Skocz do zawartości

Inter Mediolan


Rekomendowane odpowiedzi

Bo Inter ma w tej chwili:

a. Brak pieniędzy na wzmocnienia;

b. Trzecią, albo nawet dalszą w kolejności kadrę we Włoszech;

c. Kiepską atmosferę wokół klubu i morale w szatni po ostatnich... Kilkunastu miesiącach.

 

Van Gaal czy Hiddink to zbyt rozsądni szkoleniowcy, by wejść na taką minę z własnej woli, po co psuć sobie reputację. Albo Interowi trafi się dobry trener bez CV - jak Milanowi Allegri - albo stagnacja będzie trwała, bo Moratti wyraźnie dał do zrozumienia, że korek z pieniędzmi został zakręcony - skończyły się wyniki i transfery.

Odnośnik do komentarza

Gackowego pierdolenia nie ma co nawet komentować :roll:

 

Co do nowego trenera to rzeczywiście największe szanse są na zatrudnienie Ranieriego, jest on doświadczony i myślę, że poradziłby sobie z ogarnięciem tego co się stało z zespołem za "rządów" Gaspa. Van Gaal nie przepada za Interem i wątpię by zgodził się na propozycję, wątpię też żeby takową dostał. Mówi się jeszcze o Dalio Rossim, ale on mógłby prawdopodobnie skończyć jak Gian Piero. Jeżeli Moratti zdecyduje się na zatrudnienie doświadczonego szkoleniowca z obyciem w dużym futbolu to tym kimś musi być Ranieri, bo niby kto inny?

 

Jest jeszcze opcja fantazyjna z zatrudnieniem kogoś świeżego, włoska prasa snuła domysły o szansach Roberto Baggio albo Luisa Figo. Wydaje się jednak, że w obecnej sytuacji jest to zbyt ryzykowne.

 

Czas pokaże, sezon nie jest jeszcze stracony więc Forza Inter !

 

Edyta jeszcze cichutko mówi o takich nazwiskach jak Dunga i Spaletti, a także Zenga (o nim zawsze się mówi gdy idzie o nowego trenera Interu), ale oni raczej nas nie zasilą.

Odnośnik do komentarza

A Ty obrażasz i negujesz moje słowa, bo są podpisane moim nickiem, czy może nie masz pojęcia o tym, co się w Twoim klubie dzieje?

Inter nie ma pieniędzy na wzmocnienia - przyjrzyj się temu, co się działo w lecie w klubie. Ma się w to pakować Van Gaal? Benitez się wpakował, przypomnieć Ci, dlaczego już go w Mediolanie nie ma?

Inter przez brak wzmocnień rok temu był niewiele lepszy od Napoli, teraz się jeszcze osłabili, a Napoli lub Milan wzmocnili, mniej lub bardziej, a nigdy nie wiadomo, czy nagle nie wypali Juventus. Brak kasy + kadra gorsza od rywali... Ma się w to pakować Hiddink?

Nie masz też pojęcia o tym, jakie są klimaty w szatni po Benitezie, Leonardo i Gasperinim? Piłkarze zbyt zachwyceni w wypowiedziach nie są, można sobie tylko wyobrażać, jakie morale teraz w niej panuje.

Gasperini takim głupim pomysłem do końca nie był z paru powodów. Moratti nie jest głupi i wie, że Inter potrzebuje swojego Allegriego - dobrego trenera, który nie ma specjalnych oczekiwań, bo nikt z najwyższej półki do Interu nie dołączy. Gasperini nie wypalił, opcje się kończą. Przy tej okazji - zapomniałeś o Baresim, dość prawdopodobnym, który na razie dostaje szansę na parę dni i, jak podają w mediach, nie jest bez szans.

Wszyscy są zgodni co do tego, że problemem nie jest trener, tylko Moratti i jego zakręcony kurek z pieniędzmi. Genialny miał pomysł - zatrudnił trenera, który wymagał rewolucji w składzie i taktyce, po czym dał mu Jonathana i Alvareza.

 

Wiadomo, że zanegujesz wszystko, co napiszę, ale się przy tej okazji nie ośmieszaj.

Odnośnik do komentarza

Akurat nie chodziło mi o pieniądze, tutaj masz rację, ale to przecież oczywista oczywistość :] chodziło mi o Twoje domysły i o To, że oczywiście Ty wiesz co tam komu w głowach siedzi. Sam sobie zaprzeczasz zresztą pisząc, że można sobie tylko wyobrażać jakie morale tam panuje. Co do zwolnienia Beniteza to nie ma go w klubie, bo nie wytrzymał i skrytykował MM publicznie, a powinien po prostu cały czas wykłócać się o transfery, pieniądze przecież w zimie się jakoś znalazły :>

 

Tak się składa że często neguje to co Ty piszesz, bo często piszesz bzdury, zwłaszcza jeśli chodzi o Inter. Baresi nie ma szans, bo Moratti wyraźnie powiedział, że zatrudniony zostanie ktoś spoza klubu. Figo też tym samy odpadł, ale to chyba gadanie po ptokach, bo Ranieri jeszcze dziś może zostać trenerem Interu.

 

A, no i głupotą jest też Twoje gadanie o trzecim w lidze albo jeszcze gorszym składzie Interu :roll: Inter posiada w zespole wielkich mistrzów, a ten sezon ma pokazać czy aby się nie wypalili.

Odnośnik do komentarza
Sam sobie zaprzeczasz zresztą pisząc, że można sobie tylko wyobrażać jakie morale tam panuje

Rotfl.

 

 

Co do zwolnienia Beniteza to nie ma go w klubie, bo nie wytrzymał i skrytykował MM publicznie, a powinien po prostu cały czas wykłócać się o transfery

Rotfl.

Skrytykował Morattiego publicznie za brak transferów. Wykłócał się, wykłócał, w końcu wyniki przelały czarę goryczy. Jemu w końcu nie chodziło o Pazziniego i Ranocchię, z doniesień wynikało, że obiecano mu o wiele więcej już w lecie.

 

Tak się składa że często neguje to co Ty piszesz, bo często piszesz bzdury, zwłaszcza jeśli chodzi o Inter.

Rotfl.

 

 

A, no i głupotą jest też Twoje gadanie o trzecim w lidze albo jeszcze gorszym składzie Interu

Rotfl x1000000.

Milan też ma wielkich mistrzów - Seedorfa, Ambrosiniego, Gattuso, ale mówiąc o mocnym składzie Milanu ma się na myśli jego siłę w postaci innych piłkarzy. Halo, z tymi wielkimi mistrzami nigdzie nie zajedziecie - Samuel po urazie wygląda mocno średnio, Zanetti nagle płaci cenę wieku, reszta Waszych senatorów wygląda kiepsko lub jeszcze gorzej. Zamieniliście najlepszego gracza Serie A na Forlana, który jaki jest, każdy widzi. Na pewno lepszy i bardziej wyrównany skład ma Napoli i Milan, wydaje się też, że Juventus zrobił lepszą pakę i może namieszać.

Gadki o tym, jakich to wielkich mistrzów ma Inter przypomina mi opowieści niektórych kibiców i słowa Gallianiego w latach 2007-2010, jakich to Milan ma wspaniałych piłkarzy i sukcesy z nimi są gwarantowane. A rzeczywistość jest brutalna - mieliście nieziemskiego Eto'o i wyniki były nadspodziewane - Kameruńczyk Wam dał drugie miejsce. Teraz jesteście dużo słabsi, choć rywale się wzmocnili, więc nieprzypadkowo fachowcy od Serie A mówią, że Inter czeka raczej walka o LM z Juventusem, Lazio i Romą (przedsezonowe opinie) niż o mistrzostwo z Napoli i Milanem.

No ale możesz też żyć z różowymi okularami na nosie do końca sezonu - takich meczów jak z Novarą wiele mieć już nie będziecie, ale jestem pewien, że masa rozczarowań Cię czeka, skoro widzisz ciągle skład pełen wielkich mistrzów.

Odnośnik do komentarza

A, no i głupotą jest też Twoje gadanie o trzecim w lidze albo jeszcze gorszym składzie Interu :roll: Inter posiada w zespole wielkich mistrzów, a ten sezon ma pokazać czy aby się nie wypalili.

Przesadzasz z tymi "wielkimi mistrzami", mamy obecnie dobry skład, ale na pewno nie najlepszy w lidze.

 

Mam nadzieje, że Ranieri poukłada to wszystko do kupy i powoli ruszymy do przodu, najważniejsze to odbudować morale i obrać bardziej zrównoważoną taktykę, a powinno być dobrze. Tym bardziej, ze to dopiero początek sezonu więc nie wszystko stracone.

Odnośnik do komentarza

Bramkarz jeden z lepszych w lidze, obrona (Maicon, Ranocchia, Lucio, Chivu, Yagamoto) IMO wciąż dobra, choć nie wiem w jakiej dokładnie formie są dani piłkarze, Sneijder, Cambiasso, Zarate, Forlan, Stankovic, Pazzini. Jak dla mnie, przy odpowiednim ułozeniu i dobrej formie spokojnie można powalczyć o mistrza. Zajęcie miejsca gwarantującego LM to obowiązek.

Odnośnik do komentarza
  • 3 miesiące później...

Inter Mediolan praktycznie zagwarantował sobie usługi młodego brazylijskiego stopera Juana Jesusa, za którego ma zapłacić niecałe 4 miliony euro. Juan to nie jedyny młody Brazylijczyk, który jest blisko przenosin do Nerazzuri. Podobno Inter jest w stanie zaoferować Corinthians 6 milionów za środkowego pomocnika Paulinho. Co ciekawe zawodnik ten był kiedyś piłkarzem ...ŁKS Łódź! O ile dobrze pamiętam to w FM był wypożyczony z ligi litewskiej i tutaj mam pytanie do zorientowanych : jakie były szanse na wykupienie go z Litwy i dlaczego ŁKS się na to wtedy nie zdecydował? Wielka klasą wykazali się też obserwatorzy z naszych większych klubów jak Wisła, Legia czy Lech :D

 

Kilka słów o ostatnich występach Interu. Forma wyraźnie idzie w górę, 4 zwycięstwa z rzędu to miły widok. Milan wydaje się być poza zasięgiem, ale jeśli utrzyma się nasza tendencja zwyżkowa to spokojnie będzie można dogonić Juventus i wygrać z nim walkę o wicemistrzostwo. W końcu Ranieri wiecznie drugi ;)

Odnośnik do komentarza

W ciągu ostatnich dni za Paulinho Milan oferował jakieś 8 milionów, a Roma jeszcze znacznie więcej, ale Corinthians odrzucało oferty nie chcąc go sprzedawać teraz.

Tyle że jeśli się nie mylę, to nawet w razie jakiegoś majstersztyku negocjacyjnego Inter i tak ma jedno miejsce non-UE do wykorzystania, bo nie wyrejestrowaliście nikogo zajmującego taki slot. W lipcu zmieniły się zasady, czytałem, że na stare, ale jeśli zmodyfikowali je jeszcze inaczej, to nie wiem, jak to wygląda. ;)

Odnośnik do komentarza
  • 3 miesiące później...

Stramaccioni zapewne dojedzie sezon do końca, a kto potem? Na razie największe szanse ma Vilas Boas, ale ja mam cichą nadzieję, że tym razem uda się zatrudnić Marcelo Bielsę :) Z drugiej strony nowy trener to za mało, Inter potrzebuje świeżej krwi! W kręgu zainteresowań są Bastos, Belhanda, Lucas i Isla, a mi marzy się transfer Olivera Giroud. Co będzie to okaże się latem....

Odnośnik do komentarza
  • 5 miesięcy później...
  • 4 miesiące później...

W ostatni dzień okienka transferowego Inter wybral się na zakupy. Pieniądze zarobione na transferach Sneijdera i Coutinho zostały w całości wydane, mam nadzieje że dobrze. Najwiekszą sensacją jest transfer Mateo Kovacicia, Inter wydawł 11 milionów (+ 4 mln bonusów) na 18-letniego zawodnika! Jest to mocno ryzykowne zachowanie, ale kto wie, może w tym szaleństwie jest metoda? Młody Chorwat został kupiony po tym jak po raz kolejny nie udało się sprowadzić Paulinho, który chyba boi sie sprobowac gry w wielkim europejskim klubie. Kovacic to typowy ofensywny środkowy pomocnik, bardzo szybki z świetnym dryblingiem. Bardzo chwali go legenda naszego lokalnego rywala Zvonimir Boban.

 

Oprócz młodego Chorwara Inter kupił jeszcze czterech(?) zawodników. Oficjalnie potwierdzono jednak tylko trzy transfery. Po pierwsze, w końcu piłkarzem Interu został Ezequiel Schelotto. Za prawego pomocnika Atalanty Inter zapłacil 3,5 miliona oraz oddał połowę karty Marko Livaji, utrata Chorwata trochę boli biorąc podm uwage fakt, że w składzie nie ma zbyt wielu napastników nadających się do gry (Rocchi się nie nadaje ;) ). Jest to bardzo oczekiwany transfer, zwłaszcza że wciąz rozczarowuje Pereira, a Nagatomo jest ostatnio trapiony kontuzjami. Ostatnio mówilo się, że reprezentujący Włochy Argentyńczyk obniżył loty, ale mam nadzieję że transfer do takiego klubu jak Inter spowoduje skok jakościowy w jego wykonaniu.

 

Trzecim (pierwszy zatwierdzonym oficjalnie) nowym nabytkiem klubu jest Zdravko Kuzmanović, srodkowy pomocnik ograny już w Serie A. Za zawodnika Stuttgartu inter zapłacił zaledwie 1 milion euro :) Zdravko to typowy fajter z mocnym jebnięciem z prawej nogi, w mojej ocenie zawodnik podobny do Guarina. Może nieco mniej szalony :) Za taką kwote zero ryzyka, a może się okazać klasowym wzmocnieniem :)

 

Z powodu powaznej kontuzji Luki Castelazziego Inter szukał rezerwowego bramkarza i znalazł go w Lazio. Za zaledwie 250 tysięcy euro ściągnięto doświadczonego Juana Pablo Carizzo, gościu wydaje sie idealnym rezerwowym dla Handanovicia. Na koniec młody talent z Urugwaju, Diego Laxalt. Nigdy wcześniej o tym zawodniku nie słyszałem i szczerze mówiąc nie wiem czy Inter zdążył go kupić jeszcze w styczniu. O tym zawodniku nie jestem w stanie nic napisać, wątpie by byl od razu wzmocnieniem pierwszego składu, ale podobno jest bardzo utalentowany. Lewonożny napastnik, skrzydlowy lub ewentualnie ofensywny pomocnik z Urugwaju. Brzmi znajomo? Ano, brzmi. Diego kojarzy mi sie z moim ulubionym piłkarzem Alvaro Recobą, jeśli jest utalentowany choćby w połowie tak jak słynny "Chino" i będą go omijać kontuzję, to może być z niego klasowy zawodnik.

Odnośnik do komentarza
  • 10 miesięcy później...

Wczoraj rozegrane zostały kolejne Derby della Madonnina. Słaba forma obu zespołów w ostatnim czasie zapowiadała mecz walki i takowy zobaczyliśmy. W pierwszej połowie Inter był wyraźnie speszony, by nie powiedzieć że przestraszony. Defensywna gra była mocno ryzykowna, całkowicie oddaliśmy pole Milanowi i tylko fatalna dyspozycja Balotellego uratowała nam remis do przerwy. Sam Kaka nie był w stanie sforsować dobrze zorganizowanej defensywy Interu. Druga połowa zaczęła się bardzo spokojnie, ale wraz z upływem czasu rozkręcaliśmy się. Kluczowe okazało sie wejście na boisko Kovacicia, który rozruszał sztywny do granic możliwości środek pola dzięki czemu Inter w końcu zaatakował. Milan był wczoraj bardzo dobrze ustawiony i zorganizowany w środku, ale całkowicie oddał boki boiska. Dopiero jednak Kovacić zaczął grę rozprowadzać w te strefy boiska, wcześniej w zasadzie niewidoczni Jonathan i Nagatomo co chwilę nękali defensywę rywala. Ostatnie 15 minut to już oblężenie bramki gości i w końcu piękny gol Palacio po fantastycznej zespołowej akcji. Mateo > Jonathan > Guarin i piękny, magiczny gol Rodrigo. Mam nadzieje, że transfer Guarina do Chelsea zostanie zablokowany gdyż Kolumbijczyk gra coraz lepiej, bardziej zespołowo, a wczoraj w końcu pokazał swoje atuty defensywne, wcześniej jakoś tego unikał. Ogólnie uważam, że zwycięstwo Interu zasłużone. Milan był lepszy w pierwszej połowie, ale nie potrafił tego wykorzystać. W drugiej połowie goście byli już tylko tłem.

 

Do tego dochodzi kolejne skandaliczne sędziowanie. Pan Mazzoleni chyba jako jedyny obecny na stadionie nie zauważył rzutu karnego po faulu Zapaty na Palacio pod koniec pierwszej połowy. Do tego czerwona kartka Muntariego. Jej nie pownni być! A to dlatego, że ten kretyn powinien ją obejrzeć jeszcze w pierwszej połowie po próbie złamania nogi Jonathana. Od zawsze wiedziałem, że to jest bezmózg, ale wczoraj przesadził. Piłka nożna to gra dla twardzieli, ale nie dla brutalnych idiotow. W drugiej połowie czerwoną kartkę spokojnie mógł też zobaczyć de Jong po faulu na Kovaciciu, który chwilę wcześniej ośmieszył Holendra. Co do ręki Nagatomo, to powtórki niejednoznacznie sytuacje pokazały. Jeśli Yuto zagrał ręką to karny powinien być, ale nie jestem do tego przekonany.

 

Co do styczniowego mercato to niestety pewne jest, że Inter kogoś sprzeda. Mam nadzieję, że będzie to Ranocchia. Freddy ostatnio się rozkręca, a trzeba pamiętać że gra nie na swojej pozycji. To typowy box to box, a nie of. pomocnik czy podwieszony napastnik. Co do transferów do klubu to cały czas mówi się o Naingollanie, ale wczorajszy występ Kuzmanovicia bardzo mi się podobał, może jednak warto dać mu szansę? Pewne jest, że Mazzari chce napastnika. Milito cały czas łapie urazy, a Belfodil naszego trenera nie przekonuje. Dużo mówi się o Lavezzim, chociaż ja wolałbym typową 9. Wówczas trochę cofnać można by Palacio. Jak będzie to się okaże.

Odnośnik do komentarza
  • 4 miesiące później...
  • 7 miesięcy później...

Poldi oficjalnie wypożyczony do Interu :).

 

Jak dla mnie świetny ruch Nerazzuri, Podolski był w Arsenalu konsekwentnie olewany przez Wengera, a gdy tylko dostawał szansę- to zamiatał co mógł.

 

I w tej sytuacji w klubie przyda się taki zawodnik jak Łukasz...

 

Forza Inter!

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...