Skocz do zawartości

Wisła Kraków


Rekomendowane odpowiedzi

wp.pl

 

Wisła Kraków zremisowała w sparingowym spotkaniu z Metalurgiem Zaporoże 1:1. Było to ostatnie ze spotkań, jakie mistrzowie Polski rozegrali w Hiszpanii.

 

W pierwszej części spotkania nie padły żadne bramki. Najlepszą okazję miał Metalurg - w 26. minucie Serhij Siluk minął już Pawełka i miał przed sobą tylko pustą bramkę, ale niepotrzebnie zwlekał z oddaniem strzału i powstrzymał go Marcelo.

Ukraińcy dopięli swego na początku drugiej połowy. Swój udział w bramce dla Metalurga miał Mariusz Pawełek. Bramkarz Wisły wyszedł poza obręb pola karnego i głową wybił piłkę, ale ta spadła wprost pod nogi Siluka. Ten przelobował Pawełka i umieścił piłkę w siatce.

 

Wisła wyrównała w 66. minucie. Akcję rozpoczął Felix Dja Ettien, który "uruchomił" na lewym skrzydle Juniora Diaza. Ten zagrał piłkę w pole karne, a bramkarz Metalurga wybił ją wprost pod nogi Patryka Małeckiego. Skrzydłowy "Białej Gwiazdy" nie miał problemów z trafieniem do bramki.

 

W końcówce spotkania wynik już się nie zmienił. Wisła - Metalurg 1:1.

 

Dobry mecz rozegrał testowany piłkarz z Wybrzeża Kości Słoniowej Felix Dja Ettien. Były zawodnik Levante, który grając w lidze Hiszpańskiej strzelił gola wielkiemu Realowi Madryt, był aktywny, przeprowadził kilka ciekawych akcji i miał udział w tej, która przyniosła Wiśle bramkę.

 

Zastanawia fakt, że całe spotkanie w bramce "Białej Gwiazdy" rozegrał Pawełek. Wygląda na to, że Wisła zrezygnowała nie tylko z Fina Henriego Silanpyy, ale także z Australijczyka Jessa Vanstrattana, o którym mówiło się, że znajdzie się w kadrze mistrzów Polski na rundę wiosenną.

 

Wisła Kraków - Metalurg Zaporoże 1:1 (0:0)

Siergiej Siljuk 49, Patryk Małecki 66

 

Wisła: Pawełek - Baszczyński (46. Singlar), Głowacki (71. Cantoro), Marcelo, Diaz (71. Janik) - Ćwielong (46. Małecki), Sobolewski (46. Jirsak), Ettien, Zieńczuk (46. Cleber) - Beto (71. Chrapek), Boguski (46. Mączyński)

 

Metalurg: Postranskij - Tihoriew, Perisić, Niewmjawka, Polowyj - Pysockij (52. Arżanow), Wernydub (59. Kriwcow), Stepanenko, Hodin - Alozie, Siljuk

Odnośnik do komentarza
Dobry mecz rozegrał testowany piłkarz z Wybrzeża Kości Słoniowej Felix Dja Ettien. Były zawodnik Levante, który grając w lidze Hiszpańskiej strzelił gola wielkiemu Realowi Madryt, był aktywny, przeprowadził kilka ciekawych akcji i miał udział w tej, która przyniosła Wiśle bramkę.

 

Mimo tego, że jestem kibicem Realu to wkurzają mnie takie wstawki :). Gorawski też strzelił i co? :keke:

Odnośnik do komentarza

I w swoim czasie był jednym z lepszych graczy Wisły Kraków :). A na poważnie to patrząc na CV Dja Ettiena wygląda jak na polskie warunki kosmicznie, choć w sumie podobnym szczycił się Descarga (ktoy podobno wraca do forym po kontuzji). Zapewne jest jakiś haczyk przy Afrykańczku i zapewne chodzi o to iż nie grał w meczu od roku tylko trenował z rezerwami. Zakładając, że jak nadrobi zaległości to wróci przynajmniej do 50-70 % formy z przed lat to i tak byłby czołowym graczem Polskiej Ekstraklasy, a więcej od darmowego zawodnika z nie tak wysokimi żadaniami finansowymi nie można oczekiwać.

Odnośnik do komentarza

A ten cały Ettien to potrzebny w ogóle jest? Sobolewski, Jirsak, Cantoro. Ewentualnie Mączyński, Gołoś, w lecie Garguła. Ja tam bym go nie brał. CV może ma fajne, CA w FM-ie :D też, ale na środku problemu nie ma. Wygląda mi to na kolejną łapankę pana Cupiała, bo przyszedł piłkarz z kartą w ręku. A potem będzie jak z Vargą i tym złomem Petrescu, że nie będzie miał kto z tym co robić. Najpierw to ja bym się pozbył Dawidoskiego, bo on tylko kasę czepie, a grać to niech lepiej nie gra.

 

No chyba, że pan Bednarz chce się wykazać i będzie piłkarz z Hiszpanii co go już tam nie chcieli i do Polski przyszedł, zabłądził.

Odnośnik do komentarza
A ten cały Ettien to potrzebny w ogóle jest? Sobolewski, Jirsak, Cantoro. Ewentualnie Mączyński, Gołoś, w lecie Garguła. Ja tam bym go nie brał. CV może ma fajne, CA w FM-ie :D też, ale na środku problemu nie ma. Wygląda mi to na kolejną łapankę pana Cupiała, bo przyszedł piłkarz z kartą w ręku. A potem będzie jak z Vargą i tym złomem Petrescu, że nie będzie miał kto z tym co robić. Najpierw to ja bym się pozbył Dawidoskiego, bo on tylko kasę czepie, a grać to niech lepiej nie gra.

 

No chyba, że pan Bednarz chce się wykazać i będzie piłkarz z Hiszpanii co go już tam nie chcieli i do Polski przyszedł, zabłądził.

 

Tyle, że Mauro ostatnio nie grał tak dobrze jak zwykł, Sobol miał teraz kontuzję a Gołoś jest po ciężkiej chorobie. Ettien w dodatku może grać z powodzeniem na prawej stronie, tak więc jego przyjście byłby wielkim wzmocnieniem Wisły.

Odnośnik do komentarza

Błąd. CA ma jednak cienkie (113) :] .

 

Cantoro chyba jest do odstrzału?

Czy taki do odstrzału to ja nie wiem. 33 lata, od ośmiu w Wiśle, ważny dla kibiców. Jesienią na boiskach Ekstraklasy 14 występów, 1 gol. W tym sezonie w gorszej formie, ale Skorża chyba nadal mu ufa. Odstrzelić może chcieć go zarząd, ale to już inna bajka.

 

Tyle, że Mauro ostatnio nie grał tak dobrze jak zwykł, Sobol miał teraz kontuzję a Gołoś jest po ciężkiej chorobie. Ettien w dodatku może grać z powodzeniem na prawej stronie, tak więc jego przyjście byłby wielkim wzmocnieniem Wisły.

 

Na prawej pomocy jest Łobodziński, Boguski i ewentualnie Małecki. Tutaj mi się także nie widzi. Trochę abstrakcyjnie wygląda też ewentualne miejsce na prawej obronie - Baszczyński i Singlar. Jeszcze bardziej Ettien wydaje mi się zbędny, ale Wisła zrobi tak jak zrobi, czyli pewnie go weźmie skoro w sparingach spisuje się ponoć całkiem nieźle.

Odnośnik do komentarza

"ważny dla kibiców"

To chodzi o tych kibiców, którzy na każdym kroku wypominają byt w klubie 3 graczy, czyli: Dawidowskiego, Niedzielana i właśnie Mauro (można dorzucić Łobo)? Mączyński to nie ta bajka, Gołoś to nie wiadomo co prezentuje po tej boreliozie, Garguła dopiero latem, a graczem z wieloletnim doświadczeniem w silnej lidze nie powinniśmy gardzić. Gorzej mi się widzi szopka z bramakrzami, gdzie wielce wychwalany Fin okazuje się przeciętniakiem, Hajduch za 200-300 tys euro jest za drogi i po wynegocjaowaniu warunkow sie z niego rezygnuje bo na horyzoncie pojawia sie darmowy Kangur, ktory przez 8 lat kariery zagral w imponujacej liczbie 18 meczy, a na 80 % zostanie Pawełek, który wsparty warszatetem Kaziemierskiego może góry przenosić. Szkoda gadać. Tu nie ma co winić Bednarza, bo co gość może za zawrotną sumę 0 zł, a i tak jakoś sobie radzi (Singlar, Garguła, Dja Ettien czy nawet Beto to nie są jakieś ogóry). Po prostu Cupiał powinnien wprost powiedzieć, że już grosza mu szkoda i zweryfikować cele, ktore sa wedlug mnie nie dospelnienia (awans do LM).

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...