Skocz do zawartości

Manchester United


Rekomendowane odpowiedzi

Czytając niusa na DevilPage i innych stronach aż mnie w środku zatkało. Wszedłem na ManUSite no i jest news nt. filmiku o nim. Wchodzę i sobie myślę, że pewnie coś a'la Quaresma, że same tricki, kiwki i nic (no cóż, 20-letni Portugalczyk) a tu szok. DRAMAT! Koleś jest denny, nawet na filmikach, gdzie próbuje się pokazać jego same walory. Marnuje sytuacje sam na sam, niecelne dośrodkowania, nieudane dryblingi... Jedyny plus to to, że nie jest wolny, oraz to, że mocny fizyczny. Jeśli tyle daje się za takiego kolesia, to czemu nie można było dać 15mln za Oezila albo Van Der Vaarta i mieć wówczas gwarantowaną jakoś od pierwszych meczu?... Ech...

Odnośnik do komentarza

Wiecie co, po przeczytaniu wywiadu z jego byłym trenerem z lekka mnie nawróciło...

 

Chłopak wychował się na ulicy, nie miał rodziców, nie miał domu, więc raz - nie ma mowy o narzekaniu, że zostanie wypożyczony, że nie będzie grał a dwa musi być twardy i zdyscyplinowany a takich Ferguson lubi. Poza tym pewnie będzie chciał pokazać, że ludzie się mylili i pewnie agression and bravery po 20 :war:. Mimo, że piszę to nadal nie jestem jakoś szczególnie zachwycony to w sumie jest szansa 49%, że będzie to ciekawy transfer.

 

Co prawda pisałem już o jego prawdopodobnej waleczności i tak dalej, co całkiem nie przypomina Berbatova, to sama jego pozycja na boisku, styl gry jest bardzo podobny. Wysoki, ciekawe podania między obrońców, mylące podania piętką z pierwszej piłki, czy fajne przerzuty. Ciekawe jest też to, że jest obunożny i może też grać na obu skrzydłach...

 

Generalnie po większym zapoznaniu się z nim (a nie pod wpływem tego, że go nie znam) mogę w sumie powiedzieć, że to będzie jeden z najciekawszych transferów sezonu (a jak się sprawdzi to chyba nakręcą film oparty na jego życiu :o) ale też mam obawy, żeby nie był z niego drugi Manucho...

 

Aha, i jeszcze jedno, taka ciekawostka. :)

 

http://img185.images...2636/marcat.jpg

 

Czyżby Fergie sprzątnął im tego grajka sprzed nosa? :> Ponoć Queiroz widział go na jakimś meczu i polecił go Fergusonow i Mourinho.

 

Tu więcej informacji. ;)

 

http://mufc.pl/aktualnosci/15118/bebe-kolejna-pokerowa-zagrywka-fergusona/

Odnośnik do komentarza

Ferguson raczej kota w worku nie bierze.

 

Nie? A takie kwiatki jak Dong, którego wcisnęli mu ze względów marketingowych?

Siedem milionów za tego Bebe to pzregięcie. W tym musi coś być i niekoniecznie chodzi o walory sportowe.

 

Ciekawe jest to co podrzucił Arek. Czyżby chodziło o rywalizację z Mourinho i sprzątnięcie mu utalentowanego zawodnika sprzed nosa?

Odnośnik do komentarza

BTW Polska w tym MŚ bezdomnych była druga, Portugalia którą reprezentował Bebe 4 ;d.

 

A odnośnie odpałów fergusona to ma on głupie pomysły na transfery. Wymieniany wcześniej Dong, Manucho, sprzedaż Pique, pamiętne kupno Verona. Nie wiem co on dostrzegł w do niedawna trzecioligowym piłkarzu, że postanowił uruchomić klauzule. A najbardziej wpienia mnie fakt, że za nie dużo drożej ma Ozila, który jest rewelacyjny i jest pomocnikiem, czyli gra na pozycji której najbardziej nam brakuje.

Odnośnik do komentarza

Bebe gra na obu skrzydłach, w środku i na dodatek w ataku. ;)

 

Poza tym te 8mln to chyba trochę przesadzona kwota i mam wrażenie, że to jest tak, że on zapłacił teraz ze 3mln €, a po różnych klauzulach, typu, że jak zagra tyle i tyle meczów, tyle i tyle bramek, do United dopłaci tyle i tyle kasy.

Odnośnik do komentarza

Zabawne, bo w FM'ie jest obrońcą bądź defensywnym pomocnikiem :D. Poza tym jest głównie napastnikiem ewentualnie skrzydłowym, czyli obie pozycje które mamy osadzone (Roo, Groch, Macheda, Berba, szklanyOwen ; na skrzydle Valencia, Nani, Obertan, ozgrozoPark). Nie wydaje mi sie, by był gotów bawić sie w rozgrywającego w EPL, chyba, że naprawdę dobrze szkolą w tej trzeciej lidze portugalskiej ;d.

Odnośnik do komentarza

Zabawne, bo w FMie jest piłkarzem na 3. ligę fińską.

Na atak w tym momencie mamy Roneya. Hernandeza, Owena i Machede, w razie wypadku jest Berba, więc tutaj się zgodzę, że raczej sobie nie pogra. Ale przeglądając wczoraj różne fora wpadł mi w oko link z jakiejś angielskiej strony, że Fergie kupił Bebe dlatego, bo chciał u siebie mieć takiego swojego Tima Cahilla. Bardzo wysoki, silny z mocnym charakterem. Jeśli o to mu chodziło to trafił idealnie.

Odnośnik do komentarza

Trafił idealnie...

Czyli uważasz, że Tim Cahill = BEBE ;d ? Daaj spokój. "DRAMAT! Koleś jest denny, nawet na filmikach, gdzie próbuje się pokazać jego same walory. Marnuje sytuacje sam na sam, niecelne dośrodkowania, nieudane dryblingi... Jedyny plus to to, że nie jest wolny, oraz to, że mocny fizyczny.".

Odnośnik do komentarza

"Bardzo wysoki, silny z mocnym charakterem. Jeśli o to mu chodziło to trafił idealnie. "

 

A nie jest silny fizycznie i mocny mentalnie? :) To, czy jego ciekawe podania będą miały miejsce teraz to się okaże, ale nie zapominajmy, że do tej pory grał, mówiąc otwarcie, z patałachami, więc czasem być może nie miał z kim tam grać.

Edytowane przez Arek96
Odnośnik do komentarza

Czy mocny mentalnie nie mam pojęcia, kasa może mu do głowy uderzyć (tak wiem, można sobie pisać, wierzę, że tak sie nie stanie!). Poza tym, na litość boską, nie jest skrzyżowaniem Mariusza Pudzianowskiego i Mahatmy Gandhiego, by być wartym 7.4mln funtów.

 

 

[+]

Miło, że edytowałeś powyższego posta bez adnotacji o edycji. Pierwotnie wyglądał on : A nie jest silny fizycznie i mocny mentalnie? :)

 

[+]2

Teeraz to za późno.

Odnośnik do komentarza

Oj wpędziłes sie w ślepy zaułek chłopie ;P... Postanowiłeś bronić transferu gościa, który nawet w przypadku zakupienia go za 3mln wzbudziłby zdziwienie tylko na podstawie... wywiadu ;d. I na dodatek wcześniej miałeś o 180 stopni inną opinię którą wyrobiłeś sobie na podstawie tego jak gra. Zastanów sie co jest bardziej obiektywne.

Jak gościu na youtubie jest cieńki gdzie Zoran Tosić jest Zidanem a Park Ji Sung skrzyżowaniem Teveza i Messiego, to nie ma mowy, by był gotów do gry w pierwszym składzie. Więc albo ma gigantyczny potencjał (nawet jeżeli ma, to sodówa może mu łatwo uderzyć), albo jest to jakiś ruch fergusona którego narazie nikt poza nim nie ogarnia. I który wcale nie musi być rozsądny.

Odnośnik do komentarza

Bardziej skłaniam się ku drugiej opcji. :)

 

Nie tego jak gra, a tego, co jest na filmiku. A zmieniłem opinię na podstawie wywiadu z jego byłym trenerem, i przyznam, że po tym spojrzałem na to z innej nieco strony.

 

PS. Dodałem dopisek dla Ciebie. :P

Edytowane przez Arek96
Odnośnik do komentarza

Zabawne, bo w FMie jest piłkarzem na 3. ligę fińską.

Na atak w tym momencie mamy Roneya. Hernandeza, Owena i Machede, w razie wypadku jest Berba, więc tutaj się zgodzę, że raczej sobie nie pogra. Ale przeglądając wczoraj różne fora wpadł mi w oko link z jakiejś angielskiej strony, że Fergie kupił Bebe dlatego, bo chciał u siebie mieć takiego swojego Tima Cahilla. Bardzo wysoki, silny z mocnym charakterem. Jeśli o to mu chodziło to trafił idealnie.

 

Cahill ma 178 cm, faktycznie gigant.

Odnośnik do komentarza

Jak na razie ten transfer to jakaś kpina, ale mam nadzieję, że się mylę, a Queiroz tym razem się do czegoś przyda :-k ;) Tak czy inaczej popieram tutaj Hawkeye'a i skoro na anonimowego Bebe wydajemy tyle kasy, to wolałbym dorzucić kilka milionów i kupić Özila. Szczególnie dlatego, że rozgrywający jest nam potrzebny, a kolejny napastnik nie.

Odnośnik do komentarza

Na marginesie, on nie grał w mistrzostwach bezdomnych:

 

We've just received correspondence from people at the Homeless World Cup. To set the record straight, Bebe never played in the competition, contrary to widespread reports in the British press today. He did play for the CAIS charity, an organisation responsible for managing the Portugal homeless team, but he was not involved in the tournament.

 

Z oficjalnej MU.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...