Skocz do zawartości

W co warto zagrać?


Fenomen

Rekomendowane odpowiedzi

Fajną strategię wyniuchałem na Steam - Ultimate General Gettysburg. Co prawda jest tylko jedna bitwa, ale podzielona na kilkanaście (?) faz i sukces (porażka w mniejszym stopniu zapewne) powoduje, że mamy wybór co do dalszego rozwoju bitwy (czy np. kontratakujemy czy wycofujemy się na dogodne pozycje). Bardzo prosta i przystępna obsługa, znośna grafika i bardzo przyjemny gameplay. Ciekawie też jest skonstruowany poziom trudności (dziewięć "osobowości" AI) co zapewne znacznie różnicuje rozgrywkę. Z braku porządnej strategii o Wojnie Secesyjnej można się pobawić w grę taktyczną bazującą na największej bitwie amerykańskiego konfliktu.

 

Edyta: faz jest dziewięć (choć ostatnia zależy całkowicie od postępu Konfederatów, bo toczy się 4 lipca), ale możliwości rozwoju sytuacji na polu bitwy jest dla każdej fazy od kilku do kilkunastu.

Odnośnik do komentarza

Jeśli ktoś lubi klimat survivalu, to polecam polski hit ostatnich miesięcy "This War of Mine". Największym atutem gry jest oryginalny pomysł. Wcielamy się w grupkę cywili, którzy muszą przetrwać w oblężonym mieście do czasu zawieszenia broni. Choć świat w grze jest fikcyjny, autorzy wyraźnie inspirowali się oblężeniem Sarajeva i Mostaru podczas wojny w Bośni. Świadczą o tym imiona bohaterów: Cveta, Marin, Marko albo Zlata. Gra ma niesamowicie mroczny i depresyjny klimat, podkreślony rewelacyjną muzyką. Po pierwszym kontakcie z nią śniły mi się ostrzały moździerzowe i snajperzy ;) Ostatnio wyszedł nowy patch, gdzie możemy sami kreować swoje scenariusze, a nawet dodać swoje foto i stać się jednym z bohaterów :)

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

http://play.mob.org/game/european_war_4_napoleon.html

 

Strategia turowa na Androida, za free, prowadząca nas przez całą epokę wojen napoleońskich. Kilka typów jednostek piechoty, jazdy, artylerii, okręty i fortece, plus historyczni dowódcy, z jednej strony prosta do opanowania, z drugiej - każdą kampanię możemy rozgrywać na różne sposoby :) Zajmowanie wrogich twierdz, budowa magazynów, rekrutacja czy ulepszanie jednostek - taki Panzer General z przełomu XVIII i XIX wieku :)

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

Mortal Kombat X

 

Dla fanów serii to jednak pozycja obowiązkowa. Ta gra jest... brutalna, mroczna, super bijatyka. Opcji i trybów gry jest tyle, że nie wiem czy do wszystkich chociaż zajrzałem. Zagrałem tylko kilka walk i jedną wieżę. A jest tryb fabularny, inne wieże, krypta, gra sieciowa... No i graficznie, krew krew krew :D Odświeżono też postacie, stare się ... postarzały, dodano nowe pokolenie. Dwa screeny, pierwszy 18+ ;)

 

http://i.imgur.com/DtHTFUQ.jpg

http://i.imgur.com/6uU9aKw.jpg

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

Me_who zachwalał Ultimate General: Gettysburg i faktycznie jest co zachwalać :) Mam tylko pytanie: jak konkretnie się sprawdza, co zawadza polu widzenia artylerii, bo w starciu o Seminary Ridge część moich (konfederackich oczywiście) baterii stała sobie i nic nie robiła zanim zauważyłem, że coś jest nie tak :)

 

btw: brak konfederackiej kawalerii bolała, bezczelność jankeskiej artylerii biła wszelkie granice :) Mój chrzest bojowy: wzgórze zdobyte za cenę 2400 żołnierzy, jankesi stracili ponad 3000. Nie jestem pewny, czy to nie za duże straty i czy kontynuować bitwę :)

Odnośnik do komentarza

Me_who zachwalał Ultimate General: Gettysburg i faktycznie jest co zachwalać :) Mam tylko pytanie: jak konkretnie się sprawdza, co zawadza polu widzenia artylerii, bo w starciu o Seminary Ridge część moich (konfederackich oczywiście) baterii stała sobie i nic nie robiła zanim zauważyłem, że coś jest nie tak :)

 

btw: brak konfederackiej kawalerii bolała, bezczelność jankeskiej artylerii biła wszelkie granice :) Mój chrzest bojowy: wzgórze zdobyte za cenę 2400 żołnierzy, jankesi stracili ponad 3000. Nie jestem pewny, czy to nie za duże straty i czy kontynuować bitwę :)

Spróbuj, 2,4k strat przy ataku pozycji na wzniesieniu to nie jest znowu, aż tak dużo.

Me_who zachwalał Ultimate General: Gettysburg i faktycznie jest co zachwalać :) Mam tylko pytanie: jak konkretnie się sprawdza, co zawadza polu widzenia artylerii, bo w starciu o Seminary Ridge część moich (konfederackich oczywiście) baterii stała sobie i nic nie robiła zanim zauważyłem, że coś jest nie tak :)

 

btw: brak konfederackiej kawalerii bolała, bezczelność jankeskiej artylerii biła wszelkie granice :) Mój chrzest bojowy: wzgórze zdobyte za cenę 2400 żołnierzy, jankesi stracili ponad 3000. Nie jestem pewny, czy to nie za duże straty i czy kontynuować bitwę :)

Spróbuj, 2,4k strat przy ataku pozycji na wzniesieniu to nie jest znowu, aż tak dużo.
Odnośnik do komentarza

 

Dużo, zwłaszcza w kolejnych wersjach. Bioware to stricte żydowska firma, tam po stworzeniu gry ucina się jej dobrą połowę na dlcki.

DLC się kupuje osobno? Nie ma ich w jakiejś wersji gry? Tu ani słowa o DLC - https://www.origin.com/pl-pl/store/buy/mass-effect-3/pc-download/base-game/digital-deluxe-edition

 

Nie wiem szczerze mówiąc, powiedzmy, że ja poza jedynką grałem w wersje 'deluks', gdzie wszystko było w jednym miejscu :).

Odnośnik do komentarza

Pytanie do grających w Mass Effecta. Planuję zacząć przygodę z tę serią. Póki co posiadam pierwszą część w podstawowej wersji i nie wiem jak wygląda sprawa z dlc? Dokupić coś do jedynki, a dwójkę i trójkę brać od razu w wersji deluxe? Dużo wnoszą dodatki?

Do jedynki jest jedno DLC fabularne, które nie było odpłatne - Bring Down The Sky. Całkiem fajne z mało BioWare'owym zakończeniem ;)

Drugi dodatek to Pinnacle Station, który koncentruje się WYŁĄCZNIE na walce. Shepard uczestniczy w serii symulowanych walk - rzecz głównie do klepania wyników i zdobywania aczików. Szkoda na niego kasy imo. Nie polecam.

Do dwójki obowiązkowe są Lair of the Shadow Broker i The Arrival, których brak w grze jest imo skandalem, bo są wręcz kluczowe jeśli chodzi o fabułę. Fabularne jest też Kasumi's Stolen Memory, ale to jest akurat typowy DLC - dodatkowa przygoda bez której można się obyć. Overlord i Firewalker imo bezsensowne.

Do trójki - za pierwszym razem jak przechodziłem miałem tylko dodatek From Ashes (z pre-orderu), który dodaje jednego dodatkowego członka załogi (+misję rekrutacyjną). Ja nim w ogóle nie grałem, bo koleś jest bardzo denerwujący. Leviathan jest ciekawy, bo mówi o dalekiej przeszłości, z czasów przed Żniwiarzami, ale imo wyskakiwanie z takimi niusami na koniec trylogii i to w płatnym dodatku to trochę przegięcie. Ale można ograc. Omega jest świetnym dodatkiem, nastawionym głównie na walkę, za to w najlepszej miejscówce w całym uniwersum - stacji Omega :) Moim ulubionym dodatkiem do trójki jest Citadel, bo to jedno wielkie mrugnięcie okiem do fanów ME. Warto zagrać, ale imo tylko w przypadku bycia wspomnianym fanem serii. I najlepiej po choćby jednokrotnym przejściu całości, bo Cytadela znacznie odbiega od podniosłego tonu rozgrywki i może popsuć odbiór gry.

 

Minusem tych dodatków jest to, że nie można ich kupić za pieniądze, tylko za pojebane BioWare points - a ceny dodatków są takie, że ni chuja nie pasują do sprzedawanych pakietów punktów i zawsze ich trochę zostaje. Ponadto same punkty praktycznie nie podlegają zniżkom czy promocjom, co czyni zakup dodatków mocno nieopłacalnym. Nie wiem jakie dodatki są dodawane do reedycji Mass Effectów, bo nigdy się tym nie interesowałem tbh.

Odnośnik do komentarza

Pytanie do grających w Mass Effecta. Planuję zacząć przygodę z tę serią. Póki co posiadam pierwszą część w podstawowej wersji i nie wiem jak wygląda sprawa z dlc? Dokupić coś do jedynki, a dwójkę i trójkę brać od razu w wersji deluxe? Dużo wnoszą dodatki?

 

DLC do jedynki - zaledwie dwie misje, średnio ciekawe, kupiłem z CDA, gdzie było jedno już zamieszczone

DLC do dwójki i trójki - b.dużo dają, misje, postacie, ponadto w trójce jest chyba jakiś dlc ułatiwajacy multi. Ale szczerze mowiac to nie korzystałem z nich, gdyż po prostu są za drogie.

 

BTW - propbował ktoś z was grać złym Shephardem?

Odnośnik do komentarza

Pytanie do osób, które mają już na dysku nowego Batmana. Macie polskie napisy do wyboru? Niby w opisie produktu na steamie polski język jest (napisy i interfejs), ale w opcjach steama nie ma takiej opcji. :-k

Napisz jakie wrazenia, bo z tego co czytalem to optymalizacja na PC jest dramatycznie zla.

Odnośnik do komentarza

Spoko tylko muszę najpierw zagrać. :P Na razie przez noc ściągnąłem, rano odpaliłem, żeby się skonfigurowało i wiem tylko tyle, że wszystkie opcje graficzne mam na low :D

 

Dla porównania w Wiedźminie to był miks low-medium-high. Może jeszcze jakieś sterowniki do gry wypuszczą :-k

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...