Skocz do zawartości

Czwarty dzień mnicha


Profesor

Rekomendowane odpowiedzi

Dziękować, dziękować

 

Podsumowanie ligowego sezonu tradycyjnie już gros nagród przeznaczyło dla piłkarzy Liwadii. Najlepszym zawodnikiem kończącego się sezonu uznano Władimira Łukina, który zgarnął też statuetkę dla najlepszego napastnika, jak i tytuł wicekróla strzelców. Za odkrycie roku — i słusznie — uznano Jana Sedláčka, w klasyfikacji pomocników zwyciężył Władimir Sorokin przed Dmytro Gorbuszynem, a w rankingu obrońców — co za niespodzianka — Sorokin przed Dmitrijem Sokołowem. Sorokina uznano za najlepszego cudzoziemca ligi, a drugie miejsce w tej klasyfikacji zajął Anatolij Ponomariew, drugi też w głosowaniu na najlepszego napastnika. W jedenastce sezonu znalazło się aż siedmiu naszych piłkarzy, Sorokin, Sokołow, Sedláček, Gorbuszyn, Łukin, Ponomariew, a także Oleksij Czarkowskij. Nic więc dziwnego, że po raz kolejny nagroda dla najlepszego menedżera ligi trafiła w moje spracowane dłonie.

Odnośnik do komentarza

Mało tego, uwielbia Liwadię i jej menedżera :D.

 

13 listopada graliśmy z Bahrajnem w Ammanie i była to dla nas okazja do rewanżu za 0:1 sprzed dwóch miesięcy. Okazja, którą wykorzystaliśmy tak, że szejkowie nie posiadali się z zachwytu i w drodze powrotnej do Dzierżyńska znalazłem w moim odrzutowcu wielki karton z najnowszym laptopem Toshiby w obudowie ze złota i z klawiaturą wysadzaną diamentami. Już w 2. minucie Samara podał między obrońców do Al-Dardoura, który wyciągnął z bramki Abdullę, po czym wystawił piłkę do łatwego strzału Al-Maharmehowi. Dwie minuty później Batayneh dośrodkował w pole karne wprost na głowę Al-Maharmeha, który precyzyjnym uderzeniem podwyższył na 2:0. Kontuzja Batayneha stanowiła wszakże spore osłabienie naszej defensywy i w 37. minucie Al-Malki podał w tempo do Bilala, który wykorzystał niezdecydowanie Samary, by zdobyć kontaktowego gola.

 

Po przerwie Samara nie wyszedł już na boisko, a chłopaki szybko wybili gościom z głów marzenia o dobrym wyniku. Już w 49. minucie Tawalbeh precyzyjnym podaniem uruchomił kontratak, który zakończył się celnym strzałem Al-Dardoura. Nasza przewaga wzrastała z każdą minutą i w końcówce goście ostatecznie pękli. Najpierw Mahmoud podał w pole karne do Al-Maharmeha, który minął zwodem Kazima i wpakował piłkę pod poprzeczkę, a w doliczonym czasie gry głębokie dośrodkowanie Al-Shdeifata celnym strzałem zamknął Ahmad Mahmoud, dla którego było to pierwsze trafienie w reprezentacji. Natomiast mecz z Bahrajnem stanowił pożegnanie z drużyną narodową dla dwóch reprezentantów kończących karierę piłkarską, Mua'eda Al-Drouby'ego (32, DL; 26/0; Faysali (JOR)) i Mohammeda Al-Mutasema (31, MR; 45/0; Faysali (JOR)).

 

13.11.2013 Amman International Stadium, Amman: 15.172 widzów
TOW Jordania — Bahrajn 5:1 (2:1)

2. A.Al-Maharmeh 1:0
4. A.Al-Maharmeh 2:0
37. E.Bilal 2:1
49. A.Al-Dardour 3:1
86. A.Al-Maharmeh 4:1
90+1. A.Mahmoud 5:1

Jordania: Kh.Samara 6 (46. J.Al-Dardour 8) — I.Tawalbeh 6 (69. M.Al-Drouby 7), Sh.Samara 9, Kh.Khalil 8, M.Batayneh 7 (14. H.Al-Shdeifat 7) — Y.Obeidat 8, M.Al-Qaisy 7 (69. H.A.Fattah 7), A.Mahmoud 9, W.Hzein 7 (69. M.Al-Mutasem 7) — A.Al-Dardour 8 (58. A.Mahmoud 8), A.Al-Maharmeh 10

MVP: Abdelhadi Al-Maharmeh (ST; Jordania) — 10

Odnośnik do komentarza

Tzn?

 

Po powrocie do kraju wpadłem w sam środek wielkiej imprezy — reprezentacja Białorusi pokonała w dwumeczu Norwegię 4:1 i wywalczyła pierwszy, historyczny awans do finałów Mistrzostw Świata. Nam zaś pozostały już tylko mecze w Pucharze UEFA, a między nimi po parę tygodni przerwy, które wypełnić zamierzałem sparingami, tak by zespół nie wypadł z rytmu meczowego. W sparingu poprzedzającym wyjazd do Marsylii zmierzyliśmy się więc z serbską Crveną Zvezdą i na wypełnionych po ostatnie miejsce Zawietach Ilicza odnieśliśmy zdecydowane, pewne zwycięstwo.

 

22.11.2013 Zawiety Ilicza, Dzierżyńsk: 3.626 widzów
TOW Liwadia [BLR] — Crvena Zvezda [SCG] 3:0 (1:0)

20. A.Ponomariew 1:0
53. S.Kudriawcew 2:0
84. S.Kudriawcew 3:0

Odnośnik do komentarza

Nie mam pojęcia, nie składałem mu oferty.

 

Kolejny filar reprezentacji Jordanii, Wisam Hzein (31, MR; 6/0; Faysali (JOR)), zdecydował się na zakończenie kariery, co oznaczało, że na przełomie roku stracę dwóch podstawowych prawych pomocników.

 

Jako że pecha nigdy za wiele, w przeddzień meczu z Marseille Poliakow rozchorował się i z wysoką gorączką wrócił do Dzierżyńska. W tej sytuacji musiałem postawić na Wichlianowa, co nie było najlepszym rozwiązaniem. Kazach już w 1. minucie skapitulował bowiem po strzale napastnika włoskiej młodzieżówki, Antonio Fabianiego. Kwadrans później było już 2:0 dla gospodarzy, a gola ponownie zdobył Fabiani, tym razem z podania Sivoka. W 20. minucie obrońca Marseille, Jean-Claude Moulin, wszedł obunóż w Szestakowa, za co został usunięty z boiska, ale na niewiele się to zdało i po kolejnym kwadransie Fabiani przelobował źle ustawionego Wichlianowa, kompletując hat-tricka. W drugiej połowie udało się nam nawiązać w miarę wyrównaną walkę z grającym w osłabieniu rywalem, ale nie zdołaliśmy nawet zdobyć honorowego gola.

 

28.11.2013 Stade Vélodrome, Marsylia: 57.114 widzów
PU GrE/3 Marseille [FRA] — Liwadia [BLR] 3:0 (3:0) TV

1. A.Fabiani 1:0
13. A.Fabiani 2:0
20. J.-C.Moulin (M) cz.k.
35. A.Fabiani 3:0

Liwadia: S.Wichlianow — D.Sokołow, W.Sorokin, W.Propyswit, A.Szestakow — D.Gorbuszyn ŻK (62. M.Osipowicz), O.Czarkowskij, D.Czerbiński, Ch.Edwards ŻK (46. J.Sedláček) — W.Łukin (71. S.Kudriawcew), A.Ponomariew

MVP: Antonio Fabiani (ST; Marseille) — 10

Odnośnik do komentarza

@wesol: Trzeba puknąć Basel i trzymać kciuki za Feyenoord w meczu z Czechami. Bez Poliakowa będzie ciężko.

 

Listopad 2013

 

Bilans (Liwadia): 2-1-1, 6:5

Bilans (Jordania): 2-0-0, 8:2

Wyższaja Liga: 1. [—], 69 pkt, 65:16

Puchar Białorusi: 4. runda (z Bielsziną)

Liga Mistrzów: 3. faza kwal. (3:3, 0:3 z Middlesbrough)

Puchar UEFA: GrE (0:3 (A) z Marseille, 1:4 (A) z Feyenoordem, Basel, 4:0 (H) ze Slavią Praga)

Finanse: +15.088.191 funtów (+689.527 funtów)

Budżet transferowy: 8.807.013 funtów (100%)

Budżet płac: 46.578 funtów (160.000 funtów)

 

Transfery (Polacy): brak

 

Transfery (cudzoziemcy):

 

1. William Díaz (19, DRLC; Wenezuela U-21: 10/1) z Deportivo Táchira do Estudiantes de Mérida za 275.000 funtów

2. Maykon (29, AMLC; Brazylia) z Lokomotiw Moskwa do Al-Ahli (ZEA) za 275.000 funtów

3. Nikita Denisow (27, ST; Rosja U-21: 1/1) ze Spartaka Moskwa do Al-Sadd za 80.000 funtów

 

Ligi świata:

 

Anglia: Chelsea [+5]

Białoruś: Liwadia [+29] (M)

Czechy: Sparta Praga [+1]

Francja: Marseille [+3]

Hiszpania: Valencia [+1]

Niemcy: Werder Brema [+1]

Polska: Legia [+11]

Rosja: CSKA Moskwa [+12] (M)

Słowacja: Nitra [+1]

Ukraina: Szachtar [+5]

Włochy: Juventus [+0]

 

Polskie kluby w pucharach: brak

 

Reprezentacja Polski:

09.11.2013 TOW Polska — Francja 2:1

13.11.2013 TOW Polska — Argentyna 0:0

 

Ranking FIFA: 1. Brazylia (1375), 2. Anglia (1278), 3. Francja (1188), 45. [-4] Polska (607), 62. [-3] Jordania (562)

Odnośnik do komentarza

@Manort - to nie takie proste, drogi czytelniku. Makarewicz to solidny bramkarz, ale na pewno nie lepszy od Poliakowa. Ja potrzebuję albo doświadczonej gwiazdy, która zepchnie Poliakowa na ławkę, albo wielki talent w wieku 20-21 lat. Myślałem, że Wichlianow takowym będzie, ale jestem już pewien, że nic z tego nie wyjdzie - ma beznadziejną Anticipation, co go dyskwalifikuje jako klasowego bramkarza.

 

1 grudnia otwarło się zimowe okno transferowe na Białorusi. Z uzupełnieniem naszej listy transferowej czekałem do meczu z Basel, oficjalnie kończącego nasz sezon, natomiast nie wahałem się zbyt długo z zakupami, czynionymi z myślą o przyszłości. Do klubu dołączyło więc pięciu nowych juniorów; Aleks Sierdiuk (17, ST; Ukraina) kupiony został za 1.000 funtów z Czkałowca Nowosybirsk, Oleg Romanow (17, DM; Łotwa U-21: 5/0) przeszedł do nas za 35.000 funtów z Mostu, Łukasz Smoliński (18, ST; Polska) z Motoru Lublin kosztował nas 80.000 funtów, za 14.000 funtów sprowadziłem z Duslo Š'ala Petera Ďuriša (17, ML; Słowacja U-19), a za 80.000 funtów nasz skład wzmocnił niezwykle obiecujący Jewhen Slobodian (17, AMR/ST; Polska) z Łęcznej. Zarobiliśmy też 4.000 funtów na transferze Władimira Timofiejewa z Lokomotiwu Mińsk do Szachtiora Solihorsk.

Odnośnik do komentarza

Sparingpartnerem, który miał nas utrzymać w rytmie meczowym przed spotkaniem z FC Basel, było chorwackie Dynamo Zagrzeb. Liczyłem na wymagającego przeciwnika, tymczasem komplet widzów na Zawietach Ilicza obejrzał jednostronne widowisko i miażdżące zwycięstwo Liwadii.

 

05.12.2013 Zawiety Ilicza, Dzierżyńsk: 3.710 widzów
TOW Liwadia [BLR] — Dynamo Zagrzeb [CRO] 5:0 (1:0)

31. A.Ponomariew 1:0
54. A.Nosow 2:0
68. O.Czarkowskij 3:0
72. A.Nosow 4:0
75. S.Kudriawcew 5:0

 

Po tym spotkaniu Dmitrij Sokołow poprosił mnie o zaproponowanie mu nowego kontraktu, ja zaś zgodziłem się na jego prośbę, gdyż był wartościowym zawodnikiem podstawowej jedenastki. Jego niedoszły dubler, Urugwajczyk Alejandro Pintos (22, DRL; Urugwaj U-21: 14/0) [1-0-0, 7.00; 2s], który zbiesił się i został za karę zesłany do rezerw, w końcu znalazł nabywcę i za 16.000 funtów (50%) przeszedł do Argentinos, nareszcie przestając siać ferment w zespole. Zwolnione przez niego miejsce zajął bardzo utalentowany Zdeněk Daněk (21, DM; Czechy U-19), kupiony przeze mnie za 160.000 funtów z Dolnégo Benešova z myślą o najbliższym sezonie.

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...