Skocz do zawartości

[FM 2008] Zgubne skutki


Profesor

Rekomendowane odpowiedzi

Srutututu

 

W ostatnim meczu towarzyskim tego sezonu Polska rozniosła Maltę aż 5:0, a na listę strzelców wpisali się Zganiacz, Godlewski, Janota, Piszczek i Błaszczykowski. W tym spotkaniu zadebiutował napastnik Wisły Kraków, Kamil Biliński (27, FC; Polska).

 

Listopad zamykaliśmy wyjazdowym meczem z Esmoriz, w którym na lewej obronie z konieczności wystawiłem Nuno Monteiro. Było to bardzo wyrównane spotkanie, a jednym z jego bohaterów był niewątpliwie Vaz, który kilkakrotnie bronił w niewiarygodnych sytuacjach. W 22. minucie Leal zagrał świetne, prostopadłe podanie do Kikasa, który uderzeniem z czuba zaskoczył bramkarza gospodarzy. Kolejne gole padały już po przerwie — najpierw António wywalczył piłkę w środku pola i podał ją Kikasowi, który w swoim stylu uciekł obrońcom i strzelił precyzyjnie z bardzo ostrego kąta, potem zaś sam António zaliczył trafienie po rzucie rożnym Carlosa Pinto. Oczywiście zagranie na zero z tyłu przekraczało w tym sezonie możliwości moich zawodników, którzy w doliczonym czasie gry rozstąpili się niczym Morze Czerwone przed Cândido, który zdobył honorowego gola dla Esmoriz.

 

29.11.2015 Estádio da Barrinha, Esmoriz: 1.053 widzów
2DD (11/26) Esmoriz [6.] — Lagoa [3.] 1:3 (0:1)

22. A.Kikas 0:1
69. A.Kikas 0:2
89. António 0:3
90+1. R.Cândido 1:3

Lagoa: A.Vaz — N.Monteiro (72. N.Henriques), António, A.Carlos, F.Silva — Fábio Sabino, Leal (69. L.A.Fernandes), Carlos Pinto, J.Lima — A.Kikas, Milá (81. C.Sandro)

MVP: António Kikas (ST; Lagoa) — 9

Odnośnik do komentarza

Listopad 2015

 

Bilans (Lagoa): 3-1-1, 11:5

II° Divisão Serie D: 3. [—], 26 pkt, 28:10

Taça de Portugal: 3. runda (1:2 z Leçą)

Finanse: +3.570.000€ (w ostatnim miesiącu +22.030€)

Budżet transferowy: 1.432.668€ (70% z transferów)

Budżet płac: 21.250€ (wykorzystane 13.800€)

Nagrody: Fábio Sabino (jedenastka tygodnia (2)), Carlos Pinto (jedenastka tygodnia (1)), Milá (jedenastka tygodnia (1)), António Kikas (jedenastka tygodnia (1))

 

Transfery (Polacy): brak

 

Transfery (cudzoziemcy):

 

1. Siergiej Gubariew (22, D/WBR; Rosja) ze Spartaka Moskwa do Metalurga Lipieck za 55.000€

2. Siergiej Agadżanow (20, DM; Rosja) z Anżi do Witiazia Podolsk za 22.000€

3. Tom Lomax (19, ST; Jamajka U-21: 11/8) z Seby Utd do Portmore Utd za 16.000€

 

Ligi świata:

 

Anglia: Birmingham [+1]

Francja: Le Mans [+3]

Hiszpania: Cádiz [+3]

Niemcy: HSV [+2]

Polska: Legia [+0]

Portugalia: Porto [+1]

Rosja: CSKA Moskwa [+5] (M)

Włochy: Fiorentina [+1]

 

Ranking FIFA: 1. [—] Argentyna (1874), 2. [—] Włochy (1810), 3. [+1] Francja (1794), 27. [+7] Polska (891)

Odnośnik do komentarza

Grudzień zaczynaliśmy arcyważnym, wyjazdowym meczem w Barreiro, meczem prawdy, który miał nam pokazać, czy jesteśmy w stanie powalczyć o awans, a mi, czy mam jakieś szanse na sprostanie oczekiwaniom zarządu. Odpowiedź na oba pytania, jak łatwo się domyślić, brzmiała "Nie". Gospodarze robili z nami, co chcieli, i nie było sensu zwalać porażki na kiepski stan murawy i rzęsisty deszcz. W 13. minucie Pereira przepchnął Carlosa i precyzyjnym strzałem z szesnastu metrów pokonał Vaza. Nieco ponad kwadrans później na uderzenie z dystansu zdecydował się Paixao, Vaz sparował piłkę na poprzeczkę, lecz nasi obrońcy pozwolili Pereirze na dobitkę i było po meczu. W drugiej połowie spróbowaliśmy zawalczyć, ale byliśmy bezradni niczym prezydent Kaczyński w rozmowie po angielsku, a w 84. minucie Barbosa zagrał piłkę w uliczkę do Paixao, który na raty zdobył gola numer trzy, ostatecznie nas dobijając.

 

06.12.2015 Campo D. Manuel de Melo, Barreiro: 850 widzów
2DD (12/26) Barreirense [2.] — Lagoa [3.] 3:0 (2:0)

13. V.Pereira 1:0
36. V.Pereira 2:0
37. Paixao (B) n.g.
70. A.Kikas (L) n.g.
84. Paixao 3:0

Lagoa: A.Vaz — N.Monteiro, António ŻK, A.Carlos ŻK, F.Silva — P.H.Machado (56. Milá) — Fábio Sabino (72. Fábio), Leal, Carlos Pinto, J.Lima (8. A.Moita) — A.Kikas

MVP: Vasco Pereira (ST; Barreirense) — 9

Odnośnik do komentarza

Tego sezonu nie zapeszysz, nic się nie bój

 

Nadszedł czas ciężkich decyzji. Nie chciałem dłużej blokować Limie transferu do lepszego klubu, więc wystawiłem go na listę transferową z odpowiednio wysoką ceną. Pierwszą ofertę złożyło US Orléans 45, ale choć była ona tak atrakcyjna, że prezes nawet nie zapytał mnie o zdanie przed jej zaakceptowaniem, Francuzi okazali się niewypłacalni. Nie miałem wszakże wątpliwości, że wkrótce zgłoszą się kolejni chętni.

 

W zamykającym rundę jesienną meczu z Valecambrense nie wystawiłem Limy, by nie doznał niepotrzebnej kontuzji, a poza tym, chciałem jak najszybciej zacząć ogrywać jego następców. Ale to spotkanie należało do Milí, który dał nam prowadzenie już w 7. minucie po rzucie rożnym wykonanym przez Carlosa Pinto. Wywołało to olbrzymi entuzjazm na trybunach, gdyż była to dwusetna bramka Gwinejczyka w karierze. W drugiej połowie Milá otworzył trzecią setkę pięknym strzałem z dystansu, i dzięki temu zwycięstwu na półmetku pozostaliśmy na trzecim miejscu w tabeli. Mnie to cieszyło, kibiców również, natomiast działacze coraz głośniej narzekali na osiągane przeze mnie wyniki.

 

20.12.2015 Campo Capitão Jusino da Costa, Lagoa: 3.017 widzów
2DD (13/26) Lagoa [3.] — Valecambrense [9.] 2:0 (1:0)

7. Milá 1:0
54. Milá 2:0

Lagoa: A.Vaz — B.Delgado, António, A.Carlos ŻK, F.Silva — Fábio Sabino ŻK (70. Fábio), Leal (63. L.A.Fernandes), Carlos Pinto, B.Alberto (77. A.Moita) — A.Kikas, Milá

MVP: Milá (ST; Lagoa) — 8

 

II° Divisão, Serie D, sezon 2014/2015

 

 Pos   | Inf   | Team			  |	   | Pld   | Won   | Drn   | Lst   | For   | Ag	| G.D.  | Pts   
1st   |	   | Marítimo B		|	   | 13	| 11	| 2	 | 0	 | 34	| 11	| +23   | 35	
2nd   |	   | Barreirense	   |	   | 13	| 11	| 1	 | 1	 | 42	| 9	 | +33   | 34	
3rd   |	   | Lagoa			 |	   | 13	| 9	 | 2	 | 2	 | 30	| 13	| +17   | 29	
4th   |	   | Fiães			 |	   | 13	| 8	 | 2	 | 3	 | 34	| 25	| +9	| 26	
5th   |	   | Tondela		   |	   | 13	| 5	 | 5	 | 3	 | 15	| 15	| 0	 | 20	
6th   |	   | Paredes		   |	   | 13	| 5	 | 3	 | 5	 | 19	| 21	| -2	| 18	
7th   |	   | Esmoriz		   |	   | 13	| 5	 | 3	 | 5	 | 29	| 25	| +4	| 18	
8th   |	   | Valdevez		  |	   | 13	| 4	 | 3	 | 6	 | 22	| 30	| -8	| 15	
9th   |	   | Valecambrense	 |	   | 13	| 3	 | 4	 | 6	 | 18	| 22	| -4	| 13	
10th  |	   | Pampilhosa		|	   | 13	| 2	 | 4	 | 7	 | 20	| 38	| -18   | 10	
11th  |	   | Caniçal		   |	   | 13	| 1	 | 7	 | 5	 | 13	| 19	| -6	| 10	
12th  |	   | Lusitano de Évora |	   | 13	| 2	 | 3	 | 8	 | 17	| 29	| -12   | 9	 
13th  |	   | Torre Moncorvo	|	   | 13	| 2	 | 2	 | 9	 | 17	| 34	| -17   | 8	 
14th  |	   | Messinense		|	   | 13	| 1	 | 3	 | 9	 | 7	 | 26	| -19   | 6

Odnośnik do komentarza

Dwuletni kontrakt z Lagoą podpisał nasz wychowanek, Fernando Pereira (17, AMC; Portugalia), który w zespole U-19 pokazał dosyć, by przekonać mnie do zatrzymania go w klubie.

 

Zgodnie z moimi przewidywaniami zainteresowanie Limą było spore i już po paru dniach prezes Costa składał zamaszysty podpis na umowie, w myśl której w styczniu Jorge odejść miał do czwartoligowego francuskiego klubu Racing 92. Nie potrafiłem zrozumieć, dlaczego Lima uważał to za sportowy awans, ale nie zamierzałem się z nim kłócić, zwłaszcza że jego transfer miał nam przynieść 445.000€ euro gotówki i 40% jego kolejnego transferu.

 

Oficjalne pożegnanie Limy miało miejsce w meczu czternastej kolejki z Pampilhosą. Był to chyba nasz pierwszy mecz w tym sezonie, w którym rywal został przez nas bezlitośnie stłamszony, a jego menedżer mógł jedynie modlić się o najniższy możliwy wymiar kary. W 22. minucie Fábio Sabino dośrodkował w pole karne, a Milá pięknie przyjął piłkę i po rękach Pereiry posłał ją do bramki. Tuż przed przerwą na strzał z dystansu zdecydował się Leal, Pereira nie utrzymał piłki w rękach i Kikas podwyższył na 2:0.

 

Zaraz po wznowieniu gry w drugiej połowie na solowe wejście zdecydował się Fábio Sabino, po czym ostrym uderzeniem w okienko dorzucił gola numer trzy. I wreszcie w 61. minucie Kikas zaatakował lewym skrzydłem, a jego centrę na ostatniego gola w tym spotkaniu zamienił Milá. W 65. minucie z boiska zszedł żegnany oklaskami Lima i na tym zakończyła się jego przygoda z Lagoą.

 

27.12.2015 Campo Capitão Jusino da Costa, Lagoa: 3.011 widzów
2DD (14/26) Lagoa [3.] — Pampilhosa [10.] 4:0 (2:0)

22. Milá 1:0
45. A.Kikas 2:0
48. Fábio Sabino 3:0
61. Milá 4:0

Lagoa: A.Vaz — B.Delgado, António, F.Silva, F.Silva ŻK — Fábio Sabino, Leal ŻK (69. A.Queirós), Carlos Pinto, J.Lima (65. B.Alberto) — A.Kikas, Milá (72. C.Sandro)

MVP: Milá (ST; Lagoa) — 9

Odnośnik do komentarza

Moją ostatnią decyzją w 2015 roku było podpisanie półrocznego kontraktu z wychowankiem klubu, Hugo Jorge (17, D/WBR; Portugalia).

 

Grudzień 2015

 

Bilans (Lagoa): 2-0-1, 6:3

II° Divisão Serie D: 3. [—], 32 pkt, 34:13

Taça de Portugal: 3. runda (1:2 z Leçą)

Finanse: +3.600.000€ (w ostatnim miesiącu +28.920€)

Budżet transferowy: 1.462.517€ (70% z transferów)

Budżet płac: 21.240€ (wykorzystane 13.800€)

Nagrody: Carlos Pinto (jedenastka tygodnia (1)), Milá (jedenastka tygodnia (1), piłkarz grudnia)

 

Transfery (Polacy):

 

1. Mariusz Baranowski (26, AMRLC/FC; Polska U-21: 1/0) z Jagiellonii do Dynama Moskwa za 2.000.000

 

Transfery (cudzoziemcy):

 

1. Artiom Fomin (27, AMRL/ST; Rosja U-21: 1/0) z Krylii Sowietow do Dynama Moskwa za 5.250.000€

2. Michaił Kobziew (21, DR; Rosja U-21: 16/0) z Amkaru do Kubania za 3.500.000€

3. Michaił Kierżakow (28, GK; Rosja U-21: 8/0) z Amkaru do Szynnika za 2.600.000€

 

Ligi świata:

 

Anglia: Birmingham [+1]

Francja: Le Mans [+1]

Hiszpania: Cádiz [+1]

Niemcy: Frankfurt [+0]

Polska: Korona Kielce [+1]

Portugalia: Porto [+1]

Rosja: —

Włochy: AC Milan [+1]

 

Ranking FIFA: 1. [—] Argentyna (1894), 2. [+2] Niemcy (1763), 3. [-1] Włochy (1740), 26. [+1] Polska (870)

Odnośnik do komentarza

1 stycznia sfinalizowany został największy transfer w historii klubu. Długoletni gracz Lagoi, którego można było uznać wręcz za wychowanka, Jorge Lima (24, AMR; Portugalia) [138-8-37-4, 7.16; 6s], przeszedł do francuskiego Racingu 92 za 445.000€ (40%). Co prawda w zespole czwartej ligi francuskiej zarabiał mniej niż w Lagoi, a do tego zaoferowano mu kontrakt półprofesjonalny, ale skoro takie było jego życzenie, nie zamierzałem mu się sprzeciwiać. Ponadto na listę transferową trafił kolejny z buntowników, Mozambijczyk Luis Rodrigues, który był dopiero trzeci w kolejce do gry.

 

W wyjazdowym meczu z Fiães na prawym skrzydle pomocy zagrał więc Bruno Alberto, który po odejściu Limy zajął jego miejsce w wyjściowym składzie. Oprócz niego na środek defensywy powrócił po ciężkiej kontuzji Luiz Alberto, a na prawej obronie wystąpił Monteiro, zastępując przeziębionego Silvę. Gospodarze bardzo się przed tym meczem odgrażali, ale zagraliśmy naprawdę dobrze, może poza ostatnim kwadransem, kiedy to daliśmy się zepchnąć do defensywy. Ale wtedy nie miało to już najmniejszego znaczenia.

 

Festiwal bramkowy w Fiães rozpoczął się w 25. minucie. Carlos Pinto dośrodkował w pole karne z prawego skrzydła, Rosa spróbował wybić piłkę, ale ta ugrzęzła w błocie i Alberto plasowanym strzałem umieścił ją w bramce. Sześć minut później Delgado wspaniale wypatrzył niekrytego Kikasa i precyzyjnym podaniem ominął obrońców, a António uderzeniem w długi róg podwyższył na 2:0. Po kolejnych sześciu minutach było już 3:0 dla Lagoi, a na listę strzelców wpisał się tym razem Luiz Alberto, wykorzystując dośrodkowanie Carlosa Pinto z rzutu rożnego. A wynik kwadrans po przerwie ustalił ponownie Kikas, uderzeniem w krótki róg pokonując José Carlosa po zaskakująco precyzyjnej wrzutce Delgado z autu. Nowi zawodnicy w składzie sprawili się nienagannie, co stanowiło dla mnie spory powód do zadowolenia.

 

02.01.2016 Estádio do Bolhão, Fiães: 453 widzów
2DD (15/26) Fiães [4.] — Lagoa [3.] 0:4 (0:3)

25. B.Alberto 0:1
31. A.Kikas 0:2
37. Luiz Alberto 0:3
59. A.Kikas 0:4

Lagoa: A.Vaz — B.Delgado, Luiz Alberto (77. Cleiton), António, N.Monteiro — Fábio Sabino, Leal (72. A.Moita), Carlos Pinto, B.Alberto — A.Kikas, Milá (69. L.A.Fernandes)

MVP: António Kikas (ST; Lagoa) — 9

Odnośnik do komentarza

Nasz mozambijski pomocnik Luis Rodrigues (22, D/WB/AMR; Mozambik: 4/0) [13-0-1-0, 6.93; 3s], który miał poważne problemy z wywalczeniem miejsca w pierwszym zespole, nie czekał długo na kupca i odszedł do czwartego zespołu Serie B, Fatimy, za 110.000€ (50%). Za to przedłużyłem kontrakty z dwójką młodych graczy Lagoi, Flávio Joelem (18, AML; Portugalia) do 2018 roku i João Paivą (17, AML; Portugalia) do 2019 roku. Podpisałem też umową z bramkarzem Atlético CP, Luisem Morgado (20, GK; Portugalia U-21: 1/0), który w lipcu miał przejść do nas na zasadzie wolnego transferu.

 

Naszym kolejnym rywalem było Lusitano de Évora i po raz kolejny nie daliśmy przeciwnikowi najmniejszych szans. Po kwadransie gry Alberto znów udowodnił, że jest w stanie zastąpić Limę, dośrodkowując wprost na głowę Milí, a Gwinejczyk precyzyjnym strzałem zapewnił nam prowadzenie do przerwy. W drugiej połowie zaszalał Kikas, dwukrotnie pokonując bramkarza Lusitano strzałami z rzutów wolnych, co ostatecznie odebrało gościom ochotę do walki. Wyglądało na to, że była jeszcze szansa na włączenie się do walki o pierwsze miejsce.

 

10.01.2016 Campo Capitão Jusino da Costa, Lagoa: 3.389 widzów
2DD (16/26) Lagoa [3.] — Lusitano de Évora [10.] 3:0 (1:0)

13. Milá 1:0
54. A.Kikas 2:0
77. A.Kikas 3:0

Lagoa: A.Vaz — B.Delgado, Luiz Alberto ŻK, António, F.Silva — Fábio Sabino, Leal (75. L.A.Fernandes), Carlos Pinto, B.Alberto (71. A.Moita) — A.Kikas, Milá (75. Pereira)

MVP: António Kikas (ST; Lagoa) — 9

Odnośnik do komentarza

Przez całą jesień udawało się nam uniknąć kontuzji, za to skoro tylko pozbyłem się dwóch prawych pomocników, trzeciego, czyli Moitę, na kilka tygodni wyeliminował uraz stopy. A czekał nas przecież arcyważny wyjazd do Funchal, gdzie w strugach ulewnego deszczu mieliśmy zmierzyć się z Marítimo B.

 

Tym razem nie zmieniałem ustawienia, poleciłem tylko jak najczęściej próbować strzałów z dystansu i już w 5. minucie Ramos nie utrzymał piłki w rękach po bombie Carlosa Pinto, a niezawodny Kikas posłał ją do bramki. Mimo prowadzenia to gospodarze osiągnęli przewagę i po kwadransie ściągnąłem jednego napastnika, przechodząc na 4-1-4-1. Niestety w 28. minucie indywidualny błąd popełnił Silva, odpuszczając pogoń za Marcusem Viníciusem, który strzałem z ostrego kąta pokonał Vaza. Dziesięć minut później miałem już stuprocentową pewność, że wyczerpaliśmy limit szczęścia na ten sezon, gdy po brutalnym wejściu obrońcy rywali z boiska zniesiono Leala, a już wstępna diagnoza brzmiała — zerwane mięśnie łydki, trzy do czterech miesięcy przerwy. Mimo to w drugiej połowie uzyskaliśmy lekką przewagę, ale niestety nic z niej nie wynikło i spotkanie zakończyło się remisem. Jeden punkt wywieziony z Funchal był dobrym wynikiem — dla mnie, ale nie dla kibiców, którzy z nieznanego mi powodu spodziewali się łatwego zwycięstwa. Ich niezadowolenie tylko jeszcze bardziej osłabiło moją pozycję w klubie.

 

16.01.2016 Campo da Imaculada Conceição, Funchal: 1.804 widzów
2DD (17/26) Marítimo B [1.] — Lagoa [3.] 1:1 (1:1)

5. A.Kikas 0:1
28. Marcus Vinícius 1:1
38. Leal (L) knt.

Lagoa: A.Vaz — B.Delgado, Luiz Alberto, António, F.Silva — Fábio Sabino, Leal (38. Cleiton), Carlos Pinto, B.Alberto (69. N.Monteiro) — A.Kikas, Milá (16. A.Queirós)

MVP: Marcus Vinícius (ST; Marítimo B) — 8

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...