Skocz do zawartości

Manchester United


Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

Od Carricka wara, IMO świetny MC.

W ogóle MU potrzebuje wielu wzmocnień, CR robił tutaj naprawdę wielką robotę i Valencia zdecydowanie tej dziury nie zapełnił. Poza tym ciągle wydaje mi się, że za słabo jest wykorzystywany potencjał Berby. Nie wiem tylko, czy bardziej to wina SAFa, czy samego Bułgara.

Potrzeba naprawdę dobrego DR, bardzo dobrego OMC i świetnego skrzydłowego albo napastnika. I nie ma co szczędzić kasy, tylko kupować.

Odnośnik do komentarza

Carrick i Park powinni zostać. Anglik to świetny środkowy pomocik, a Park to dobra zapchajdziura. Nie wystarczy tylko kupować, bo trzeba to robić z umiarem. IMO powinien odejść Berbatow, bo Bułgar mimo, że w końcówce sezonu grał trochę lepiej to nie strzelał, a to musi robić napastnik. Z tego składu już chyba nikt nie powinien odchodzić, bo to zgrany zespół. Trzeba tylko kupić klasowego skrzydłowego [Young] i snajpera [Dżeko?]. Może jeszcze Milnera z Aston Villi, ale wtedy powinien odejść Park, bo będzie za dużo pomocników. Milner też może grać na środku i skrzydłach. Może jeszcze jakiś zmiennik dla Evry, bo Fabio jest słabszy od swojego brata, a nie wyobrażam sobie teraz sytuacji, gdy Pat łapie kontuzję. Ewentualnie przyda się jeszcze młody golkiper, który w sezonie 2011-2012 zastąpi Edwina.

Odnośnik do komentarza

Lagren, kiedyś czytałem artykuł (niestety nie pamiętam już, gdzie bo było to jakiś czas temu), w którym było napisane, że praktycznie każdy angielski klub ma długi. Takim zespołem jest też Manchester United, lecz to ciągle jeden z największych zespołów na świecie i jeśli będzie Ferguson uzna, że potrzebne są wzmocnienia to będą. Przypomnę, że latem kupiliśmy Valencię (ok. 16 mln funtów), Owen (za darmo), Obertan (ok. 3 mln funtów) i Dioufa (ok. 5 mln funtów :|), a sprzedaliśmy Ronaldo (80 mln funtów), Martina (ok. 1.5 mln funtów) i Campbella (ok. 6 mln funtów), więc byliśmy na zdecydowany plus. Myślę, że jeśli Alex będzie chciał kogoś kupić i wydać większą gotówkę to nie będzie problemu. Do tego może latem uda się sprzedać Berbatowa za jakieś 15-20 milionów.  

Odnośnik do komentarza

Ja tam najbardziej jestem ciekaw postawy Naniego na MŚ i w kolejnym sezonie. Bo wygląda na to, że "gorsza" wersja Ronaldo zaczyna pokazywać potencjał jaki w nim drzemie.

 

I nie zapominajmy o Hargo. Bo jeśli wreszcie wyleczył te cholerne kolana to będzie to również spore wzmocnienie (i tak całkiem dobrego) środka pola.

 

Snajper i bramkarz to najważniejsze pozycje do obstawienia.

Odnośnik do komentarza
Jeszcze tylko Carrick i Park niech wylecą i nikogo nie kupując będziemy wzmocnieni. Ale kupić kogoś mógłby, mi to się marzy Silva, podobno niby się sAF interesuje, ale czy Valencia go sprzeda, jak już kasę dostała za Ville ?

 

Na Silvę kilka klubów zarzuci sieci, a Valencia raczej na pewno go sprzeda bo oni na prawdę są w bardzo złej sytuacji finansowej, a te 40 mln za Villę to taka szklanka wody we wiadrze. Tylko szczerze wątpię aby sam zawodnik chciał iść do Anglik, zwłaszcza, że to takie dosyć małe chucherko.

 

A długi to ma każdy z Realem i Barceloną na czele, chociaż wiadomo, że Manchester ma je dużo większe.

Odnośnik do komentarza

Silva sam mówił, że oferty od United by nie odrzucił. http://www.devilpage.pl/index/news/komentarze/21800/silva_nie_odrzucilbym_takiej_oferty/

 

Carrick moim zdaniem do wymiany jak najbardziej dlatego, bo za często wkłada pelerynę niewidkę. Jest kompletnie niewidoczny (lub jak to można eufemistycznie nazwać "wykonuje czarną robotę"), nie wnosi nic podaniami, tylko pobiera pensje. Ciekaw jestem, czy miał w tym sezonie jakąkolwiek asystę (bramki miał 2 - z karnych), bo tak sobie przeglądam statystyki na stronie Premier League i w liście najlepszych asystentów nie ma Carricka, chociaż jest nawet na którejśtam stronie Park z swoją jedną asystą.

A właśnie Park to klasa sama w sobie. Jeżeli zawodnik nie potrafi niczego szczególnego, to mówimy, że ciężko pracuje na boisku i to określenie jest baardzo często używane wobec Parka. Nie umie dryblować, nie ma przyspieszenia, szczególnych predyspozycji ani w obronie, ani w ataku (średnia ~1 bramki na 10 meczy mimo, że jest najczęściej ofensywnym pomocnikiem zawsze mnie bawi, prócz tego aż jedna asysta w tym sezonie). Jedyne co może, to długo biegać, dawać nam jakiś dochód w Korei oraz gotować (podobno). Dla mnie to za mało jak na klub, który chce zdobyć Ligę Mistrzów.

Jedynym graczem który faktycznie odwala brudną robotę u nas jest Fletcher i jest to nasz skarb, bo gdyby nie on, z samymi Carrickami i Parkami, strach pomyśleć co by się działo.

 

Naprawdę liczę na Silvę (Modrić ewentualnie, myślę, że Tottenham mógłby pójść na wymianę Modrić - Carrick + kasa). Jest nam bardzo potrzebny kreatywny gracz w pomocy a narazie takiego nie mamy. Chyba, że liczyć Scholesa i Giggsa, ale oni nie są w stanie zagrać 90 minut meczu (właściwie to ledwo dają radę 60 minutom).

Odnośnik do komentarza

Ferguson musiałby upaść na głowę, by oddawać taki skarb, jakim jest Carrick, byleby uzyskać Chorwata. Anglika widzę już nikt nie docenia po jednym gorszym sezonie, a przecież nawet jako postronny obserwator widziałem, jak kolosalne znaczenie miał na grę United, gdy zdobywaliście puchary, czy walczyliście w finale w zeszłym sezonie. Gorszy sezon każdemu się może przytrafić, ale od razu opisywać go jako pijawkę jedynie pobierającą pensję?

Odnośnik do komentarza

Gacek nie tylko Ty widzisz, że Carrick to dobry zawodnik. Wiele osób skreśla również Andersona po tym słabszym sezonie z powodu kontuzji. Ja liczę na Carricka i Andersona, ponieważ moim zdaniem to bardzo dobrzy piłkarze. Hawkeye statystyki nie pokazują wszystkiego, ale jeśli jesteś fanem Unitem, który ocenia piłkarzy po statystykach i nie ogląda meczów to się nie wypowiadaj. 

 

Sporo pisze się też o Rodwellu. Szczerze mówiąc nie widziałem go w tym sezonie wiele razy i nie będę go oceniał. Liczę, że SZU napisze w tym temacie trochę o zawodniku Evertonu :>

 

 

Odnośnik do komentarza
Hawkeye statystyki nie pokazują wszystkiego, ale jeśli jesteś fanem Unitem, który ocenia piłkarzy po statystykach i nie ogląda meczów to się nie wypowiadaj.

Nie będzie mi odbierał prawa do wypowiedzi, nie wiem za kogo się uważasz by to robić.

Meczy oglądałem w tym sezonie mnóstwo, większość sezonowych na pewno. Więc nie będziesz mi mówił, czy oglądam mecze czy nie. Statystyki obrazują to co się dzieje na boisku, przynajmniej do pewnego stopnia. Jeżeli pomocnik ma 1 albo 0 asyst w sezonie, to nie ma mowy, by go nazwać dobrym.

A wszystkie argumenty jakie do tej pory przeczytałem pozytywne o Carricku to "Jest bardzo dobrym piłkarzem". Fajnie, że tak uważasz :).

Odnośnik do komentarza

 

Nie chce mi się szukać na różnych portalach statystycznych liczby asyst Carricka w Manchesterze to poszukałem jakiejś większej kompilacji na youtube. Wiem, że takie filmiki pokazują tylko dobre zagrania, ale Twoim zdaniem Michael nie potrafi podawać, a "kilka" dobrych podań się na tym filmiku znalazło, może to fake? ;) 

 

Statystyki nie potrafią pokazać gry zawodnika w całym sezonie, nie pokazują liczby odbiorów, dokładnych podać itd. Moim zdaniem Carrick i Anderson powinni zostać na OT.

 

Ferguson zapowiedział, że dokona jeszcze jednego transferu, mam nadzieję że będzie to Young, bo dobry skrzydłowy nam się przyda. Valencia i nierówny Nani to za mało, a Obertan i Tosić to zawodnicy zbyt słabi.

 

 

Odnośnik do komentarza

Sprzedać, ale jak jest możliwość to wymienić za Modricia (lub kogokolwiek, nie ma wielu gorszych piłkarzy na tą pozycję w klubach, do których Carrick zechciałby pójść).

 

 

[+]@up

No tak, ocena piłkarza na podstawie filmiku na Youtube jest na pewno rzetelniejsza, niż na podstawie własnych obserwacji piłkarza na boisku i obiektywnych statystyk.

Anderson moim zdaniem też powinien zostać, ale powinien także więcej grać, on ma czasem fajne ruchy na boisku i jeżeli miałby możliwość mógłby coś dobrego pokazać.

Odnośnik do komentarza

Nie napisałem, że w tym roku powinien więcej grać, ale ogólnie przed kontuzją też grał naprawdę nie wiele.

 

@Dudek

Bo jego gra momentami była bliższa poziomowi Ekstraklasy niż Premier League, może nie chodzi o jakieś rażące błędy, tylko o brak jakiegokolwiek wpływu na gre United. Wspomniana przeze mnie wcześniej peleryna niewidka.

A wymianę na linii Modrić<=>Carrick uważam za dobrą także ze względu na to, że podobno Tottenham przejawia zainteresowanie swoim byłym piłkarzem, a Modrić jest piłkarzem, który w pomocy też może zagrać no i jest kreatywny, z miłą chęcią oglądałbym jego gre w United.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...