Skocz do zawartości

Polonia Warszawa


Rekomendowane odpowiedzi

Wehikuł czasu i puste ogólniki, że też na to nie wpadłem :ściana: Wszystko proste, oczywiste, ch** z cenami, kosztorysami, kwestiami formalnymi i prawnymi, nawet nie trzeba sięgać po kalkulator czy excela :roll:

 

Wszystko fajnie, też bym chciał żeby klub był prowadzony (lub w dużej mierze współprowadzony) przez organizację kibicowską, ale po prostu przy obecnie zadeklarowanym wsparciu budżet się nie domyka o połowę (przy nierozwiązanej kwestii stadionu i miejsca rozgrywania meczów)

O wiem, pomysł na poziomie dotychczasowych: jakby zabrakło pieniędzy to ściepa na drukarkę i sami je sobie dodrukujemy!!!!11 one :crazy:

Odnośnik do komentarza

Jak jest Was mało i macie małe środki to grajcie w B-klasie, czy tam IV lidze - na ile Was stać, ale nikt Wam nie zarzuci ani sprzedania się, ani braku walki o klub. Czy każdy musi grać w E-klasie? Może kiedyś sytuacja się odmieni, póki co nie ma co myśleć o najwyższych strukturach, dla mnie najważniejsze by było, aby klub istniał - herb, barwy, tradycja.

 

W sytuacji Polonii byłby problem... kibicowski. Bo wiadomo, Warszawa i tereny okoliczne to bastiony Legii, więc kibice Polonii łatwego życia by nie mieli, ale... jak nie spróbują to nie będą wiedzieli. A jak na stadion będzie przychodzić garstka kibiców Polonii to przecież niczym się to nie różni od innych klubów na najniższych szczeblach. Skoro Polonia ma potencjał by być wielka, mieć kibiców i tak dalej - to niech o to walczy, a jak nie to niech sobie żyje po niższych ligach. Po co pchać się do Ekstraklasy, skoro nie ma ku temu możliwości ... bez bogatego sponsora, który de facto by rządził całym klubem i kibicami też.

 

A tak od siebie ... to mi żal Polonii, bo są w naprawdę trudnym położeniu, fakt - na własną rękę, ale kto nie popełnia błędów? Ważne, że się do tego przyznają. Żeby potrafić docenić zło trzeba je przeżyć na własnej skórze - ja mam tułanie po zadupiach z Pogonią, dlatego nie życzę tego żadnemu klubowi, bo to nie o to chodzi. Wiem, że Polonia ma teraz chyba najtrudniejszy moment, ale to właśnie takie sytuacje mogą ich zjednoczyć, mogą pokazać, że Polonia coś znaczy na piłkarskiej i kibicowskiej scenie w Polsce. Powodzenia.

 

I tak już teraz pół żartem, żeby pokazać urok niższych lig - jeden z wyjazdów Pogoni z B-klasy ;)

http://foto.pogononline.pl/foto_news5/rozne/dziewanna_duze_20060309_Cob.jpg

Odnośnik do komentarza

BTW. Kto dokładnie pojechał na ten obóz. Chodzi mi o te 16 nazwisk. Byłem pewny, że wraz z wygnaniem Króla i jego giermka Szali zaraz za nimi pojadą do Warszawy testowani Iwański, Łobodziński i Fonfara, a tu sytuacja wygląda tak, że są spore szanse na to, że jesień spędzą w I-ligowej GieKSie.

Odnośnik do komentarza

Tańczyliście na trumnie Dyskobolii, teraz macie za swoje. Jaka to propaganda? Dobrze widzieć, że chociaż na CMF kibice Polonii potrafią przyznać się do tego, że Polonia jest klubem bez jakiegokolwiek potencjału kibicowskiego i marketingowego. Czytanie forum Wielka Polonia to Wielka Beka :D

 

Nie do końca jest to prawdą, że każdy klub zrobiłby to samo na naszym miejscu. Lech Poznań nie miał nic przeciwko fuzji z Amicą. Zagłębie Sosnowiec też miało poważny konflikt z zarządem, kibice stworzyli swój klub, po czym dogadali się z tym samym zarządem :-k

"Tańczyliście na trumnie Dyskobolii" - hahaha no tak, Dyskobolia klub legenda w Polsce, którego los martwi miliony kibiców interesujących się nim juz w latch 70ych - sławny vice Mistrz Polski z roku któregoś tam! :D Fuzje Amici czy Dyskobolii nastapiły bo do panów właścicieli dotarło, ze robienie klubu na wiosce nie ma sensu. Bariery rozwoju firmy to chyba jedna z pierwszych lekcji ekonomii.

Odnośnik do komentarza

e tam - potencjał jest choć trudno przebić się przez hordy Legionistów ;) Londyn jakos daje radę, nie wspominając o Montevideo :) tak wiem, ze frekwencja w urugwajskim mieście-państwie nie rzuca na kolana

Warszawę spokojnie stać na 2 kluby - choć wiadomo, że kibice sukcesu wybiorą Legię

poza tym porównanie Polonii z Amicą czy Dyskobolią to lekkie przegięcie - życie w Warszawie to wiekszy magnes niż we Wronkach - wasze porównanie również z czapy :)

a Ty Ustiano sugerujesz, ze na Ślasku jest miejsce tylko dla Ruchu czy tylko dla Górnika? ;)

Odnośnik do komentarza

Porównanie Legii i Polonii pasuje jak ulał do porównania Lakersow i Clippersow w NBA. Ogolnie sporo tu analogii do kosza, bo pomysl dwoch Polonii przypomina to co sie dzieje we Wrocławskim koszu. Jeden Slask gra w ekstraklasie a drugi próbuje do niej awansowac :roll:

Odnośnik do komentarza

e tam - potencjał jest choć trudno przebić się przez hordy Legionistów ;) Londyn jakos daje radę, nie wspominając o Montevideo :) tak wiem, ze frekwencja w urugwajskim mieście-państwie nie rzuca na kolana

Warszawę spokojnie stać na 2 kluby - choć wiadomo, że kibice sukcesu wybiorą Legię

poza tym porównanie Polonii z Amicą czy Dyskobolią to lekkie przegięcie - życie w Warszawie to wiekszy magnes niż we Wronkach - wasze porównanie również z czapy :)

a Ty Ustiano sugerujesz, ze na Ślasku jest miejsce tylko dla Ruchu czy tylko dla Górnika? ;)

Sugeruje, ze Polonia po zdobyciu mastra w sezonie 99/00 miała frekwencje ok. 3 tys na mecz w sezonie 00/01.

Odnośnik do komentarza

Kadra Polonii, która udała się na zgrupowanie w Gutowie:

Bramkarze: Dominik Budzyński, Michał Olczak, Sebastian Przyrowski

Obrońcy: Marcin Baszczyński, Tomasz Brzyski, Dorde Cotra, Siergiej Goliatkin, Adam Kokoszka, Adam Pazio, Wojciech Szymanek, Aleksandar Todorovski

Pomocnicy: Aviram Baruchyan, Mateusz Gliński, Anton Kozłow, Mateusz Michalski, Łukasz Piątek, Miłosz Przybecki, Borys Rusak, Paweł Wszołek

Napastnicy: Daniel Gołębiewski, Łukasz Teodorczyk

 

Skromnie to wygląda, ale nie jest źle. Nie zdziwię się jeśli Polonia namiesza w Ekstraklasie. Młodzi z pewnoscią będą chcieli się pokazać.

Odnośnik do komentarza

Co Ty pier****sz? Jakie Montevideo? Jesteś zdrowy, czy leczysz się na głowę?

 

Proszę na to nie reagować.

nie zamierzam , pewnie był pijany albo główka wciąż bolała po ustawce

 

e tam - potencjał jest choć trudno przebić się przez hordy Legionistów ;) Londyn jakos daje radę, nie wspominając o Montevideo :) tak wiem, ze frekwencja w urugwajskim mieście-państwie nie rzuca na kolana

Warszawę spokojnie stać na 2 kluby - choć wiadomo, że kibice sukcesu wybiorą Legię

poza tym porównanie Polonii z Amicą czy Dyskobolią to lekkie przegięcie - życie w Warszawie to wiekszy magnes niż we Wronkach - wasze porównanie również z czapy :)

a Ty Ustiano sugerujesz, ze na Ślasku jest miejsce tylko dla Ruchu czy tylko dla Górnika? ;)

Sugeruje, ze Polonia po zdobyciu mastra w sezonie 99/00 miała frekwencje ok. 3 tys na mecz w sezonie 00/01.

Nie zmienia to faktu, że w Warszawie nie ma barier rozwoju dla klubu jakie są w Grodzisku. Zagłębie Lubin będąc beniaminkiem w Ekstraklasie (ich 1 sezon) miało frekwencję ponad 15k na mecz, a w sezonie mistrzowskim coś koło 6k. Dane z pamięci. Rozwijając twórczo twoją koncepcję można zlikwidować wszystko prócz Lecha, Legii i Wisły i być może Górnika oraz Ruchu.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...