Skocz do zawartości

Śląsk Wrocław w FM 2009


Guli

Rekomendowane odpowiedzi

Janusz rewelacyjnie przyspiesza ale po jakichś 30m już tak nie rośnie mu prędkość. ACC bardzo wysokie, PACE już niekoniecznie. W przeciwieństwie do wielu zawodników nawet po wielu ciężkich minutach spędzonych na boisku potrafi nagle niesamowicie przyspieszyć z piłką(Zieliński tego nie potrafi bo Janusz bije go na głowę wydolnością i tu się różnią). Janusz ma bardzo dobrą wydolność. Naturalna sprawność i zwinność to również jego mocne atuty dlatego te atrybuty powinien mieć zwiększone (zwłaszcza naturalną sprawność) do co najmniej takich jak np. Sotirovic.

 

 

Niektórzy mu zarzucają nieregularną formę. Tu nie do końca się zgadzam. Tarasiewicz niestety nie zawsze wykorzystuje jego umiejętności i głównie gra piłkę środkiem lub prawą stroną (niestety tak jest bardzo często, może celowo żeby nikt go nie wykupił :> ). Janusz dostanie kilka podań w meczu, nie zawsze ma komu podać (bo reszta albo nie nadąża za nim albo nie potrafi się urwać przeciwnikowi) a na dodatek jak już wszyscy wiedzą, że jest dobry to go cisną łokciem, kopią po piszczelach, celowo się przy nim wywracają i później pismaki piszą, że jest nieregularny.

 

Dodatkowo należy mu się 5-10 na prawej flance, bo Taraś go stronami z Ostrowskim zamieniał.

Jeśli wielu menedżerów, trenerów i kompetentnych znawców tematu widzi w nim jednego z najlepszych lewych pomocników w lidze to CA/PA 105/115 jest dużo za niskie. Proponuję co najmniej 115/130.

 

Co do reszty tej bandy...

 

Mila, Sztylka, Łukasiewicz, Celeban, Ulatowski i J.Gancarczyk to obecnie najlepiej grający zawodnicy Śląska. Ogólnie zasługują na CA>=110. Różnica między nimi a pozostałymi zawodnikami Śląska grającymi na ich pozycjach jest znaczna lub bardzo duża.

 

Jeśli Roker Perejro grający ostatnio straszny piach ma mieć CA130 a będący bez formy Zieńczuk, Giza lub taki Wawrzyniak CA120 to będzie to duża niesprawiedliwość jeśli nie podciągnie się im CA/PA.

Śląsk nie będzie Lechem, Wisłą bo tam kadry są silne dlatego warto zaakcentować te kilka lokomotyw Śląska w FMie.

 

Inne...

 

Olszewski: przewidywanie, ustawianie ma za wysokie,

Kaczmarek: wyrzuty(20) to stanowczo za dużo bo raczej do wrestlera mu duużo brakuje,

Banaszyński: dałbym większą koncentrację +1/2,

Małecki: w testach zawsze przebiegał najdłuższe dystanse a ma tylko wytrzymałość 11, waleczność tylko 9,

Szewczuk: balans i zwinność za wysokie,

M.Gancarczyk: za mała prędkość(15) dałbym 19 i CA +5pkt,

Łudziński i Sobociński: są siebie warci, kompletnie bez formy,

Sotirovic: siła(16) to za dużo,

Sztylka: niedawno zagrał w ataku, może warto rozważyć AMC(5-10),

Biliński: wykańczanie, z pierwszej piłki, strzały z dystansu i CA są ciut za niskie +1/2

Szydziak: opanowanie, wykańczanie, koncentracja, podania, podejmowanie decyzji są za niskie, zwłaszcza wykańczanie(4).

Dąbrowski: czy on jeszcze gra w Śląsku?

Do uwzględnienia pozostali a nie ujęci zawodnicy MESA,

Lekko bym zwiększył frekwencję,

Brak: Kasendry i Bresia w sztabie + aktualizacja składu zarządu/dyrektorów.

Odnośnik do komentarza

qqlkan - dzięki za wpis, teraz pozmieniam na szybko, bo zaraz wyjazd ze Śląskiem do Chorzowa.

 

Co do tych zarzutów, że Śląsk jest za słaby...wolę żeby był za słaby niż był 2-gą Legią z przepakowanymi zawodnikami. Na pewno nie doceniłem zawodników, osobiście myślałem przed sezonem, że będziemy grać w okolicy 9-11 miejsca, dlatego zawodnicy nie są strongmanami.

 

Teraz tak na szybko:

 

Olszewski: zgadza się, zmniejszone.

Kaczmarek - tu się nie zgodzę, on wyrzut z ręki moim zdaniem ma kapitalny.

Banaszyński - zwiększone o 1

Małecki - po długiej kontuzji to już cień tego samego zawodnika co kiedyś :(

Szewczuk - zgadza się, zmienione, siła zwiększona o 1

Marek Gancarczyk - pace zwiększona

Łudziński, Sobociński - można jaśniej?

Sotirović - właśnie, że on jest cholernie silny, wybacz, ale obserwuję jego grę w każdym meczu u siebie i wyjazdowym ;); zmniejszony jumping, zdecydowanie poprawiony heading.

Sztylka: Raczej nie...to było podczas gryypy całego zespołu, Taraś łatał dziury. Darek grał tam z przymusu.

Biliński: No jako, że przewodzi klasyfikacji strzelców ME, muszę się zastanowić, na razie zostawiam...

Szydziak: Za mało go oglądałem, żeby tak wysoko go oceniać. Ma jakiś potencjał, ale...

Dąbrowski - nie gra, odszedł po zamknięciu bazy

Kasendra - jako że jest to maser rezerw (ME), to nie wiem czy go dodawać, zwłaszcza, że są już Szandrocho i Sznajder. Breś będzie dodany jako coach. Wywaleni Pędzich i D. Tarasiewicz.

Jasiu Gancarczyk - temat rzeka, eksplodował po oddaniu bazy, będzie poprawiony.

 

Teraz pytanie - prośba: Potrzebuję daty oraz (ewentualnie) miejsca urodzenia takich ludzi: Piotr Waśniewski (nowy prezio), Bartłomiej Breś (coach, bo niby jest asystentem trenerów, ale wiadomo, że na assistant manager idzie Tęsior), Zbigniew Słobodzian, Piotr Mazur (wiceprezio). Jakby ktoś miał jakiś papierowy skarb kibica to niech się podzieli ;).

 

Pozdr.

Odnośnik do komentarza

Pozwolę sobie wkleić to, co napisałem wczoraj Guliemu na PW:

 

Śląsk w FM 09:

 

Daniel Tarasiewicz out (MKS Oława)

Damian Szydziak (odrobinę za słaby - nie mam możliwości pobawienia się edytorem, więc nie wiem, jakie ma PA, ale na tle innych graczy ME wygląda dość słabo)

Paweł Dąbrowski (out)

Michał Pędzich (out MKS Oława)

 

~ IMO zbyt wysokie kontrakty graczy (włączyłem PLN-y i widzę, że Mila z Sotiroviciem zarabiają ponad 70 tys. PLN / miesiąc, Pawelec i Sztylka w okolicach 50 tys. PLN, Wołczek z Łudzińskim ok. 40 tys. PLN, Ulatowski 30 tys. PLN... przed sezonem można było usłyszeć, że kontrakt na poziomie 30-40 tys. PLN dla Mili to nowe kominy płacowe w Śląsku - aż tak się pozmieniało?); z drugiej strony widzę, że Wojtek Górski zarabia ca. 3500 PLN/m, a Tadzik Socha ma raptem 1000 PLN... ooo, a Kamil Witkowski ma 8 tys...

 

~ Mila (tackling 13? chyba za dużo; long shots 9? ze 2-3 punkty bym mu podwyższył; favourde club: Lechia Gd.)

 

~ Sztylka (technique 15? szaleństwo, jak dla mnie nie więcej niż 12)

 

~ Wołczek (jak dla mnie OK), podobnie Pawelec, Szewczuk i M. Gancarczyk

 

~ Łudziński (finishing_w_II_lidze 14 czy 15; finishing_w_I_lidze 10 czy 11; niestety...)

 

~ Ulatowski (influence tylko 4? chyba nie, skoro po Sztylce, Wołczku i Ostrowskim kapitanował Śląskowi; myślę też, że spokojnie można mu do favoured club dać Śląsk)

 

~ Celeban (pozycja D RC, prawa pomoc chyba nie jest dla niego; zrobił nam się taki środkowy defensor w typie Ivana Cordoby - niski, krępy, niewywrotny ;])

 

~ W. Kaczmarek (dać pyrze do favoured club Lecha :P)

 

~ Łukasiewicz (long shots z dotychczasowych 5 nieco w górę)

 

~ Banaszyński i Olszewski OK (bramkarze Ci się wyjątkowo udali - zarówno jak grałem sam Śląskiem przez pół roku, jak i kiedy puściłem grę na holidayu - nieźle odwzorowani)

 

~ Szewcu i Mały OK;

 

~ Dudek (influence 11? ciut mniej IMO; flair też z 13 o 2-3 punkty w dół)

 

~ Ostrowski (crossing i dribbling w górę - tak po 12-13 przynajmniej; technique z 10 może mieć, ale marking niestety max. 5; strenght 5? chyba jednak za mało - słabszy od Dudka raczej nie jest; influence tak do 8-9 na pewno)

 

~ Pokorny, Górski i Vlado Cap OK;

 

~ Biliński też może być;

 

~ Tymińskiemu atrybuty techniczne sam ustawiałeś czy ma losowe? bo technique na poziomie 16-18 to chyba trochę na wyrost?

 

~ K. Kaczmarek OK;

 

~ Socha (za słaby IMO [nie znam PA, piszę więc o samych atrybutach] - crossing przynajmniej koło 8-9, tackling oraz marking 12-13; acceleration też bym mu dał na poziomie 10-11)

 

~ Jasiu Gancarczyk (finishing chyba nieco większy niż 8 - może ok. 10-11?; passing też na poziomie 12-13 IMO; acceleration dałbym mu ok. 17; agility może z 12-13) - generalnie nie widać po nim, że to skrzydłowy-błyskawica z nieoszlifowanymi jeszcze umiejętnościami technicznymi

Odnośnik do komentarza

wiem, że na podstawie jednego spotkania nie można nigdy oceniać, ale aż sprawdziłem czy grał w Warszawie, bo żadnego sprintera na światowym poziomie nie widziałem w drużynie Śląska (a atrybuty powyżej 17 na to wskazują). jak Kamtek napisał - nie widać po nim, że to nieoszlifowana krzyżówka diamentu z błyskawicą. trzeba mu podnieść atrybuty, bo faktycznie eksplodował z formą (oby ją utrzymał na dłużej niż pół rundy), ale nie róbmy za Włochów czy researchera Arsenalu ;)

Odnośnik do komentarza
wiem, że na podstawie jednego spotkania nie można nigdy oceniać, ale aż sprawdziłem czy grał w Warszawie, bo żadnego sprintera na światowym poziomie nie widziałem w drużynie Śląska (a atrybuty powyżej 17 na to wskazują)

Mecz w Warszawie był bardzo słaby w wykonaniu Śląska. Na kolejną taką padlinę na murawie przyszło nam czekać do ostatniego meczu z Piastem. Tym niemniej, ciężko odmówić Gancarczykowi kapitalnego przyspieszenia - wystarczy chociażby spojrzeć na mecze z Odrą czy Lechem.

jak Kamtek napisał - nie widać po nim, że to nieoszlifowana krzyżówka diamentu z błyskawicą. trzeba mu podnieść atrybuty, bo faktycznie eksplodował z formą (oby ją utrzymał na dłużej niż pół rundy), ale nie róbmy za Włochów czy researchera Arsenalu ;)

Nie róbmy, słuszna uwaga. Oby dotyczyła wszystkich polskich researcherów, bo na razie baza FM-a 09 zdaje się w znacznym stopniu przeczyć tym oczekiwaniom.

Odnośnik do komentarza
Co powiecie na podwyższenie reputacji klubu do 4500?

Obecnie jest na tyle niska, że w kilku rozgrywkach jakie zapuściłem balansował na granicy spadku tzn. 13-15 miejsce (żaden dobry zawodnik nie został sprzedany).

To dziwne - w moich zabawach z demo zawsze balansował w okolicach 5-7 miejsca. Też żaden z istotnych graczy nie opuścił zespołu.

Odnośnik do komentarza
Czytam tu że Gancarczyk dostał 105/115 CA/PA. To stanowczo za mało. Jest poważnie przymierzany do reprezentacji i rozwojowy. 115/130 byłoby imo w sam raz.

Vami, cały czas mówimy / piszemy o chłopaku, który (choć na karku już 24 wiosny) dopiero zaczyna zabawę z piłką na najwyższym ligowym poziomie w Polsce. Po pierwsze (o tym już pisałem, ale się powtórzę), mało kto był w stanie latem przewidzieć AŻ taką eksplozję talentu Jasia. Po drugie, dajmy mu trochę czasu na udowodnienie, że zasługuje na bycie jednym z najlepszych ligowców.

 

BTW - cieszę się, że Guli ma podobną do mnie opinię nt. przepakowanych klubów w polskiej bazie FM-a i w tym kontekście wizji Śląska.

Odnośnik do komentarza
...Po drugie, dajmy mu trochę czasu na udowodnienie, że zasługuje na bycie jednym z najlepszych ligowców.

 

BTW - cieszę się, że Guli ma podobną do mnie opinię nt. przepakowanych klubów w polskiej bazie FM-a i w tym kontekście wizji Śląska.

To dać mu PA130 żeby miał się jak rozwinąć :D

Odnośnik do komentarza
...Po drugie, dajmy mu trochę czasu na udowodnienie, że zasługuje na bycie jednym z najlepszych ligowców.

 

BTW - cieszę się, że Guli ma podobną do mnie opinię nt. przepakowanych klubów w polskiej bazie FM-a i w tym kontekście wizji Śląska.

To dać mu PA130 żeby miał się jak rozwinąć :D

Ciekawe, jakie CA/PA mają obrońcy Ruchu, bo w drugiej połowie Jasiek robił z nich taki wiatrak, jakby dzieliła ich przepaść umiejętności...?

Odnośnik do komentarza

CA/PA to nie wszystko, K(ochany)amtku, wystarczy, że k(L)uczowe atrybuty są odpowiednio ustawione. Osobiście byłbym skłonny dać Gancarczykowi jakieś 115-120/128, zgodnie z widełkami dla Śląska, bo, oprócz Mili jest to niewątpliwa gwiazda zespołu, a w przeciwieństwie do Mili jest nadzieja, że się jeszcze rozwinie :>. Ale oczywiście Guli tu rządzi.

Odnośnik do komentarza
Guli, takie jedno pytanko - czemu Sztylka i Łukasiewicz mają tak fantastyczne umiejętności? Obaj bez problemu mogliby podbijać Premiership z samymi "16" ;) .

 

Łukasiewicza nie ruszałem - transfer last minute. Sztylka? A tak jakoś :D

 

CO do Gancarczyka...wczoraj w Chorzowie biegał jakby wciągnął kreskę. Był nie do zatrzymania. Sam już nie wiem jak go ustawić. Ciężki orzech do zgryzienia...

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...