę w piłkę, ale bez szaleństw, żadnych ostrych wejść i zrywów. Grałem rekreacyjnie 3 razy w tygodniu i czuję, że jest już lepiej i mogę sobie pozwolić na więcej.

 

Na moim przykładzie mogę stwierdzić, że bezsensem jest wydawanie minimum 50zł/h rehabilitacji, skoro te same ćwiczenia można robić samemu w domu.

No chyba, że koniecznie musicie wrócić do pełnej sprawności w 6 miesięcy, a nie w 9-12.

Ale to nawet Ronaldo nie dał rady tak wrócić.

Odnośnik do komentarza

Stary, a głupi :/ Obgryzłem sobie skórkę koło paznokcia i chyba za bardzo. Mam to już jakiś tydzień chyba. Zawsze jak mi się coś takiego zdarzało, to się samo po kilku dniach przechodziło, a teraz ni kuta. Zrobiło mi się w tamtym miejscu coś zielonego (pewnie ropą zaszło - fotka - pewnie gówno widać). Przedwczoraj zacząłem sobie Oxycortem (9,30 mg + 3,10 mg)/g w aerozolu psikać, ale nie jestem pewny czy coś to da. Czym to jeszcze można leczyć? Korci mnie, żeby to może przekłuć, żeby ropa wyszła, ale napierdziela koncertowo :(

Odnośnik do komentarza

Stary, a głupi :/ Obgryzłem sobie skórkę koło paznokcia i chyba za bardzo. Mam to już jakiś tydzień chyba. Zawsze jak mi się coś takiego zdarzało, to się samo po kilku dniach przechodziło, a teraz ni kuta. Zrobiło mi się w tamtym miejscu coś zielonego (pewnie ropą zaszło - fotka - pewnie gówno widać). Przedwczoraj zacząłem sobie Oxycortem (9,30 mg + 3,10 mg)/g w aerozolu psikać, ale nie jestem pewny czy coś to da. Czym to jeszcze można leczyć? Korci mnie, żeby to może przekłuć, żeby ropa wyszła, ale napierdziela koncertowo :(

 

wygląda to na typową zanokcicę

jeżeli nie pęknie samoistnie/przypadkowo możesz przekłuć ale wcześniej musisz to zdezynfekować (np Octenisept) i sterylną igłą to nakłuc;

wyciskać nie musisz, choć i każdy i tak to odruchowo robi

po nakłuciu ponownie zdezynfekuj tym płynem i zaklej plastrem

powinno pomóc

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...