Skocz do zawartości

Telefony komórkowe


Rekomendowane odpowiedzi

Jak to jest z przypisywaniem numeru IMEI do karty sim? Na allegro są w podejrzanie ładnych cenach nexusy 4, nie jakoś strasznie tanio ale za 930zł nówka http://allegro.pl/nowy-lg-e960-nexus-4-16gb-24gw-wyprzedaz-i4046363409.html

Sprzedawca niby zaufany itp., ale dziwi mnie, że oferuje tylko przesyłkę pobraniową, no i jednak lepiej nie mieć kłopotów jak się można przed nimi jakoś łatwo uchronić. O co mogę zapytać sprzedawcę (ofc mejlem) konkretnie co pomoże mi się utwierdzić w tym, że telefon jest czysty? Ma ich na sprzedaż wiele i nawet jakieś dwie osoby kupiły, nie wiem, może niepotrzebnie się przyczepiam, ta przesyłka tylko pobraniowa i cena 100zł niższa niż gdzie indziej (że niby przez brak pudełka? może jakieś poserwisowe to są?) trochę mnie niepokoi.

Odnośnik do komentarza

Hmmm a jak to w praktyce wygląda? Dalej on jest zmuszony honorować tą gwarancję i dalej mogę w razie awarii zgłaszać się do niego jak rozumiem, ale czy nie wygląda to w 90% przypadków takich gwar tak, że sprzedawca będzie mówił, że no ja panu nie naprawie no bo jak jak ja nie LG, więc mogę panu oddać co najwyżej część kasy no bo pan używał już jakiś czas, jak sie nie podoba to zapraszam do sądu?

Odnośnik do komentarza

Pomijając już skąd gość ma towar to moim zdaniem na bank działa w szarej strefie - brak informacji o firmie, brak dowodu sprzedaży. Owszem możesz próbować dochodzić rękojmi od sprzedawcy ale wątpię by udało Ci się go namierzyć w razie problemów. W opisie "o mnie" zawiera reguły niezgodne z przepisami: np. że nie przyjmuje zwrotów jeśli nie zostanie o tym poinformowany - klient który kupuje w "kup teraz" ma prawo zwrócić towar w ciągu 10 dni a sprzedawca ma obowiązek towar przyjąć i zwrócić pieniądze. 10% niższa cena nie jest imho warta ryzykowania problemów.

Odnośnik do komentarza

SG III to szajs, który rozwala się przy byle upadku z 1 m na płytki :)

sam jesteś szajs, mi regularnie spadał na asfalt bez bumbera i jedynie drobne odpryski na obudowie, jak nie umiesz umiejętnie upuszczać S3 to nie marudź :)

 

 

Jak to jest z przypisywaniem numeru IMEI do karty sim?

IMEI jest sparowany z telefonem, a nie z kartą SIM. z kartą SIM związane jest IMSI

 

generalnie jak ktoś zgłosi kradzież telefonu to można od operatora wyciągnąć parę nr IMEI - IMSI, po tym namierzyć MSISDN, generalnie operatorzy raczej niechętnie to praktykują

 

alternatywnie można po stronie operatora zablokować IMEI, żeby karta po włożeniu do takiego telefonu nie mogła zalogować się do sieci(to też się rzadko praktykuje)

Odnośnik do komentarza

Przy wymianie telefonu dostałem kartę sim z NFC ale z niej nie korzystam. Aparat jak aparat - daje radę, szczególnie na zewnątrz. Zdjęcia w pomieszczeniu, przy dobrym świetle jeszcze ok. Noc i ciemne pomieszczenia wychodzą słabo - ale to chyba we wszystkich smartfonach.

Nie miałem raczej problemów z płynnością, jeżeli zdarza mu się zawiesić to bardzo rzadko, nie pamiętam nawet kiedy. A, chyba w GTA Vice City mi się przycinał, ale np. FIFA 14 śmiga bez problemów.

 

Nope - Lumie robią bardzo dobrze i to bez flesza ;)

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...