Skocz do zawartości

Trening


bufu

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

Poza tym jak zaczniesz karierę na 8.0.2 to nie będziesz miał takiej sytuacji. To nie patch 8.0.2 jest winny takiej sytuacji ani trening, tylko zmiana patcha podczas grania na jednym sejwie. Jedynym rozwiązaniem jest rozpocząć karierę od nowa. Ja lecę na tym samym zestawie treningów tak na 8.0.0 jak i na 8.0.2.

Odnośnik do komentarza

czy to, że mam tylko przecietną baze treningowa i nienajlepszych trenerów(klub islandzki) ma jakiś wpływ na to jak powinienem trenowac graczy? razem wszystkie pozycje, czy kazda osobno? sa na kontraktach półprofesjonalnych. czy to zadna roznica w jaki sposob trenowac?

Odnośnik do komentarza

Trening na danych pozycjach jest raczej bardziej efektywny bo trenujesz atrybuty, które są przydatne/ważne dla danej pozycji na boisku. Przeciętna baza może mieć [negatywny] wpływ na rozwój piłkarzy, także spróbuj ją rozbudować.

Ale przede wszystkich podpisuj kontrakty profesjonalne, bo amatorzy mogą mieć znacznie mniejsze obciążenia treningowe i ich atrybuty raczej w górę nie pójdą.

Odnośnik do komentarza
Trening na danych pozycjach jest raczej bardziej efektywny bo trenujesz atrybuty, które są przydatne/ważne dla danej pozycji na boisku. Przeciętna baza może mieć [negatywny] wpływ na rozwój piłkarzy, także spróbuj ją rozbudować.

Ale przede wszystkich podpisuj kontrakty profesjonalne, bo amatorzy mogą mieć znacznie mniejsze obciążenia treningowe i ich atrybuty raczej w górę nie pójdą.

 

 

Ja bym powiedział, że często trening dostosowany do danych pozycji jest wielce niefektywny. Rozważmy taką sytację, że masz środkowego obrońcę posiadającego relatywnie wysokie atrybuty potrzebne do gry na danej pozycji ( w skrajnym przykładzie niech będą dwudziestki), zaś inne poboczne atrybuty - dajmy na to podania, szybkość, gra bez piłki na żenująco niskim. Wówczas trenowanie tych umiejętności, które są wystarczające lub wyższe od ogólnego standardu w danej lidze, celem ich podniesienia jest marnotrastwem treningu.

 

Jeżeli kupujesz nowego napastnika, to kupujesz takiego, który ma wysokie atrybuty potrzebne do gry na pozycji napastnika czy takiego, który ma takie atrybuty niskie lub średnie i mówisz sobie - "A co tam, że jest słaby - wytrenuje się"?

 

To drugie podejście może być wskazane w odniesieniu do młodych zawodników, dopiero wchodzących do składu, ale na pewno nie do zawodników pierwszego składu, bo to oznaczałoby, że masz słabych zawodników, w istotny sposób niedostosowanych do gry na pozycjach na których grają i zanim uda Ci się osiągnąć założenia treningowe możesz już przestać być menadżerem zespołu :)

Odnośnik do komentarza

Pytanie do doświadczonych menedżerów ;)

 

Jak efektywny jest trening indywidualny? Czy opłaca się go stosować?

 

Bo mam mały problem. Gram Wolfsburgiem mam dwóch dobrych lewych skrzydłowych, ale za to tylko jednego, na dodatek przeciętnego, prawego. I zastanawiam się czy Krzynówka nie wytrenować do grania na prawe skrzydło. Ustawić mu w treningu progam indywidualny? Na razie ustaliłem, że trenuje we dwójke z tym przeciętnym prawoskrzydłowym, ale czy on czegoś się nauczy od gorszego piłkarza?

Odnośnik do komentarza

Mam mały problem. Otóż mam dwóch młodych bramkarzy, a co najważniejsze bardzo utalentowanych:

 

Carlo Pinsoglio, [CA-82] [PA-189]

 

Marco Ruggiero, [CA-95] [PA-197]

 

 

Problem tkwi w dość powolnym postępie umiejętności względem czasu. Tego pierwszego trenuje od lipca 2007 a obecnie mam w grze październik 2008, ten drugi dopiero co zakupiony.

 

Atrybuty mozolnie rosną w porównaniu z zawodnikami grającymi na innych pozycjach. Wstawiam linki dotyczące mojego pytania, żeby lepiej zobrazować pytanie.

 

Te dotyczą bramkarza.

 

Carlo Pinsoglio - profil

 

Carlo Pinsoglio - trening

 

Natomiast te dla porównania obrońcy.

 

Mamadou Sakho - profil

 

Mamadou Sakho - trening

 

Dokładnie ja widzę problem w poziomach treningu oraz postępach treningowych. Otóż u bramkarzy zarówno pierwszego składu jak i juniorów postępy są dużo mniejsze niż w przypadku obrońcy, tak jak widać na screenach.

Dlaczego tak sie dzieje? Czy to jest normalne w treningu bramkarzy, a może wina patcha ? Gram na łatce 8.0.2. Proszę o pomoc.

 

Dzięki !

 

Pozdrawiam !

Odnośnik do komentarza

Trening bramkarzy mam na 7 * i lekkie obciążenie. A co do drugiej sprawy wiem, że bramkarze praktycznie ciągle się rozwijają i kiedy osiągają szczyt formy, ale trochę nierealne gdybym musiał trenować go jeszcze 12 lat zanim osiągnie górne granice PA i był gotowy do gry w podstawowym składzie.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...