Skocz do zawartości

Mount & Blade


Monti

Rekomendowane odpowiedzi

mnie zaczyna krol Nordow wkurzac :/ zdobylem juz 5 zamek ( 3 Chantu i 2 Swandii ) a ten dalej mi nie daje :/ ogolnie tym drugim zostaly juz tylko 3 miasta ale w obsadzie maja po 3/4 Lordow i 300 wojakow w garnizonie :/ z moja skromna armia 70 wojakow strach probowac :/ jak nastepnym razem Nord nie da mi zamku to zrywam przysiege i spadam do Vaegirów ( mam u nich ponad 40 w stosunkach )

 

co daja misje dla dupencji :> ? dla jednej to juz chyba z 3 lordow na pojedynku pokonalem i mam cos kolo 40 :D mozna miec zonke :> ? czy tylko do przekupstwa sie nadaja cizie :>?

Odnośnik do komentarza
co daja misje dla dupencji :> ? dla jednej to juz chyba z 3 lordow na pojedynku pokonalem i mam cos kolo 40 :D mozna miec zonke :> ? czy tylko do przekupstwa sie nadaja cizie :>?

 

Tylko do poprawienia relacji z lordami z danej frakcji. Chyba, że istnieją mody zmieniające coś w tej materii.

Odnośnik do komentarza

Dziwna sytuacja się w Calradii wytworzyła. Swadii nie ma, Vaegirom zostało jedno miasto, oblegane przez Rhodoków, a w trójkącie Rhodokowie - Khengici - Nordowie panuje pokój, więc nie ma za bardzo na kim fundusze zdobywać; gdyby nie wikingowie, pewnie już bym zbankrutował. Długo się to może utrzymać?

 

I takie pytanko - mam w lochu ośmiu swadyjskich lordów. Nikt ich już nie wykupi, więc co mam z nimi zrobić?

Odnośnik do komentarza

Jak się pędzi bydło? Zrezygnowałem ze słuzby u Nordów i od razu król Rhodoków zaproponował mi swoje lenno. Co prawda tylko wiochę, ale zaskoczył mnie miło, więc się zgodziłem. Na początek oczyściłem wiochę z bandytów, a że bieda aż piszczy to chciałbym im trochę bydła kupić. Tylko jak je przegnać? Po splądrowaniu obcej wioski taka opcja czasem się pojawia, ale za cholerę nie wiem jak to zrobić?

 

Zanim odszedłem od Nordów starłem się w boju z królem Yargolekiem od Vaegirów. Dwukrotnie przeważające siły wroga zmiotłem z pola niczym huragan, osobiście zdmuchując króla z konia i tracąc tylko trzech ludzi, przy stratach ponad pięćdziesięciu ludzi u rywali i prawie czterdziestu więźniach :]. Niestety, moja nadzieja na pojmanie króla szybko się rozproszyła, bo pojawił się komunikat, że król czmychnął. Ciekawe jak, skoro był ogłuszony moją lancą? :-k

Odnośnik do komentarza
Jak się pędzi bydło? Zrezygnowałem ze słuzby u Nordów i od razu król Rhodoków zaproponował mi swoje lenno. Co prawda tylko wiochę, ale zaskoczył mnie miło, więc się zgodziłem. Na początek oczyściłem wiochę z bandytów, a że bieda aż piszczy to chciałbym im trochę bydła kupić. Tylko jak je przegnać? Po splądrowaniu obcej wioski taka opcja czasem się pojawia, ale za cholerę nie wiem jak to zrobić?

 

Zanim odszedłem od Nordów starłem się w boju z królem Yargolekiem od Vaegirów. Dwukrotnie przeważające siły wroga zmiotłem z pola niczym huragan, osobiście zdmuchując króla z konia i tracąc tylko trzech ludzi, przy stratach ponad pięćdziesięciu ludzi u rywali i prawie czterdziestu więźniach :]. Niestety, moja nadzieja na pojmanie króla szybko się rozproszyła, bo pojawił się komunikat, że król czmychnął. Ciekawe jak, skoro był ogłuszony moją lancą? :-k

 

Może wierni rycerze go wynieśli?

Do bydła jest obowiązkowy cheat, który sprawia, że lezie za Tobą bez konieczności pędzenia.

Odnośnik do komentarza
Gość MitnickMike

Na jednym z forum ktoś napisał, że nigdzie nie widział u siebie na wsi, żeby rolnik "pędził" 2 krowy tak jak to robi się na dzikim zachodzie :D W sumie może to i racja, łańcuch jest tu realniejszym rozwiązaniem.

Odnośnik do komentarza

Pytanie: zdobyłem pierwszy zamek należący do Nordów (hehe, wyrodne ze mnei zwierzę - niszczę pierwszych swych chlebodawców). Aktualnie jestem po stronie Khergitów (solidnie płacą), ale zdobywając zamek nie byłem ich pełnym stronnikiem (nie nadano mi lenna bo nie zdążyłem pogadać z Chanem). W efekcie po zdobyciu zamku nie mogłem o niego poprosić. Obecnie dogadałem już umowę, wróciłem do zamku (nikt go jeszcze nie zajął), ale nie mam opcji przejęcia owego zamku, poproszenia o niego. Czemu? Czy ktoś musi go przejąć, abym znowu musiał go odbić? :|

Odnośnik do komentarza
Dokładnie tak.

 

A ja w pojedynkę toczę wojnę z Rhodokami, lordowie Nordów gówno robią, a ja się uganiam za nimi po całej Calradii :/

No to wygląda na to, że znowu go będę musiał z rąk Nordów odbijać. Choć to może potrwać bo pod zamkiem trwa własnie jatka Nordów z Vaegirami i na 100% wygra król Nordów (ściągnął 250 chłopa). Jak ta jatka się skończy (nie mogę się przyłączyć bo z obiema stronami walczę), zarżnę gada (mam obecnie 60 chłopków) i znowu pod zamkiem będzie pusto :-k

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...