Skocz do zawartości

Mount & Blade


Monti

Rekomendowane odpowiedzi

Ja mam pytanie, jak Profesor zabierasz ze sobą 2 kołczany strzał? Wkładasz zamiast tarczy tam czy jak? Chętnie bym sobie zabrał 2x więcej bełtów do jakiegoś oblężenia, czy obrony.

 

Ano. Półtorak, łuk i dwa kołczany strzał. W czołówce szturmu umieszczam grupkę Khergitów, żeby z ich trupów zbierać kolejne strzały, a w tarczę zaopatruję się na murach.

Odnośnik do komentarza

Kurna chata... Póki zamku mieć nie będę to Khergici nie padną. Był moment, że w więzach miałem sześciu lordów i Sanjar Chana. Jako jednak, że celi nie posiadam, połowa zwiała, połowę sprzedałem (bo i tak by uciekli), a że Vaegirowie nie spieszyli się z dobiciem ciężko rannego zwierza to Khergici szybko odbudowali potęgę i znowu zaczyna się jazda :x

Co gorsza nie widać wojny z Nordami a ja tak chętnie wygalcowałbym czaszki huskarlom :D

 

Edyta: Możecie podać swój poziom oraz orientacyjną liczebność i skład kadry, z którą jeździcie?

Odnośnik do komentarza

Zakupiłem wczoraj grę i po nocy spędzonej nad grą jestem wręcz zafascynowany tą grą. Jest to absolutny hit poprzedniego i obecnego roku a i pewnie kilku ostatnich lat.Z utęsknieniem czekam teraz i szczerze liczę na to, że ktoś tam na "górze" zrobi mmo tego :D

 

PS.Jak właściwie dobrze rozpocząć grę? Za każdym razem mój "team" kończy w niewoli u tych wstrętnych bandziorów :D górskich albo morskich...jakieś porady dla początkującego? Kiedy będę w stanie zostać wasalem?

Odnośnik do komentarza

Zacznij od lutowania lootersów, są najłatwiejsi do sklepania. Potem bierz się za małe ekipy bandytów leśnych. Taktyka - miecz w łapę, przejazd w galopie obok skrzydłowego i jebs, i tak do skutku, jak Cię opadną, po Tobie. Górscy mają konnych, więc zostaw ich sobie na później, a sea raiderzy są ciężko opancerzeni, więc poczekaj, aż się podpakujesz (walki na arenie pomagają), ale za to możesz się wyposażyć w niezły sprzęt.

Odnośnik do komentarza
Edyta: Możecie podać swój poziom oraz orientacyjną liczebność i skład kadry, z którą jeździcie?

Mój dzielny Szkot :]

 

Jak widać w drużynowe skille w ogóle nie ładuję punktów, bo szkoda - od tego są NPC. Mój tropiciel ma po 6 w najważniejszym pathfindingu, tropieniu i spostrzegawczości. Od taktyki jest kolejny, od inżynierii jeszcze jeden i dwóch zmiksowanych na leczenie i handel.

 

Druzyna może mieć 114 ludzi. Oprócz mnie jest 5 wyselekcjonowanych NPCów (na początku brałem wszystkich, ale się skłócili i większe były straty niż zyski) każdy w okolicach 15 levelu.

Skład - jako że gram na Britain, to nic nie powie. Większość najlepszej ciężkiej jazdy w połączeniu z zaciężna piechota. Łuczników "hoduję" tylko do garnizonu zamkowego. Nie umiem z nich korzystać :keke:

Odnośnik do komentarza

Ja jeżdżę różnie. Teraz korzystam z pokoju z Khergitami i wędruję w ekipie 20+, rozwijając do maksimum piechotę stanowiącą załogi zamków i miast. W czasie wojny 100-130 chłopa, z czego 8 NPCów i około 70-80 ciężkiej jazdy (rycerze/lansjerzy) oraz ich niższe szczeble w celu rozwijania i bieżącego uzupełniania strat. Łuczników w polu nie używam.

 

Mój rycerz; skille rozwijałem trochę na dziko, w końcu pierwsza kariera. Poziom trudności 31%.

 

Właśnie stoczyłem zarąbistą bitwę - 40 moich, w tym 15 piechoty, kontra 62 lansjerów-dezerterów, w gęstej mgle. Czad.

Odnośnik do komentarza

Mam pytanie: w instrukcji napisano, że jeżeli nie podam kodu to będę mógł grać w wersji ograniczonej (postać nie rozwinie się powyżej 6 poziomu). Problem w tym, że podczas instalacji gra nie wołała ode mnie klucza a w żadnych menusach też nie znajduję miejsce gdzie to można zrobić. ocb?

Odnośnik do komentarza
Gość MitnickMike

Wnerwiają mnie questy w stylu "złap mi 6 jednostek takich a takich", zawsze muszę ich powybijać w pień niestety a w ferworze walki trudno kopią celować w dany typ wojaka, co by go ogłuszyć. Jak sobie radzicie z takimi zadaniami ?

Odnośnik do komentarza
Mam pytanie: w instrukcji napisano, że jeżeli nie podam kodu to będę mógł grać w wersji ograniczonej (postać nie rozwinie się powyżej 6 poziomu). Problem w tym, że podczas instalacji gra nie wołała ode mnie klucza a w żadnych menusach też nie znajduję miejsce gdzie to można zrobić. ocb?

 

W pudełkowej wersji nie wpisuje się klucza. Klucz jest potrzebny jeśli chciałbyś rozszerzyć wersje demo.

Odnośnik do komentarza

pewno jak duzo walczysz to luzik :] zostałem marszałkiem Vaegirow w stosunku glosow 15-4 :] zbieram teraz ekipa na rush w glab terytorium Chantu :] wlasnie Tulge chcialem zdobyc ale niestety z moich 110 wojakow zostalo 35 :o skubance na murach niezle sie bronili bo na bezpośrednią walke rzucili jakies mieso a z daleka siali strzałami :/ ale trup sie scielał gesto :]

Odnośnik do komentarza
Mam pytanie: w instrukcji napisano, że jeżeli nie podam kodu to będę mógł grać w wersji ograniczonej (postać nie rozwinie się powyżej 6 poziomu). Problem w tym, że podczas instalacji gra nie wołała ode mnie klucza a w żadnych menusach też nie znajduję miejsce gdzie to można zrobić. ocb?

 

W pudełkowej wersji nie wpisuje się klucza. Klucz jest potrzebny jeśli chciałbyś rozszerzyć wersje demo.

 

Ale właśnie wg instrukcji nie wpisując klucza gram w wersję demo.

Odnośnik do komentarza
Wnerwiają mnie questy w stylu "złap mi 6 jednostek takich a takich", zawsze muszę ich powybijać w pień niestety a w ferworze walki trudno kopią celować w dany typ wojaka, co by go ogłuszyć. Jak sobie radzicie z takimi zadaniami ?

Kup sobie jakiś drewniany młot czy coś w tym stylu. Zdecydowanie łatwiej trafić. Na dodatek możesz także wyposażyć swoich NPC w broń obuchową, co zwiększy szanse, że wśród ogłuszonych przez nich przeciwników znajdą się akurat ci, których potrzebujesz. No i oczywiście F11 czyli rozkaz walki tylko bronią obuchową, ale to raczej już pod koniec bitwy bo mało kto z Twojej armii posiada taką broń i po prostu będą stali w miejscu i patrzyli jak ich nawalają :P

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...