Skocz do zawartości

Śląsk Wrocław w FM 2009


Guli

Rekomendowane odpowiedzi

CO do Gancarczyka...wczoraj w Chorzowie biegał jakby wciągnął kreskę. Był nie do zatrzymania. Sam już nie wiem jak go ustawić. Ciężki orzech do zgryzienia...

Guli, z tego co pisał Krzysiek to termin zgłaszania poprawek upływa 24.11. Śląsk do tego czasu rozegra dwa kluczowe spotkania: z Legią i Wisłą. Pewnie będą Jaśka brutalnie traktować na różne sposoby ale jak zagra na swoim poziomie to chyba nie będzie wyjścia i kluczowe parametry trzeba będzie mu ustawić na odpowiednim poziomie + wysokie CA/PA + odpowiednią reputację.

 

Nie do końca rozumiem krytykę, że Śląsk to beniaminek, że Jasiek ma "już" 24 lata, że to może być drugi Chmiest(jakoś w FM09 dalej jest mocny, bug jak nic; cudze ganicie a swego nie znacie), że nie jest szybki, że Śląsk goli tylko średniaków.

 

Nie wiem co ma jeszcze Jasiek zrobić, żeby krytykom wreszcie zamknąć usta. Chłopak się chyba przełamał i zamiast odgrywać piłki do nienadążających kolegów zaczął sam pykać bramy. Wykańczanie i opanowanie ma bardzo dobre. Podobnie sprawa się miała w zeszłym sezonie z Robertem Lewandowskim. Najlepszy napastnik dawnej 2 ligi nie doczekał się odpowiedniego profilu w łatach do fm08. Też było wydziwianie i wymyślanie, że nie jest dobry. Nie róbmy tego błędu z Jaśkiem. Wygodniej jest dać wysokie CA/PA i kluczowe atrybuty odcinaczom kuponów bo grają w najbogatszych klubach Ekstraklasy zamiast realnie odwzorować ich możliwości. Już po tym co Śląsk pokazał w lidze wypada podwyższyć mu widełki potencjałów.

Śląsk ma swoją gwiazdę i jest nim Jasiek.

 

Jak ktoś uważa inaczej to proszę mądrze uzasadnić swoją opinię.

Odnośnik do komentarza
Guli, takie jedno pytanko - czemu Sztylka i Łukasiewicz mają tak fantastyczne umiejętności? Obaj bez problemu mogliby podbijać Premiership z samymi "16" ;) .

 

Łukasiewicza nie ruszałem - transfer last minute. Sztylka? A tak jakoś :D

 

Ekhmm... z tym Sztylką to "lekkkkko" przegiąłeś. Rozumiem że lubisz chłopa, ale kilka atrybutów powinien mieć w dół. Od kilku lat jest to w FMie czołowy DC/DMC jeśli chodzi o statsy. Ale w nowym FM09 to już "ciuuuuutkę" paknięty jest. Sprawdziłem, że nawet w Interze radził sobie całkiem nieźle - forma powyżej 7.00 ......

 

No ale może jest taki dobry ;P

 

Żeby ty(L)ko nie było, że się czepiam ;)

Odnośnik do komentarza

hmm, jeśli można wtrącić się do dyskusji?:

 

Oba Garnki mają szybkość wrodzoną na b. wysokim poziomie, wiec jeśli nie będzie to w przedziale 18-20 to trzeba by obniżyć ją choćby dla Małego (choc jest szybki) czy zwłaszcza Mili, no i dla 70% innych zawodników z Ekstraklasy!!! Może z piłką nie biega Janek jak Ronaldo w Man Utd, ale to już raczej technika itp. W kilku meczach pokazał niezłe 'opanowanie' i 'decyzje' ale to już tylko mała sugestia. Brakuje mi też u niego wyższych 'determinacji', 'waleczności i 'agresywności' oraz ma za małą siłę, chłopak ostatnio okrzepł a i praca na budowie zrobiła swoje;) Marek może zostać z obecną siłą, jego łatwiej przepchnąć. Z kolei Marek jest co najmniej równie szybki jak Janek i to z piłką przy nodze ('drybling') tyle że nie ma takiego przyśpieszenia...

 

Jankowi dodałbym prawe skrzydła na co najmniej 'kompetentny' (zaczynał jako prawy pomocnik) i prawa noga na 'macna'...

 

Nie wiem jak to dokładnie jest odwzorowane w poleceniach zespołu, ale średnia 'agresywność' zespołu niczym się nie wyróżnia na tle innych w lidze, jak i 'determinacja' i nie wiem czy 'mentalność' 'motywowanie' i 'determinacja' Tarasiewicza potrafi to 'przełożyć' na zespół...

 

Nie wiem w jaki sposób Mila ma wyższe atrybutu od Ulatowskiego 'determinacja', 'agresja' czy 'waleczność'??????? To samo z Celebanem i pewnie jeszcze kogoś pominąłem, min. Sztylkę, który co prawda gdzieniegdzie jest trochę przypakowany, ale nie jeśli chodzi o atrybuty psychiczne, poza tym w grze ma za niskie opanowanie.

 

Celeban - niska sprawność jak na 'przedstawiciela sztuk walki' ;) to samo zwinność...

 

Przepakowany Łudziński;

 

Szewczukowi mógłbyś dać lepszą skoczność i główkowanie...

 

Trochę niska wytrzymałość Garnków, siła Ulatowskiego...

 

to tak na gorąco w porównaniu wewnątrz zespołu oraz w niewielkim odniesieniu do ligi, gdzie niestety mamy trochę graczy przepakowanych, za to jak dla mnie mógłby ktoś być odpowiedzialny za uproporcjowanie całej ligi, bo np Wisła i Brożek są w odpowiednich proporcjach do Europy, ale za słabi na lige :P

 

p.s.

1) w poprzednich wersjach była Oława, jest szansa ze wróci do profilu zawodników -> miejsce urodzenia? [M.Wróbel (czemu nie w Gawinie?)]

2) kto odpowiadał za Janukiewicza - kadrowicza :D

Odnośnik do komentarza

Guli mam jeszcze kilka uwag:

 

1. Frekwencja w tym sezonie:

śr. 6500 (w fmie 6000)

min. 5000 (w fmie 2000)

 

2. Stadion:

Na Oporowskiej jest podgrzewana murawa (w fmie nie ma)

Wg oficjalnej rozmiar płyty to 105m/68m (w fmie o zgrozo 120m/80m)

Proponuję podnieść training do 4 (w fmie ma 3 i jest najgorszy w lidze)

 

3. Budżet:

Proponuję ciut większy budżet na transfery i droższe bilety/karnety

 

4. Zawodnicy:

Vuk Sotirovic to cień zawodnika sprzed kontuzji.

 

5. Dla nowego Prezesa proponuję wysoki atrytbut resources i niski interference.

Odnośnik do komentarza
1. Frekwencja w tym sezonie:

śr. 6500 (w fmie 6000)

min. 5000 (w fmie 2000)

A to li tylko frekwencję ligową obejmuje? Bo jeśli nie, to na takim PE z Cracovią było właśnie 2 tys. osób.

Porównałem tylko ligowe (bez niedzielnego meczu z Wisłą). Z tego co wiem to tylko ligowe są brane pod uwagę przy opracowywaniu polskiej ligi bo FM obniża lub podwyższa frekwencję w zalezności od rozgrywek. Dla przykładu na Lecha w PE chodzi 2500.

 

Dodatkowo w fmie jest inna pojemność stadionu. Na oficjalnej stronie klubu: jest 8346, o kilkadziesiąt więcej niż w fmie.

Odnośnik do komentarza

Witam. Dzięki Guli za świetną robotę. Wczoraj pograłem trochę Śląskiem na łacie 9.1 i muszę przyznać, że jestem mile zaskoczony reserchingiem Naszego Klubu. Oczywiście paru zawodników wymaga drobnych korekt:

J.Gancarczyk, Socha in plus

Sztylka, Lukasiewicz in minus

Ale o tym było już sporo w tym temacie więc nie ma sensu się powtarzać. Podejrzewam, że już dokładnie wiesz jak ich dopracować.

Powiem tylko tylko kilka spostrzeżeń na temat J.Gancarczyka.

Gram taktyką opierającą się w głównej mierze na grze skrzydłowych. Gdy daje asystentowi wybór zawodników do taktyki, to na lewą pomoc wystawia mi domyślnie Ostrowskiego (ew. Mile).

Co do samej gry skrzydłowego. Oglądając mecze w 3d, zauważyłem, że Janusz bardzo rzadko wygrywa pojedynki biegowe z obrońcami przeciwnika. Dziwne bo atrybuty szybkości i przyspieszenia ma na wysokim poziomie. Oprócz tego bardzo słabo wygląda sprawa jego kondycji. Ostrowski na drugim skrzydle w okolicach 75 minuty ma kondycje na poziomie 79% podczas gdy Janusz 71%. Natomiast na pewno na plus mogę zaliczyć jego dośrodkowania. Zaliczył już chyba 4 asysty w ten sposób. Zresztą poprzez dośrodkowania pada chyba najwięcej goli w tej wersji gry, co osobiście mnie cieszy.

To takie pierwsze spostrzeżenia, z paru godzin rozgrywki.

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Oczywiście paru zawodników wymaga drobnych korekt:

Lukasiewicz in minus

Łukasiewicz jest wg mnie dobrze zrobiony, na powołanie do reprezy zasłużył. Jest świetny w destrukcji. Na sejwy nie ma co patrzeć bo to FM generuje błędy, które wypaczają rozgrywkę. Zerknij sobie do edytora.

 

Jeśli już drążymy temat:

 

CA/PA: 98/125. CA jest za niski.

Reputacja:60/60/30 jest za niska

Ukryte atrybuty oraz mentalne są do uzupełnienia.

 

Guli, mam prośbę o aktualizację reputacji current-home Sochy, Gancarczyka, Celebana, Łukasiewicza, Dudka, Ostrowskiego np. w przedziale 80-90 lub wyżej (zresztą sam wiesz najlepiej)

Odnośnik do komentarza

akurat Sztylka jest gwiazdą ligi ;)

 

Nie wyobrażam sobie Śląska bez jego kapitana. Może ma troszkę przesadzone atrybuty techniczne, ale na pewno nie te obronne, bo w destrukcji jest co najmniej tak dobry jak Łukasiewicz, a ma na pewno braki w atrybutach psychicznych, jak np. opanowanie...! Śmiem twierdzić, że gdyby był w wieku powołanych na konsultacje, pojechałby tam jako pierwszy :)

 

tylko zawodnicy na jego pozycji rzadko błyszczą, ale jego trzeba porównywać z Sobolewskim, bo to chyba jedyny lepszy w naszej lidze DMC od niego, moze jeszcze Murawski i Vuko, ale ten pierwszy ostatnio gra przed Bandrowskim, a Vuko nie gra bo kończy mu się kontrakt

Odnośnik do komentarza
sorry za ot ,ale vuko w ostatnich meczach akurat gra,ze Sląskiem Ruchem ,miał nie złe mecze

 

wiem, oceniłem go w skali sezonu, zreszta jeśli zapadła ostateczna decyzja o nieprzedłużeniu jego kontraktu, to po przerwie Urban raczej postawi na niego dopiero kiedy mu część ludzi wypadnie lub pod koniec rundy, kiedy niektórzy będą zmęczeni lub bez formy, jak teraz...

 

Co do Śląska, to jaki status i umiejętności mieć będzie Biliński. Wiadomo że chłopak rozstrzelał sie w ME ale z kolei nie ma mocnej pozycji u Tarasiewicza, bo nie daje z siebie tyle, ile chciałby coach... Niemniej dziś na PE jest w meczowej 18-tce!?

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...