Skocz do zawartości

Inter Mediolan


Rekomendowane odpowiedzi

Peter Shilton (bramkarz, Anglia), Ray Clemence (bramkarz, Anglia), Pat Jennings (bramkarz, Irlandia Północna), Alan Ball (pomocnik, Anglia), David Seaman (bramkarz, Anglia), Paolo Maldini (obrońca, Włochy), Andoni Zubizarreta (bramkarz, Hiszpania), Roberto Carlos (obrońca, Brazylia) i Tommy Hutchinson (pomocnik, Szkocja). + oczywiście Javier Zanetti :) (obrońca/pomocnik, Argentyna)

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc później...

To się w Interze teraz porobiło; Leonardo spierdala sobie na ciepłą posadkę do PSG czym jednak pokazuje siłę swojego charakteru, a ja go sobie w myślach broniłem przed atakami milanistów ;) no cóż może to wyjdzie nam na dobre? Teraz jednak pytanie : Kto za niego? Podobno numerem jeden na liście Morattiego jest/był Marcelo Bielsa i podobno Argentyńczyk Interowi odmówił? Jeśli odmówił to dobrze, bo nie chciałbym kolesia, który nie ma żadnego doświadczenia w prowadzeniu klubu w Europie (wyłącznie epizod w Espanyolu) i do tego trzyma się jakiegoś pokręconego ustawienia z trzema stoperami.

 

Kolejni w kolejce to Villas Boas i Capello, ale zatrudnienie ich w tym momencie graniczy z cudem. Numer 4 Hiddink jeżeli odejdzie z Turcji to chyba tylko do Chelsea... Na horyzoncie nie widać nikogo innego, a jak na fcinter.pl przeczytałem o możliwym zatrudnieniu Van Gaala to o mało nie zemdlałem.

 

Boję się jeszcze, że te całe zamieszanie spowoduje, że Inter prześpi transfery Sancheza i Nasriego, które cały czas są bardzo możliwe. Do tego jeszcze przyjście Criscito oraz jakichś młodzików (ostatnio dużo się pisało o Casemiro z Sao Paulo no i cały czas nie wiadomo gdzie ma grać Ganso) i powinno być dobrze...

Odnośnik do komentarza

Wikipedia pisze, że od przyszłego sezonu Maicon będzie grał w Realu Madryt. Podobno został wymieniony za Kakę. Ktoś jest w stanie powiedzieć coś więcej na ten temat?

 

Podobno się nie dogadali (oba klubu żądały dopłaty) i Real skupi się na Coentrao, a Inter na Nasrim. W tym momencie jedynym klubem, do którego mógłby odejść Maicon jest Man City, ale w piłce nożnej nigdy nic nie wiadomo ;)

Odnośnik do komentarza

Przedstawienia dotyczącego nowego trenera Interu ciąg dalszy. Branca jest zdecydowany na przeforsowanie kandydatury Gasperiniego, ale do niego najwyraźniej nie jest przekonany Moratti. Podobno prezydent chce zatrudnić Mihajlovicia co mogą potwierdzać ostatnie enigmatyczne wypowiedzi prezydenta Fiołków Dalla Vallego. Zgodnie ze starą zasadą o kłótni dwóch osób w walce o ten 'stołek' liczy się jeszcze jeden dość ciekawy kandydat Quique Sanchez Flores. Jednocześnie pamiętajmy, że w Interze wszystko jest możliwe...

Odnośnik do komentarza

No i mamy Gasperiniego. Nie wiem czy to dobrze czy źle, ale z drugiej strony nie było za bardzo w kim wybierać. Villas Boas był dla nas za drogi, a Mihajlović w przeciwieństwie do Leonardo ma honor i charakter i choć bardzo chce trenować Inter to nie pozwolił sobie na ucieczkę z Fiorentiny po zaledwie roku pracy. Z wolnych trenerów chyba tylko Sanchez Flores dysponuje lepszym CV, ale czy Hiszpan poradziłby sobie w Interze? Przykład Beniteza pokazuje, że mógłby nie dać rady.

 

Co do samego Gasperiniego to wiele nie jestem w stanie o nim powiedzieć. Wprowadził Genoę do Serie A i początki z nią miał wręcz rewelacyjne. Istnieje też duża szansa na to, że przy nim formę odbudują Milito i Motta, którzy chyba w przeciągu całego poprzedniego sezonu najbardziej zawiedli. Martwi jednak fatalna gra Genoy pod jego wodzą na początku poprzedniego sezonu. Takim małym dyshonorem dla Interu jest zatrudnianie szkoleniowca, który w poprzednim sezonie został zwolniony z dużo słabszego ligowego rywala.

 

Tutaj jednak trzeba pamiętać o trenerze naszego lokalnego rywala. Allegri w sumie dysponował gorszym CV, mniejszym doświadczeniem i też został zwolniony, dodajmy że z jeszcze słabszego klubu. Mimo to potrafił odbudować Rossonerich i całkowicie zasłużenie wygrać z nimi Scudetto!

 

Na koniec wypada napisać : Forza Gasperini!

Odnośnik do komentarza
Allegri w sumie dysponował gorszym CV, mniejszym doświadczeniem i też został zwolniony, dodajmy że z jeszcze słabszego klubu.

Ty w ogóle wiesz, kim jest Allegri i dlaczego został zwolniony?

Porównanie niesamowicie chybione.

 

Fakt, nie wiem dlaczego został zwolniony i nie sądze, że z powodu nie radzenia sobie. Podałem jego zwolnieni jako przykład symboliczny. Doświadczenie i CV jednak Gasperini przychodządz do Interu ma 'lepsze' od tego jakie Allegri miał przychodząc do Milanu niepodważalnie. Tak wiem kim jest Allegri. Jest on bardzo dobrym trenerem, który potrafił przywrócić jakość wielkiemu kluboi, przynjam niej na arenie krajowej.

Odnośnik do komentarza
Fakt, nie wiem dlaczego został zwolniony i nie sądze, że z powodu nie radzenia sobie.

Zacznijmy od tego, że Allegri został trzy razy z rzędu wybrany najlepszym trenerem Serie A, bijąc po drodze na przykład Jose Mourinho. Nagrodę tę przyznaje zresztą FIGC, a więc źródło bardzo wiarygodne.

Po drugie Allegri przychodząc do Cagliari obejmował ekipę niewiele wartą, bez budżetu transferowego pozwalającego na szaleństwa i z masą przeciętniaków w kadrze. Z części z nich zrobił reprezentantów Włoch (co nawet przy kryzysie jest dużym sukcesem), część z nich zamienił na wyszukaną przez siebie młodzież, zanotował bardzo korzystne wyniki z tą ekipą (dziewiąte miejsce, ale to przecież tylko Cagliari).

Nikt nie wie, dlaczego odszedł, bo przed jego zawieszeniem (tam była większa telenowela) prezes był zadowolony z niezłych wyników drużyny. Trzeba jednak dodać, że został zawieszony w kwietniu, a pod koniec marca już było wiadome w Milanie, że Leonardo jest w konflikcie z zarządem i Berlusconi chce za wszelką cenę go kimś zastąpić. Późniejsze słowa prezesa Cagliari (Cellino) o tym, że Allegri nie szanował postanowień kontraktu i komunikował się z innymi klubami, czy też cała reszta tego konfliktu (barwna historia ;) ) wskazuje na to, że pewnie odezwał się do niego Milan, a wściekły Cellino go zawiesił.

Tak czy siak - nie ma mowy o złych wynikach sportowych. Nie ma mowy też o tym, że miał gorsze CV od Gasperiniego, który mając kilka lat dłuższy staż trenerski ma gorsze od niego CV.

 

A Gasperini? Najlepszym jego wynikiem w bardzo bogatej i wydającej spore pieniądze na transfery Genoi jest piąte miejsce w lidze - co sezon pojawia się jakaś rewelacja, która namiesza na szczycie, bo umówmy się, Serie A jest daleka od wielkości. Sezon później nie awansowali do LE, a w ostatnim sezonie Gasperini po żałosnym starcie sezonu wyleciał z klubu. Genoa nic wielkiego za jego czasów nie grała, a Gasperini raczej jest wyśmiewany za swoje pomysły taktyczne, niż chwalony za wyniki - nawet w sezonie 2008/2009 miał niezły wynik też dzięki słabości rywali i olbrzymiej kasie, jaką zainwestowali w kadrę, o której rywale nie mogli śnić.

 

Jestem w szoku, że Inter zdecydował się na zatrudnienie kogoś takiego, bo dla mnie to tak, jakby Lech jutro zatrudnił jako trenera Jabłońskiego na przykład. No ale po Leonardo gorzej być nie może. ;)

Odnośnik do komentarza
Fakt, nie wiem dlaczego został zwolniony i nie sądze, że z powodu nie radzenia sobie.

Zacznijmy od tego, że Allegri został trzy razy z rzędu wybrany najlepszym trenerem Serie A, bijąc po drodze na przykład Jose Mourinho. Nagrodę tę przyznaje zresztą FIGC, a więc źródło bardzo wiarygodne.

 

Ale wikipedia już nie. Allegri raz był najlepszym trenerem Serie A i raz Prima Divisione.

Odnośnik do komentarza
Nigdzie nie napisałem, że Gasperini jest lepszym trenerem od Allegrego (1), temu drugiemu nie umniejszałem zaslug (2), a Ty jak zawsze pier****sz jakieś głupoty i farmazony (3) blablabla

1. Nie, napisałeś o CV, to Ci porównałem CV obu postaci, żeby nie było wątpliwości. Nie mówiłem, że pisałeś o tym, kto jest lepszy.

2. Nie umniejszałeś zasług, bo ich nie znałeś, do czego jak należy się przyznałeś, nie widzę powodu do nerwów.

3. Pozdrawiam, nic ponadto nie można napisać na takie dictum. Chciałem Ci szerzej opisać całą sytuację, ale widzę, że zbyt duża liczba słów Cię zdenerwowała.

 

Ale wikipedia już nie. Allegri raz był najlepszym trenerem Serie A i raz Prima Divisione.

Masz rację, zmylił mnie jego angielski biogram. Raz był najlepszym trenerem Serie A, przy czym pewnie drugi raz zostanie za ten sezon, bo we wszystkich plebiscytach mniej oficjalnych zdobywał pierwszą nagrodę. ;)

Odnośnik do komentarza
  • 2 miesiące później...

No i długo potrwały rządy Gaspieriniego! Imponujący początek (4 porażki, 1 remis) sezonu sprawił, że były trener Genoi został zwolniony. Na razie zastąpili go Baresi z Bernazzanim, ale klub będzie szukał nowego szkoleniowca. Jacyś chętni ;)?

 

Wydaje się, że tym momencie Interowi jest potrzebny jakiś doświadczony trener, który może ogarnąć zespół taktycznie i prowadzić z żelazną dyscypliną, podobną do Jose Mourinho. Może Van Gaal, albo Hiddink, który jest wkurzony sytuacją w lidze tureckiej i w przypadku braku awansu na erło odejdzie ze stanowiska selekcjonera?

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...