Skocz do zawartości

Polityka wewnętrzna


Icon

Rekomendowane odpowiedzi

 

 

Tomasz Lis wybitny dziennikarz z nagrodą hiena roku:)

 

To akurat chyba zaszczytne miano, wnosząc po towarzystwie, które je uchwala.

 

Chyba bardziej istotne jest: za co dostaje się tę hienę?

Skąd awersja do SDP?

 

1. Lis dostał hienę roku za coś zupełnie absurdalnego i nawet partyjniactwo SDP nie uzasadnia tego kuriozum;

2. Za całokształt. Przecież oni są całkowicie upartyjnieni, obrażają zawód dziennikarza przyjmując to miano. Równie dobrze nagrodę "Hieny" mógłby przyznawać Urban.

Odnośnik do komentarza

 

 

 

Tomasz Lis wybitny dziennikarz z nagrodą hiena roku:)

 

To akurat chyba zaszczytne miano, wnosząc po towarzystwie, które je uchwala.

 

Chyba bardziej istotne jest: za co dostaje się tę hienę?

Skąd awersja do SDP?

 

1. Lis dostał hienę roku za coś zupełnie absurdalnego i nawet partyjniactwo SDP nie uzasadnia tego kuriozum;

2. Za całokształt. Przecież oni są całkowicie upartyjnieni, obrażają zawód dziennikarza przyjmując to miano. Równie dobrze nagrodę "Hieny" mógłby przyznawać Urban.

 

Z całym szacunkiem, pytania kierowałem do wwosika. W jednym zgoda: Goebbels późnego PRL-u niejedną nagrodę mógłby Lisowi przyznać, wszak wiele mają ze sobą wspólnego. Różnica między nimi jest taka, że Urban miał swój program we wtorki a Lis w poniedziałki :]

Odnośnik do komentarza

 

 

 

 

Tomasz Lis wybitny dziennikarz z nagrodą hiena roku:)

 

To akurat chyba zaszczytne miano, wnosząc po towarzystwie, które je uchwala.

 

Chyba bardziej istotne jest: za co dostaje się tę hienę?

Skąd awersja do SDP?

 

1. Lis dostał hienę roku za coś zupełnie absurdalnego i nawet partyjniactwo SDP nie uzasadnia tego kuriozum;

2. Za całokształt. Przecież oni są całkowicie upartyjnieni, obrażają zawód dziennikarza przyjmując to miano. Równie dobrze nagrodę "Hieny" mógłby przyznawać Urban.

 

Z całym szacunkiem, pytania kierowałem do wwosika. W jednym zgoda: Goebbels późnego PRL-u niejedną nagrodę mógłby Lisowi przyznać, wszak wiele mają ze sobą wspólnego. Różnica między nimi jest taka, że Urban miał swój program we wtorki a Lis w poniedziałki :]

 

 

Nigel - mało rzeczy mnie tak irytuje jak hipokryzja i trąbienie o przewinach kogoś innego, gdy się na sumieniu ma identyczne. NIe zamierzam wcale bronić Lisa, ani nie jestem jego fanem (ani wielkim przeciwnikiem, lata mi koło pióra). Natomiast żeby nie szukać daleko w przeszłości, nie dalej jak parę dni temu zdaje się imć Gmyz trąbił na temat związków właścicieli restauracji z grupą przestępczą, po czym sam przyznał, że pomylił osoby. Myślisz, że dostanie hienę?

 

A propos Goebbelsa późnego PRLu: widząc urywki z pisowskich Wiadomości i prezenterkę Kolecką (?), zastanawiam się, czy to jest to, co czuli ludzie w latach 80., widząc Urbana.

Odnośnik do komentarza

Co takiego uświadczymy już wkrótce?
- Możliwość zamykania imprez masowych i wystąpień publicznych
- Zatrzymania na 2 tygodnie, bez postawienia jakichkolwiek zarzutów !!!
- Deportacje z kraju, z możliwością odwołania dopiero z zagranicy
- Koniec anonimowości przy telefonach na kartę
- Dostęp służb do wszelkich możliwych danych telefonicznych i internetowych

A wszystko to w imię w walki z terroryzmem. Rząd PiS-u tylko czekał na taką możliwość. aby ukrócić wolność obywatelom
http://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/1,114871,19817110,co-zawiera-ustawa-antyterrorystyczna-duzo-uprawnien-dla-sluzb.html

Odnośnik do komentarza

Zapomniałeś Keith dopisać tylko, że punkt 3 i 5 tyczy się cudzoziemców, a nie wszystkich.

Punkt nr. 4 też został przez Ciebie trochę zmanipulowany, bo:

"Dodatkowo ustawa wprowadza obowiązek okazania dokumentu tożsamości przy zakupie telefonu pre-paid (na kartę)."

 

IMO jest to nie do zrobienia, gdyż nikt nie ma obowiązku pokazywać dowodu przy zakupie (nie tyczy się rzeczy +18).

Edytowane przez MaKK
Odnośnik do komentarza

 

IMO jest to nie do zrobienia, gdyż nikt nie ma obowiązku pokazywać dowodu przy zakupie (nie tyczy się rzeczy +18).

 

No to w takim wypadku ustawa przewidzi by zakup pre paida mógł być dokonany tylko przez pełnoletnią osobę. Co za problem?

 

No nie wiem :) Zacznijmy od tego co oznacza "zakupienie telefonu pre-paid"? Może chodziło o takową kartę?

Odnośnik do komentarza

 

 

przynajmniej na 48h.

 

Trochę różnica, nie?

 

 

 

IMO jest to nie do zrobienia, gdyż nikt nie ma obowiązku pokazywać dowodu przy zakupie (nie tyczy się rzeczy +18).

 

No to w takim wypadku ustawa przewidzi by zakup pre paida mógł być dokonany tylko przez pełnoletnią osobę. Co za problem?

 

No nie wiem :) Zacznijmy od tego co oznacza "zakupienie telefonu pre-paid"? Może chodziło o takową kartę?

 

 

Ustawa pewnie doprecyzuje, postarają się o to :]

Odnośnik do komentarza

 

 

 

 

IMO jest to nie do zrobienia, gdyż nikt nie ma obowiązku pokazywać dowodu przy zakupie (nie tyczy się rzeczy +18).

 

No to w takim wypadku ustawa przewidzi by zakup pre paida mógł być dokonany tylko przez pełnoletnią osobę. Co za problem?

 

No nie wiem :) Zacznijmy od tego co oznacza "zakupienie telefonu pre-paid"? Może chodziło o takową kartę?

 

 

Ustawa pewnie doprecyzuje, postarają się o to :]

 

Jedna sesja nocna i po sprawie. I tak sobie zrobią co chcą i tak. Przykrywka teraz dobra.

Odnośnik do komentarza

w Szwajcarii od 2002 musisz się legitymować, jak chcesz kupić prepaida. w Hiszpanii, Włoszech, Norwegii, Chorwacji, czy Niemczech również od wielu lat obowiązują podobne przepisy, na różnych warunkach i z różnymi wyjątkami - w takich Włoszech telekom ogranicza ci np ilość kart SIM do ciebie przypisanych i powyżej pewnej ilości kolejnego prepaida, czy postpaida jako osoba prywatna po prostu nie kupisz. na Węgrzech, nie tylko musisz okazać dokument, ale też podpisać umowę i regulamin usług (i konia z rzędem temu, komu uda się dotrzeć do regulaminu w innym języku niż węgierski)...

 

i przy okazji edyta przypomina mi, że już w czerwcu 2017 w UE nie będzie roamingu, więc jeśli podobne przepisy nie zaczną obowiązywać we wszystkich krajach unijnych, to w tych w których obowiązują będą po prostu martwe i zupełnie zbędne.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...