Skocz do zawartości

Wisła Kraków


Rekomendowane odpowiedzi

martin, ja naprawdę Cię proszę przestać pisać głupoty. Bez Brożka będzie tylko dużo trudniej - szansę dostanie Beto lub Niedzielan.

 

Niedzielan jeszcze u Was gra :| Cały czas mi się wydawało, że rozwiązano z nim kontrakt :-k A co z Ćwielongiem? W sparingach prezentował się dobrze, strzelał sporo bramek?

Ćwielong raczej na skrzydło jest przewidywany. Przynajmniej tak był ustawiany.

Odnośnik do komentarza

Dobra, już pomijając dyskusję o tym, czy bez Brożka mamy szansę:

Napastnik Wisły narzekał po piątkowym meczu Ekstraklasy na drobny uraz. Wkrótce pojawiły się obawy, że może nie zagrać nawet przez kilka tygodni. Brożek jest już jednak zdrowy i będzie gotowy nawet na środowy mecz Pucharu Polski z Lechem Poznań

gazeta.pl

I jeszcze fajna wiadomość:

Brazylijski obrońca Wisły Cleber nie wziął udziału w dzisiejszym treningu zespołu. Jak poinformował nas asystent trenera Rafał Janas, doświadczony obrońca wyjechał na trzydniowe testy medyczne do zagranicznego klubu poważnie zainteresowanego jego transferem.

 

Cleber wcześniej otrzymał z klubu zgodę na wyjazd. - Jestem zdziwiony, że fakt ten wyszedł w ogóle na światło dzienne już teraz. Ja nie zostałem upoważniony, by jak na razie komentować tę sprawę - uciął temat dyrektor sportowy klubu, Jacek Bednarz.

 

W ostatnim czasie w rosyjskich mediach pojawiły się informacje o zainteresowaniu Cleberem ze strony Tereka Grozny.

 

 

wislakrakow.com

Profesjonalizm pełną gębą :doh!:. Wypożyczyliśmy Kowalskiego, Burligę i zostajemy w środku sezonu z dwoma środkowymi obrońcami. Poza tym, kto to widział, puszczać zawodnika na testy w czasie trwania ligi? Nie dogadają się kluby i przez 3 dni nie mamy zawodnika, nie dostając nic w zamian :doh!:

Odnośnik do komentarza
Najwyzsza pora na Clebera, chwala za to co ugral w Wisle ale najwyzsza pora go sprzedac jesli jest jeszcze komu :>

Myslisz, ze to jakies rozsadne pieniadze by byly? :> Choc z drugiej strony dwójka Głowacki-Marcelo zabezpieczana Baszczyńskim jakos do konca rundy by spokojne dociągnęła :)

Odnośnik do komentarza

Po to sprowadzili Marcelo by go zastapic. Zawsze na srodku moze zagrac Baszczynski, z prawej Singlar. Do emeryturki sobie Cleber dorobi tam przynajmniej z sezon, moze dwa.. Bo w Wisle to raczej juz nic by nie osiagnal :) Wg mnie rozsadne posuniecie i mam nadzieje, ze odejdzie. Karne ma kto strzelac ;)

Odnośnik do komentarza

teraz będą 13 środkowych obrońców testować, żeby żadnego nie zatrudnić :roll: coraz mnie mi się podoba polityka kadrowa Wisły, Cupiał najwyraźniej chce trochę kablo-złotówek odzyskać. chociaż cena bardzo atrakcyjna jak za piłkarza u schyłku kariery, powinni trochę wydać od razu na mszę w intencji zdrowia Głowackiego.

Odnośnik do komentarza
coraz mnie mi się podoba polityka kadrowa Wisły, Cupiał najwyraźniej chce trochę kablo-złotówek odzyskać.

Przecież Cupiał prowadzi taką politykę transferową od dobrych paru lat, więc nie rozumiem czemu dopiero teraz zaczyna Ci się to "coraz mniej podobać" :-k

Odnośnik do komentarza
IMHO jeśli otrzymali faktycznie tyle kasy za Niego, to ubili złoty interes.

Sorki, alo to takie trochę myślenie "krótkoterminowe" ;)

Sprzedali najlepszego obrońcę, zdarza się, ale -> zostają z DWOMA stoperami -> klub traci głupie bramki -> zajmuje odleglejsze miejsce w lidze -> mniej kasy z C+/brak występów w Pucharach. I bilans się wyrówna o ile nie wyjdzie na minus.

Owszem, Clebera można było sprzedać, ale nie jak się ma dwóch obrońców i nie po okresie przygotowawczym. Teraz Wisłą musi kupić kogoś gotowego do gry "na już", a nie kupi, bo na transfery ma 0. Zostaje "przebranżowienie" bocznych obrońców lub wynalezienie kogoś w młodzikach. Ewentualnie liczenie na cud free transferowy w stylu nie wiem, Djurdjevica w Lechu.

Odnośnik do komentarza

No wiadomo, że Cleber stanowił mocne ogniwo w grze obronnej Wisły. Ale taka okazja już mogła się nie przydarzyć. Kto daje za wiekowego obrońcę z ligi polskiej kilkaset tysięcy euro?

Wiadomo, że teraz Skorża ma ból głowy, ale raczej miał gówno do gadania, skoro wpłynęła konkretna oferta. Zostaje Marcelo, można by przesunąć Baszczyńskiego i modlić się o brak urazów Głowackiego, co może się okazać marzeniem ściętej głowy.

Odnośnik do komentarza
Cleber najlepszy obronca? :roll:

W Wiśle moim zdaniem był najlepszym stoperem.

 

Ale taka okazja już mogła się nie przydarzyć. Kto daje za wiekowego obrońcę z ligi polskiej kilkaset tysięcy euro?

Wszystko sie zgadza, kwota kapitalna ale moment fatalny oraz to, ze sprzedano go nie mając żadnej, absolutnie żadnej alternatywy. Trochę to mało przemyślane imo. Jakby przyszły oferty po milion ojro za Pawełka i następnego bramkarza to też uważasz, że powinni ich sprzedać? :) No i wiedząc, że te pieniądze raczej nie zasilą puli na transfery.

Odnośnik do komentarza
Wszystko sie zgadza, kwota kapitalna ale moment fatalny

 

I to jest najlepszy opis tego transferu. Jeśli Marcelo będzie grał dobrze i Głowacki nie złapie jakiegoś urazu to Wisła zrobi dobrą transakcję. Jeśli nie - będzie miała spory problem. Tak czy inaczej, Clebera ściągnęli za darmo w 2006 roku, dał klubowi dużo dobrego przez te 2 lata i odszedł za konkretne pieniądze, na pewno zapamiętany zostanie z dobrej strony. Oby Marcelo okazał się tak samo trafionym zakupem jak on.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...