Skocz do zawartości

Inter Mediolan


Rekomendowane odpowiedzi

http://www.inter.it/aas/news/reader?N=33926&L=en

 

Nowe wyjazdowe stroje Interu, troszkę szalone ;o Jeżeli już chcieli takiego węża\smoka wrzucić, to mogli troszkę bardziej nad nim popracować, bo mnie osobiście nie zachwyca, choć uważam pomysł za genialny ;P

Pomysł ciekawy, ale tak jak mówisz, wykonanie też mnie nie przekonuje.

 

Mamy czwarte mistrzostwo z rzędu :) Spotkanie z Sieną nie porażało rozmachem, ale to co było do zrobienia zostało osiągnięte i nie ma co marudzić. Na dłuższą analizę sezonu przejdzie jeszcze czas, na razie trzeba sie skupić na finale LM.

 

Co do Mourinho, to czuje, że to jego ostatni sezon w Interze. Gdyby tak sie stało, to nie mam pojęcia czy jakiś trener jest w stanie go zastąpić. Szczerze wątpię, ale zostawmy te dywagacje na później.

Odnośnik do komentarza

A mi się te nowe koszulki bardzo podobają - przynajmniej coś innego, oryginalnego. Co do Mourinho, to niestety jest już praktycznie pewne, że nie zostanie na nowy sezon ("As" spekuluje, że odejdzie, bo nie zapisał dzieci na nowy rok do szkoły w Lugano ;)) Tymczasem trzeba odliczać godziny do miejmy nadzieję zwycięskiego meczu z Bayernem.

Odnośnik do komentarza

Inter skompletował trzy puchary w tym sezonie. Zabrakło jedynie superpucharu Włoch do maksimum. Trzeba przyznać, że Inter w pełni zasłużył na wygranie Ligi Mistrzów. Jedyny przeciwnik łatwiejszy w fazie pucharowej to CSKA gdzie się męczyli z nimi. Potem już bardziej prestiżowej drogi do finału nie mogli mieć. Pokonali tegorocznego mistrza Anglii, Hiszpanii - obrońcę trofeum i w finale nowego mistrza Niemiec. Wielu gra Interu mogła się nie podobać. Ale przyznać trzeba, że grał po prostu perfekcyjnie. Proste środki ale bardzo skuteczne. Bohaterem finału był Milito. Udowodnił tym co w niego wątpili, że to napastnik najwyższej klasy. Sam byłem przeciwko jego przejściu do Realu gdy Schuster prosił o niego Calderona. Ale dzisiaj muszę przyznać, że nie miałem racji i taki napastnik jak Milito to skarb dla każdej drużyny. Wszędzie gdzie grał nigdzie nie zawiódł. Mourinho dokonał czegoś wielkiego. Z piłkarzy nie chcianych w Realu (Sneijder), Barcelonie(Eto), Bayernie(Lucio) stworzył wielką drużynę. W końcu Morattiemu się udało spełnić marzenie wygrania LM. Ilość zainwestowanej kasy w ten klub w końcu mu się opłaciła.

 

Zobaczymy czy drużyna da sobie radę gdy straci swojego wodza, który już potwierdził, że odchodzi i chciałby pracować w Realu. Mówi się też, że zabierze ze sobą Maicona, który też powiedział, że jeżeli Mourinho chce go zabrać to jest gotowy pójść za nim. Ale  Moratti raczej nie będzie chciał rozbijać swojej drużyny. Na odejście Mourinho nie ma wpływu ale już transfer Maicona może zablokować. chociaż jak chce zarobić i to dobrze to chyba ostatnia taka okazja. 

 

 

Odnośnik do komentarza

No i oficjalnie wiadomo o odejściu Jose, wielka szkoda ale życzę mu w Realu jak najlepiej. Ponoć powiedział Morattiemu "do zobaczenia na Wembley" - byłoby zajebiście gdyby tak się stało :)

 

Teraz pytanie kto go zastąpi? Przez moment bałem się, że Sinisza ale on poszedł do Violi, mam nadzieje że Serb nabierze tam doświadczenia i kiedyś z miłą chęcią zobaczę go na ławce Interu :) Kolejnym ciekawym nazwiskiem był Roberto Baggio, wielki piłkarz ale chyba(?) nigdy nikogo nie trenował, Massimo powiedział że zapewne kiedyś jeszcze będą współpracować :)

 

W tym momencie faworytów na prawdę jest trzech : Capello, Hiddink i Benitez. Wszystkich był widział na San Siro ale chyba najbardziej tego na którego są najmniejsze szanse czyli Holendra. Opcji jego i Rafy Moratti nie komentował a o Capello mówił dobrze, ale czy Fabio odejdzie z Anglii? Wg brytyjskich mediów nie.

 

Moratti powiedział ponadto, że chcę obronić wszystkie trzy trofea a do tego potrzebny mu trener, który wygrał już Ligę Mistrzów, a że prezydent Interu to mistrz aluzji postanowiłem z ciekawości to sprawdzić, a więc :

 

1. Mourinho - Właśnie odszedł z Interu, a więc szanse na jego sprowadzenie zerowe ;)

2. Guardiola - Tak jak powiedział Moratti, Barca raczej go nie puści. Z resztą mnie nie przekonuje do końca. Szansę na jego sprowadzenie to taki mały 1%

3. sir Ferguson - ;) dawać go!

4. Ancelotii - :kekeke:

5. Rijkaard - Sprowadzenie go z Turcji nie byłoby chyba trudne, ale wg mnie to nie jest odpowiednia osoba. Szansę na jego angaż to wg mnie przedział 5-10%

6. Benitez - Nie orientuje się ale chyba jego pozostanie w Liverpoolu jest mało realne? Cóż wielki taktyk, wygrał LM ale w lidze angielskiej rozczarował imho. Mimo to jestem na tak. Szansę oceniam na 50%, bo gdzie indziej miałby pójść?

7. Del Bosque - Obecny selekcjoner Hiszpanii byłby imho ciekawym kandydatem, nie orientuje się więc może ktoś napisze czy jasna jest jego przyszłość co do reprezentacji Hiszpanii? Szanse 5%

8. Hitzfeld - Szczerze jego nazwisko nie przyszło mi wcześniej do głowy, zakwalifikował się z Helwetami na MŚ i zobaczymy co po turnieju, choć nie wydaje mi się żeby mógł poprowadzić Inter. LM wygrywał dawno ale za to z dwoma zespołami. 5%

9. Heynckes - Obecny trener Leverkusen, przez moment wydawało się że zdobędzie w tym roku mistrzostwo, LM wygrał 12 lat temu. Szanse - 1-5%

10. Lippi - Po MŚ opuszcza kadrę Włoch ale wątpie by trafił do Interu. 5%

11. van Gaal - Chyba się z Bayernu nie ruszy, a ja na ławce Interu chętnie bym go widział. 5%.

12. Capello - Wydaje się, że główny kandydat na to stanowisko. Kandydat którego bardzo chętnie w roli szkoleniowca Interu zobacze, z wielkich włoskich klubów został mu już tylko Inter ;). Szanse : 65%

 

Na koniec Hiddink, który wygrał te trofeum przed zmianą nazwy, szanse na jego angaż oceniam na 35%.

Odnośnik do komentarza

Co do Beniteza, to był już niemal zdecydowany na Juventus, jednak po rozmowach z nowym prezesem Liverpoolu zdecydował się zostać. Przynajmniej tak mówił w wywiadach, nie sądzę aby teraz zmienił zdanie. Choć wiadomo, że Inter obecnie to całkowicie co innego niż Juve ;) No i Moratti zapewne nie szczędziłby kasy na jego pensje, w Liverpoolu zarabia 4 mln € rocznie, w Juve miał dostać ok. 5. Moratti jak tylko zechce to i 8 może mu dać ;)

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc później...

Co tu tak cicho :> Wiele sie mówi o transferach z i do Interu ale na razie mało konkretów. Inter zapewnił sobie usługi dwóch młodych włoskich stoperów (Ranocchia co najmniej do stycznia zostaje w Bari) ale to transfery na przyszłość, Lucio i Samuel nie do ruszenia są przecież. W najlepsze trwa telenowela związana z odejściem Maicona, jego agent po krytykowaniu Interu ...ostro skrytykował władze Realu ;) cóż, liczę że zostanie bo to przecież najlepszy prawy defensor na świecie na chwilę obecną.

 

Na wylocie niby jest Balotelli ale jak to się skończy to się okaze. Mancio powiedział, że Inter żąda za niego za dużo. Szczerze ja mam Mario już dość i chętnie zobaczę go w koszulce jakiegokolwiek niewłoskiego zespołu i mam nadzieje że Moratti spuści z ceny i pozwoli mu odejść na Wyspy. Jeżeli nawet tacy doświadczeni piłkarze jak Cordoba i Cambiasso wypowiadają się na jego temat negatywnie to musi oznaczać, że psuje on atmosferę w zespole. Gdyby to były drobne tarcia to napewno Ivan i Esteban stonowali by swoje wypowiedzi lub olali temat. W jego miejsce jest jak zwykle kilku kandydatów, ale ja najbardziej liczę na kogoś z dwójki Podolski/Kuyt z nastawieniem na tego drugiego. Chociaż uważam, że Rafa znalazłby miejsce dla obydwu.

 

Na koniec kwestia Mascherano. Jestem za ale tylko jak Liverpool spuści z ceny, czasy kiedy Inter przepłacał miały juz się zakończyć. Mając w składzie Cuchu, Zanettiego, Stankovicia i Muntariego (jak przyjdzie Mascherano to Sulley zapewne zostanie skreślony) nie ma sensu wydawać na defensywnego pomocnika 30mln!

Odnośnik do komentarza

Dobrze że ominąłeś temat naszych koszulek bo są tragiczne mimo, że z daleka całkiem dobrze wyglądają!

 

Maicon musi odejść, przez jakiś czas temat ucichnął co mnie bardzo cieszyło, teraz wrócił od nowa, a Moratti spuszcza z ceny ;/

 

Fajnie, że Inter zaczął inwestować w młodszych zawodników, bo obecny skład bardzo się postarzał, cieszy wykupienie Marigi(23), kupno Babiany(22), Ranocchia(22), Faraoni(19). Do tego dochodzi Coutinho, który jest chwalony prze wszystkich za postawę na treningach mam nadzieje, że dostanie więcej szans niż taki Krihn!

 

Cieszy zainteresowanie Balotellim, wydaje mi się, że Moratti za bardzo nie powinien podciągać ceny za niego, skromne 25-30 mln wystarczy! Jak dla mnie nie chciałbym za niego ani Kuyta, tym bardziej Podolskiego. Benitez pewnie będzie grał 4-4-2 z wysuniętym ofensywnym pomocnikiem, przez co 4 napastników powinno wystarczyć! W razie kontuzji taki Denis Alibec mógłby być rezerwowym!

 

Już nie mogę doczekać się nowego sezonu :D

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc później...

Czas odgrzebać temat z mułu.

 

Drugi oficjalny mecz Beniteza i żadnej rewelacji nie widać. Wczorajszy mecz wydatnie pokazał, że daleko nam do optymalnej formy i tak samo daleko do owoców pracy nowego trenera.

Nie jestem wielkim zwolennikiem Beniteza, ale zdaje sobie sprawę, że nikt lepszy nie był w zasięgu klubu po odejściu Mou i trzeba sie cieszyć z tego co jest. Niestety z postawy zawodników już nie bardzo.

Taktyka zbyt defensywna, zawodnicy bez formy fizycznej i bez odpowiedniej siły mentalnej, wszystko tak jakoś bez wyrazu.

Nie wiem jak sie dzieje, że jeszcze nikt w klubie nie dostrzegł, ze na gwałt jest nam potrzebny jeden/dwóch pomocników o charakterze zdecydowanie ofensywnej bo wczoraj aż zęby bolały od oglądania samotnie szamoczącego sie Snejdera, który nie miał kompletnie z kim rozegrać piłki.

Niestety tu otwiera sie temat transferów, a raczej praktycznie ich brak. Niby kilku młodych, zdolnych do nas przyszło, ale czy to jest odpowiedni kaliber, który od zaraz podniesie lub choć wzmocni poziom drużyny?

Czytałem, że to zamierzona polityka klubu, który ma na uwadze teraz uporządkować odpowiednio finanse Interu by później nie obudzić sie w ręką w nocniku.

Czy to jest dobra droga, na pewno tak, ale czy przyniesie nam w tym sezonie jakieś sukcesu to dopiero sie okaże.

Odnośnik do komentarza

Spokojnie to dopiero jeden mecz, który całkowicie nie wyszedł. Skład Interu wręcz zmusza do gry 4-3-3 i nie wiem czemu Rafa z tego zrezygnował w meczu z Atletico. Wes niech rozgrywa z Eto'o czy Pandewem mając za sobą Zanettiego/Cambiasso/Stankowicia czy Marigę. Przydałby się wszechstronny napastnik, Forlan albo Kuyt byliby idealni :)

Odnośnik do komentarza

No to już jest drugi, który nie wyszedł. Niestety. Brak Maicona był aż nadto widoczny. To, co prezentował najlepszy gracz ubiegłej Ligi Mistrzów Milito przemilczę. Jedynie Sneijder i Eto'o coś grali. No może jeszcze Zanetti, ale tylko w obronie. Jak można atakować bez wsparcia bocznych obrońców? Ciężko. Były momenty, przebłyski, ale to było za mało na dobrze spisującego się bramkarza Bolonii. Szczególnie popisał się przy strzale z rzutu wolnego Wesleya, a przy strzale Eto'o z dwóch metrów uratowała go poprzeczka. Wprowadzenie Coutinho ożywiło trochę prawą stronę, bo Pandev grał siano prawdę mówiąc. Niestety Brazylijczyk ciągle stawia wyżej efektowność nad efektywnością i miał dużo niecelnych zagrań. Trzeba dać Benitezowi czas, ale szczerze nie wierzę, że choćby zbliży się do osiągnięć Mourinho.

Obym się mylił.

Odnośnik do komentarza

Nie da się ukryć, że forma na początku sezonu nieco kuleje.. A co do transferów - ja już chyba ze 2-3 sezony zastanawiam się, czemu nie kupią jakiś bardziej typowo ofensywnych pomocników.. Chociaż w zeszłym sezonie przyszedł Sneijder, a w tym Coutinho to może będzie wyglądało lepiej. Jeśli Brazylijczyk się zaaklimatyzuje bez problemu i załapie formę, choć młody jest. Ale ciągle mam wrażenie że przydałby się jeszcze jakiś pomocnik. I w sumie wydawało mi się że Mariga jest bardziej ofensywnym a on częściej wystawiany jest z tyłu..

Odnośnik do komentarza

Już wyniku nie będę komentował bo jest taki sam jak od 4 lat...

 

Co do transferów, skoro gramy 4213 z dwoma defensywnymi pomocnikami, to musimy mieć ich na poziomie, nie oszukujmy się ale Mariga nie jest jeszcze gotowy, żeby stanowić trzon Interu, Zanetti to boczny obrońca wystawianie go na silę w pomocy jak dla mnie jest bez sensu! Pełno plotek jest jak to kupujemy tego DMC, ale nie jest on wcale lepszy od tych których mamy. Mogliśmy spokojnie wynegocjować transfer Mascherano na początku okienka. Drugą sprawą jest Pandev, super rezerwowy, ale ludzie on nie może stanowić o sile zespołu, od razu napisze, że cieszę się ze sprzedaży Balotelliego, ale z nim to inna sprawa. Wcześniej nie chciałem napastnika, myślałem że będziemy grali 442, ale w aktualnym ustawieniu jest on niezbędny i nie powinien on być jakimś przeciętniakiem jak to najczęściej czytam w plotkach.

Odnośnik do komentarza

Zanetti w zeszłym sezonie udowodnił, że potrafi grąc na środku pomocy na odpowiednim pozimie. Cambiasso jest jednym z najlepszych, a Stankowić także daje radę. Oglądałeś sparingi? Myślę, że nie bo wiedziałbś, że Mariga był w nich chyba najlepszym zawodnikiem Interu. Oczywiście Javier mógłby grać na lewej obronie zamiast zawodzącego cały czas wg mnie Chivu ale tam może grać też Santon. Co do napastnika zgadzam się ale o tym już pisałem. Media informują op Montolivo i Inlerze - ciekawe. Najgorzej, że nie udało się sprzedać Manciniego i Suazo :/ oni blokują przyjście napastnika :roll:

Odnośnik do komentarza

Zależy co znaczy dla Ciebie "odpowiedni poziom", dla mnie Javier prezentuje go na boku obrony, najlepiej za Chivu bym go wrzucił bo tak jak piszesz, słabo się prezentuje. Cambiasso zdecydowanie jest jednym z najlepszych, a Mariga kiedyś może takim być, ale na razie nie jest. Marzy mi się trochę taki mur nie do przejścia w środku pola, może dlatego nie doceniam McDonalda :D

 

PS: Jakim cudem Suazo zarabia u nas 3,5mln? ; o

Odnośnik do komentarza

Takim cudem, że rywalizował o niego Milan więc oferta musiała być dobra. Cyrk dzisiaj niesamowity, van der Vaart, Inler, Ledesma, Cassadno ...Fabregas ( :keke: ), Forlan czy nawet Aguero (nie ma paszportu UE ale dla włoskich pismaków to nie problem ;) ) . Naprawdę Branca mógł kogoś sprowadzić już jakiś czas wcześniej. Dodatkowo Mancini odrzucił ofertę Rennes :x

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Kolejka pełna niespodzianek. Inter ogrywa Udinese 2:1, w podstawowym składzie grał Babiany, mała niespodzianka. O meczu Interu nie powiem więcej, bo nie oglądałem :P A na innych boiskach - Roma przegrała 1:5 z Cagliari, Milan 0:2 z Ceseną.. Majątek u bukmachera za takie wyniki :P Fiorentina, Parma, Genoa też przegrały swoje mecze i liderem po dwóch kolejkach z 6 punktami jest Chievo :P

Odnośnik do komentarza
  • 3 miesiące później...

Co tu tak cicho? Minęło w sumie mało udane pół roku dla Interu, który nie dał rady powtórzyć wspaniałego wyczyny Barcelony. Ogranie w marnym stylu słabo spisującej się wówczas Romy czy teraz ogolenie frajerów z Korei i Konga to nie są jakieś wyczyny, a Atletico w sierpniu nas zdeklasowało. Liga = koszmar, strata nie jest nie do odrobienia (Milan już przegrał ostatnio po beznadziejnym meczu) ale przecież przegraliśmy zarówno z Milanem jak Juve i Romą, a nawet Lazio!! Nie pamiętam kiedy ostatnio Inter przegrał w rundzie wszystkie mecze z innymi zespołami z czołówki.

 

Benitez zawiódł i teraz na 90% odchodzi. Rodzi się jednak pytanie czy to dobrze czy źle. Rafa pracuje tu dopiero pół roku, musi się przyzwyczaić do Serie A (Pierwsze pół roku Mou było równie blade ale szczęśliwsze). Do tego niesamowita plaga kontuzji i przemęczenie lidera jakim jest Sneijder.

 

Mam mieszane uczucia gdyż osobiście nie przepadam za Benitezem ale zastępowanie go Leonardo to kompletny bezsens i skazanie Interu na rozpaczliwą walkę o czwarte miejsce w lidze, zupełnie nie mam do niego zaufania. W Milanie rozczarował, a nigdzie indziej nie pracował (!). Drugą poważną kandydaturą jest Walter Zenga. Gościa bardzo lubię ale czy to trener na miarę Interu? Szczerze wątpie, może za jakiś czas. Są jeszcze dwie mniej realne, a na pewno lepsze kandydatury. Pierwsza to Spaletti - trener o uznanej klasie i doświadczony. Wyniki za nim przemawiają ale ja jakoś go nie lubię :P Na koniec zostawiłem sobie Capello - gdyby to jego dało radę zatrudnić to ja jestem na tak! Fabio gwarantuje jakość i wyniki.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...