Skocz do zawartości

Polonia Warszawa


Rekomendowane odpowiedzi

Euzebiusz Smolarek powinien wreszcie trafić do siatki, bo Właściciela Klubu, który płaci mu około 130 tys.zł. miesięcznie, zaczyna irytować jego nieskuteczność. - Z taką grą jak obecnie to on nie jest wart połowy tego, co mu płacę - mówi wprost Józef Wojciechowski.

 

Smolarek zagrał dotychczas we wszystkich spotkaniach Czarnych Koszul (łącznie 459 minut); zdobył dwie bramki. Ostatnią w 3. kolejce, w meczu z Zagłębiem Lubin (2:1), czyli 69 dni temu.

 

- Strzela zdecydowanie za mało goli, za mało walczy na boisku. No, ale dajmy mu jeszcze trochę czasu; zobaczymy, czy coś się zmieni - wykazuje cierpliwość Prezes Klub z Konwiktorskiej, ale też zaznacza: - Jeżeli w dalszym ciągu będzie prezentował się w ten sposób, to na koniec sezonu usiądziemy i niech sam się wyceni, ile tak naprawdę jest wart. Na pewno nie jest tak, że podpisał kontrakt na tak wysoką sumę i ja nie mogę już renegocjować z nim tej umowy. Bo to nie jest ani etyczne, ani moralne. Tym bardziej że mamy z przodu naprawdę ciekawych zawodników - dodaje Wojciechowski.

 

W ostatnim meczu z Cracovią trener Czarnych Koszul - Paweł Janas - postanowił zdjąć Smolarka już w przerwie. Po spotkaniu tłumaczył, że jego decyzja nie była spowodowana kontuzją. Piłkarz w niedzielę jednak nie trenował, nie pojechał także na wtorkowy mecz Pucharu Polski z KSZO Ostrowiec. Oficjalna strona Klubu podała informację, że napastnik narzekał na lekkie przeciążenie stawu kolanowego. - Ebi w sobotę złapał lekką kontuzję, dlatego zszedł z boiska tak szybko. Ale na Jagiellonię będzie gotowy - twierdzi Wojciechowski

Zródło: PS.

 

PS to sportowy brukowiec, ale ten tekst idealnie pasuje do tego co dzieje się w Polonii. Znowu JW swoje, a trener swoje :] .

Odnośnik do komentarza

Sorki, ale JW czasem zachowuje się jak jakiś bałwan. Nie znam zapisów w kontrakcie Ebiego, ale jeśli nie ma tam nic o "samowolnej" renegocjacji umowy, to niech pan Wojciechowski płaci tyle, ile "wynegocjował" ze Smolarkiem latem. A jak mu się nie podoba gra Ebiego, to niech rozwiąże kontrakt i wypłaci zapisane w nim odszkodowanie.

A nie, ze podpisał za górę kasy, a teraz "wicie, rozumicie za mało goli strzelacie, renegocjujmy stawkę". To jest po prostu śmieszne.

Odnośnik do komentarza

Sorki, ale JW czasem zachowuje się jak jakiś bałwan. Nie znam zapisów w kontrakcie Ebiego, ale jeśli nie ma tam nic o "samowolnej" renegocjacji umowy, to niech pan Wojciechowski płaci tyle, ile "wynegocjował" ze Smolarkiem latem. A jak mu się nie podoba gra Ebiego, to niech rozwiąże kontrakt i wypłaci zapisane w nim odszkodowanie.

A nie, ze podpisał za górę kasy, a teraz "wicie, rozumicie za mało goli strzelacie, renegocjujmy stawkę". To jest po prostu śmieszne.

 

To jest straszne i śmieszne zarazem. Kibice Polonii są przerażeni tym co wyprawia JW. Ok, facet sypie kasą, ale jednocześnie odwala dziwne numery.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Polonia-Lechia 1:2

 

Kurwica mnie strzela ostatnio. Janas won. Polonia nic nie gra. Naprawdę tęsknię za Bakero.

W dzisiejszym meczu Lechia była lepsza. Ludzie na stadionie byli naprawdę wkurzeni. Zero pomysłu na grę, dziwne ustawienie drużyny, dziwne zmiany.

Jak tak dalej pójdzie Polonia będzie walczyła o utrzymanie.

Odnośnik do komentarza

nie wiem, co niektóre osoby tutaj mają do P.Janasa. Polonia gra lepiej niż za bakero - tak ! bramki padły lub nie padły po indywidualnych błędach,Lechia powinna być liderem, niestety, sędziowanie jest jakie jest. Po przyjściu Sadloka obrona polepszy się, bo ten chłopak naprawdę jest ciekawy i wierzę, że dobrze zastąpi słabo grającego ostatnimi czasy Pietrasiaka. Gorzej, jeśli chodzi o Bruno - moim zdaniem to słaby zawodnik z przebłyskami geniuszu, ale rzadkimi. Nie jest to udany transfer, coś a'la Manu w Legii - dużo szumu, mało roboty

Odnośnik do komentarza
Właściciel Polonii Warszawa Józef Wojciechowski zdecydował się zamrozić pensje swoich piłkarzy i sztabu szkoleniowego po przegranym meczu z Lechią Gdańsk - pisze "Gazeta Wyborcza".

 

Decyzja jest podyktowana ostatnimi słabymi wynikami zespołu, który spadł na dziewiątą pozycję w tabeli. Właściciel klubu nie podał żadnego ultimatum, do kiedy zawieszona jest wypłata pieniędzy w Polonii.

no i mamy rozrzutność JW :-k

ale IMHO nie tędy droga...

Odnośnik do komentarza

Jasne, że nie tędy droga. Bardzo cieszę się, że pan JW jest szalonym fanem piłki nożnej i ma mnóstwo kasy, które chce wpompować w Polonię. Szkoda tylko, że oprócz inwestowania w zawodników i rozwój młodych talentów (plany budowy obiektów szkoleniowych), pan Józef kompletnie gubi się w swojej polityce. Naprawdę uważam, że z tymi zawodnikami spokojnie moglibyśmy walczyć o mistrzostwo i nie zgadzam się z komentarzem, że Polonia ma słabych zawodników. Atak tworzą Sobiech ze Smolarkiem. Pierwszy jest określany jako wielki talent i miał udany sezon w Ruchu, drugi jest wielokrotnym reprezentantem Polski i przez pewien okres był nawet jej gwiazdą. W pomocy też mamy Trałkę, który swego czasu był gwiazdą Lechii Gdańsk i był przymierzany do reprezentacji, Adrian Mierzejewski jest reprezentantem Polski, Bruno był jednym z wyróżniających się zawodników zdobywcy Pucharu Polski - Jagiellonii. Na dodatek w obronie, mamy reprezentanta Pietrasiaka, Brzyskiego i Mynarza - czyli zawodników naprawdę ciekawych. Do tego aktualnie kontuzjowany Jodłowiec. Żyć nie umierać. W bramce jest Przyroś, który często głupio się obcina - i tu szkoda, że nie wypalił eksperyment z Onyszką. Problem więc nie tkwi w składzie, tylko raczej w nieładzie, który wprowadza Wojciechowski. Zamiast zostawić Bakero, który zaczął nowy sezon naprawdę obiecująco, to on go zwolnił po przegranej z Koroną, która po tym zwycięstwie wskoczyła na fotel lidera. Szkoda, że pasja Józka nie idzie równolegle z rozwagą. Wystarczyło pozwolić tworzyć Bakero ten projekt - byłoby dużo lepiej...

Odnośnik do komentarza

Jasne, że nie tędy droga. Bardzo cieszę się, że pan JW jest szalonym fanem piłki nożnej i ma mnóstwo kasy, które chce wpompować w Polonię. Szkoda tylko, że oprócz inwestowania w zawodników i rozwój młodych talentów (plany budowy obiektów szkoleniowych), pan Józef kompletnie gubi się w swojej polityce. Naprawdę uważam, że z tymi zawodnikami spokojnie moglibyśmy walczyć o mistrzostwo i nie zgadzam się z komentarzem, że Polonia ma słabych zawodników. Atak tworzą Sobiech ze Smolarkiem. Pierwszy jest określany jako wielki talent i miał udany sezon w Ruchu, drugi jest wielokrotnym reprezentantem Polski i przez pewien okres był nawet jej gwiazdą. W pomocy też mamy Trałkę, który swego czasu był gwiazdą Lechii Gdańsk i był przymierzany do reprezentacji, Adrian Mierzejewski jest reprezentantem Polski, Bruno był jednym z wyróżniających się zawodników zdobywcy Pucharu Polski - Jagiellonii. Na dodatek w obronie, mamy reprezentanta Pietrasiaka, Brzyskiego i Mynarza - czyli zawodników naprawdę ciekawych. Do tego aktualnie kontuzjowany Jodłowiec. Żyć nie umierać. W bramce jest Przyroś, który często głupio się obcina - i tu szkoda, że nie wypalił eksperyment z Onyszką. Problem więc nie tkwi w składzie, tylko raczej w nieładzie, który wprowadza Wojciechowski. Zamiast zostawić Bakero, który zaczął nowy sezon naprawdę obiecująco, to on go zwolnił po przegranej z Koroną, która po tym zwycięstwie wskoczyła na fotel lidera. Szkoda, że pasja Józka nie idzie równolegle z rozwagą. Wystarczyło pozwolić tworzyć Bakero ten projekt - byłoby dużo lepiej...

 

Jodłowiec kontuzjowany? Wczoraj grał... na prawej obronie :] .

Polonia skład ma niezły, ale brakuje spokoju i pomysłu. Jak dla mnie Bakero powinien zostać. Jana być może jest fachowce, ale za cholerę mi nie pasuje. Mam wrażenie, że pomimo wszystko za Bakero gra była bardziej uporządkowana.

Co do JW to wszyscy wiedzą jak jest. Facet daje kasę i współpracownicy boją mu się narazić. Potrzebny jest ktoś kto powie mu wprost "Panie prezesie za cholerę nie zna się pan na piłce nożnej. Nie wpieprzaj się pan w sprawy sportowe". Niestety nikt mu tego nie powie. Po co się narazać szefowi, skoro płaci on niezłą kasę.

 

nie wiem, co niektóre osoby tutaj mają do P.Janasa. Polonia gra lepiej niż za bakero - tak ! bramki padły lub nie padły po indywidualnych błędach

 

Nie chcę nic mówić, ale to co napisałeś to kompletna bzdura. Widziaelm wszystkie mecze ligowe za kadencji Bakero i wszystkie Janasa. Tylko jdnego nie widziałem na żywo. Mam wrażenie, że po przyjściu Janasa chłopakom odechciało się grać. Wcześniej widziałem w nich entuzjazm, teraz widzę smutek i nostalgię.

Polonia za Janasa gra słabo. Nie stwarza sytuacji bramkowych, gubi się. Tragicznie wygląda obrona. Jak Janasa gra lepiej niż Polonia Bakero to ja jestem Księciem Walii.

Odnośnik do komentarza
W Polonii powtórka z historii. Po przegranym meczu z Lechią 1:2, tak samo jak w sierpniu 2009 (wówczas 0:1), właściciel klubu Józef Wojciechowski zawiesił piłkarzom pensje i stwierdził, że nie zamierza płacić za taką grę (wówczas zamroził wynagrodzenia na trzy miesiące).

 

Przed rokiem na pieniądzach się nie skończyło. Zwolnił jeszcze trenera Jacka Grembockiego.

 

Jak jest dziś? - Paweł Janas poprowadzi tę drużynę do przerwy zimowej. Nie jestem samobójcą, bym teraz zatrudniał kogoś na pięć spotkań. Co będzie dalej, zobaczymy - powiedział Wojciechowski.

 

 

Widać jednak, że nie jest już zachwycony pracą byłego selekcjonera reprezentacji Polski, jak jeszcze kilkanaście dni temu. Nie podoba mu się choćby fakt, że na pomeczowej konferencji prasowej Janas podziękował zespołowi za zaangażowanie.

 

- On już sam nie wie, co mówi. Proponuje, że może poprowadzić Polonię razem z Jackiem Zielińskim? Ciekawe, kto im na to da pieniądze. Zresztą i Zieliński ma swoje wzloty i upadki - twierdzi załamany właściciel Czarnych Koszul.

 

- Już sam nie wiem, co robić. Jestem zrezygnowany. Zrobiłem, co mogłem. Kupiłem najlepszych piłkarzy. Zatrudniłem Janasa, którego uważałem za najlepszego trenera na polskim rynku. I co? Nadal to wszystko nie funkcjonuje - stwierdził szef Polonii.

link

 

Może winy należałoby poszukać w sobie panie JW?

Odnośnik do komentarza

Dopóki pan JW nie zrozumie, że kupienie nawet najlepszych piłkarzy i zatrudnienie najlepszych trenerów nie gwarantuje sukcesu, bo na to składa się o wiele więcej, często ulotnych rzeczy, dopóty będzie się w ten sposób ośmieszał. To nie jest matematyka, tu o wyniku nie decyduje suma wartości rynkowej piłkarzy, często się w piłce nożnej zdarza, że wygrywa niekoniecznie faworyt... i za tę nieprzewidywalność wielu tę dyscyplinę kocha :]

Odnośnik do komentarza
Polonia Warszawa może zostać nawet wykluczona z PZPN, jeśli prezes i właściciel zespołu Józef Wojciechowski nie przywróci zawieszonych po porażce z Lechią Gdańsk wynagrodzeń dla zawodników. - To jedno z najpoważniejszych naruszeń zapisów kontraktowych - mówi w wywiadzie z "Przeglądem Sportowym" dyrektor wykonawczy Polskiego Związku Piłkarzy Bartosz Urbańczyk.
jajców ciąg dalszy

Drzymała wróć do polskiej piłki :eusa_pray: Warta Poznań mogłaby być solidnym klubem

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...