Skocz do zawartości

Manchester United


Rekomendowane odpowiedzi

Nie wiem czy czasami nie było tam faulu, a w każdym razie zastanawiam się czy gdyby w takiej sytuacji był Kuszczak, to tak byście go nie tłumaczyli ;) W każdym razie coraz bardziej skłaniam się do opcji pt. "kupmy sobie nowy nr 1". Tylko że kto nim może być? Przecież niewykluczone, że gdy kupimy jaki "wielki talent", który nie miał jeszcze za sobą gry w wielkim klubie, to sytuacja się powtórzy.

 

W każdym razie żenujący występ Scholesa, Fletchera, Rooney'a i niewiele lepszy Naniego.

Odnośnik do komentarza
Nie wiem czy czasami nie było tam faulu

Jezu, gdzie??

Foster się ledwo oderwał od ziemi a Kenwyne Jones go zmasakrował w powietrzu swoją siła i wyskokiem. Jak już GK wychodzi z bramki to musi

a) wykorzystać zasięg rąk

b) zabic rywala, który nie wie, że GK może łapać

c) dobić tego co się dowiedział, że GK jest ważniejszy

 

ale w żadnym razie nie może wyjść z piątki i dać się tak - za przeproszeniem - wyruchać.

 

gdyby w takiej sytuacji był Kuszczak, to tak byście go nie tłumaczyli

myślę, że każdy kibic polskich piłkarzy by uciekał od odpowiedzi wiedząc, że Kuszczak zawalił bramkę.

Tak jak szmaty Boruca :|

Odnośnik do komentarza

Racja ! Jak muchołap z linii wychodzi to musi być pewny, ze albo zlapie albo wypiastkuje pilke. Jakby porządnie wystawił kolano to z Jones musialby byc zbierany z ziemi! Ja coraz bardziej przekonuje sie do tego ze Foster i Kuszczak sa poprostu za slabi na nr 1 bramki takiego klubu jak Man Yoo! Chyba Alex bedzie musial cos z sakiewki wyjac i kupic porządnego muchołpa

Odnośnik do komentarza
Jak podaje angielski dziennik "Daily Mail", jeśli Edwin van der Sar ogłosi w grudniu, że po zakończeniu tego sezonu kończy piłkarską karierę, w bramce "Czerwonych Diabłów" zastąpi go golkiper CSKA Moskwa Igor Akinfiejew.

 

Holenderski weteran pod koniec roku zadecyduje czy bramkarskie rękawice odwiesi na kołku już w 2010 czy jeszcze rok później. Jeśli ogłosi, że ten sezon jest jego ostatnim, Alex Ferguson chciałby na jego miejsce sprowadzić Akinfiejewa. Zwłaszcza, że rezerwowi bramkarze MU - Tomasz Kuszczak i Ben Foster nie spełnili jak na razie jego oczekiwań.

 

- On jest gotowy do tego transferu już teraz. To bardzo inteligentny i odpowiedzialny młody człowiek, a także - co najważniejsze - szalenie utalentowany - powiedział o młodym Rosjaninie trener "Sbornej" Guus Hiddink. Wcześniej działacze moskiewskiego klubu żądali za swojego zawodnika zaporowej ceny 20 milionów funtów, obecnie uznali jednak, że nie ma sensu zatrzymywać piłkarza na siłę.

błędy, przyśpiesza start systemu i działanie programów!

 

23-letni Akinfiejew od 17. roku życia broni bramki CSKA. W rosyjskiej reprezentacji zadebiutował niedługo po swoich 18. urodzinach i do teraz zanotował w niej 35 występów

 

W odpowiedzi na post dacka ;)

Chyba najlepszy bramkarz młodego pokolenia ;)

Odnośnik do komentarza

Jeśli spekulacje okażą się prawdą, to sir Alex nie mógł chyba znaleźć lepszego kandydata na pozycję w bramce MU. Z Foster? Dla mnie to drugi Kirkland, na siłę lansowany przez angielskie media, który w rzeczywistości może być na najwyżej solidnym ligowym golkiperem. A to za mało jak na wymagania MU. My martwimy się że Kuszczak jest już w takim wieku że powinien zacząć grać regularnie. Ale przecież Foster jest tylko ROK młodszy od Tomka. Ale to już problem Anglików że nie mają odpowiedniego golkipera dla reprezentacji.

Odnośnik do komentarza

To ile niby chce Alex za niego dać? Bo wg mnie 20mln to nie jest o dużo przesadzona cena za takiego zawodnika(20mln € by było ok), tym bardziej skoro sezon wcześniej sprzedał swojego CR za 100 mln :P

Szczególnie, jesli ktoś taki jak Czyhryński przechodzi za 25 melonów ;-) Zakup byłby na lata, lata, lata. Aż mi się zamarzył Akinfiejew w moim klubie ;-)

Odnośnik do komentarza

Ja chcialbym zauwazyc (i chyba michal85 sie ze mna zgodzi), ze slowo idealny kandydat opisujace bramkarza, ktory nie gral na wyspach jest mocno przesadzone. Liga angielska ma to do siebie, ze nieraz z fantastycznych golkiperow z kontynentu robi pajacow w sumie nie wiadomo dlaczego. Wolalbym, zebysmy sie zainteresowali kims kto juz troche na wyspach gra.

Odnośnik do komentarza

Bebok, w sumie masz rację, co może potwierdzić choćby pierwszy z brzegu przykład Gomes'a na White Hart Lane. Jednak, jeśli brać pod uwagę tylko łapaczy już grających na wyspach, to wybór jest na prawdę mocno ograniczony. Oprócz Craiga Gordona nie nasuwa mi się nikt, kto mógłby aspirować do bycia lepszym bramkarzem niż Foster. Oczywiście mam na myśli graczy, którzy są do wyjęcia z ich obecnych klubów ( czyt. nie biorę pod uwagę Pepe Reiny :D ).

Odnośnik do komentarza

Oczywiście, że zgadzam się z Bebokiem, ale dodałbym jeszcze do tego, że nawet bramkarze, którzy mają za sobą grę na Wyspach po przenosinach do wielkiego klubu nie spełniają oczekiwań. Bosnich, to przykład chyba najlepszy, ale nie można zapomnieć o Fosterze, który w Watford bronił wybornie, czy też R.Wrightcie ;)

 

Co do Howarda to jest w ogóle dziwna sprawa. Miał świetny pierwszy sezon, drugi słabszy, a w Everotnie obecnie prezentuje się ponownie wybornie. W ogóle GK to dziwaczna pozycja. Spisywany na straty i spokojną emeryturę na Craven Cottage VdS nagle ponownie przypomina sobie jak się broni na najwyższym poziomie i w efekcie transfer do United.

Odnośnik do komentarza

Oczywiście, że zgadzam się z Bebokiem, ale dodałbym jeszcze do tego, że nawet bramkarze, którzy mają za sobą grę na Wyspach po przenosinach do wielkiego klubu nie spełniają oczekiwań. Bosnich, to przykład chyba najlepszy, ale nie można zapomnieć o Fosterze, który w Watford bronił wybornie, czy też R.Wrightcie ;)

 

Co do Howarda to jest w ogóle dziwna sprawa. Miał świetny pierwszy sezon, drugi słabszy, a w Everotnie obecnie prezentuje się ponownie wybornie. W ogóle GK to dziwaczna pozycja. Spisywany na straty i spokojną emeryturę na Craven Cottage VdS nagle ponownie przypomina sobie jak się broni na najwyższym poziomie i w efekcie transfer do United.

 

 

Postawa VdS jest taka, jaką rolę odgrywa w zespole. Kiedy grał w Juventusie, to wszyscy się też spodziewali, że będzie cudotwórcą i najdebeściakowniejszym bramkarzem na świecie, a on, delikatnie ujmując, nie spełniał oczekiwań. Potem przenosiny do Fulham, gdzie też zespół się głównie bronił. Dopiero w United, gdzie zespół gra do przodu, jest dużo ruchu, a bramkarz jest wykorzystywany jako ostatni obrońca, Holender mógł pokazać swoje wszystkie atuty :-)

Odnośnik do komentarza

Gdyby nie ostatni kwadrans można by powiedzieć, że całkiem niezły mecz nam dzisiaj wyszedł. Piorunujący początek, później spokojna kontrola jednak końcówka tragiczna, szczególnie w obronie.

Giggsy i Berba pokazali wielką klasę w tym meczu. Giggs kręcił obrońcami przeciwnika jak chciał, bardzo aktywny w dodatku 'ukradł' Boltonowi praktycznie cały doliczony czas. Berba kilkanaście naprawdę fantastycznych zagrań, bardzo zaimponował mi w tym meczu, mało zabrakło a strzeliłby praktycznie identyczną bramkę co z w ostatnim meczu z Czarnymi Kotami.

Bardzo udany powrót VdS do bramki, bardzo pewny w swoich interwencjach.

 

Tyle na gorąco ;)

Odnośnik do komentarza

Końcówka byłą żenująca. Wyglądaliśmy na bardzo przestraszonych, a niestety nie jest to pierwszy raz kiedy reagujemy w podobny sposób na niespodziewanie straconą bramkę. Dziwi mnie to, bo tak doświadczona drużyna powinna sobie radzić znacznie lepiej. Zresztą powinniśmy dużo wcześniej strzelić trzecią, czwartą bramkę i byłoby znacznie przyjemniej. Jak dla mnie dobry występ Rio, Giggsa oraz Berby. Owen gdyby wykorzystał jedną sytuację to by też było bardzo ładnie, bo nabiegał się facet sporo i ładnie szukał gry.

 

PS Ostatnio rozmawialiśmy o sytuacji z meczu z Sunderlandem. Wczoraj była prawie identyczna, kiedy to z bramki wyszedł VdS i niezbyt pewnie interweniował. Tym razem jednak sędzia przerwał grę.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...