Skocz do zawartości

FM 2009 Research


Krzysiek

Rekomendowane odpowiedzi

W Ekstraklasie będą zawodnicy z CA=140. Gdzie tu realizm?

 

W FM08 w OE było raptem 2 zawodników z CA =140, a 12 z CA >= 130 więc nie wiem czy to aż takie odbiegnięcie od realizmu.

 

FYM nie czepiam się bezpodstawnie. Można zrezygnować z realizmu i grać w FMa bez prawdziwych nazwisk.

Problem w tym, że nasza liga jest ogólnie przepakowana-poziomem jest zbliżona do białoruskiej, słowackiej, max. węgierskiej, ot taka bolesna prawda. Nie wiem na jakiej podstawie są tworzone CA oraz atrybuty zawodników w naszej lidze. Nie mówię o CA, atrybutach poszczególnych zawodników bo tutaj każdy inaczej by ocenił danego zawodnika. Mówię ogólnie o poziomie czyli widełkach. CA>130 to mają zawodnicy pierwszej 11 Zenitu, tylko gdzie Rzym a gdzie Krym. Na CA>=130 to może w Polsce obecnie zasługuje max. 2-3 zawodników.

 

Bardzo mi się spodobało w FM drastyczne cięcie przesadzonych parametrów dot. treningu w polskich klubach- brawo za wyjście przed szereg.

W Polsce jest tylko 1 ogólnie pojęte zaplecze treningowe, które ma odp. standard-w Grodzisku, potem może Wronki i długo, długo nic.

Podobnie powinno byc z poziomem gry naszych zawodników, drastyczne cięcie przesadzonych CA i kluczowych atrybutów.

Wybrać kilku najlepszych na danych pozycjach(CAmax=125-130) i resztę(CAmax=120-125) opracować na bazie poziomu tych wzorcowych.

 

Nie rozumiem jak taki Chmiest, Moskal mogli mieć CA>=120(125). Przereklamowany, osłabiony kontuzją Dolha miał początkowo o zgrozo 135-pamiętam długą dyskusję z Profem o tym zawodniku, w końcu jego CA w kolejnej łatce zjechało do poziomu chyba 125 a na boisku był znacznie słabszy o Kotorowskiego ze słabymi atrybutami i CA chyba 116 lub 118.

Odnośnik do komentarza

Już jestem. Miałem mały bałagan po urlopie, ale już jestem na chodzie.

 

Widełki ustala z grubsza tak naprawdę SI przy udziale głównych researcherów.

Na poziomie międzynarodowym w praktyce każdy daje swoją propozycję, wywiązuje się długa dyskusja, a później każdy i tak robi co mu się podoba.

 

U nas na krajowym podwórku dzielimy sobie widełki na mniejsze podgrupy i staramy się tego trzymać.

 

W tej chwili jest 33 researcherów, w tym około 10 z tegorocznej łapanki ;) Rotacja w składzie jest nieustanna, bo opracowanie nawety jednego zespołu to dzisiaj spory wkład pracy i nie każdy ma do tego na dłuższą metę serce i czas.

 

W praktyce z roku na rok nasza grupa jest moim zdaniem coraz lepsza. Problem z opracowaniem bazy jest taki, że za pierwszym razem człowiek się uczy. Nie mamy możliwości zobaczenia tego co zrobiliśmy dopóki gra nie wyląduje na półkach, bo wersje testowe opierane są zazwyczaj na starych bazach. Tak więc do dobrego opracowania oprócz wiedzy i rzetelności potrzeba też trochę doświadczenia.

 

Czasu jest jeszcze sporo. Główna praca czeka nas tradycyjnie w sierpniu.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Nie wiem czy da sie to wprowadzic, ale chodzi o udostępnianie swojej bazy na czas np. ME. Podłapałem temat, który wg mnie jest dość ciekawy. Przed ME związek, albo UEFA wybieraliby kilkanaście miejsc w których przygotowywaliby się do turnieju reprezentanci danego kraju. Wybrane kluby dostawałyby jakies pieniądze z tego tytułu po turnieju. Wiadomo swoją kandydature trzebyby zgłosić w odpowiednim czasie.

 

Drugim pomyslem jest czas zgrupowań. Przeciez może być tak, że klub x chce zrobić zgrupowanie w naszym mieście a przy okazji skorzystać z bazy treningowej naszego klubu.

 

Prosze przenieść post w odpowiednie miejsce w razie czego. Dzieki

Odnośnik do komentarza
Rotacja w składzie jest nieustanna, bo opracowanie nawety jednego zespołu to dzisiaj spory wkład pracy i nie każdy ma do tego na dłuższą metę serce i czas.

Ale jest też grupa, która współpracuje z Tobą już od wielu lat :>

 

Krzyśku może być zajrzał na nasze forum researcherskie tak czasem? ;)

No i żeby nie było, bo cały czas mam problemy z wysyłaniem maili co Ciebie - sprawdź pocztę i jeżeli nie doszło to co dojść miało to poinformuj mnie o tym, poślę to jeszcze raz z innego konta.

Odnośnik do komentarza
Rotacja w składzie jest nieustanna, bo opracowanie nawety jednego zespołu to dzisiaj spory wkład pracy i nie każdy ma do tego na dłuższą metę serce i czas.

Ale jest też grupa, która współpracuje z Tobą już od wielu lat :>

 

Krzyśku może być zajrzał na nasze forum researcherskie tak czasem? ;)

No i żeby nie było, bo cały czas mam problemy z wysyłaniem maili co Ciebie - sprawdź pocztę i jeżeli nie doszło to co dojść miało to poinformuj mnie o tym, poślę to jeszcze raz z innego konta.

 

Są osoby którym stuknie teraz 10 sezon to fakt :)

 

Dostałem maila na konto yahoo.

 

Jestem na urlopie z beznadziejnym internetem WIFI i odpowiedzenia na maile to już sukces.

Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...

Można wiedzieć jak będzie wyglądała sytuacja klubów niegrywalnych? W poprzednich FMach w bazie były kluby z 1, 2 i 3 ligi (czyli 4x16 zespołów), teraz nowa II liga to tylko dwie grupy, czy będzie więc mniej zespołów w bazie? AFAIK jedynym wyjątkiem była 4-ligowa Pogoń w 2k8, można liczyć na przynajmniej nie zmniejszenie ilości klubów z Polish Non League?

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc później...

Witam, bardzo chciałbym, żeby osoba odpowiedzialna za Legię się tu pokazała. Jak wytłumaczyć przepakowanie Rogera, Chinyamy itd. Przecież to są jakieś zarty - wspomniani przeze mnie zawodnicy spokojnie odnajdą się w premiership. Wszak Roger lepiej podaje od Ballacka, ma atrybuty techniki i dryblingu na poziomie Ballacka i Lamparda... No bez jaj Panowie...

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...