Skocz do zawartości

Manchester United


Rekomendowane odpowiedzi

Zależy, co masz na myśli pisząc "wykorzystywanie tych pieniędzy". Ja też jestem zdania, że nie ma sensu przepłacać.

 

Przepłacać nie należy, ale jeśli będzie okazja wyciągnąć kogoś perspektywicznego, za niezłą cenę, to powinniśmy to zrobić. Ciężko prognozować, co ma w zanadrzu SAF, ale mam nadzieję, że jeszcze jednego, bądź dwóch młodych, zdolnych zawodników sprowadzimy.

Odnośnik do komentarza

Ja zamiast się bawić w wyławianie talentów wolę zobaczyć dwóch, trzech naprawdę klasowych graczy do pierwszego składu...

Mi tam zdecydowanie bardziej odpowiada polityka kupowania talentów albo graczy którzy jeszcze nie mają zbyt znanego nazwiska. Do tej pory działała i sądzę, że będzie działać nadal.

Odnośnik do komentarza
Nie chcę robić z United drugiego Realu, który kupuje wielkie gwiazdy i wydaje ogromne sumy na transfery. Wolę stawianie na młodych graczy.

 

Trochę za późno, Ferguson nigdy nie bał się sięgać do portfela.

Odnośnik do komentarza

Tym bardziej, że na przykładach Berbatova czy Benzemy widzimy, że zawodnik za ponad 30 mln euro nie zawsze gra tak, jak się od niego oczekuje. Kupno zawodnika młodego za 5-10 mln jest o wiele bezpieczniejsze, gdyż takiego piłkarza można sobie przystosować do swojego stylu gry, czy też powoli dopasować do realiów Premiership, a trzeba zaznaczyć, że jest to bardzo specyficzna liga.

Odnośnik do komentarza
Nie chcę robić z United drugiego Realu, który kupuje wielkie gwiazdy i wydaje ogromne sumy na transfery. Wolę stawianie na młodych graczy.

 

Trochę za późno, Ferguson nigdy nie bał się sięgać do portfela.

Nie bać się sięgnąć, a kupować tylko za duże sumy, to jednak różnica.

Odnośnik do komentarza

Nie chcę robić z United drugiego Realu, który kupuje wielkie gwiazdy i wydaje ogromne sumy na transfery.

 

Kupienie dwóch porządnych graczy nazywasz robieniem Realu? Ja nie chcę ani drugiego Realu, ani drugiego Arsenalu. Niech kupią dwóch fajnych graczy za pokaźne sumy, a młodych i tak mamy, więc w czym problem?

Odnośnik do komentarza

Podobnie jak Arek jestem za polityką transferową, w której nie boimy się sięgnąć po większe wzmocnienie. Odnoszę momentami wrażenie, że Ferguson na siłę stara się sprowadzać graczy do ~22 roku życia za niewielkie-średnie pieniądze. Czasem po prostu to nie wystarczy bo potrzeba czasu by taki transfer "się wykluł" a i tak nie ma pewności, że tak będzie.

Nie zrozumcie mnie źle, dopóki opieranie się na wychowankach albo "pół wychowankach" działa jest ok, ale jakoś nie słychać, by w szkółce rosły obecnie wielkie talenty.

Raz na jakiś czas sprowadzenie jednego bądź dwóch klasowych wzmocnień jest moim zdaniem jak najbardziej wskazane, a obecna sytuacja jest do tego świetna, aż się prosi by kogoś kupić. Mamy za słaby skład na LM a by wygrać w Premiership w następnym sezonie też będziemy musieli się zdrowo napocić. Kasa rzekomo jest, więc i ceny nie powinny być aż takim problemem jak Ferguson ciągle nam powtarza, że są.

Chociaż z drugiej strony wygraliśmy Carling Cup, yeyy :) !

 

 

 

P.S.

Kupno raz na kilka sezonów lepszych graczy w żaden sposób nie czyni z nas Realu.

Odnośnik do komentarza

A jeden nieudany sezon raz na kilka lat nie świadczy o tym, że trzeba zmieniać politykę transferową :)

 

W tym, że jest to sprzeczne z polityką transferową klubu :)

 

To się zaguibłem. Od kiedy macie taką politykę transferową?

To nie zauważyłeś, że Fergie grubą kasę na transfery wydaje raz na ruski rok? Precyzując mam na myśli wydanie dużych pieniędzy na 1 zawodnika o znanym nazwisku itd. Nie mam tutaj na myśli polityki transferowej polegającej na zaciskaniu pasa.

Odnośnik do komentarza

A jeden nieudany sezon raz na kilka lat nie świadczy o tym, że trzeba zmieniać politykę transferową :)

 

W tym, że jest to sprzeczne z polityką transferową klubu :)

 

To się zaguibłem. Od kiedy macie taką politykę transferową?

To nie zauważyłeś, że Fergie grubą kasę na transfery wydaje raz na ruski rok? Precyzując mam na myśli wydanie dużych pieniędzy na 1 zawodnika o znanym nazwisku itd. Nie mam tutaj na myśli polityki transferowej polegającej na zaciskaniu pasa.

Hmmm

 

09/10: Valencia za 17,5M funtów

08/09: Berbatov za >30M

07/08: Anderson, Hargreaves i Nani > 70M

 

:-k

Odnośnik do komentarza

A patrząc wstecz (rzucając z głowy i w przybliżeniu, bo nie chce mi się myśleć) RvN- 20, Roo-30, Rio-30, Staam bodajże 18, Veron - 28, Carrick koło 18 i pewnie parę nazwisk pominąłem.

 

Edit: no widzisz, dla mnie (i SZU chyba też), 18 baniek na Andersona czy tam Naniego to duże kwoty, bardzo duże. Dla ciebie normalne :).

Odnośnik do komentarza

Ale przecież ja nie piszę, że SAF nie wydaje dużo kasy na transfery tylko, że nie przekracza pewnej bariery kwoty i wieku. O Dimce mówi się jako o wyjątku od reguły, a nie czymś co jest w United na porządku dziennym.

 

Edyta: Normalne w związku z tym, co się dzieje na rynku transferowym od kilku lat.

 

Edyta2: Na to wychodzi :P

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...