Skocz do zawartości

Polonia Warszawa


Rekomendowane odpowiedzi

Polonia Warszawa testuje Sergio Zijlera, który ma 23 lata i jest wychowankiem słynnej szkółki piłkarskiej Ajaksu Amsterdam - czytamy w "Przeglądzie Sportowym".

 

Pomocnik w Warszawie będzie trenował do czwartku. Wtedy ma zapaść decyzja, czy podpisze z klubem kontrakt. Zijler został polecony Polonii już kilka tygodni temu. Przyleciał dopiero wczoraj ze względu na zamieszanie w klubie związane ze zmianą trenera. Holender jest skrzydłowym, który bez przeszkód może grać na obu bokach pomocy. Jego atutem jest szybkość. Jeśli klub zdecyduje się go pozyskać, nie będzie musiał nic płacić, bo Zijler jest wolnym zawodnikiem.

 

W ostatnim sezonie grał w Willem II, gdzie był podstawowym zawodnikiem. Zagrał w 31 meczach, w których strzelił cztery gole i zaliczył trzy asysty. Po zakończeniu rozgrywek zdecydował się nie przedłużać kontraktu ze względu na słabą pozycję drużyny (Willem ledwo utrzymało się w Eredivisie). Miał oferty z kilku drużyn środka tabeli, ale ponoć nie satysfakcjonowały go proponowane warunki finansowe. I w pewnym momencie został na lodzie, bo zamknęło się okno transferowe. Podobno zainteresowała się nim Cracovia, ale w Krakowie zaprzeczali tym pogłoskom. Teraz przyleciał do Warszawy i ma trzy dni na przekonanie do siebie trenera Pawła Janasa.

http://sport.onet.pl/pilka-nozna/transfery/polonia-warszawa-celuje-w-wychowanka-ajaksu,1,3705406,wiadomosc.html

 

Urocza ploteczka czy Janas szykuje pierwszy transferek?

Odnośnik do komentarza

Nie lubię tych zagranicznych wymysłów. Zgadzam się, że Polonii potrzebny skrzydłowy, gdyż dwójka Mierzejewski-Garncarczyk to za mało, lecz transfer jakiegoś anonimowego Holendra nie napawa mnie optymizmem. Zdecydowanie bardziej odpowiada mi taktyka ściągania polskich graczy. A kilku ciekawych skrzydłowych w Ekstraklasie mamy: Bonin, Wróbel, Małkowski.

Odnośnik do komentarza

Tylko widocznie szukają opcji na już. Zijler może podpisać kontrakt wczoraj. Wymienieni przez Ciebie najwcześniej w zimowym okienku. Testy załatwili pewnie jeszcze ludzie Bakero, więc Janasa na 100% nie przekona...

 

Tyle, że podobno za transfery od kilu miesięcy odpowiada Janas. Być może to jego pomysł. A moze Slot się odezwał?

Odnośnik do komentarza

 Zijler ma podwójne obywatelstwo, bo po rodzicach jest Surinamczykiem. Możliwe jest że zagra w tamtej reprze. A w paru meczach go widziałem i to taki trochę jeździec bez głowy. Ale w Polsce ma szansę zostać gwiazdą 

 

Kolejny Gancarczyk w drużynie? Może być ciekawie :] .

Odnośnik do komentarza

Arka-Polonia 0:0

 

Typowałem taki wynik. Od meczu z Koroną Polonia gra bez iskry. Podobno już wtedy skład ustawił Janas. Mecze z Polonią Bytom i Arką były do wygrania i co? Czarne Koszule dwa razy zremisowały. Były sytuacje, ale znowu zabrakło skuteczność. Nie wiem co się stało z chłopakami.

Za Bakero drużyna grałą z sercem, teraz tego serca brakuje.

Odnośnik do komentarza
W dzisiejszym treningu "Dumy Stolicy" wziął udział testowany lewy obrońca z Gabonu - Aymar Fabrice Moro Mve.

 

23-letni zawodnik mierzy 175 centymetrów wzrostu. W swojej piłkarskiej karierze był graczem - między innymi - francuskiego OSC Lille oraz belgijskiego K.V. Mechelen. Moro Mve zaliczył trzy występy w reprezentacji narodowej Gabonu, otrzymując powołanie na tegoroczny Puchar Narodów Afryki.

 

Aymar Fabrice Moro Mve - podobnie jak Sergio Zijler - dostanie szansę pokazania swoich umiejętności w jutrzejszym sparingu z Koroną Kielce.

link

 

Kolejny czarnuszek na testach. Lewy obrońca bardzo by się Polonii przydał.

Niestety kompletnie nie kojarzę tego gościa.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Śląsk-Polonia 2:2

 

Polonia znowu piasek zagrała. To już czwarty z rzędu mecz bez wygranej. Typowałem, że Czarne Koszule będą drużyną środka tabeli, ale z taką grą sukcesem będzie pozostanie w ekstraklasie. Śląsk miał lekką przewagę, ale Polonia powinna wygrać ten mecz. Niestety znowu straciła bramkę w ostatnich minutach meczu.

Janas nie dotrwa do grudnia. A miało być tak pięknie :] .

Odnośnik do komentarza

Z tym "powinniśmy wygrać", to lekko Cię poniosło :) Polonia oddała dwa celne strzały i zwłaszcza drugi z nich pokazał, że gdyby w bramce Śląska stał nieco bardziej ogarnięty i ruchliwy jegomość od Kaczmarka, to gola by nie było. Natomiast Gliwa w bramce gości wyciągnął już w pierwszych minutach piłkę w sytuacji sam na sam z Diazem, a potem dwukrotnie spokojnie mógł go pokonać Sotirović, ale "jemu strzelać nie kazano"...

Odnośnik do komentarza

Z tym "powinniśmy wygrać", to lekko Cię poniosło :) Polonia oddała dwa celne strzały i zwłaszcza drugi z nich pokazał, że gdyby w bramce Śląska stał nieco bardziej ogarnięty i ruchliwy jegomość od Kaczmarka, to gola by nie było. Natomiast Gliwa w bramce gości wyciągnął już w pierwszych minutach piłkę w sytuacji sam na sam z Diazem, a potem dwukrotnie spokojnie mógł go pokonać Sotirović, ale "jemu strzelać nie kazano"...

 

Polonia powinna wygrać, bo prowadziła 2:1 w 90 minucie meczu. To już kolejny mecz w którym Czarne Koszule tracą trzy punkty w takich oklicznościach. Inna rzecz, że Śląsk tez mógł wygrać ten mecz i tutaj masz calkowitą rację.

W kilku sytuacjach naprawdę dobrze zachował się Gliwa. Napastnicy Śląska też się nie popisali.

Odnośnik do komentarza

Polonia-Cracovia 3:0

 

Pewna wygrana Czarnych Koszul, chociaż Cracovia miała kilka sytuacji bramkowych. Na szczęście piłkarze Pasów ich nie wykorzystali. W barwach Polonii dobre zawody rozegrali Trałka, Sobiech i Mierzejewski. Nieźle spisywał się także Przyrowski. Niestety nie podobała mi się gra bloku defensywnego. Fajnie, ze wrócił Jodłowiec, ale widać, że miał długą przerwę w grze. Niezbyt pewny był Pietrasiak. W ofensywie słabiuteńko zagrał Smolarek. To kolejny słaby występ tego zawodnika. Z Cracovią trzeba bylo wygrać i Polonia to zrobiła. Chociaż powinna wygrać dużo wyżej. W dugiej połowie gra siadla. Miałem wrazenie, że Poloniści nie chcą zbyt wysoko pokonać biednych Krakusów. Żal mi ich. Niestety z taką grą nie mają szans na utrzymanie. Oprócz kilku groźnych sytuacji nie pokazali nic specjalnego.

Pod koniec meczu trochę żal było nam Gancarczyka, ale przyznaję się, że sam trochę szydziłem z niego. Gość wszedł na kilkanaście minut i nie pokazał tylko, że świetnie potrafi tracić piłki. Gość rozegrał kilka niezłych meczów, ale to mnie to żaden piłkarz. Bywa szybki i nic więcej.

Trzy punkty bardzo ważne, ale z Jagą może być ciężko.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...