Skocz do zawartości

Komputery przenośne


Rekomendowane odpowiedzi

Dostałem "zadanie" znalezienia laptopa dla siostry. Budżet jaki został na niego przeznaczony nie jest zbyt duży - 1600 zł. Wymagania jednak też nie są wielkie. Ma on służyć głównie do internetu i filmów. Poza tym fajnie by było gdyby dało się na nim odpalić jakieś w miarę nowe gry. Nie muszą chodzić w super detalach, ważne żeby było płynnie (np. takie Sims 3). Poza tym matryca matowa, może być zarówno 13 jak i 15 cali. Jakieś pomysły?

Odnośnik do komentarza

Panowie, moglby ktos doradzic, ktory z ponizszej listy laptopow najlepiej wybrac. Ktora marka bedzie najlepsza jakie macie doswiadczenia z Samsungiem. Ja osobiscie z gory eliminuje Packard Bella i Samsunga, jednak moge sie mylic. Pomozcie wybrac ;]

 

 

- Dell Inspiron N1050

- Packard Bell TX86

-Samsung R590

-HP dm4-1050ea

-Toshiba L655-158

 

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

http://allegro.pl/promocja-laptop-asus-k72f-k72-p6100-4gb-320gb-hdmi-i1315700394.html

 

Co sądzicie Panowie o tym podlinkowanym laptopie? Chciałbym go kupić dla siostry, używany byłby do netu, filmów i gier - najczęściej jakieś Simsy, strategie i tego typu klimaty. Nie chodzi tu o super ekstra detale tylko płynne działanie na średnich ustawieniach. Da rade?

Odnośnik do komentarza

Laptop waży 3,3kg. 15" laptopy ważą najczęściej 0,4-0,5 kg mniej a więc różnica jest niewielka. Poza tym według mnie wszystkie duże laptopy z mobilnością nie mają nic wspólnego, i nie ważne czy ważą 2,5 kg czy 4. Mobilne są netbooki a nie tego typu laptopy. Ten który ja chcę kupić z założenia ma mieć wybitnie "nabiurkowy" charakter, przenoszony będzie może raz na miesiąc a więc jakieś tam dziesiąte części kilograma nie mają żadnego znaczenia. Chcę wiedzieć tylko czy jego "wnętrzności" umożliwią z niego takie korzystanie o jakim pisałem czyli net, filmy, płynnie chodzące gry.

Odnośnik do komentarza

Laptop waży 3,3kg. 15" laptopy ważą najczęściej 0,4-0,5 kg mniej a więc różnica jest niewielka. Poza tym według mnie wszystkie duże laptopy z mobilnością nie mają nic wspólnego, i nie ważne czy ważą 2,5 kg czy 4. Mobilne są netbooki a nie tego typu laptopy. Ten który ja chcę kupić z założenia ma mieć wybitnie "nabiurkowy" charakter, przenoszony będzie może raz na miesiąc a więc jakieś tam dziesiąte części kilograma nie mają żadnego znaczenia. Chcę wiedzieć tylko czy jego "wnętrzności" umożliwią z niego takie korzystanie o jakim pisałem czyli net, filmy, płynnie chodzące gry.

bebech z tak duza matryca za te pieniadze do filmow, office'a internetu sa b. dobre

 

jezeli chodzi o gry, to tutaj napewno ogranicza Cie zintegrowana grafika Intelowska, jednak powinno na niskich detalach wiekszosc produkcji plynnie uciagnac, za przyzwoitego laptopa do gier trzeba byloby jeszcze kolo 800-1000 zl dolozyc

Odnośnik do komentarza

A co sądzicie o tym:

http://allegro.pl/mini-netbook-laptop-7-wifi-2gb-hd-prezent-i1320354711.html

 

Nadaje się do Office + Net + film?

Czemu tak tanio?:>

Da radę tu podłączyć neta kablem?

chinski palmtop o kosztaltach laptopa, office moze i tak, ale komfort pracy na czyms takim to tak jakbys wszystko robil na telefonie komorkowym...

Odnośnik do komentarza

Ekhm, daruj sobie takie wynalazki. To taki przerośnięty telefon tylko z słabym procesorem.

Jak na moje to się do niczego nie nadaje. Jeszcze ta cena dość podejrzana.

 

Cena nie jest podejrzana, to właśnie tyle kosztuje. Jest wysyłane prosto z Chin jako materiał promocyjny, czy coś w ten deseń, dodatkowo zaniżają wartość. Nie zgłasza nikt tego do odprawy celnej, więc jeśli przyczepi się jakiś celnik, musiałbyś dodać do tego koszt cła i samej odprawy celnej, plus dostarczyć stosowne dokumenty :) a wtedy, jak masz pecha, cena staje się zupełnie normalna ;)

Odnośnik do komentarza

Czyli za taką cenę nie kupię lapka do wyżej wymienionych zadań?

W takim razie ile kosztuje najtańszy?

 

http://www.x-kom.pl/p/57975-netbook-10-acer-em350-21g16i-n450-1024-160-7se.html

Całkiem przyjemna maszyna.

Jeśli masz office-a na stacjonarnie, to z tego co kojarzę może go również zainstalować na komputerze przenośnym. Przynajmniej ja miałem tak napisane w licencji. Jeśli nie Open Office.

Co do tej zabawki to jakość adekwatna do ceny. Do sprawdzania poczty wystarczy jeśli masz net bezprzewodowy. Reszta zastosowań w sferze teoretycznej.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...