Skocz do zawartości

Rzeczy dziwne i niesamowite


jasonx

Rekomendowane odpowiedzi

To ja opiszę wczorajszy mecz z natury dziwnych i podejrzanych:) Zrobiłem screena ale to było późno w nocy to zapomniałem go zapisac:D

Grałem mecz z Lechem. W pierwszych minutach na starcie sędzia wyrzucił jednego zawodnika kolejorza. Więc sobie pomyślałem, ze mojej Legii ułatwił zadanie. No ale gra mi nie szła, więc sędzia pomyślał ze tak być nie może:)

I w meczu podytkował mi 4 rzuty karne:) Lech pod koniec juz chyba odpuścił sobie bo mimo moich 2 karniaków niewykorzystanych i tak wygrałem 5-1:)

Często takich sytuacji w prawdziwym świecie sie chyba nie widzi:D

Odnośnik do komentarza
To ja opiszę wczorajszy mecz z natury dziwnych i podejrzanych:) Zrobiłem screena ale to było późno w nocy to zapomniałem go zapisac:D

Grałem mecz z Lechem. W pierwszych minutach na starcie sędzia wyrzucił jednego zawodnika kolejorza. Więc sobie pomyślałem, ze mojej Legii ułatwił zadanie. No ale gra mi nie szła, więc sędzia pomyślał ze tak być nie może:)

I w meczu podytkował mi 4 rzuty karne:) Lech pod koniec juz chyba odpuścił sobie bo mimo moich 2 karniaków niewykorzystanych i tak wygrałem 5-1:)

Często takich sytuacji w prawdziwym świecie sie chyba nie widzi:D

 

Sory ze tak pod twoim postem ale nie moge utworzyc wlasnego.

Ja mam lepszy problem :) dziwny. Zagralem widzewem awansowalem do ekstraklasy (super) potem zajalem 2 miejsce w ekstrakalsie i ....3 sezon wlasnie zaczalem ku mojemu zdziweniu nie gram w eliminacjach do pucharu UEFA. Tabela byla taka .1LEch 2 Widziew 3 Wisla 4 Legia !!! Czy ktos moze mi powiedziec czemu nie gram w europejskich pucharach !!!!!

 

Czy ktos rowniez dostrzegl, ze w trzecim sezonie 2 zespoly z Ligi Polskiej graja w Lidze Mistrzow? (W rankingu UEFA Polska wciaz ma 1 zespol w LM i 3 w PUEFA). Oczywiscie w Pucharze UEFA nadal graja 3 zespoly.

 

Ja mam taki problem ze awansowalem z 1 ligi do ekstraklasy z pierwszego miejsca. Potem bylem na 2 miejscu i ku mojemu zdziwieniu w 3 sezonie nie gram w pucharach europejskich ... nic jakbym nie zajal wysokiego miejsca. I co ty na to ??

 

Gram Koroną Kielce już 3 sezon. Szczęśliwie awansowałem do Ekstraklasy, lecz gdy w lecie gdy zobaczyłem moje pierwsze mecze, załamałem się... Kolejno wyjazd z Wisłą, u siebie z Legią i wyjazd z Polonią. O dziwo zdobyłem w tych meczach 6pkt. dwa pierwsze wygrywając. Widocznie nie był to przypadek... bo ligę jakimś cudem wygrałem. Zajmując 1 miejsce należał mi sie awans do pierwszej rundy kwalifikacyjnej Europejskiego Pucharu Mistrzów, więc niecierpliwie czekałem na pierwszy mecz. Czekając i czekając bardzo sie zaskoczyłem kiedy w pierwszej rundzie zobaczyłem Wisłę Kraków (w moim 2 sezonie - pierwszym w Ekstraklasie - zajęłą coś około 7 miejsca). Wisła wygrywała ligę w sezonach 2008 i 2009 i grała w eliminacjach do LM, ja natomiast wygrałem w 2010, a w eliminacjach dalej gra Wisła... Nie mam screenów, chciałem tylko spytać czy ktoś z Was miał podobno sytuacje.

 

Ja tam mam z widzewem. Zajalem 2 miejsce w ekstraklasie i czekalem na eliminacje pucharu UEFA a tu niespodzianka 3 wisla gra w UEFA 4 Legia tez a ja jako 2 miejsce gram w ekstrakalasie i PP PLP :)

Odnośnik do komentarza
Ja mam taki problem ze awansowalem z 1 ligi do ekstraklasy z pierwszego miejsca. Potem bylem na 2 miejscu i ku mojemu zdziwieniu w 3 sezonie nie gram w pucharach europejskich ... nic jakbym nie zajal wysokiego miejsca. I co ty na to ??

 

Temat omawiany miliard razy wiec nie wiem co cie dziwi .. Zainstaluj patcha 9.2.0.

 

Jestem tutaj nowy co chyba widac :) Dzieki za odpowiedz.

Odnośnik do komentarza

No to mam ciekawostkę

 

Gram z kumplem w multi po internecie i zauważyłem następującą sytuację kiedy szybciej któryś z nas skończy mecz może zajrzeć do "tabela na żywo" gdzie widać wyniki innych spotkań w tym nie zakończonego meczu tego drugiego I TU UWAGA nie ten z danej chwili tylko ten ostateczny (mimo tego że tamten mecz się jeszcze nie skończył) co więcej jak w tamtym meczu kumpel uprzedzony prze zemnie zmienił taktykę komp przeliczył wszystko i wynik się zmienił

 

Może komuś chce się zrobić testy co komp bierze pod uwagę przy zmianie wyniku (to że zmiany taktyki sprawdziliśmy ale może jszcze zmiany zawodników, rozmowy itd.)

 

Oprócz ciekawostki jest to IMO dość poważny błąd

Odnośnik do komentarza
No to mam ciekawostkę

 

Gram z kumplem w multi po internecie i zauważyłem następującą sytuację kiedy szybciej któryś z nas skończy mecz może zajrzeć do "tabela na żywo" gdzie widać wyniki innych spotkań w tym nie zakończonego meczu tego drugiego I TU UWAGA nie ten z danej chwili tylko ten ostateczny (mimo tego że tamten mecz się jeszcze nie skończył) co więcej jak w tamtym meczu kumpel uprzedzony prze zemnie zmienił taktykę komp przeliczył wszystko i wynik się zmienił

 

Może komuś chce się zrobić testy co komp bierze pod uwagę przy zmianie wyniku (to że zmiany taktyki sprawdziliśmy ale może jszcze zmiany zawodników, rozmowy itd.)

 

Oprócz ciekawostki jest to IMO dość poważny błąd

 

 

Bład to by byl gdyby sie nie zmienil :] Przynajmniej moim zdaniem.

Odnośnik do komentarza

Jako dość zaawansowany użytkownik edytora do FM-a chce podzielić się z Wami dość ciekawymi wnioskami jakie odkryłem. Mianowicie niektóre atrybuty nie do końca są uzależnione od CA. Następstwem tej zależności, a w zasadzie jej braku jest uniemożliwienie trenowania tych atrybutów. Może wydać się to dziwne, ale trening przecież to nic innego jak podnoszenie CA.

Idąc dalej zauważyłem wyraźne trzy grupy atrybutów:

A) wszystkie, techniczne, większość mentalnych, wytrzymałość, skoczność siła, constistency (stabilność formy), versatility (wszechstronność), gra słabszą nogą*

B) przyspieszenie, równowaga, szybkość, zwinność

C) determinacja, agresja, błyskotliwość, naturalna sprawność, important matches, wszystkie cechy charakteru (ambicja, lojalność etc.)

grupa A: najbardziej zależna od CA, atrybuty szybko rosną poprzez trening i pożerają nie dużo CA

grupa B: częściowo zależna od CA, atrybuty średnio rosną poprzez trening pożerając dużo CA

grupa C: niezależna od CA, (trening nie działa na te atrybuty)

* gra słabszą nogą - częściowo należy do grupy A - rośnie poprzez trening tak samo jak atrybuty grupy A, ale w przypadku, gdy już na początku jest ustawiona wysoko to pożera NAJWIĘKSZĄ ilość CA.

Oto kilka przykładowych screenów:

1# zawodnik z samymi jedynkami, tylko CA i PA 200 http://i41.tinypic.com/fjhlqv.jpg

2# zawodnik idealny - wszystkie 20, z wyjątkiem skłonności do faulowania i kontuzji oraz kontrowersyjność i temperament ustawione na 1, CA i PA 200

http://i44.tinypic.com/2dukxa8.jpg

3# zawodnik idealny jednonożny - wszystkie 20, wyjątki jw. CA i PA 200, gra słabszą nogą = 1 http://i42.tinypic.com/2woipf9.jpg

4# zawodnik idealny jednonożny grający tylko na jednej pozycji, reszta jw. http://i43.tinypic.com/fee0rk.jpg

5# zawodnik z samymi 20 (wyjątki jw.) ale CA i PA 100, gra gorszą nogą = 20 http://i39.tinypic.com/33f5l6f.jpg

 

Porównując screeny widać wyraźne 3 grupy atrybutów. Kolejną rzeczą jaką można dostrzec jest brak różnicy między zawodnikiem, który gra na jednej pozycji a takim który umie grać na wszystkich pozycjach (3# i 4#). Wynika z tego że dodatkowe pozycje nie pożerają CA. Najciekawiej wygląda jednak kwestia słabszej nogi, która na screenie 1# pomimo jedynki przyjęła wartość taką samą jak atrybuty z grupy A, jednak patrząc na różnice pomiędzy screenami 2# , a 3# widzimy jak bardzo, słabsza noga pożera CA (czyli pod tym względem kompletnie nie nadaje się do grupy A).

 

Mam nadzieje, że powyższy tekst odpowie graczom na pytania dlaczego Malinowski ma wyższe atrybuty od Garguły? Dlaczego błyskotliwość, agresja itp. atrybuty nie rosną? etc.

 

P.S. Mówiąc o treningu czy porównując trening do podnoszenia CA mam na myśli trening ogólny (defaultowy), ponieważ podnoszenie CA w edytorze też działa jak trening ogólny. Silnik oblicza czy CA jest adekwatne do atrybutów i po wyliczeniu odpowiednio podnosi lub obcina atrybuty zgodnie z algorytmem treningu ogólnego. Zmieniając trening na bardziej specjalistyczny możemy dość znacznie wpłynąć na wzrost atrybutów z grupy A (np. część z nich możemy przestać trenować), analogicznie na atrybuty z grupy B wpłynąć będziemy mogli też tylko częściowo, natomiast na atrybuty z grupy C nie da się wpłynąć nawet najbardziej alternatywnym treningiem.

Odnośnik do komentarza

To już od Ciebie zależy czy stawiasz na fitness czy inne wartości. Piłkarze o wysokich atrybutach fizycznych zazwyczaj bardzo dobrze wypadają w każdej serii FM'a. Wysokie ustawienie suwaków siła i aerobik na pewno wpłynie na te atrybuty, jednak w największym stopniu na wytrzymałość, skoczność, siłę, a w mniejszym na przyspieszenie, szybkość, zwinność, równowagę. Naturalnej sprawności nie idzie trenować. najlepszy trening musiał by być indywidualny dla każdego piłkarza ;) Swoją drogą, trafnie spostrzegłeś, dobre treningi raczej nie mają suwaków fizycznych wyżej niż inne.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...