Skocz do zawartości

[FM 2008] Zgubne skutki


Profesor

Rekomendowane odpowiedzi

Wybór kibiców tym razem nareszcie nie był tak oczywisty, jak w ostatnich paru latach, ale i tak nagrodę po raz kolejny odebrał Gwinejczyk Milá. Jedenastka sezonu ich zdaniem wyglądała tak: A.Vaz — B.Delgado, Joel, A.Carlos, F.Silva Fábio Sabino, Carlos Pinto, Leal, J.Lima Milá, A.Kikas, a mi pozostało tylko zgodzić się z ich decyzjami. Po rozegraniu dwóch sezonów w barwach Lagoi António Kikas dostąpił również zaszczytu znalezienia się w klubowym zespole wszech czasów, wskakując na miejsce do tej pory zajmowane przez Gwinejczyka Sadjó. Dowiedzieliśmy się również, że kończący się sezon zaowocował dwoma rekordowymi osiągnięciami w historii klubu — średnią frekwencją w wysokości 2.907 widzów oraz średnią ocen z sezonu, wynoszącą 7.72, a osiągniętą oczywiście przez Milę.

 

Zarząd postawił przede mną zadanie aktywnego uczestnictwa w walce o tytuł, co było realistycznym oczekiwaniem z jego strony, więc szybko doszliśmy do porozumienia. Na realizację tego celu otrzymałem 1.400.000€ funduszu transferowego, a także fundusz płac w wysokości 21.000€ tygodniowo. Do zespołu juniorów dołączyła spora grupka młodych zawodników, którzy w przyszłości stanowić mogli o sile zespołu, a byli to Vasco Rato (16, DM; Portugalia), João Paiva (16, AML; Portugalia), Hugo Jorge (16, D/WBR; Portugalia), Diogo Ribeiro (16, DC; Portugalia), Bruno Rocha (16, DL; Portugalia), Cláudio Silva (16, ST; Portugalia), Alfredo Gonçalves (16, MC; Portugalia), Fernando Pereira (16, AMC; Portugalia) oraz Joaquim Jesus (16, D/WBR; Portugalia), spośród których najciekawiej prezentowali się Paiva oraz Ribeiro.

Odnośnik do komentarza

A może by tak przenieść "nieco" kasy do budżetu płacowego??? Wtedy powinni chcieć przyjść lepsi piłkarze do klubu, nawet jak zabraknie reputacji, to może skuszą się na kasę. :>

 

A kariera swoją droga znakomita, dałbym sporo, żeby stworzyć coś podobnego. W nowym sezonie będzie awans jak nic!!! :)

Odnośnik do komentarza

W ostatnim tygodniu czerwca poznałem nowy skład Serie D i moje najgorsze obawy znalazły swe uzasadnienie — nadal mieliśmy rywalizować z Marítimo B, a żeby było weselej, dołączył do nas spadkowicz z Ligi Vitalis, nasz dobry znajomy czyli ekipa Barreirense. Wywalczenie awansu w tym sezonie wymagać od nas miało wręcz fenomenalnej gry i sporej dozy szczęścia.

 

Sezon 2014/2015 w liczbach

 

Ligi

 

Anglia:

Czołówka Premiership: 1. Liverpool, 2. Arsenal, 3. Middlesbrough

Spadek z Premiership: 18. Wigan, 19. Fulham, 20. Millwall

Awans do Premiership: 1. Derby, 2. Burnley, 4. Reading

Puchar Anglii: Millwall (2:1 z Liverpoolem)

Najlepszy piłkarz: Salvatore Foti (26, ST; Włochy U-21: 16/11) — 7.51 (Birmingham)

Król strzelców: Henok Goitom (30, ST; Szwecja: 42/32) — 23 (Fulham)

 

Francja:

Czołówka Ligue 1: 1. Nice, 2. Le Mans, 3. Auxerre

Spadek z Ligue 1: 18. St.Etienne, 19. Metz, 20. Bordeaux

Awans do Ligue 1: 1. Toulouse, 2. Châteauroux, 3. Tours

Puchar Francji: Caen (1:0 z Toulouse)

Najlepszy piłkarz: Rusłan Fomin (29, AML/FC; Ukraina: 21/4) — 7.68 (Marseille)

Król strzelców: Lerato Chabangu (29, ST; RPA: 40/21) — 23 (Le Mans)

 

Hiszpania:

Czołówka PD: 1. Mallorca, 2. Real Madryt, 3. Cádiz

Spadek z PD: 18. Betis, 19. Albacete, 20. Sevilla

Awans do PD: 1. Gimnàstic, 2. Athletic, 3. Ferrol

Puchar Hiszpanii: Tenerife (4:0 z Zaragozą)

Najlepszy piłkarz: Robinho (31, AML/FC; Brazylia: 102/48) — 7.68 (Real Madryt)

Król strzelców: Robinho (31, AML/FC; Brazylia: 102/48) — 19 (Real Madryt)

 

Niemcy:

Czołówka 1. Bundesligi: 1. Bielefeld, 2. Kaiserslautern, 3. Leverkusen

Spadek z 1. Bundesligi: 16. Freiburg, 17. Nürnberg, 18. Wolfsburg

Awans do 1. Bundesligi: 1. HSV, 2. Gladbach, 3. Frankfurt

Puchar Niemiec: Wolfsburg (2:1 z Herthą BSC)

Najlepszy piłkarz: Artiom Milewskij (30, FC; Ukraina: 56/29) — 7.48 (Leverkusen)

Król strzelców: Mike Hanke (31, ST; Niemcy: 11/1) — 20 (Bielefeld)

 

Polska:

Czołówka OE: 1. ŁKS Łódź, 2. Legia, 3. Korona Kielce

Spadek z OE: 14. Lechia Gdańsk, 15. Widzew, 16. Wisła Płock

Awans do OE: 1. Górnik Zabrze, 2. Polonia Bytom, 3. Odra Wodzisław

Puchar Polski: Polonia Warszawa (2:2k z Bełchatowem)

Najlepszy piłkarz: Marek Kowal (30, ST; Polska) — 7.66 (Korona Kielce)

Król strzelców: Marek Kowal (30, ST; Polska) — 18 (Korona Kielce)

 

Portugalia:

Czołówka Ligi Sagres: 1. Sporting CP, 2. Benfica, 3. Académica

Spadek z Ligi Sagres: 15. Nacional da Madeira, 16. Maia

Awans do Ligi Sagres: 1. Marítimo, 2. Espinho

Puchar Portugalii: Benfica (1:0 ze Sportingiem CP)

Najlepszy piłkarz: Markus Valkonen (25, AMLC; Finlandia: 19/2) — 7.52 (Boavista)

Król strzelców: André Nunes (31, ST; Brazylia) — 19 (Académica)

 

Rosja:

Czołówka Premier Ligi: 1. CSKA Moskwa, 2. Zenit Sankt Petersburg, 3. Saturn

Spadek z Premier Ligi: 15. Ural, 16. Tom

Awans do Premier Ligi: 1. Terek, 2. Spartak Nałczik

Puchar Rosji: CSKA Moskwa (2:2k z Amkarem)

Najlepszy piłkarz: Nikita Andriejew (26, ST; Rosja: 4/0) — 7.38 (Spartak Moskwa)

Król strzelców: Aleksandr Ałumona (30, AM/FC; Rosja) — 18 (Szynnik)

 

Włochy:

Czołówka Serie A: 1. Catania, 2. Fiorentina, 3. Inter

Spadek z Serie A: 18. Sampdoria, 19. Atalanta, 20. Rimini

Awans do Serie A: 1. Ascoli, 2. Chievo, 4. Lucchese

Puchar Włoch: Livorno (2:2k z Catanią)

Najlepszy piłkarz: Reginaldo (31, AMR/FC; Brazylia) — 7.61 (Parma)

Król strzelców: Luigi Della Roca (30, ST; Włochy) — 19 (Catania)

 

Rozgrywki międzynarodowe

 

Liga Mistrzów: Roma (2:0 z Beşiktaşem)

Puchar UEFA: Middlesbrough (3:0 z Bayernem)

Mistrzostwa Świata Brazylia 2014: Francja (1:0 z Niemcami)

Złoty Puchar CONCACAF 2015: Kostaryka (2:1 z USA)

Mistrzostwa Europy U-21 2015: Włochy U-21 (2:1 z Francją U-21

Mistrzostwa Europy U-19 2014: Czechy U-19 (2:1 z Niemcami U-19

Mistrzostwa Ameryki Południowej U-20 2015: Argentyna U-20

 

Nagrody indywidualne

 

Piłkarz roku wg FIFA: Silva (29, AMRLC; Hiszpania: 71/22) — Arsenal

Zawodnik roku wg FIFA: Silva (29, AMRLC; Hiszpania: 71/22) — Arsenal

Złoty But: Pablo Mouche (27, ST; Argentyna: 1/0) — 27 (54 pkt) (Ajax)

Odnośnik do komentarza

Czerwiec 2015

 

Bilans (Lagoa): —

II° Divisão Serie D: —

Taça de Portugal: —

Finanse: +3.560.000€ (w ostatnim miesiącu +125.000€)

Budżet transferowy: 1.451.413€ (70% z transferów)

Budżet płac: 21.330€ (wykorzystane 13.340€)

Nagrody: —

 

Transfery (Polacy):

 

1. Ariel Borysiuk (24, DM/MRLC; Polska: 4/1) z Wisły do Hibernianu za 3.300.000

 

Transfery (cudzoziemcy):

 

1. Ricardo Douglas Packer (28, AMRL; Brazylia) z Grêmio do Rangersów za 14.000.000€

2. Ezequiel (23, MRLC; Brazylia) z Atlético Paranaense do Santosu za 10.750.000€

3. Damián Ismodes (26, AM/FC; Peru: 13/4) z Torino do Novary za 4.500.000€

 

Ligi świata:

 

Anglia: —

Francja: —

Hiszpania: Mallorca [+4] (M)

Niemcy: —

Polska: —

Portugalia: —

Rosja: CSKA Moskwa [+1]

Włochy: —

 

Ranking FIFA: 1. [—] Francja (2068), 2. [—] Włochy (1970), 3. [—] Argentyna (1945), 25. [—] Polska (810)

Odnośnik do komentarza

W Europie się ostro poprzestawiało w tym sezonie - spadek Sevilli, Besiktas w finale LM, mistrzostwo kraju dla Catanii, Mallorki, Bielefeld, ŁKS-u... Cadiz trzeci w Hiszpanii... Niemiecka czołówka tez jakaś taka dziwna. W Portugalii tez zresztą inaczej.

A tak z innej beczki - nie grymasi Tobie na przykład Mila albo ktoś inny o lepszy klub or something?

Odnośnik do komentarza

Właśnie to mnie niezwykle (tfu tfu na Barreirense urok) dziwi - przez dziewięć sezonów ani jeden zawodnik nie stwierdził, że chce przejść do większego klubu. Muszą mnie lubić, albo podoba im się okolica - Lagoa to w końcu fantastyczny kurort.

 

1 lipca oznaczał początek letniego okna transferowego, a więc i tradycyjnych czystek w klubie, z którego odchodzili zawodnicy obrażeni na cały świat, niespełnione młode talenty, oraz najsłabsi spośród juniorów. Po zaledwie jednym sezonie w Lagoi Sérgio "Serginho" (24, ST; Portugalia U-21: 1/2) [10-1-0-0, 6.20; 1s] przeniósł się do Sportingu Pombal za 100.000€ (50%). Za tę samą kwotę do Fátimy przeszedł nasz niedawny podstawowy bramkarz, Miguel (24, GK; Portugalia) [112-127-40-1, 6.93; 4s], który nie mógł pogodzić się z rolą rezerwowego. Emerson Luz (32, DM; WZP) [25-0-2-0, 6.84; 2s], który nie spełnił pokładanych w nim nadziei, został zwolniony z klubu po wygaśnięciu kontraktu. João Pedro Pinto (23, DC; Gwinea-Bissau: 3/0) [6-0-0-0, 6.50; 4s] za 3.000€ (50%) sprzedany został do Oliveiry do Bairro. Zaakceptowałem też oferty na dwóch zawodników szerokiego składu, którzy mieli niewielkie szanse na zaistnienie w pierwszym zespole — Nuno Fábio (19, MC; Portugalia) [2-0-0-0, 6.50; 2s] za 55.000€ (50%) przeszedł do Odivelas, zaś João Luís Moleiro (18, AMRC/FC; Portugalia) zasilił ten sam klub za 12.000€ (50%).

 

Ponadto na zasadzie wolnego transferu Bruno Festas (17, DC; Portugalia) [—; 2s] odszedł do Covy da Piedade, zaś Hugo Monteiro (19, SW/DC; Portugalia) przeniósł się do Realu Massamá. Natomiast William Cleyde Boaventura (35, AMRL; Portugalia) [67-7-12-5, 7.18; 3s], Ivan Miguel (23,D/WBL; Portugalia) [86-0-3-0, 6.91; 7s], Ricardo (22, D/WB/MR; Portugalia) [4-0-0-0, 7.25; 5s], Miguel Cunha (19, DM/MRC; Portugalia) [—; 1s], Hélder Leite (19, GK; Portugalia) [—; 3s] oraz Sérgio Manuel Antunes (19, DM; Portugalia) [—; 3s] zdecydowali się odejść z klubu po wygaśnięciu kontraktu.

 

Tak jak zapowiadałem, nie zamierzałem przeprowadzać w tym roku zbyt ambitnych transferów, gdyż skład, jakim dysponowałem, powinien raz jeszcze zamieść rywalami podłogę, a wyjątek zamierzałem robić wyłącznie dla absolutnych gwiazd. Dlatego ograniczyłem się do sprowadzenia czterech młodych zawodników, których zadaniem było zabezpieczenie się na wypadek plagi kontuzji. Na zasadzie wolnego transferu wyjąłem z Tondeli Henrique Ferreirę (17, ST; Portugalia), który zapowiadał się na ciekawego napastnika. Na pozycję lewego pomocnika sprowadziłem dwóch młodziutkich graczy, Alejandro Montoro (17, AMLC; Portugalia), kupionego za 18.000€ z Torreense, oraz ściągniętego za darmo z Atlético CP Flávio Joela (17, AML; Portugalia). I wreszcie za 26.000€ kupiłem z Realu Massamá Nuno Henriquesa (19, D/WBL; Portugalia), który znajdował się w szerokiej kadrze portugalskiej reprezentacji U-19.

 

Cadiz trzeci w Hiszpanii...

 

Jak to T-m zobaczy... :keke:

 

Podobnie jak listę spadkowiczów z BuLi :>

Odnośnik do komentarza

Koniec świata! Niedługo będziesz mógł objąć stery w tych drużynach, jako "Upadłych potęgach" :keke:

 

Trzymam kciuki za następny sezon. Twoje motto "Our greatest glory is not in never falling, but in rising every time we fall" wyjątkowo mi się podoba, a upór godny szacunku :respekt:

Odnośnik do komentarza

Dorzucę jeszcze Monaco, które wielkimi krokami przymierza się do spadku z Ligue 2 oraz 9. w Serie A Romę.

Tak jest, wróciłem do mojego starego, hardcore'owego motta - w Lagoi chyba sobie je powieszę nad biurkiem.

 

Kolejnym zawodnikiem, którego ściągnąłem do drużyny U-19, był zwolniony z Feirense młody Manuel Carlos (17, ST; Portugalia). Odbyłem też bardzo nieprzyjemną rozmowę z prezesem Costą, który w imieniu zarządu poinformował mnie, że osiągane przeze wyniki nie do końca satysfakcjonują działaczy. Już parę lat wcześniej pogodziłem się z faktem, że prezes stracił kontakt z rzeczywistością, nie dopuszczając do siebie myśli o tym, że z zespołami o klasę lepszymi zwycięstwa nie przychodzą nam łatwo, ale była to kolejna zapowiedź, że ta próba wywalczenia awansu z Lagoą może być moją ostatnią.

 

Tradycyjnie zaplanowałem sześć spotkań z zespołami pierwszo- i drugoligowym według stanu na koniec poprzedniego miesiąca. W efekcie naszym pierwszym rywalem był spadkowicz z Serie B, Alcobaça. Goście zaprezentowali się poprawnie, ale nie bardzo sobie z nami radzili; zaskakująco dobrze zaprezentował się Pedro Miguel, ale i Fernandes w roli cofniętego środkowego pomocnika pokazał parę ciekawych zagrań. Wygraliśmy pewnie 3:0, co na inaugurację okresu przygotowawczego zawsze było dobrym znakiem.

 

20.07.2015 Campo Capitão Jusino da Costa, Lagoa: 1.134 widzów
TOW Lagoa [2DD] — Alcobaça [NL] 3:0 (1:0)

31. J.Lima 1:0
63. Pedro Miguel 2:0
89. Pedro Miguel 3:0

MVP: Pedro Miguel (ST; Lagoa) — 8

Odnośnik do komentarza

Prośba: Ocena potencjału i umiejętności u Twoich scoutów.

Bo można by te fundusze przeznaczyć w większej części na lepszych harcerzy, trenerów etc... Ja u siebie na tym budowałem zespół(z różnicą, że HC nie gram i harcerzy miałem tyle ile zarząd się zgodził)

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...