Skocz do zawartości

Polonia Warszawa


Rekomendowane odpowiedzi

Ja nikogo nie wystawiłem do wiatru. To Polonia Warszawa nie wywiązała się ze zobowiązań - powiedział piłkarz GKS-u Bełchatów Dawid Nowak.

 

Dlaczego tak długo pan milczał i nie chciał rozmawiać o swojej sportowej przyszłości?

 

Dawid Nowak (napastnik GKS Bełchatów): Chciałem poczekać do momentu wyjaśnienia sprawy. Nie wypowiadałem się, bo sam nie byłem pewny, co się stanie.

 

A teraz już pan wie?

 

- Jestem zawodnikiem GKS i nadal nim będę.

 

Co zadecydowało o podjętej próbie rozwiązania kontraktu z Polonią?

 

- Nie mogłem sobie pozwolić na to, by przez pół roku nie zagrać w meczu ligowym. Wiadomo, jaka była sytuacja. W Bełchatowie zagrożono, że jeśli Polonia nie kupi mnie teraz, a ja podpiszę umowę z tym klubem, to kilka miesięcy spędzę w drużynie Młodej Ekstraklasy. Dlatego podjąłem decyzję o pozostaniu w GKS. Polonia obiecywała, że wykupi mnie latem. Tak się umawialiśmy. Po pół roku niegrania w piłkę i trenowania w Młodej Ekstraklasie różnie by mogło być.

 

Nie obawia się pan, że po takim zamieszaniu żaden klub w Polsce nie będzie chciał pana pozyskać, bo przestraszy się, że Nowak znów będzie kombinował i drugą stronę wystawi do wiatru?

 

- Ja nikogo nie wystawiłem do wiatru. To Polonia nie wywiązała się ze zobowiązań.

 

Oddał już pan 500 tys. zł firmie Józefa Wojciechowskiego?

 

Tak.

 

Kontrakt z Polonią zakładał, że jeśli do 15 lipca nie dostanie pan pierwszej raty, to będzie mógł wypowiedzieć umowę. Pieniądze przelane zostały po terminie, ale od razu ich pan nie oddał. Teraz Polonia może panu zarzucić, że obracał pan ich pieniędzmi przez kilka tygodni.

 

- A skąd oni mogą wiedzieć, co ja robiłem z tymi pieniędzmi? Oddałem je i w związku z tym spełniłem wszystkie warunki niezbędne do rozwiązania umowy

.

Link

 

Czyli Nowak nie będzie grał w Polonii :] . Chyba, że oszukał GKS i jednak przejdzie w zimie do warszawskiego klubu :] . Zalatuje odrobinę ta sprawa.

Z tego wywiadu rozumiem, że chłopak chce grać i zmiękł po tym jak go GKS postraszył. Przecież Polonia nie miałą obowiązku wykupić go już latem. Wykupienie Nowaka byłoby tylko wyrazem dobrej woli ze strony klubu.

Odnośnik do komentarza

Zmiękł chyba jak zobaczył jakie będzie miał szanse na grę w Polonii. Może i nie mieli obowiązku, ale najwidoczniej tak się Nowak z Wojciechowskim umawiał, a umowa słowna jest wiążąca ;P

 

Teraz sprawa trafi do sądu, sprawdzą jak wyglądał kontrakt, czy faktycznie Nowak miał tydzień na oddanie tej kasy (podobno takiego zapisuj nie było) i powinno być po sprawie!

Odnośnik do komentarza

Tak czy inaczej, jeżeli Nowak nie zagra w Polonii nie pogrążę się w żalu.

Tym bardziej, że gdzie on niby miałby grać..? Jest Smolarek, Sobiech i Gołębiewski, czyli trzej napastnicy, którzy są w kręgu zainteresowania reprezentacji, więc następny napastnik o takim samym statusie raczej nie jest potrzebny.

Odnośnik do komentarza

Czytałem wczoraj jakiś komentarz do tej sprawy. Pan Wojciechowski upiera się, że Nowak miał obowiązek wysłać ponaglenie, że nie ma kasy na koncie w terminie. I jeśli wykonałby taki krok, wówczas miałby prawo zwrócić kasę. No i jak to często bywa, sprawa trafi zapewne do jakiegoś trybunału arbitrażowego, albo nawet do sądu.

Odnośnik do komentarza

Nowa aferka się szykuje :D . Mówię Wam to jest ta nowa, zajebista strategia marketingowa Polonii. Po co plakaty, ulotki, billboardy, sklepy z pamiątkami, skoro mogą za darmo pisać o klubie we wszystkich niemal gazetach. Super, po prostu super.

 

Tak czy inaczej, jeżeli Nowak nie zagra w Polonii nie pogrążę się w żalu.

Tym bardziej, że gdzie on niby miałby grać..? Jest Smolarek, Sobiech i Gołębiewski, czyli trzej napastnicy, którzy są w kręgu zainteresowania reprezentacji, więc następny napastnik o takim samym statusie raczej nie jest potrzebny.

 

Tym bardziej, że Polonia gra jednym napastnikiem. Nawet jeśli grałaby dwoma to i tak trzech miśków wystarczy.

Odnośnik do komentarza

Polonia-Korona 1:3

 

Balon pękł. Mówiłem jakiś czas temu, że sukcesem Polonii w sezonie 2010/2011 będzie miejsce 4-6. Dalej będę się tego trzymał. Polonia nie zagrała źle z Koroną. Zagrała bardzo nieskutecznie. Gdyby w pierwszej połowie padła bramka na 2:0 Czarne Koszule pewnie wygrałby ten mecz, a tak? Bramka dla Polonii to klasyczny farfocel. Ewidentnie zawinił przy niej Małkowski. Polonia miałą swoje szanse w pierwszej połowie, ale ich nie wykorzystała. W 40. padła kolejna przypadkowa bramka, tym razem dla Korony. Od tego momentu Polonia jakby siadła.

W drugiej połowie Korona przeważała. Polonia coś tam próbowała grać, ale nie oddała ani jednego groźnego strzału.

Korona przycisnęła i strzeliła dwie bramki. Wygrana kielczan niestety zasłużona. Ciekawe co będzie dalej. Bakero mozę polecieć po tym meczu. Coraz bardziej widoczny jest brak Mierzejewskiego. Chłopak potrafi zrobić różnicę.

Po raz kolejny nie popisał się sędzia Stefański. Mylił się zarówno na niekorzyść Polonii, jak i Korony. Gość jest fatalny.

 

Fotki z meczu możecie zobaczyć na Facebooku :P .

Odnośnik do komentarza

Babola puscil niezlego fakt, ale Ona w ogole dostala dziwnej rotacji po odbiciu od ziemii, tj. jakas sliska byla :-k Malkowski to nie jest slaby bramkarz :) A ja Wam mowie, ze Bakero z Warszawy nie wyjedzie.. Legia czeka :>

Taa, w Szkocji najlepiej o tym wiedzą jaki on jest dobry.

Jaka znowu dziwna rotacja? Zwykła szmata i tyle.

Odnośnik do komentarza
Rozwiązano kontrakt za porozumieniem stron z José Bakero.

Trenerowi Bakero dziękujemy za włożoną pracę oraz życzymy powodzenia w dalszej karierze szkoleniowej. Nazwisko następcy nie jest jeszcze znane.

link

 

Mamy już oficjalną informację. JW jest idiotą. Zwalniać trenera po jednej przegranej? To naprawdę jest chore. Rozumiem, że od dłuzszegoc zasu chciał to zrobić, ale bez przesady. Teraz dostał pretekst w postaci przegranego meczu. Zobaczymy kto zastąpi Hiszpana. Janas? Nie wiem czy będzie chciał zostać zwolniony po jednym nieudanym meczu, chyba że zwolnienie Bakero to jego robota.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...