Skocz do zawartości

Trening


bufu

Rekomendowane odpowiedzi

Akurat w ostatnich karierach w składzie miałem bramkarzy będących blisko szczytu swoich możliwości. Z golkiperami jest tak że "kopa" dostają później niż gracze z pola, ale też dzięki temu rozwijają się w późniejszym wieku. Kiedyś grając Newcastle Shay Given dostał takiego "kopa" w wieku 34 lat. Najważniejsze statsy podskoczyły mu średnio o 2 punkty. Zalecam cierpliowść ;)

Odnośnik do komentarza

--> Blaze

 

Przypuszczam, że jesteś tą samą osobą, która mi odpisała na fmforum.

 

Tak jak napisałem na tamtym forum ten bramkarz gra regularnie i bardzo często. Co do wypożyczenia to nie widzę zbytnio sensu, ponieważ wypożyczałem już zawodników do innych klubów i po powrocie zauważyłem, że praktycznie żaden atrybut nie poszedł w górę z tych ważnych dla pozycji danego zawodnika. A po powrocie dostaje informacje, że zawodnik stracił czas na wypożyczeniu, ponieważ niczego się nie nauczył. Natomiast w klubie macierzystym większe efekty są widoczne. Natomiast przesunięcie go do pierwszego składu mija się z celem, ponieważ on jest za słaby, tzn za dużo bramek puszcza. A zależy mi na czasie, ponieważ gdyby osiągnął poziom, który pozwalałby mu w moich oczach grać w pierwszej drużynie, na pewno by w niej grał, ponieważ w drużynie U-18 czeka kolejny bramkarz.

Odnośnik do komentarza
No to posieszyliscie i mnie przy okazji :(.Czapłinski 22-lata stoi w Legi,kontrakt wazny jeszcze 5 lat czyli do 27 lat, a co jak dostanie kopa w 35 roku zycia ?!Bedzie sobie popijał piwko w Monachium z Olivem Kahnem

 

O Czaplińskiego się nie martw, gra w Bayernie mu nie grozi. Rzeczywiście po pięciu latach jest całkiem niezłym bramkarzem, ale nie na tyle dobrym, żeby grać w świetnym klubie. Osiągnął u mnie swoje maksymalne możliwości i nadal się zastanawiam czy nie stawiać na Skabę, który ma wyśmienite atrybuty fizyczne. Wojtek bardzo dobrze sprawdzał się przez pięć sezonów. Janowi Mucha u mnie grał mało, a Czapliński był ciągle na wypożyczeniach.

 

Co do treningu ogólnie, to trening nie ma znaczenia. Możecie typowi ustawić trening defensywny na maxa, a będą mu rosły atrybuty ofensywne:) Trening jest trochę picem na wodę, bo jak już kiedyś pisałem, to podział na trening ofensywny, defensywny itd. jest tylko iluzoryczny. Wpływ na wzrost atrybutów ma intensywność ogólna treningu, a nie podział na jego kategorie. Poza tym mogą piłkarzowi wzrastać atrybuty, które są odpowiedzialne za konkretne zagrania podczas meczów. Np. jak typek dużo drybluje to mogą mu wzrosnąć drybling itd. Poza tym bardzo dużo zależy od różnicy pomiędzy CA i PA. Z gościa, który ma małą różnicę może być niezły grajek (polecam Jakuba Szalka), ale wielkich wzrostów nie będzie mieć i pewnego pułapu nie przeskoczy.

Odnośnik do komentarza
  • 3 miesiące później...
ps. co sądzicie o zatrudnieniu obcokrajowca (niemca) na trenera ??

 

Można. Ja w sztabie nie mam ani jednego Anglika :D

 

Hej, jak można jakby hmm... zareklamować swój trening, że ja zrobiłem bardzo fajny (dzięki niemu newgeni w 2013 u mnie podstawa) i chcę go jakoś rozprowadzić.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Ja mam pytanie - jakie macie doswiadczenie z treningiem w malych klubach z beznadziejna baza treningowa i dozwolonym przez zarzad 1 trenerem? Czy mozna w ogole liczyc wtedy na jakies skoki umiejetnosci? Czy ustawiacie im trening roznorodny w zaleznosci od pozycji czy wszystkim taki sam?

 

Sczerze mowiac to jestem przyzwyczajony do treningu z FM06, gdzie mozna bylo spokojnie podniesc zawodnikowi wszystkie atrybuty o 4-5 w ciagu 3 miesiecy. Dlatego teraz wydaje mi sie ze moi grajkowie stoja w miejscu. Ile trzeba w tej czesci czekac na jakies postepy?

 

pozdrawiam

jakub0

Odnośnik do komentarza
  • 2 miesiące później...

Mam problem z treningiem bramkarzy. Zaczynam drugi sezon w Niemczech i moi dwaj najlepsi bramkarze mają już o 2 oczka koncentracji mniej w porównaniu do wartości początkowej. Frustruje mnie to niesłychanie, gdyż jest to ważny atrybut dla bramkarzy. Reszta statystyk rośnie ładnie. Za trening koncentracji odpowiada zapewne trening defensywny, lecz po co taki trening bramkarzowi? W domyślnym schemacie bramkarskim golkiperzy nie mają przydzielonego treningu defensywnego. Nigdy nie miałem z tym problemów, a od dziada pradziada stosuję podobne treningi. Co tu jest nie tak? Co zmienić, żeby koncentracja im nie spadała?

 

Program treningowy.

Odnośnik do komentarza

- Adamindol

 

Ja na rzecz intensywniejszej pracy siłowej i mocnego aerobiku ograniczam do treningu lekkiego pozostałe - W przerwie zimowej daje parodniowy odpoczynek

 

- Henry

 

Pytałeś po co bramkarzowi trening defensywny. Wiem, że nie wypada odpowiadać pytaniem na pytanie, ale po co mu niby panowanie nad piłką ?? Ogranicz do lekkiego pan. nad. piłką i st. frag. gry na rzecz średniego zaangażowania w gre defensywną. Powinno pomóc

Odnośnik do komentarza

Jak widać po najnowszej odsłonie gry, bramkarze mają zapewne gdzieś taką umiejętność ukrytą. Jeżeli trening panowania był za mały, to natychmiast w treningu pojawiały się czerwone strzałeczki. Identycznie ze stałymi fragmentami gry. Z tego co pamiętam, trening obydwu tych umiejętności przewiduje także program domyślny. Dodam, że w treningu defensywnym czerwonych strzałek nie uświadczyłem. W swojej wcześniejszej wypowiedzi raczej chciałem uzyskać odpowiedź nt zasadności treningu defensywnego dla bramkarzy; czy właśnie ten trening odpowiada za koncentrację u gk (1), czy inni gracze mają takowy dla bramkarzy przewidziany u siebie (2) oraz czy mają podobne problemy mając trening defensywny ustawiony na zerowym poziomie (3). Z Twojej wypowiedzi niestety nic przydatnego dla mnie nie wynika- takie wnioski wysnułem już sezon temu. Niemniej jednak, dzięki za chęci.

Odnośnik do komentarza
  • 3 miesiące później...

Mój nowy reżim, jaki ustawiłem trochę zastopował to zjawisko, lecz, z tego co pamiętam, występowało nadal u nielicznych. Teraz, grając w polskiej lidze, a dokładniej na zapleczu ekstraklasy, także zaczęło mnie to dotykać. Tym razem na domyślnym treningu bramkarskim. Nigdy wcześniej nie miałem problemu ze spadkiem umiejętności mentalnych u bramkarzy. U Ciebie bramkarzom nie spadały atrybuty takie jak opanowanie, ustawianie się, czy przewidywanie?

 

Wydaje mi się, że jak ustawię trochę treningu defensywnego, to będą spadały atrybuty, za które odpowiada trening typowo ofensywny. Spróbować nie zaszkodzi. Inna sprawa, że reżim domyślny nie powinien chyba powodować spadków atrybutów. Ciekawi mnie też fakt, że na domyślnym bramkarze trenują SFG, a Ty widocznie uznałeś to za niepotrzebne. Nie ma z tego powodu żadnych konsekwencji?

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...