Skocz do zawartości

[FM 2008] Zgubne skutki


Profesor

Rekomendowane odpowiedzi

W Lagoi? Nie.

 

Do meczu z Mirandense przystępowaliśmy bez przeziębionego Milí, co oznaczało, że rezerwowi napastnicy otrzymać mieli szansę zaprezentowania swoich możliwości. Niestety bardzo szybko z boiska zejść musiał Carlos Pinto, na czym wyraźnie ucierpiała nasza siła ofensywna. Do tego obaj napastnicy spisywali się przeciętnie i w szatni uznałem za stosowne skrytykować postawę zespołu.

 

Reprymenda przyniosła efekt, zwłaszcza odkąd na boisku pojawił się Pedras. Walczący o nowy kontrakt napastnik bardzo dobrze wszedł w mecz i w 68. minucie w rzęsistym deszczu został wycięty przez Vargasa, a sędzia podyktował rzut karny, pewnie wykonany przez Fábio Sabino. Znów więc prowadziliśmy tylko jedną bramką, co teoretycznie groziło nerwową końcówką. Na szczęście dwadzieścia minut później najlepszy tego dnia na boisku Fábio Sabino nieustępliwie zaatakował lewym skrzydłem i udało mu się wystawić piłkę Lealowi, a nasz rozgrywający plasowanym strzałem ustalił wynik spotkania. Byłem bardzo zadowolony, gdyż zgarnęliśmy komplet punktów mimo słabszej gry, a właśnie zwycięstwa w takich meczach dowodziły prawdziwej siły zespołu.

 

13.01.2013 Campo Capitão Jusino da Costa, Lagoa: 2.579 widzów
2DD (18/26) Lagoa [1.] — Mirandense [5.] 2:0 (0:0)

68. Fábio Sabino 1:0 rz.k.
88. Leal 2:0

Lagoa: Miguel — I.Miguel, Joel, Júlio, Sérgio — Fábio Sabino, Leal, Carlos Pinto (22. Carlitos), Boaventura — R.Filipe (79. J.Lima), Jorge Timóteo (60. Pedras)

MVP: Fábio Sabino (ML; Lagoa) — 8

Odnośnik do komentarza

W końcówce miesiąca podpisałem roczny kontrakt z młodym obrońcą Hugo Monteiro, graczem naszej drużyny U-19, gdyż chciałem dłużej go poobserwować. Za to marudzący od dłuższego czasu na brak występów Gwinejczyk Vaz uznał za stosowne zrezygnować z chodzenia na treningi. Ukarałem go upomnieniem, a gdy uznał to posunięcie za niesprawiedliwe, niezwłocznie umieściłem go na liście transferowej. Po paru dniach zgłosili się do mnie działacze drugoligowego Torreense, którzy za 50% wartości kolejnego transferu przyjęli go na garnuszek — Gabriel Vaz (24, AMR; Gwinea-Bissau: 3/0) [10-0-1, 7.00; 2s] był pomocnikiem przeciętnym, czwartym do gry na prawej pomocy, więc rozstałem się z nim bez żalu.

 

Z Joane graliśmy przy zerowej temperaturze, co wydatnie utrudniało szybką, kombinacyjną grę. Gospodarze byli od nas słabsi, ale po raz kolejny mieliśmy problemy ze skutecznością. I po raz kolejny zwycięstwo zapewnił nam Joel, który w 63. minucie wykorzystał dośrodkowanie Carlosa Pinto z rzutu rożnego; nasz środkowy obrońca wyrósł w tym sezonie na prawdziwego specjalistę od gry głową w polu bramkowym rywala, a jego bramka zapewniła nam udział w barażach o awans do pierwszej ligi.

 

27.01.2013 Campo dos Barreiros, Joane: 702 widzów
2DD (19/26) Joane [8.] — Lagoa [1.] 0:1 (0:0)

63. Joel 0:1

Lagoa: Miguel — I.Miguel, Joel, Júlio, Sérgio — Fábio Sabino (76. T.Faria), Leal (76. Murcela), Carlos Pinto ŻK, Boaventura — R.Filipe (46. P.Barbosa), Mila

MVP: Joel (DC; Lagoa) — 8

Odnośnik do komentarza

Styczeń 2013

 

Bilans (Lagoa): 3-0-0, 5:1

II° Divisão Serie D: 1. [—], 51 pkt [+9], 45:16

Taça de Portugal: 4. runda (1:3 z Beira-Mar)

Finanse: +1.940.000€ (w ostatnim miesiącu -41.760€)

Budżet transferowy: 781.171 € (70% z transferów)

Budżet płac: 11.400€ (wykorzystane 7.480€)

Nagrody: Joel (jedenastka tygodnia (1)), MK (menedżer miesiąca II° Divisão)

 

Transfery (Polacy):

 

1. Łukasz Fabiański (27, GK; Polska: 21/0) z Arsenalu do Middlesbrough za 9.500.000€

2. Szymon Kaźmierowski (25, ST; Polska U-21: 1/0) z Zagłębia Lubin do Dynama za 2.900.000€

3. Klaudiusz Łatkowski (27, DL; Polska) z Duisburga do Aachen za 350.000€

 

Transfery (cudzoziemcy):

 

1. Sunny (24, DM; Hiszpania U-21: 23/3) z Interu do Sevilli za 26.000.000€

2. Henri Saivet (22, AMRL/FC; Francja: 1/0) ze Sportingu CP do Sevilli za 26.000.000€

3. Adrien (23, MC; Portugalia: 2/0) ze Sportingu CP do AC Milan za 25.000.000€

 

Ligi świata:

 

Anglia: Liverpool [+3]

Francja: PSG [+2]

Hiszpania: Real Madryt [+5]

Niemcy: Bayern [+11]

Polska: ŁKS Łódź [+1]

Portugalia: Estrela da Amadora [+4]

Rosja: —

Włochy: Lazio [+3]

 

Ranking FIFA: 1. [—] Holandia (1818), 2. [—] Argentyna (1784), 3. [—] Włochy (1705), 29. [—] Polska (897)

Odnośnik do komentarza

Jasne. Zwykłe centry na krótki słupek, tyle że ustawiam tam dwóch zawodników zamiast jednego.

 

Runda zasadnicza wchodziła na ostatnią prostą, więc należało jak najszybciej zapewnić sobie zwycięstwo w lidze, a potem szykować zespół na baraże, gdzie rywalizacja zaczynała się przecież od zera. Dwa ostatnie mecze do przerwy przespaliśmy, więc bardzo zależało mi, by spotkanie z Avancą wyglądało inaczej. Jednakże chłopaki chyba zaczynali już wierzyć, że mecze będą się same wygrywać i do przerwy tradycyjnie już było 0:0. Tak jak w spotkaniu z Mirandense dopiero wejście na boisko Pedrasa przyniosło rozstrzygnięcie. W 71. minucie na strzał z dystansu zdecydował się bardzo ambitnie grający Leal, a Pedras w ostatniej chwili trącił piłkę, kompletnie myląc bramkarza gości. Tradycyjnie już wieźliśmy to 1:0 do końca starannie niczym karetka matkę trojaczków, a gdy Avanca przeszła na 4-2-4, lukę na prawym skrzydle wykorzystał Moita, precyzyjnie dośrodkowując na krótki słupek, gdzie czekał Milá i swoim golem numer dwadzieścia w tym sezonie dobił rywali.

 

03.02.2013 Campo Capitão Jusino da Costa, Lagoa: 2.566 widzów
2DD (20/26) Lagoa [1.] — Avanca [6.] 2:0 (0:0)

71. Pedras 1:0
90+1. Milá 2:0

Lagoa: Miguel — I.Miguel, Joel ŻK, Júlio, Sérgio — Fábio Sabino, Leal ŻK (71. Carlitos), Carlos Pinto, Boaventura (82. A.Moita) — R.Filipe (62. Pedras), Mila

MVP: Milá (ST; Lagoa) — 8

Odnośnik do komentarza

Valecambrense zajmowało trzecie miejsce w tabeli, zapowiadało się więc na trudnego rywala. Ale Lagoa była rozpędzona niczym rozjuszony buhaj i osadzenie jej w miejscu okazało się dla gospodarzy zadaniem ponad ich siły. Już w 8. minucie świetną wrzutką w pole karne popisał się Boaventura, a blokujący ją Gomes skierował piłkę do własnej bramki. Tuż przed przerwą po faulu na jednym z naszych napastników na 2:0 podwyższył z rzutu karnego Fábio Sabino, a w końcówce spotkania rywali dobił Rui Filipe, w swoim stylu uciekając obrońcom i pokonując bramkarza w sytuacji sam na sam. Z taką formą mieliśmy pełne prawo marzyć o wygraniu baraży.

 

10.02.2013 Campo das Dairas, Vale de Cambra: 687 widzów
2DD (21/26) Valecambrense [3.] — Lagoa [1.] 0:3 (0:2)

8. J.Gomes 0:1 sam.
45. Fábio Sabino 0:2 rz.k.
89. R.Filipe 0:3

Lagoa: Miguel — I.Miguel, Joel, Júlio, Sérgio — Fábio Sabino, Leal, Carlos Pinto, Boaventura ŻK (81. T.Faria) — Pedras (62. R.Filipe), Mila (70. J.Lima)

MVP: Fábio Sabino (ML; Lagoa) — 8

Odnośnik do komentarza

Przed meczem z Tondelą wymieniłem kąśliwe uwagi z menedżerem rywali, który zamierzał pokrzyżować nam plany awansu. Nie mogłem w tym spotkaniu skorzystać z Joela, który potrzebował paru dni odpoczynku na zaleczenie drobnego urazu, więc szansę debiutu otrzymał Kay i wywiązał się z powierzonych mu obowiązków jak najbardziej poprawnie. Groźne pohukiwanie na nic się gościom nie zdało; po bezbarwnej pierwszej połowie i krytycznych uwagach wygłoszonych przeze mnie w szatni, w 48. minucie Boaventura skierował do bramki piłkę uderzoną przez Leala z rzutu wolnego. Tondela w ataku nie istniała, walcząc jedynie o jak najniższą porażkę. Ostatecznie skończyło się na 2:0, a wynik ustalił strzałem głową Milá po centrze Carlosa Pinto z rzutu rożnego.

 

17.02.2013 Campo Capitão Jusino da Costa, Lagoa: 2.579 widzów
2DD (22/26) Lagoa [1.] — Tondela [12.] 2:0 (0:0)

48. Boaventura 1:0
71. Milá 2:0

Lagoa: Miguel — I.Miguel, Kay, Júlio, Sérgio — Fábio Sabino (78. T.Faria), Leal (71. Fabiano), Carlos Pinto, Boaventura — R.Filipe (66. Pedras), Mila

MVP: Boaventura (MR; Lagoa) — 8

Odnośnik do komentarza
Z tego co się orientuję, to lepsze pytanie byłoby: "ile punktów przewagi nad siódmym miejscem?", gdyż czy pierwszy, czy szósty i tak Prof wystartuje w barażach na równi z innymi :)

Ja bym się raczej zapytał: "Kto się ośmieli stanąć Wam na drodze Panie, w finale finałów barażu barażów?"

Odnośnik do komentarza

O, właśnie. Przypomnę, że Atlético CP też już kiedyś zamiotło ligą, a z grupy barażowej nie wyszło.

 

Wyjazd do ostatniego w lidze Merelinense miał być bezproblemowym spacerkiem i tak też się stało. Po dwudziestu minutach Carlos Pinto kolejnym cudownym dośrodkowaniem z rzutu rożnego zaliczył asystę przy golu Milí, a w końcówce spotkania Gwinejczyk zdobył swoją drugą bramkę po świetnym rajdzie Limy prawym skrzydłem. Teraz wiedziałem już, jak czuł się przed rokiem menedżer Portimonense, i musiałem przyznać, że było to bardzo miłe uczucie.

 

24.02.2013 Campo João Soares Vieira, Merelim: 223 widzów
2DD (23/26) Merelinense [14.] — Lagoa [1.] 0:2 (0:1)

20. Milá 0:1
28. M.Cunha (M) knt.
84. Milá 0:2

Lagoa: Miguel — I.Miguel, Kay, Júlio, Sérgio — Fábio Sabino, Leal (75. Canoa), Carlos Pinto, Boaventura (46. J.Lima) — C.Sandro (62. R.Filipe), Mila

MVP: Milá (ST; Lagoa) — 9

Odnośnik do komentarza

Luty 2013

 

Bilans (Lagoa): 4-0-0, 9:0

II° Divisão Serie D: 1. [—], 63 pkt [+9], 54:16

Taça de Portugal: 4. runda (1:3 z Beira-Mar)

Finanse: +1.940.000€ (w ostatnim miesiącu -5.250€)

Budżet transferowy: 781.171 € (70% z transferów)

Budżet płac: 11.400€ (wykorzystane 7.480€)

Nagrody: Carlos Pinto (jedenastka tygodnia (1)), Milá (jedenastka tygodnia (1))

 

Transfery (Polacy):

 

1. Jakub Wilk (27, AML; Polska) z Zagłębia Lubin do Korony Kielce za 2.100.000€

2. Jakub Jesionkowski (23, GK; Polska) z Korony Kielce do Wisły za 1.400.000€

3. Piotr Celeban (27, D/MR; Polska U-21: 4/0) z Bełchatowa do Zagłębia Lubin za 775.000€

 

Transfery (cudzoziemcy):

 

1. Matteo Mariani (19, DC; Włochy U-21: 1/0) z Lazio i Catanii do Litexu za 7.600.000€

2. Dejan Filipović (23, WB/AML; Serbia U-21: 15/1) z Salzburga do Brann za 5.500.000€

3. Artiom Fidler (29, AMC; Rosja) z Lokomotiwu Moskwa do Kubania za 3.300.000€

 

Ligi świata:

 

Anglia: Liverpool [+12]

Francja: PSG [+4]

Hiszpania: Real Madryt [+4]

Niemcy: Bayern [+13]

Polska: Śląsk [+1]

Portugalia: Boavista [+2]

Rosja: —

Włochy: Lazio [+4]

 

Ranking FIFA: 1. [+1] Argentyna (1851), 2. [-1] Holandia (1794), 3. [—] Włochy (1731), 28. [+1] Polska (900)

Odnośnik do komentarza

3 marca podejmowaliśmy walczącą o baraże Bragançę; do ataku na ten mecz powrócił Pedras, gdyż wciąż nie potrafiłem znaleźć partnera dla Milí, jakim był przed rokiem Kikas. Na szczęście Gwinejczyk był w takim gazie, że w pojedynkę wygrywał nam mecze. W 39. minucie po długim okresie naporu Lagoi Fábio Sabino dośrodkował w pole karne, Castro minął się z piłką, a Milá strzałem głową umieścił ją w bramce. Jeszcze przed przerwą na 2:0 podwyższył Leal, któremu wyszedł kolejny dobry strzał z linii pola karnego. W drugiej połowie już nie bardzo chciało się nam walczyć i na kwadrans przed końcem meczu Pisco zdobył honorową bramkę dla Bragançy, ale zwycięstwa nie byli już w stanie nam odebrać. A było to zwycięstwo szczególne, gdyż dzięki niemu na dwie kolejki przed końcem rundy zasadniczej zapewniliśmy sobie zwycięstwo w Serie D.

 

03.03.2013 Campo Capitão Jusino da Costa, Lagoa: 2.575 widzów
2DD (24/26) Lagoa [1.] — Bragança [6.] 2:1 (2:0)

39. Milá 1:0
45+2. Leal 2:0
75. S.Pisco 2:1

Lagoa: Miguel — I.Miguel ŻK, Joel, Júlio, Sérgio — Fábio Sabino, Leal (70. Carlitos), Carlos Pinto, Boaventura (75. A.Moita) — Pedras (62. R.Filipe ŻK), Milá

MVP: Leal (MC; Lagoa) — 8

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...