Skocz do zawartości

Czwarty dzień mnicha


Profesor

Rekomendowane odpowiedzi

Niezwykłą satysfakcję sprawił mi fakt, że po Edwardsa bynajmniej nie ustawiła się kolejka wielkich klubów i wszystko wskazywało na to, że czeka go co najwyżej gra w Championship — oczywiście o ile ktoś zaoferuje mi zadowalającą mi kwotę. A na wypadek gdyby Chris nie wiedział, co traci, 1 stycznia w Mińsku Władimir Łukin odebrał nagrodę za zajęcie drugiego miejsca w głosowaniu na najlepszego piłkarza Białorusi, co stanowiło wielki sukces, jako że wyróżnienia trafiały zwykle do piłkarzy grających poza granicami kraju.

 

Na początku miesiąca z klubu odeszło kolejnych czterech zawodników, z tego trzech permanentnie. Albert Jermakow (22, GK; Rosja) [5-0-0, 6.80; 2s], który nie sprawdził się jako bramkarz Liwadii, za 350.000 funtów (50%) przeniósł się do Stali Ałczewsk. Aleksandr Jużanin (20, AMR; Rosja) [3s] za 850.000 funtów (50%) odszedł do Iliczywca, a Jegor Bułatow (21, DC; Rosja) [4s] za 500.000 funtów (50%) przeprowadził się do Daridy. Natomiast Roman Kowtun (20, DRL; Ukraina U-19) na cały sezon wypożyczony został do Bielsziny, gdzie mógł przekonać mnie do swoich umiejętności.

Odnośnik do komentarza

Kolejni zawodnicy odeszli z Liwadii w pierwszych dwóch tygodniach 2014 roku. Niezwykle zasłużony i doświadczony Jan Rathouz (26, DRL; Czechy U-19) [95-1-7, 7.04; 7s], który przegrał rywalizację na prawej obronie z młodszymi zawodnikami, za 12.000 funtów (50%) przeprowadził się do Střížkova. Jewgienij Rumiancew (21, MC; Rosja) [4s], jeden z grupy środkowych pomocników, który miał niewielkie szanse na grę w pierwszym zespole, za szokująco wysoką kwotę 1.100.000 funtów (50%) zasilił skład Niemna Grodno. I wreszcie końca dobiegła saga pod tytułem "Ach jak mi źle w tym strasznym Dzierżyńsku" — Chris Edwards (18, DM/MRC; Walia: 2/0) [15-2-7, 7.47; 1s] uznał, że od gry w Lidze Mistrzów więcej mu da walka o utrzymanie w Championship i za rekordowe 5.000.000 funtów (50%) przeniósł się do 21. drużyny angielskiej drugiej ligi, Bristol City. Natomiast z czystej ciekawości do drużyny rezerw kupiłem za 5.000 funtów gracza rezerw poznańskiego Lecha, Mario Kolicia (21, SW/DC; Chorwacja U-21: 11/0).

Odnośnik do komentarza

Na zakończenie stycznia sprowadziłem jeszcze za 16.000 funtów wychowanka czeskiego Třinca, Milana Jarolíma (17, GK; Czechy), którego scouci uważali za zdolnego juniora. Potem zaś musiałem dokonać wyboru kadry Jordanii na towarzyski mecz z Iranem. Jako że spora grupa doświadczonych reprezentantów zakończyła zimą karierę, zmuszony byłem sięgnąć głębiej do rezerw, gdzie niestety brak było utalentowanych graczy. Dlatego też wyselekcjonowany przeze mnie zespół był niewątpliwie słabszy od zeszłorocznego. Powołania otrzymali:

 

Bramkarze: Jamal Al-Dardour (25, GK; 24/0; Faysali (JOR)), Bilal Daoud (24, GK; 2/0; Faysali (JOR)), Khaldoun Samara (24, GK; 43/0; Wehdat)

Obrońcy: Mua'ed Abu-Kishek (31, DL; 46/2; Baqa'a), Ibrahim Al-Khatib (23, DC; 1/0; Wehdat), Mahmoud Batayneh (23, DRC/DM; 4/0; Faysali (JOR)), Adnan Daoud (27, DR; 25/1; Baqa'a), Khalid Khalil (24, DC; 8/0; Wehdat)

Pomocnicy: Omar Abdullah (24, MC; 20/1; Faysali (JOR)), Osama Al-Khalayleh (25, DM; 20/1; Baqa'a), Mahmoud Al-Qaisy (22, MC; 4/0; Faysali (JOR)), Hussam Al-Shdeifat (31, WBR; 4/0; Wehdat), Osama Ali (23, WBR; 5/1; Baqa'a), Raed Awad (25, AMRLC/FC; 28/4; Wehdat), Hasan Abdel Fattah (31, MC; 35/2; Wehdat), Ahmad Mahmoud (24, MC; 13/0; Faysali (JOR)), Esam Obeidat (26, MC; 29/1; Wehdat), Yousef Obeidat (27, AMLC; 5/0; Baqa'a), Shadi Samara (22, DC/DM; 2/0; Faysali (JOR)), Ibrahim Tawalbeh (24, WBL; 4/0; Wehdat)

Napastnicy: Abdullah Al-Dardour (26, ST; 39/18; Saturn), Abdelhadi Al-Maharmeh (30, ST; 53/29; Al-Gharrafa), Khalid Azzam (24, AMLC/FC; 12/0; Faysali (JOR)), Bilal Batayneh (25, AM/FC; 35/13; Faysali (JOR)), Ahmad Mahmoud (20, ST; 4/1; Wehdat), Anas Mohammed (24, ST; Wehdat; 15/5)

Odnośnik do komentarza

Tak jak Leo z Polakami => przez tłumacza.

 

Styczeń 2014

 

Bilans (Liwadia): —

Bilans (Jordania): —

Wyższaja Liga: 1. [—], 69 pkt, 65:16

Puchar Białorusi: 4. runda (z Bielsziną)

Liga Mistrzów: 3. faza kwal. (3:3, 0:3 z Middlesbrough)

Puchar UEFA: GrE (4. miejsce; 0:3 (A) z Marseille, 1:4 (A) z Feyenoordem, 1:1 (H) z Basel, 4:0 (H) ze Slavią Praga)

Finanse: +17.740.964 funtów (+1.957.882 funtów)

Budżet transferowy: 16.005.196 funtów (100%)

Budżet płac: 54.277 funtów (250.000 funtów)

 

Transfery (Polacy):

 

1. Grzegorz Rybarczyk (21, DC; Polska U-21: 30/0) z Valencii do Realu Madryt za 5.000.000 funtów

2. Maciej Korzym (25, AM/FC; Polska: 23/11) z Aue do West Hamu za 3.000.000 funtów

3. Sebastian Mila (31, AMLC; Polska: 50/3) z Q.P.R. do Norwich za 375.000 funtów

 

Transfery (cudzoziemcy):

 

1. Davide Salerno (22, ST; Włochy U-21: 27/11) z Man Utd do Arsenalu za 22.000.000 funtów

2. Diego Capel (25, AML/ST; Hiszpania U-21: 15/1) z At.Madryt do Betisu za 20.500.000 funtów

3. Anderson (23, GK; Brazylia: 27/0) z Chelsea do Blackburn Utd za 13.750.000 funtów

 

Ligi świata:

 

Anglia: Chelsea [+7]

Białoruś: Liwadia [+29] (M)

Czechy: Sparta Praga [+1]

Francja: Marseille [+2]

Hiszpania: Valencia [+2]

Niemcy: Werder Brema [+3]

Polska: Legia [+10]

Rosja: — [+0]

Słowacja: Nitra [+1]

Ukraina: Szachtar [+5]

Włochy: Juventus [+7]

 

Polskie kluby w pucharach: brak

 

Reprezentacja Polski: brak

 

Ranking FIFA: 1. Brazylia (1450), 2. Anglia (1298), 3. Francja (1221), 37. [+13] Polska (651), 66. [-11] Jordania (545)

Odnośnik do komentarza

Na początku lutego otwarło się okno transferowe w kolejnych krajach. Do Saliutu Biełgorod za w sumie 2.000 funtów (50%) oddałem dwóch bardzo przeciętnych wychowanków Liwadii, Andrieja Szalimo (19, DL; Białoruś) [4s] oraz Aleksandra Leonowa (20, DRL/WBL; Rosja) [5s], natomiast nasz niedoszły bramkarz numer dwa, Kazach Siergiej Wichlianow (22, GK; Kazachstan: 5/0) [7-0-0, 7.00; 4s], znalazł sobie nową przystań w polskim Radomiaku, który zapłacił za niego 600.000 funtów (50%).

 

Mecz w Teheranie nie mógł być dla nas łatwym sprawdzianem, ale nie zagraliśmy o wiele gorzej, a nasi napastnicy kilkakrotnie postraszyli gospodarzy. Najlepszą okazję zmarnował jednak Obeidat, który nie zdołał trafić w bramkę z czterech kroków. Irańczycy takich błędów nie popełniali, w 43. minucie Moradi przedryblował naszych pomocników i podał do Aziziego, Al-Dardour czubkiem palców odbił piłkę w bok, ale dopadł jej napastnik Numancii Oladi i wpakował do bramki, rozstrzygając losy spotkania.

 

05.02.2014 Azadi, Teheran: 60.145 widzów
TOW Iran — Jordania 1:0 (1:0)

43. M.Oladi 1:0
48. M.Oladi (I) knt.

Jordania: J.Al-Dardour 7 — I.Tawalbeh 6 (59. M.Abu-Kishek 7), Sh.Samara 6 (59. O.Khalil 7), I.Al-Khatib 6,  M.Batayneh 7 — Y.Obeidat 7 (46. K.Azzam 7), M.Al-Qaisy 7 (46. H.A.Fattah 7), A.Mahmoud 7, R.Awad 7 — A.Al-Dardour 7 (70. B.Batayneh 7), A.Al-Maharmeh 6 (46. A.Mahmoud 7)

MVP: Mehrdad Oladi (ST; Iran) — 8

Odnośnik do komentarza
Uprzejmie informuję, że pan dzielnicowy ma wpierdol od elementu antyspołecznego przy najbliższej okazji :>

:kekeke: Sie grało troche w FM-a, sie wie ;)

 

A tak serio, no niemiło, ale mozna sie bylo spodziewac :/ Jednak Walshman in Dzierżyńsk to nie to samo co Englishman in New York :keke:

Odnośnik do komentarza

Podsumowanie sezonu jak zwykle miało miejsce w połowie lutego. Nasze finanse wzbogaciły się o 70.000 funtów z praw do transmisji telewizyjnych i 14.000 funtów z udziału w transferze Tomasza Bednarka ze Świtu do ŁKSu Łódź. Z drugiej strony kolumna czarnych wołg wypakowanych dużymi panami w czarnych garniturach, których przerażony Iwan Charitonowicz nie wiedzieć czemu nazywał "naszymi udziałowcami", wywiozła nocą z siedziby klubu 1.100.000 funtów w banknotach dziesięciodolarowych, przez co na nowy sezon dostałem 11.750.000 funtów na transfery i 250.000 funtów tygodniowo na płace. Kibice swoją nagrodę wręczyli Władimirowi Łukinowi, a do drużyny rezerw dołączyli dwaj nowi wychowankowie, Goran Koren (16, D/WBR; Słowenia) i całkiem utalentowany Igor Fiodorow (15, DC/DM; Ukraina). Zarząd po raz kolejny mnie zaskoczył, nie pochwałami za udany sezon i nie życzeniem wywalczenia awansu do europejskich pucharów, lecz informacją, że w pierwszej połowie roku przebudowana zostanie zachodnia trybuna, dzięki czemu na Ligę Mistrzów dysponować mieliśmy 1.875 nowych miejsc siedzących.

 

Jako że w tym sezonie zamierzałem odzyskać Puchar Białorusi, przed meczami z Bielsziną musiałem odpowiednio wytrenować zespół i nie zamierzałem pozwolić, by mój asystent spieprzył nam okres przygotowawczy swoimi chorymi pomysłami co do doboru sparingpartnerów. Tym razem zrobiłem to osobiście, zasięgnąwszy jedynie opinii naszego księgowego, dzięki czemu na Zawietach Ilicza zagrać miały Lokomotiw Moskwa, IFK Göteborg, Brugia, Maccabi Hajfa, Steaua Bukareszt i ponownie Crvena Zvezda.

Odnośnik do komentarza
Jako że w tym sezonie zamierzałem odzyskać Puchar Białorusi, przed meczami z Bielsziną musiałem odpowiednio wytrenować zespół i nie zamierzałem pozwolić, by mój asystent spieprzył nam okres przygotowawczy swoimi chorymi pomysłami co do doboru sparingpartnerów. Tym razem zrobiłem to osobiście, zasięgnąwszy jedynie opinii naszego księgowego, dzięki czemu na Zawietach Ilicza zagrać miały Lokomotiw Moskwa, IFK Göteborg, Brugia, Maccabi Hajfa, Steaua Bukareszt i ponownie Crvena Zvezda.

Koniec z batożeniem amatorów :blaga:

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...