Skocz do zawartości

Śląsk Wrocław w FM 2009


Guli

Rekomendowane odpowiedzi

Hmm, Guli, zdążyłeś Małemu ustawić grę na DMC?

Jak dla mnie to MoM z ŁKSem... To że ma charakter Roya Keana to wiedziałem od zawsze, ale że potrafi tak pracować w destrukcji? W sumie to częściej w tym sezonie gra jako pomocnik niż napastnik, a przy braku Sztylki i przesunięciu Łukasiewicza do tyłu byłby ciekawą alternatywą na DMC, tylko czy już w najbliższym patchu?

Odnośnik do komentarza

Mały to gra w Młodej Ekstraklasie. W pierwszej drużynie rolę defensywnego pomocnika w ostatnich meczach pełni Oko ;] Inna sprawa, że pełni ją niejako z przymusu (kontuzja Sztylki i łatanie Łukasiewiczem dziur na obronie) i na razie nie szalałbym z dawaniem mu DMC. Owszem, w ostatnich miesiącach Tarasiewicz sukcesywnie cofa Krzyśka w kierunku własnej bramki (do Śląska Ulatowski trafił z Inkopaxu latem 2002 r. jako egzekutor, potem grywał jako cofnięty napastnik, ofensywny pomocnik - rozgrywający, a teraz także jako odpowiedzialny za destrukcję* i ochronę ofensywnych działań duetu Dudek-Mila). Dla mnie to wciąż bardziej (przy zachowaniu odpowiednich proporcji rzecz jasna) Carrick niż Keane - bardziej MC niż DMC.

 

*w podobnej roli epizodycznie wystepował już w II lidze (w sezonie po powrocie do niej Śląska)

Odnośnik do komentarza

Primo, przy całej mojej sympatii (Guli może potwierdzić) do Krzyśka, jego technikę trudno nazwać nienaganną. Niezłą, owszem. Jak na polskie warunki ligowe to może i nawet nieco więcej niż niezłą. Secundo, pomysły z ustawianiem Ulatowskiego na pozycji defensywnego pomocnika pochodzą z głowy Ryśka Tarasiewicza. Co ciekawe, Oko naprawdę odnajduje się jako DM, choć ja pisałem i mówiłem już o tym wielokrotnie - o wiele więcej pociechy z gry Krzyśka byłoby, gdyby grał zamiast Dudka obok Mili (z tyłu wspierani przez Sztylkę lub Łukasiewicza). Może wreszcie strzeliłby sobie tę pięćdziesiątą bramkę w barwach WKS-u ;]

Odnośnik do komentarza

no właśnie zastanawiałem się dlaczego na Ulatowskiego mówicie 'Mały' ;)

z Parasola znam go jako 'Oko', ale pomyślałem że to widocznie już tak dawno było...

 

Oko wcześniei zawsze grał jako zawodnik ofensywny, nawet na pozycji MC grał do przodu, ale trzeba przyznać że mecz na DMC z ŁKSem mu wyszedł...

Myślę że Tarasiewicz go tam wystawił ze względu na walory psychiczne - wiadomo że walkę ma we krwi ;)

 

sam jestem ciekaw jak zagrałby z bardziej wymagającym przeciwnikiem?

z drugiej strony trochę dziwiło mnie że dobrych defonsorów Taraś sadzał na ławce, a do obrony przesuwał to Sztylkę, to Łukasiewicza... Oczywiście obaj by sie raczej dublowali jako 2x DMC, ale kiedy jednego nie ma, to wydawałoby się że drugi zagra DMC z urzędu ;)

 

Z tego co pamiętam to 'Mały' to był młodszy Ulatowski, ale jego w kadrze ME nie ma, domyślam się że masz na myśli Małeckiego :P

Odnośnik do komentarza
no właśnie zastanawiałem się dlaczego na Ulatowskiego mówicie 'Mały' ;)

Kto? Gdzie? Kiedy? Ja?

Z tego co pamiętam to 'Mały' to był młodszy Ulatowski, ale jego w kadrze ME nie ma, domyślam się że masz na myśli Małeckiego :P

"Mały" to Małecki. Od kiedy pojawił się w pierwszym zespole Śląska (5-6 lat temu). Ulatowski z rezerw (sprzed bodaj sezonu jeszcze) nie miał nic wspólnego z Krzyśkiem, o ile mi wiadomo. Starszy brat "Oka" kopał jeszcze niedawno piłkę w A-klasie (razem z ojcem), a młodszy był bodaj we Wratislavii.

Odnośnik do komentarza

młodszy brat już chyba nie gra w piłkę... a raczaj na pewno nie na szczeblu centralnym. Ze starego Parasola 'karierę' prognozowałem Krzyśkowi i Łukaszowi Ubie, jak widać ostał się ten pierwszy oraz Ostrowski. Choć akurat Uba najszybciej trafił do Śląska, ale równie szybko zniknął ;)

 

tak na marginesie:

Są jeszcze Krejowie, którzy dobijają się rokrocznie szczebel wyżej, niedługo będzie trzeba znaleźć reserchera dla Wulkanu Wrocław ;)

Odnośnik do komentarza

OT: Jeden z Ulatowskich pracuje w Pireusie na Bulwarze Ikara :D

 

Co do "Oka" - nie ustawiałem mu DMC, ze względu na to, że pamiętałem eksperymenty Ryśka z Tomkiem Kosztowniakiem na DC, które były niezbyt udane. To poprawi się dopiero później, jeśli "Oko" faktycznie już zostanie na DMC...Na razie jest AMC=20, Free Role=20, SC=10.

 

Małecki - chciałbym, żeby wrócił do formy, ale oglądając mecze ME niestety nie widzę, żeby mu dobrze wychodziło. Psychika słaba po dwóch złamaniach nóg. Ale może jeszcze kiedyś ;)

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc później...
http://www.futbol.pl/index_2501.php?a_2501...f46031284434f27 - informacje o kasie jaką Śląsk ma (i miał) na transfery. Na zimowe okienko przeznaczone jest 1,5 mln zł a przed sezonem do wydania było 3,5 mln. W takim razie skoro na patchu dotychczasowe transfery będą jako dokonane to wysokość budżetu powinna wynosić 1,5 mln odjąć wartość zakupów z tego okienka, jeśli się nie mylę
Odnośnik do komentarza

Guli jak to było z tą aktualizacją. Ty nie zrobiłeś czy SI się nie chciało?

 

1. Brak aktualizacji budżetu oraz frekwencji.

2. Nieudolni Łudziński i Sobociński straszą w lidze CA=105 podczas gdy np. Biliński ma tylko 85 (bardzo mało jak na najlepszego strzelca MESY)

3. Łukasiewicz ma tylko CA=100, Ostrowski to samo, Dudek ma tylko CA=98 :o , Celeban tylko CA=105. Potencjały jak na 1 ligę, nie 6 zespół Ekstraklasy. Ich wkład w dotychczasowy sukces jest niepodważalny. Dla porównania znacznie słabsi: Kaczmarek CA=108, M. Gancarczyk CA=105, Pokorny CA=102, Krzysztof Szewczyk CA=100 :o .

Sotirović w zeszłym sezonie jak dobrze grał to miał ustawione CA=115. W tym, po kontuzji to już nie ten sam zawodnik a ma CA=120.

Odnośnik do komentarza
Guli jak to było z tą aktualizacją. Ty nie zrobiłeś czy SI się nie chciało?

 

1. Brak aktualizacji budżetu oraz frekwencji.

2. Nieudolni Łudziński i Sobociński straszą w lidze CA=105 podczas gdy np. Biliński ma tylko 85 (bardzo mało jak na najlepszego strzelca MESY)

3. Łukasiewicz ma tylko CA=100, Ostrowski to samo, Dudek ma tylko CA=98 :o , Celeban tylko CA=105. Potencjały jak na 1 ligę, nie 6 zespół Ekstraklasy. Ich wkład w dotychczasowy sukces jest niepodważalny. Dla porównania znacznie słabsi: Kaczmarek CA=108, M. Gancarczyk CA=105, Pokorny CA=102, Krzysztof Szewczyk CA=100 :o .

Sotirović w zeszłym sezonie jak dobrze grał to miał ustawione CA=115. W tym, po kontuzji to już nie ten sam zawodnik a ma CA=120.

 

Jak najbardziej robiłem kosmetyczne zmiany.

 

1. Ale średnia frekwencja w tej rundzie to 5992, więc jak najbardziej zbliżona do tej, co jest ustawiona. Budżetu faktycznie nie ruszałem. Przed sezonem szumnie mówiło się o budżecie 23 mln zł (i taki jest ustawiony w pliku odesłanym do SI).

2. Biliński to junior, musi mieć dokąd się rozwijać. Jeżeli miałby większe CA i reputację grałby w pierwszym składzie, co jak na razie się nie zdarza zbyt często. Sobociński i Łudziński straszą, ale w jakim sensie? Dużo strzelają? Wina silnika gry.

3. Dudek - o nim można wiele pisać. Gość jest wielką zagadką. Chce to gra dobrze, ale pamiętam jak 2 sezony temu za Żurka grał po prostu tragicznie. Łukasiewicz ma CA nie ruszane tylko z tego względu, że wcześniej nie wiedziałem jak gra ten zawodnik, w trakcie edytowania poprawiłem mu tylko trochę atrybutów (konkretnie te na zielono [klik]. Z Celebanem było identycznie. Sotirović - sądzisz, że po kontuzji nagle stracił 5-10 punktów CA? To nie jest kontuzja, przez którą był wyłączony z gry na 2 lata :)

Odnośnik do komentarza
Jak najbardziej robiłem kosmetyczne zmiany.

 

1. Ale średnia frekwencja w tej rundzie to 5992, więc jak najbardziej zbliżona do tej, co jest ustawiona. Budżetu faktycznie nie ruszałem. Przed sezonem szumnie mówiło się o budżecie 23 mln zł (i taki jest ustawiony w pliku odesłanym do SI).

2. Biliński to junior, musi mieć dokąd się rozwijać. Jeżeli miałby większe CA i reputację grałby w pierwszym składzie, co jak na razie się nie zdarza zbyt często. Sobociński i Łudziński straszą, ale w jakim sensie? Dużo strzelają? Wina silnika gry.

3. Dudek - o nim można wiele pisać. Gość jest wielką zagadką. Chce to gra dobrze, ale pamiętam jak 2 sezony temu za Żurka grał po prostu tragicznie. Łukasiewicz ma CA nie ruszane tylko z tego względu, że wcześniej nie wiedziałem jak gra ten zawodnik, w trakcie edytowania poprawiłem mu tylko trochę atrybutów (konkretnie te na zielono [klik]. Z Celebanem było identycznie. Sotirović - sądzisz, że po kontuzji nagle stracił 5-10 punktów CA? To nie jest kontuzja, przez którą był wyłączony z gry na 2 lata :)

 

Guli,

 

1. Chodzi mi o minimalną frekwencję. Jeśli w innych zespołach nie jest brana pod uwagę z pucharu ekstraklasy to minimalna zamiast tych 2000 powinna wynosić ponad 4000.

2. Łudziński i Sobociński to poziom chyba gorszy niż ogon 1 ligi. Zwłaszcza jeśli pod lupę weźmiemy dokonania tych statystów na tle innych zawodników. Wodecki, który pykał bramy w zeszłej edycji MESY ma CA=105 i jest z tego samego rocznika co Biliński(20 lat) - to nie są juniorzy. To, że Tarasiewicz ma go gdzieś to nie wina jego umiejętności. A ci dwaj statyści to prezentują poziom znacznie gorszy od Bilińskiego. Dlatego zakwestionowałem ich CA.

3. We Wrocławiu widziałem wszystkie mecze (resztę w necie) i dlatego przedstawiłem swój punkt widzenia. Porównując osiągnięty pułap rozwoju przez wymienionych zawodników (Łukasiewicz, Ostrowski, Dudek, Celeban) na tle innych grajków w Ekstraklasie(i także w fmie opracowanych przez innych researcherów) to wg mnie ich CA powinno wynosić co najmniej 110. Bełchatów ma 10 zawodników powyżej CA=110, Śląsk tylko 5 a chyba aż takiej różnicy w umiejętnościach nie ma.

 

I na koniec mój ulubieniec, który głównie dużo wiatru robił, Sotirovic mecze/bramki/bramki bez karnych:

 

Ekstraklasa 12/3/2

Puchar Ekstraklasy 4/0/0

Puchar Polski 0/0/0

Razem 16/3/2 + 1 karny przestrzelony to trochę mało jak na najlepszego zawodnika zespołu (patrząc na CA=120). Po kontuzji to taki regres formy, że szok. To co wyprawiał w tych kilku meczach pod koniec rundy to chyba gorzej już być nie może. Obym się mylił ale wątpię w jego szybkie odbudowanie formy przez zimę. Dlatego zakwestionowałem jego CA bo w drużynie są zawodnicy, przy których Vuk wypada blado (także Vuk sprzed kontuzji).

 

Coś z tymi CA zawodników w Ekstraklasie trzeba zrobić bo u części z nich są za niskie w porównaniu do zespołów czołowej 4.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Legia pozyskała nowego zawodnika. Jest nim Krzysztof Ostrowski ze Śląska Wrocław.

 

- Podpisaliśmy z zawodnikiem 3-letni kontrakt. Będzie on jednak ważny od nowego sezonu, kiedy dobiegnie końca jego obecna umowa z wrocławską drużyną - powiedział nam Dyrektor sportowy Legii, Mirosław Trzeciak.

 

http://www.legia.com/www/index.php?akt=5290

 

 

Także prosiłbym o ustawienie "future transfer" nowemu (L)egioniście :>

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...