Skocz do zawartości

FM 2009 Research


Krzysiek

Rekomendowane odpowiedzi

Akurat alfabet rosyjski, czy nawet grecki zbyt skomplikowany nie jest. Byłby to czynnik edukujący w grze. Ale taki chiński czy arabski jest już kompletnie niezrozumiały dla ludzi z krajów cywilizacji łacińskiej.

dla ludzi nie majacych stycznosci z alfabetem rosyjskim wyglada on niemalze tak samo jak chinskie krzaczki. intuicyjnie ciezko sie jest domyslec co napisano po rosyjsku jesli nie zna sie choc znaczen poszczegolnych znakow.

Odnośnik do komentarza
Analogicznie - co w bazie robi Lewartów? Za pewne chodziło o Lubartów.

:rotfl: afaik Lewartów to dawna nazwa Lubartowa, więc komuś się pomyliło ;)

No tak tak chodziło o Lubartów, nawet na stronach IV-ligowych czasami się mylą :) A Lewartów to pewnie jeszcze pozostałość po CM-ach kiedy Lewart grał w III lidze.

Odnośnik do komentarza
Szkopuł w tym, że do edycji bazy używaliśmy do tej pory programu, który z polskich znaków robił krzaczki.

 

Hm, baza piłkarzy jest edytowana w czym innym niż reszta bazy, w której pliterki mają się dobrze?

 

każdy wiedział o co chodzi z tymi miastami, a wolę chyba 'Konstantynow L.' od 'Konstantynow Lodzki'. jak będą polskie znaki (nie uwierzę, póki nie zobaczę dobrze działające w grze), to jestem oczywiście za pełną nazwą.

 

Możesz zacząć wierzyć :>

 

Jest jeszcze coś takiego jak maksymalna wielkość pola tekstowego...

 

19 liter [licząc spację] się już nie zmieści? :>

 

Zmieści się spokojnie

Odnośnik do komentarza
Proponuję, abyś sam odpalił swoją wersję FM08 i sprawdził, jak wyświetlane są polskie znaki w nazwach miast, skoro nawet screen cię nie przekonuje.

To skąd taki Wagrowiec? Stadion Kosciuszki? Niekonsekwencja ze strony researcherów.

Odnośnik do komentarza
jak zobaczę to w działającej grze, bez żadnych krzaczków, problemów w wyświetlaniu i dodawaniu tego do bazy, to tak - uwierzę. póki co zostanę z odpowiednią dawką sceptycyzmu jeśli chodzi o wszelkie nowinki i rozwiązania techniczne dostarczane przez SI.

Przecież wszystko działa bez problemu...

Odnośnik do komentarza
Hm, baza piłkarzy jest edytowana w czym innym niż reszta bazy, w której pliterki mają się dobrze?

 

W mojej bazie nie ma żadnych polskich znaczków - czy to w nazwach klubów czy miast.

Zakładam, że te nazwy są częścią tłumaczenia. Zauważ, że masz do wyboru różne wersje i grając np. po angielsku masz nazwy bez polskich liter.

Odnośnik do komentarza
  • 3 miesiące później...

Ruszyły prace nad bazą i uaktualniam listę klubów bez researcherów (przyklejony temat). Trochę tego jest.

 

Na dzień dzisiejszy wg. oficjalnego stanowiska SI nie ma możliwości technicznej dodania polskich znaków w bazie. Czekam na pierwszą wersje testową żeby to potwierdzić.

Odnośnik do komentarza
Ja się tam nie znam, więc powiedzcie mi - jaki jest problem z dodaniem polskich znaków, skoro, o ile pamiętam, w oficjalnym edytorze dodanym do gry można to spokojnie zrobić i działa?

W edytorze dla researcherow jest inne kodowanie znakow, tj. latin-1 w ktorym nie wystepuja polskie znaczki.

Odnośnik do komentarza

A to nie można by po zrobieniu bazy w edytorze dla researcherów potraktować jej edytorem do gry? I takiej wysłać do SI? Tzn. o ile byłby już gotowy edytor do FM 2009...

 

*Pewnie nie można, to takie proste, że jakby się dało to by się już pewnie zrobiło :P

Odnośnik do komentarza
Skąd? No, pewnie SI nie chce się pitolić i sprężyć z edytorem, żeby umożliwić mało ważnemu klientowi poprawę bazy :/ Szkoda.

opracowane kluby do Krzyska mamy oddac do konca wakacji a gra wychodzi pazdziernik/listopad wiec skad ma ktos miec edytor? :)

Odnośnik do komentarza
jak zobaczę to w działającej grze, bez żadnych krzaczków, problemów w wyświetlaniu i dodawaniu tego do bazy, to tak - uwierzę. póki co zostanę z odpowiednią dawką sceptycyzmu jeśli chodzi o wszelkie nowinki i rozwiązania techniczne dostarczane przez SI.

szkoda, że wyszło tak jak w marcu pisałem.

 

za to plik z piłkarzami trafił do mnie tradycyjnie z kontuzją Gilewicza (z 2005 roku), którą zawsze usuwałem i zawsze wracała...

no ale dodali więcej opcji w skin tone, extra, każdy na to czekał, już biegnę zmieniać, bo się trochę chłopcy w lato opalili.

Odnośnik do komentarza
za to plik z piłkarzami trafił do mnie tradycyjnie z kontuzją Gilewicza (z 2005 roku),

 

Kiedyś nawet o to ich pytałem bo w bazie te stare kontuzje wyskakuja tylko w jakis kwerendach a nie ma ich w danych pilkarza i nie wiadomo jak to usunac. No ale nie dostalem odpowiedzi jak to usunac :/

Odnośnik do komentarza
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...