Skocz do zawartości

Polonia Warszawa


Rekomendowane odpowiedzi

Szczęśliwy piątek trzynastego :) .

To już drugie derby wygrane w tym roku, drugie bez straty bramki :) . W tym roku w Warszawie rządzi Polonia i to rządzi bezdyskusyjnie.

Sam mecz był bardzo przeciętny. Owszem było sporo sytuacji, ale sama gra byłą jakaś tak nijaka. W Legii moim zdaniem wyróżniał się Manu. Resztą bardzo przeciętnie. Chinyama "przepięknie" strzalał prosto w Przyrowskiego.

Bramkarz Polonii zagrał dobrze w kolejnym meczu. Owszem raz się pogubił gdy piłka zatańczyła mu na poprzeczce, ale w innych sytuacjach bronił pewnie. Bardzo dobry mecz zagrał Piątek. Dwie asysty, duża aktywność i pewność w grze. Szkoda, że nie wykorzystał 100% okazji do strzelenia bramki. Brawa dla Bruno, Mierzejewskiego i Smolarka za bramki. Oby ten ostatni z każdym meczem grał coraz lepiej. Kibice przyjęli go bardzo, bardzo dobrze. Chłopak niesamowicie cieszył się po meczu. Najciekawsze jest to, że Polonia mogłą wygrać wyżej niz 3:0. Legia miała mniej sytuacji bramkowych. Niektórzy forumowicze podniecali się meczem z Arsenalem, a to był tylko bardzo sympatyczny sparing.

Nie wiem jak to wyglądało w telewizji, ale oprawa meczu byłą naprawdę bardzo fajna. Baloniki, flaga z herbem, świetnie zorganizowany, kulturalny doping, sektoróka, motyw z koszulkami. Super. Oby tak dalej.

Balon, któy napompowała Legia pękł, balon który napompowła Polonia jeszcze się trzyma. Oby wszystko nei skończyło się po jakimś przegranym meczu. Jest dobrze i tego trzeba się trzymać. Jednocześnie nie można popada w hurraoptymizm. Polonia wygrałą dopiero dwa mecze, wygrała pewnie, ale to jeszcze nic nie znaczy. Cieszy mnie to, że drużyna gra pewnie i mędrze. Poprawiłbym ciut grę obrony i zarazykował w jakimś meczu grę dwoma napastnikami.

 

Kilka fotek z meczu :) .

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

11

12

Odnośnik do komentarza
(...)i zarazykował w jakimś meczu grę dwoma napastnikami.

 

Rok temu krytykowałem ustawienie z jednym napastnikiem, gdyż Polonia sobie zupełnie z nim nie radziła. Boczni pomocnicy nie grali tak jak powinni w tym ustawieniu i w polu karnym zostawał sam napastnik, który nie był w stanie nic zrobić. Teraz widzę zdecydowany postęp w tej kwestii. Tak naprawdę w ataku to przechodzimy z ustawienia 4-5-1 do 4-3-3, czyli tak jak powinno to wyglądać. Nie ma co robić zmian w taktyce na siłę, dopóki wszystko działa.

Odnośnik do komentarza

Te prowokacyjnie wyciągnięte palce, fuj :P Adam tez dał się ponieść tłumowi ;(

 

Ja o meczu jeszcze. Niby Legia miała więcej czasu piłkę, niby mieli optyczna przewagę, niby próbowali, ale to Polonia miała więcej okazji, więcej razy zagrażała bramce Legii i naturalnie strzeliła więcej bramek. Zwycięstwo zasłużone, nie ma o czym mówić :]

Odnośnik do komentarza

Polonia-Zagłębie Lubin 2:1

 

Kompleks Zagłębia pokonany :jupi: . Trzecie zwycięstwo z rzędu :jupi: . Polonia ciągle liderem :jupi: .

Cieszę się, bo ta radość niedługo moze zamienić się w smutek. Balon póki co nie pękł i super, ale piłkarze Polonii nie mogą osiąść na laurach. Do końca sezonu daleko.

Pierwsza połowa była słaba w wykonaniu Polonii. Zagłębie grało bardzo mądrze i skutecznie. Zamurowało się we własnej połowie i liczyło na kontataki. Zawodnicy Zagłębia podwajali krycie, w ogóle nie dawali Polonii rozwinąć skrzydeł.

Bramka Bartczaka ładna, ale po części winę za nią niestety ponosi Przyrowski. Za daleko wyszedł z bramki.

Bałem się, ze Polonia znowu zaliczy wtopę z Zagłębiem. Na szczęście w drugiej połowie Czarne Koszule przycisnęły. Na boisko wszedł Ebi Smolarek i zrobił różnicę. Chłopak wie jak się ustawić, jak zagrać piłkę. Niestety nie ma jeszcze siły na granie całej połowy meczu, nie mówiąc o pełnych 90 minutach. Widać, że ma spore braki pod względem szybkości. Nadrobi to, nadrobi. Akcja po której padąła jego bramka była naprawdę ładna. Inna sprawa, że sędzia chwilę wcześniej nie zauważył (a może celowo puścił grę) ręki zawodnika Zagłębia. Moze to i dobrze :D .

Pierwsza bramka dla Polonii padła po zamieszaniu w polu karnym. Sobiech zaczyna się spłacać. Strzela bramki, asystuje. Oby tak dalej :) .

Znowu podobał mi się Bruno. Chłopak ma serce do gry. Czasami się gubi, ale wkłada w grę dużo energii. To był dobry transfer. W obronie Polonia pewnie, chociaż tak naprawdę chłopaki nie mieli za dużo do roboty. Kilka sytuacji było, ale bez większego zagrożenia. Tak to wyglądało z trybun. Jedynie Tosik słabiej się spisał. On nie powinien grać na lewej obronie. Shqvarny słusznie zauważył, że gość nie ma lewej nogi. Często tracił piłki, niedokładnie podawał.

Polonia znowu wygrała, ale po słabszym niż poprzednie meczu. Z Widziewem może być bardzo ciężko, ale po cichu liczę przynajmniej na remis. Z drugiej strony łodzianie powinni atakować, więc można pokusić się o skuteczne kontry jak w meczu z Legią. Zwycięstwo? Trzeba w nie wierzyć. Będziemy w Łodzi z Shqvarnym :) .

 

Kilka fotek z meczu :) .

1

2

3

4

5

6

7

8

9

10

11

12

13

Odnośnik do komentarza

Najlepsze jest to, że jak ktoś wchodzi z ławki, to faktycznie potrafi zrobić różnicę. Mecz był przeciętny, ale udało się udokumentować przewagę i 3 punkty zostały w Warszawie.

 

Sądziłem że Zagłębie zagra bardziej otwartą piłkę, ale z przodu poza strzałem życia Bartczaka i 1-2 akcjami nie mieli nic (tradycyjnie spisał się sztab Bakero, bo neutralizowanie ofensywy przeciwnika już na stałe wpisało się w mecze Polonii), głównie bronili się (mądrze) i postawili zasieki między 16 a 30 metrem.

 

Nie zgodzę się odnośnie Przyrowskiego. Akcja toczy się na 40-50 metrze, to gdzie ma stać, na linii przez 90 minut? Stał na 5-6, Bartczak nie bawił się w rozgrywanie akcji (jak całe Zagłębie - długa dzida do napastników i tyle), oddał strzał życia i teraz będzie miał co wnukom pokazywać na youtubie ;) Do tego jedna bardzo dobra interwencja i pewne wyjścia do piłek.

Odnośnik do komentarza
Polonia przed zamknięciem okienka transferowego chce dokonać jeszcze jednego transferu. - Marzy nam się lewy obrońca - mówi właściciel klubu Józef Wojciechowski. Klub poszukuje takiego gracza nie tylko w Polsce, ale również za granicą.

 

- Słyszałem, że Juventus Turyn chce się pozbyć około 20 zawodników. Może wśród nich uda nam się znaleźć dobrego lewego obrońcę, którego byśmy wypożyczyli na rok z opcją pierwokupu - oświadcza szef klubu z Konwiktorskiej, który sprowadzeniem Euzebiusza Smolarka czy zatrudnieniem legendy Barcelony Jose Marii Bakero udowodnił, że nawet tak abstrakcyjne pomysły jak ściągnięcie zawodnika Starej Damy należy traktować poważnie.

 

W Polonii na lewej obronie gra Tomasz Brzyski. Konkurencją dla niego miał być sprowadzony latem z Bełchatowa Jakub Tosik, ale więcej korzyści jest z niego, gdy gra na prawej obronie. A Wojciechowskiemu zależy, by w Polonii na każdej pozycji było dwóch równorzędnych graczy.

 

- W polskiej lidze jest tylko jeden zawodnik, który mógłby konkurować z Brzyskim - mówi Wojciechowski. Kogo ma na myśli? Costę Nhamoinesu z Zagłębia, co potwierdza nam prezes zespołu z Lubina. - Stanowczo wykluczyłem jego sprzedaż. Zbyt dużo energii poświęciłem na ustalanie, z którymi menedżerami jest związany i jaki jest jego status, by teraz się go pozbywać - podkreśla Jerzy Koziński.

Link

 

JW szaleje. Coraz głośniej mówi się o tym, że w styczniu do Polonii może trafić Sadlok.

Fajny skład, fajni kibice, stadion do d... Ciekawe czy któryś z kandydatów na Prezydenta warszawy obieca Polonii nowy stadion :] .

Odnośnik do komentarza

Zacytuj dobrze, potem pisz. Póki co, wyszło żałośnie. Zresztą, nieważne.

 

Polonia przedłużyła kontrakt z Mierzejewskim, który IMO jest na razie najjaśniejszym punktem drużyny. Na każdej pozycji jest rywalizacja, fajną sprawą jest obecność Tosika który daje zmiany na 3 pozycjach (OP,OL i DPŚ). Jak dokupią lewego obrońcę to chyba będzie komplet i kolejna ciekawsza drużyna w naszej ogórkowej lidze. Jaki jest obecnie status Jona Bakero? Pracuje w klubie?

Odnośnik do komentarza

Łahaha, ale śmieszny i obszerny komentarz pomeczowy :]

 

Trzeba obejrzeć ten mecz w C+, ale tak z perspektywy trybun - słaba pierwsza połowa, w której Polonia zmarnowała 2 dobre sytuacje (jedną nawet znakomitą Sobiecha i drugą Marcelo Sarvasa, który powinien od razu strzelać gdy wyłuskał piłkę od obrońcy). W drugiej połowie Widzew przycisnął, ale więcej było w tym "optycznej przewagi" i zamieszania, bo tylko jeden raz Przyrowski musiał się solidnie wykazać (a potem wyjście do obrońcy po tej interwencji), reszta to 1, pewnie wybroniony, strzał na krótki słupek, a poza tym to były strzały niecelne, spokojnie asekurowane przez Przyrowskiego.

 

Nie zmienia to faktu, że w drugiej połowie przewagę miał Widzew, ale mecz ciągle układał się na przeciętne 0:0 i tak się skończyło. Zabrakło przede wszystkim Mierzejewskiego i niestety było to zbyt widoczne. Na trybunach fajna atmosfera, nawet deszcz nie przeszkadzał ;)

Odnośnik do komentarza

Widziew-Polonia 0:0

 

Wyjazd super, ale sam mecz nie zachwycił. Obie drużyny miały swoje szanse, ale to Widzew wydawał się groźniejszy. Polonia atakowała chaotycznie. Znowu pewnie zagrał Przyrowski. Gancarczyk jest moim idolem. Facet kompletnie nie ma głowy. Gubi się, traci piłki, "fantastyczny" zawodnik. Też taki chcę być. Widoczny był brak Mierzejewskiego. To siła napędowa Polonii.

Niech chłopaki teraz ochłoną. Być może taki sprawoadzający na ziemię mecz był im potrzebny.

 

Ci co chcą mogą obejrzeć fotki na Facebooku :P .

Odnośnik do komentarza

Widziew-Polonia 0:0

 

Wyjazd super, ale sam mecz nie zachwycił. Obie drużyny miały swoje szanse, ale to Widzew wydawał się groźniejszy. Polonia atakowała chaotycznie. Znowu pewnie zagrał Przyrowski. Gancarczyk jest moim idolem. Facet kompletnie nie ma głowy. Gubi się, traci piłki, "fantastyczny" zawodnik. Też taki chcę być. Widoczny był brak Mierzejewskiego. To siła napędowa Polonii.

Niech chłopaki teraz ochłoną. Być może taki sprawoadzający na ziemię mecz był im potrzebny.

 

Ci co chcą mogą obejrzeć fotki na Facebooku :P .

 

Też wrzuciłem :P

Odnośnik do komentarza
Piotr Brożek może dziś zostać nowym piłkarzem Polonii Warszawa. Ale to nie jedyna opcja wzmocnienia lewej strony obrony. Rozmowy z Brożkiem są bardzo zaawansowane.

 

- Właśnie dostałem na biurko ofertę pozyskania Nikoli Mijailovicia z Korony - mówił nam wczoraj właściciel Czarnych Koszul Józef Wojciechowski.

 

Rozmowy z Brożkiem są bardzo zaawansowane. Polonia już dogadała się z nim co do zarobków, problemem jest jedynie kwota, za jaką wiślak miałby stawić się na Konwiktorskiej. - Krakowianie mają zbyt wygórowane wymagania. Chcieliby dostać za niego 300 tys. euro. Nie zapłacimy tyle za piłkarza, który siedzi na ławce. Gdyby był tak dobry, to przecież nie byłby rezerwowym w Wiśle. My jesteśmy skłonni dać o 100 tys. mniej - informuje Wojciechowski.

 

Po dymisji trenera Henryka Kasperczaka pozycja obrońcy w klubie osłabła. Brożek był rezerwowym u Tomasza Kulawika (1:0 z Widzewem) i Roberta Maaskanta (2:1 z Polonią Bytom). Na lewej obronie Wisły pewniakiem był Junior Diaz, a na lewym skrzydle staje się nim Dragan Paljić. W Wiśle nie jest już zatem niezastąpiony, a klub nie złożył mu propozycji przedłużenia kontraktu, który wygaśnie 31 października 2011 roku. Nietypowa data zakończenia umowy wzięła się stąd, że Brożek podpisał ją na 5 lat jesienią 2006 roku, tuż po awansie Wisły do fazy grupowej Pucharu UEFA. Dlatego formalnie jest zawieszony pomiędzy letnim a zimowym okienkiem. Dla zawodnika przejście do Polonii byłoby dobrym rozwiązaniem, zwłaszcza, że w stolicy mógłby liczyć nawet podwojenie swojej dotychczasowej pensji (15 tysięcy złotych miesięcznie).

link

 

Sensacyjnych informacji ciąg dalszy. JW i Janas się rozkręcają. Ciekawe kto przyjdzie na lewą stronę obrony.

Niestety jestem coraz bardziej negatywnie nastawiony jeśli chodzi o przejście na Konwiktorską Nowaka.

Odnośnik do komentarza

Niech chłopak gra w Bełchatowie, tam się bardziej przyda.

 

Śmiechowych informacji ciąg dalszy.

Paweł Golański za kilka dni może podpisać umowę z Polonią Warszawa. Menedżer piłkarza ma w tej sprawie spotkać się z wiceprezesem Czarnych Koszul Pawłem Janasem.

 

Jeśli obie strony dojdą do porozumienia, były zawodnik Steauy Bukareszt na początku przyszłego tygodnia rozpocznie treningi z drużyną trenowaną przez Jose Maria Bakero.

 

Golański miał podpisać kontrakt z Tomem Tomsk, ale ostatecznie z przeprowadzki do Rosji nic nie wyszło. Kierunek austriacki (Sturm Graz) także nie wypalił. Obrońca potwierdza, że może trafić do Polonii. - Myślę, ze wszystko rozstrzygnie się do końca tygodnia. Jest jeszcze inna propozycja, ale nie z Polski - mówi Golański. Nie chce jednak zdradzić, o jaki klub chodzi.

 

W Polonii Warszawa poszukują lewego obrońcy. Na tej pozycji mógłby występować wychowanek ŁKS.

 

- Grając w drużynie z Warszawy częściej byłbym obserwowany przez selekcjonera reprezentacji Polski. Bardzo mi zależy na tym, żeby wrócić do kadry - dodaje zawodnik, któremu z końcem czerwca wygasła umowa w Rumunii i od tej pory jest wolnym piłkarzem.

Link

 

Brożek, Golański, szaleństwo. Zaraz wyjdzie na to, że JW pól ligi polskiej chce wykupić.

Jeżeli byliby to naprawdę wartościowi zawodnicy nie mam nic przeciwko. Niestety zarówno do Brożka jak i Golańskiego nie jestem przekonany. Chociaz jako zmiennicy Brzyskiego mogliby się sprawdzić :] .

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...