Skocz do zawartości

Trening


bufu

Rekomendowane odpowiedzi

A co z informacjami:

 

"zawodnik jest niezadowolony z obciążeń treningowych"

"zawodnik jest niezadowolony z próby przetrenowanie go na inna pozycję"

 

Ma to wpływ na coś?

Na formę?

A może na to, że dany piłkarz nie będzie rozwijał tak, jak powinien?

Odnośnik do komentarza
A co z informacjami:

 

"zawodnik jest niezadowolony z obciążeń treningowych"

"zawodnik jest niezadowolony z próby przetrenowanie go na inna pozycję"

 

Ma to wpływ na coś?

Na formę?

A może na to, że dany piłkarz nie będzie rozwijał tak, jak powinien?

Osobiście staram się by nie dochodziło do takich sytuacji. Robię tak by zawodnik był zadowolony z obciążeń bo to może korzystnie wpłynąć na rezultaty treningu. Jeśli chodzi o drugą sytuację, to jeszcze się z nią nie spotkałem, ale podejrzewam, że jest podobnie jeśli nie chce to nie ustawiaj, albo jeśli po jakimś czasie nie zmieni nastawienia, to zrezygnuj z próby przystosowania go na nową pozycję.

Co za tym wszystkim idzie, w obu przypadkach może mieć to znaczący wpływ na formę, a także na efektywność treningu.

Pozdrawiam:)

Odnośnik do komentarza
Mi się to często zdarza, ale nie zauważyłem żadnego negatywnego wpływu tak na wzrost umiejętności gracza, jak i na jego formę. Moim zdaniem nie ma się co tym przejmować.

Ja za to wprost przeciwnie, wydawało mi się, że przeciążony zawodnik grał jak nasza reprezentacja na Mistrzostwach Europy:/ Poza tym podczas wyższych obciążeń, prawdopodobieństwo kontuzji wzrasta, szczególnie u młodych zawodników, a gdy nie ma płynności w treningu, automatycznie umiejętności nie wzrastają systematycznie.

Pozdrawiam:)

Odnośnik do komentarza
Moje obciążenia nie są wyższe niż w treningu domyślnym. Niektórzy gracze to po prostu lenie i marudzą z powodu obciążeń które wcale nie są zbyt wysokie.

W moim przypadku ustawiam tak obciążenie treningu, aby u graczy do 24 roku życia było na po przełomie wysokie i bardzo wysokie - przeważnie są zadowoleni z intensywności. Jeśli chodzi o piłkarzy, którzy skończyli 24 lata, to obciążenia ustawiam na poziomie wysokim, też tak by byli zadowoleni z ich intensywności.

Pozdrawiam:)

Odnośnik do komentarza

Ja podobnie jak @dragonfly nie zauważyłem jakiś negatywnych skutków komunikatów:

"zawodnik jest niezadowolony z obciążeń treningowych"

"zawodnik jest niezadowolony z próby przetrenowanie go na inna pozycję"

 

Powiem więcej w ogóle się nimi nie przejmuję, morale zawodników nie spada, jak grali dobrze tak grają dobrze, z kondycją też nie mam problemów a gram co 3 dni.

 

Zwłaszcza ten drugi komunikat pojawia mi się praktycznie przy każdym graczu u którego trenuję nową pozycję (nie licząc młodych tak do 20 - 22 lat). Ale po pewnym czasie gracze nabywają umiejętności gry na nowej pozycji i wszyscy są happy :).

Odnośnik do komentarza

Żeby uzupełnic tą wypowiedź dodam że niektórzy zawodnicy mają umiejętności predysponujące ich do gry na innej pozycji. Taki np. Rasmus Lindgren z Ajaxu to naturalny M LC (P LŚ), ale brakuje mu szybkości (na skrzydło) i waleczności (na środek pomocy). Za to ma kapitalną technikę i kreatywnośc, więc nic nie stoi na przeszkodzie żeby go przekwalifikowac na ofensywnego pomocnika. Tak właśnie zrobiłem grając testową karierę Aston Villą. I faktycznie rozgrywa świetnie, czasem strzela, świetnie drybluje. Nie przeszkadza mu w tym fakt że jest niezadowolony z trenowania nowej pozycji - morale ma wysokie, średnią też niezłą.

Odnośnik do komentarza
Strzałki są związane tylko ze wzrostem konkretnego atrybutu. Jeśli trenujesz któryś dość intensywnie to pojawiają się one, oczywiście może mieć to wpływ na formę. Bo jeśli napastnikowi dasz "strzały" jako główny atrybut treningu, to zaczyna rozwijać potrzebne mu umiejętności, tj.: "wykończenia akcji", "opanowania" itp. Co za tym idzie, może mu to pomóc w skuteczniejszej grze, a więc w zdobywaniu bramek. Uważam, że to ma wpływ na formę.

Pozdrawiam:)

 

No właśnie, ale to chyba troszkę dziwne, że jak jednemu ze swoich zawodników dałem intensywny trening aerobowy i siłowy na cały jeden sezon, bo wszystkie inne atrybuty miał na dość wysokim poziomie, to efekt był taki, że wzrosły mu wszystkie inne atrybuty oprócz tych siłowych i aerobowych. W sumie przez 4 sezony bycia pod moją opieką większość atrybutów wzrosła u niego o 3-4, a nawet 5pkt, ale atrybuty, które chciałem najbardziej rozwinąć wzrosły tylko o 1-2, max 3. Jest to dla mnie dziwne, bo gość, który spędza większość czasu na siłce i na bieżni w końcu stanie się atletą, nawet kosztem utraty walorów czysto piłkarski. A tu klops, zupełnie odwrotnie... Tak więc z powolnego zawodnika na początku nie zrobimy sprintera. Chyba, że ja po prostu nie umiem tego zrobić:)

 

W kwestii strzałek w dziale treningu, to nie są one odzwierciedleniem tego co się dzieje w atrybutach. Przynajmniej mi się tak wydaje. Czasami jest tak, że strzałki w treningu mają na czerwono albo w ogóle ich nie mają, a atrybuty zawodnikom rosną albo wręcz przeciwnie - strzałki mają na bardzo zielono, a atrybuty im nie rosną...

Odnośnik do komentarza
Witam.

 

Mógłby ktoś podać namiary na trening TUG'a ? Zassałem jakiś z netu, ale mam tylko dwa pliki (youth) i (normal). Czy tak wygląda trening Tug'a ? Nie jest on porodzielany na konkretne pozycje?

To jest ten trening. Jak wczytasz go w grze to ci się pojawią reżimy treningowe na poszczególne pozycje.

Odnośnik do komentarza

Prawdę mówiąc to trening Tug'a ma znikome efekty. Właściwie to równie dobre efekty może mieć zwykły trening. Na FMbritain albo na jakimś innym portalu przeczytałem, że ustawienia treningu - w sensie podziału na kategorie treningowe - nie ma żadnego znaczenia przy wzroście atrybutów. Sam się o tym przekonałem na przykładzie jednego swoje zawodnika. W ciągu jednego sezonu dałem swojemu intensywny trening siłowy i aerobowy. Efekt był żaden. Rozwijały się inne umiejętności. Zmieniłem, więc na taki przeznaczony dla DP i przestałem się przejmować. W ciągu czterech lat treningu nastąpił przyrost wszystkich atrybutów o 3-5pkt, niezależnie od różnorodności treningu. Autor tekstu, o którym wspomniałem na początku (nie podam linka, bo nie pamiętam dokładnie gdzie to było) stwierdził, że ważniejsza od podziału na sekcje treningowe jest jakość bazy treningowej i natężenie(!) treningu oraz poniekąd jakość trenerów. Tylko ciągle o tym zapominam:P Głupie to, ale chyba rzeczywiście tak jest. Zresztą trening Tug'a raczej się u mnie nie sprawdzał

Odnośnik do komentarza

Ja osobiście korzystam z treningu Bora. W 1 sezonie leciałem na standardowym treningu (nic tam nie zmieniałem) i teraz w porównaniu do tego pierwszego sezonu widać efekty. Zawodnikom rosną umiejętności i w większości przypadków te umiejętności, które są dla danej pozycji na boisku ważne. A bazę treningową mam w Legii bodajże na przeciętnym poziomie.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Krycie związane jest z treningiem defensywnym (logiczne, nie? ;) ) Poza tym poczekaj trochę. Zawodnicy rozwijają się "skokowo". Według moich obserwacji pierwszy "skok" ma miejsce ok. 18-19 roku życia, drugi między 22-24 a czasem zdarza się jeszcze jeden ok. 26 roku życia. Oczywiście warunkiem takiego rozwoju jest dobra baza i świetni trenerzy. Jeśli zawodnik ma krycie na poziomie 5, to nie podskoczy raczej powyżej 10.

 

Poza tym przytrzymując kursor myszki nad paskiem danego treningu, pojawia się help który tłumaczy jakie atrybuty rozwija dany trening. Druga sprawa - instrukcja. Tam też wyjaśnione jest który trening jakie atrybuty rozwija. Czasem naprawdę warto jest do niej zajrzeć. Nie stosuję żadnych treningów jakiś BOR'ów czy Tugów ;) Rozpisanie własnego treningu jest banalne. Po pierwsze musimy sobie ustalić jakie atrybuty ma rozwijać zawodnik na danej pozycji. Potem patrzymy jakie obciążenie ma trening ogólny. I teraz tak bawimy się paseczkami, żeby nie przekroczyć za bardzo (bo trochę można ;) ) obciążenia jakie jest na treningu ogólnym. Tak manipulujemy paskami żeby zawodnik rozwijał kluczowe dla swojej pozycji umiejętności. Proste? ;)

Odnośnik do komentarza

hello,

mam takiego zgryza, prowadze zespół który może mieć tylko 5 trenerów + asystenta i staram się właśnie dobrać kadrę szkoleniową na nowy sezon.

i teraz nie wiem co wybrać:

1. opcja: siła i aerobik na 4 gwiazdki + taktyka na 7* + (sfg+strzały+PnPiłką - wszytsko na 4*) + pozostałe treningi na 7*

2. opcja: siła 7* +aerobik 7* +(sfg+strzały+PnPiłką+taktyka - wszytsko na 4*) + pozostałe treningi na 7*

 

proszę o sugestię co wybrać

 

ps. oczywiście wszycy mają też wysoki poziom szkolenia młodzieży

Odnośnik do komentarza
Nie zapomnij że mimo limitu możesz zatrudnić jeszcze ze 2-3 trenerów więcej ;)

 

 

no właśnie, zarząd pozwala na 3 - zatrudniam 5 i więcej sie nie da

 

w 1 składzie mam zawodników w wieku 20-29 lat, inwestuje tez w juniorów

 

ps. co sądzicie o zatrudnieniu obcokrajowca (niemca) na trenera ??

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...