Skocz do zawartości

Polonia Warszawa


Rekomendowane odpowiedzi

Ale Bakero nadal ma te akcje klubu?

Czytanie ze zrozumieniem 20 :doh!: Bakero miał dostać premię - 1 mln zł lub 25% akcji klubu za zdobycie mistrzostwa w tym sezonie.

 

Najgorsze że najpewnie odejdzie też Luis Villaroel, a to byłaby spora strata :/ Ale takie pojęcia w kontekście piłki jak straty, strategia, budowanie, zaplecze są dosyć odległe JW.

Bakero idealny nie był, miał też swoje wady, ale z pewnością nie zasłużył na takie potraktowanie. Niestety nie wyobrażam też sobie żeby miał zostać po tej medialnej zawierusze i jego decyzjom dot. składu.

Odnośnik do komentarza
Paweł Janas objął stanowisko pierwszego trenera warszawskiej Polonii. Kontrakt będzie obowiązywał przez dwa lata.

 

Nowy trener Polonii będzie mieć ponad tydzień na przygotowanie zespołu według własnej wizji. Z powodu występów Lecha Poznań w Lidze Europa i koncertu Stinga otwierającego stadion "Kolejorza", hit kolejki zostanie rozegrany dopiero w listopadzie. Pierwszy sprawdzian nowego szkoleniowca odbędzie się zatem 21 września - Polonia zmierzy się w Pruszkowie ze Zniczem w rozgrywkach Pucharu Polski. Warto zaznaczyć, że już niedługo Paweł Janas będzie mieć do dyspozycji stałe boisko treningowe w Markach, gdzie w niedalekiej przyszłości ma powstać kompleks treningowy budowany przez prezesa Józefa Wojciechowskiego.

 

http://ksppolonia.pl/web/index.php?typ=news&id=3270

Z pewnością zaskoczenie dla wszystkich :roll:

Odnośnik do komentarza

Gardzę takimi podsiadaczami sterującymi z tylnego siedzenia, podkopującymi pozycję trenera, szepczącymi do uszka prezesowi słodkie słówka. Po to, by wrócić na karuzelę trenerską, do bogatego klubu z ciekawa kadrą i "na gotowe". Jak wypali to - "zobaczcie, jaki ze mnie trenejro", jak nie - "Bakero źle przygotował zespół". Zupełnie by to inaczej wyglądało, jakby JW wyciągnął Janasa z lasu, a nie doszło do zamiany na stołku w taki sposób.

Mam nadzieję, ze Janas straci posadę w podobnych okolicznościach jak Bakero. Że tez go jakiś intrygancki miś z tylnego siedzenia wygryzie po byle potknięciu.

Odnośnik do komentarza
Za porozumieniem stron rozwiązano umowę z Luisem Milą Villarroelem.

 

Hiszpański trener odpowiadał w sztabie szkoleniowym Polonii za przygotowanie fizyczne zawodników. Dziękujemy za współpracę oraz życzymy powodzenia w dalszej pracy zawodowej.

Link

 

Poleciał Bakero, musiał polecieć też Villarroel. Szkoda, wielka szkoda.

Odnośnik do komentarza

Mam nadzieję, ze Janas straci posadę w podobnych okolicznościach jak Bakero. Że tez go jakiś intrygancki miś z tylnego siedzenia wygryzie po byle potknięciu.

Zapewne tak sie stanie. Shqvarny mnie poprawi jeśli się mylę, ale zdaje się, że Zielińskiego podgryzał Kaczmarek, Kaczmarka Grembocki, potem przerwa i Bakero Janas. Z dużym prawdopodobieństwem można zatem wywnioskować, że wkrótce JW zezłości się na Janasa po jakimś remisie i znajdzie sobie nowego przydupasa.

Odnośnik do komentarza

Mam nadzieję, ze Janas straci posadę w podobnych okolicznościach jak Bakero. Że tez go jakiś intrygancki miś z tylnego siedzenia wygryzie po byle potknięciu.

Zapewne tak sie stanie. Shqvarny mnie poprawi jeśli się mylę, ale zdaje się, że Zielińskiego podgryzał Kaczmarek, Kaczmarka Grembocki, potem przerwa i Bakero Janas. Z dużym prawdopodobieństwem można zatem wywnioskować, że wkrótce JW zezłości się na Janasa po jakimś remisie i znajdzie sobie nowego przydupasa.

 

Shqvarny ostatnio kręci sie przy JW :-k . Może on wygryzie Janasa :D .

A tak powaznie to podobno Janas nie chciał zostać trenerem POolonii, JW go namówił. Naaaaa pewno :] . Sorry, ale Janas pod siebie robił transfery, to z nim konsultowane były wszystkie posunięcia w klubie.

Z punktu widzenia kibica chciałbym, zęby Polonia z Janasem w roli trenera wygrywała mecz za meczem, ale jakoś ten facet mi nie pasuje. Nigdy za nim nie przepadałem.

 

Ja proponuję, żeby na Konwiktorskiej na następnym meczu wywiesić transa "Wojciechowski na trenera" ;)

 

Grającego :D .

Odnośnik do komentarza

Poleciał bakero, musiał polecieć też Villarroel. Szkoda, wielka szkoda.

Shqvarny zaraz znowu się do mnie przyczepi ;) ale ostatnio czytałem jakiś artykuł, że w klubie są zaskoczeni bardzo dobrym przygotowaniem fizycznym zespołu, a co za tym idzie, bardzo zadowoleni z pracy Villarroela. I ponoć JW miał zrobić wszystko, aby zatrzymać go w klubie. Widać tylko krowa nie zmienia poglądów ;)

Odnośnik do komentarza

W kwestii Luisa polecam przeczytać ten artykuł. Fachowiec, który zna się na rzeczy i którego praca przynosi efekty. Odkąd był w klubie praktycznie nie było kontuzji, jeśli już to w meczach (wyjątek to kontuzjogenni Jodłowiec czy Nikolić). Jeśli Prezes myślał, że zatrzyma go pieniędzmi to się przeliczył - Luis wybrał lojalność wobec Bakero, z którym współpracuje od lat.

 

Z tym podgryzaniem, to niestety tak to wygląda. Nie wiem czy to specyfika polskiego futbolu czy zbytnia ufność JW wobec jego doradców. Jak nie Slot, to Janas, a w międzyczasie Majewski czy Kaczmarek też dorzucą swoje trzy grosze :roll:

Odnośnik do komentarza
José Maria Bakero, zwolniony w poniedziałek z funkcji szkoleniowca Polonii Warszawa, zostanie oficjalnie pożegnany przy Konwiktorskiej przez sympatyków i władze Klubu.

 

Dotyczy to także Luisa Villarroela, z którym umowa została rozwiązania we wtorek.

 

- Chcemy podziękować im za ostatni rok pracy i odzyskanie prymatu w Warszawie - tlumaczy Daniel Purzycki, manager generalny Polonii.

 

Więcej informacji na temat terminu spotkania podamy wkrótce.

Link

 

Tego to już kompletnie nie łapię. Najpierw wywalają bakero, a teraz chcą mu zrobić oficjalne pożegnanie? Zalatuje hipokryzją, bo nie przypuszczam, żeby ugięli się pod presją kibiców.

Smordek tak czy inaczej pozostanie, fatalnej opinii jaką ma JW nie zmieni.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Obejrzałem na żywo mecz Polonii pierwszy raz od dłuższego czasu i mam mieszane uczucia. Ten pojedynek spokojnie można było wygrać, gdyby:

a) Artur "milion euro" Sobiech był choć trochę skuteczny

b) obrona nauczyłaby się wybijać górne piłki.

Rozpoczęło się znakomicie. Szybka bramka i wydawało się, że wszystko będzie pod kontrolą. Niestety, odpowiedź Bytomian była natychmiastowa, a potem druga bramka, która, jeśli dobrze pamiętam, była bardzo poprzednia do pierwszej. Wyrównujące trafienie Garncarczyka (piękna bramka) dało nadzieję na zwycięstwo. W drugiej połowie mieliśmy swoje szanse, aby zdobyć trzy punkty, lecz trochę na własne życzenie je zmarnowaliśmy.

 

Gra była całkiem niezła. Zawiódł chaotyczny Tosik, niewidoczny Rachwał i, mimo bramki, Sobiech. Słabe zawody zaliczył także arbiter. Według mnie, środek tabeli to max na co stać Polonię w tym sezonie.

Odnośnik do komentarza

Polonia Warszawa - Polonia Bytom 2:2

 

Mecz był naprawdę niezły. Czarne Koszule powinny go wygrać, niestety skończyło się na remisie.

Już w 2. minucie bramkę strzelił Sobiech. Początek piorunujący. Niestety chwulę później bytomianie wyrównali. Przy tej bramce nie popisała się linia obrony Polonii Warszawa. Natępna bramka padła po błędzie Przyrowskiego - tak się nam przynajmniej wydaje.

Na 2:2 wyrównał pięknym strzałem Gancarczyk.

W pierwszej połowie słabo zagrała linia obrony warszawskiego klubu. Szczególnie irytujący był Tosik, którego kilka razy ośmieszył Ujek.

W drugiej połowie warszawscy piłkarze mieli przewagę. Niestety zabrakło skuteczności. Swoje szanse mieli Smolarek i Sobiech. W poprzeczkę trafił Pietrasiak.

Polonia Warszawa grała zrywami. Momentami miała przygniatającą przewagę, z drugiej strony za dużo było przestojów. Mierzejewski robi różnicę, ale czasami za długo drybluje. Tosik pierwszą połowę miał słabą, ale w drugiej zagrał dużo lepiej.

Czarls krytukuje Rachwała. Mój ojciec oraz kibice z Głównej mieli na temat gry Patryka całkowicie inne zdanie. Trudno mi ocenić jego grę.

Ten można było spokojnie wygrać. Niestety zabrakło kogoś takiego jak Niedzielan. Człowieka, który potrafilby z zimną krwią wykorzystać 100% okazje do strzelenia bramki.

Kolejny mecz Polonia gra z Arką Gdynia. Rywal do pokonania, ja jednak typuję remis. Czarne Koszule nie są dla mnie kandydatem do walki o mistrzostwo Polski. Miejsce tej drżyny jest w środku tabeli. Przynajmniej na obecną chwilę.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...