Skocz do zawartości

Manchester United


Rekomendowane odpowiedzi

Man of the match: Wayne Rooney. Takes the honours after grabbing a hat-trick, but the performances of Ryan Giggs and Tomasz Kuszczak ran him very close.

 

 

Save of the match: Kuszczak was excellent throughout, but his spectacular stop from John Utaka's acrobatic effort in the closing moments showed stunning reflexes.

 

No to ładnie ;)

 

Nawet Ferguson go pochwala :ke:

"Tomasz znakomicie obronił trzy fantastyczne strzały, więc jesteśmy jego dłużnikami. Jego występ był absolutnie perfekcyjny. Jesteśmy z niego bardzo zadowoleni."

Odnośnik do komentarza

Obejrzałem dziesięciominutowy skrót wczorajszego meczu i muszę przyznać, że Tomek zagrał na poziomie, jakiego dawno u niego nie widziałem. Pomijając spektakularne parady, nie popełniał przede wszystkim rażących błędów. W pełni zasłużone pochwały pod jego adresem.

 

Na mnie wczoraj największe wrażenie zrobił natomiast Valencia. Energicznie, dynamicznie i na ogromnej szybkości. Sposób, w jaki mijał rywali, znamionował ogromne możliwości i potencjał.

 

Warto też pamiętać o golu Giggsa - raz, że ładnym, a dwa, że było to setne trafienie Giggsy'ego w rozgrywkach angielskiej ekstraklasy. Jest bodaj jedynym nominalnym pomocnikiem, który zdobył tyle goli w tych rozgrywkach.

Odnośnik do komentarza

Konkretnie to jak najwięcej ;) Po prostu interesuje mnie nasza szkółka, dlatego z miłą chęcią poczytałbym coś w podobnym stylu o metodach treningu. O obiektach Carrington już tochę czytałem, ale interesują mnie bardziej rozwiązania treningowe, system wdrażania piłkarzy do składu, no nie wiem, po prostu coś podobnego ;)

Odnośnik do komentarza

Mnie osobiście wydaje się, że element wdrażania młodych zawodników do składu jest podobny we wszystkich wielkich piłkarskich akademiach. Interesuje mnie od dawien dawna temat naszej akademii, ale ograniczam sie raczej do oglądania Rezerw oraz U-18 (choć w tym sezonie jest z tym trudniej).

Odnośnik do komentarza

Znów ładnie United. W pierwszej połowie nieco się męczyli, ale już w drugiej było koncertowo. Patrząc przy tym na sytuację w linii defensywy, to nawet bardzo koncertowo. Fletch na prawej obronie bezbłędny, Carrick na środku (po zejściu Neville'a) też bardzo dobrze. Trzeba też jednak przyznać, że przy pewnie grającym duecie Evra - Brown tamci dwaj mieli nieco łatwiej przystosować się do gry na tak niecodziennych dla siebie pozycjach.

 

W drugiej linii rządził Scholes. Widać u niego chęć gry i mając obok siebie dwóch młodszych kolegów był pewnym punktem United. Piękna bramka i kilka innych prób (z różnym skutkiem). Gibson próbował całą pierwszą połowę uderzyć z dystansu z marnym skutkiem, ale za to jak już mu piłka "siadła", to klękajcie narody. Chłop ma naprawdę zadatki na niezłego ofensywnego pomocnika. Anderson przez większość czasu angażował się w destrukcję, ale jak już się pojawił z przodu, też sporo wnosił do gry. Skrzydła świetne w drugiej połowie - Valencia świetnie podawał do Rooneya na 4:0, wcześniej samemu wpisując się na listę strzelców. Giggs zaliczył asystę przy golu Gibsona.

 

Rooney osamotniony w ataku, grał w pierwszej połowie tak sobie. Niewiele dobrych piłek do niego trafiało, a szczelna obrona WHU skutecznie powstrzymywała "Wazzę". Po przerwie sytuacja się nieco zmieniła - nieco luźniej się zrobiło (gospodarze musieli się nieco odsłonić) i Wayne miał więcej okazji do gry. Stąd też gol po szybkim ataku i podaniu Valencii.

 

Wreszcie słów kilka o Kuszczaku. Wciąż Tomkowi zdarzają się drobne błędy (np. niedokładne wybicia), ale potwierdza, że na linii jest wyjątkowym golkiperem (vide interwencja po strzale Diamantiego). Nie jestem jeszcze przekonany, że jest to materiał na #1 w United, natomiast przekonuje mnie Tomek zdecydowanie bardziej od Fostera.

Odnośnik do komentarza

Mnie nie przekonuje ta jego gra nogami. W moim odczuciu wprowadza tym sporo nerwowości w tyłach.

 

Cieszy powrót Berby. Natomiast wejścia Owena praktycznie nie zauważyłem, a trochę czasu miał na pokazanie czegokolwiek. Wolałbym zamiast niego widzieć jednak któregoś młodego Diabełka na boisku.

Odnośnik do komentarza

Ładnie o Kuszczaku wypowiedział się Beenhakker niedawno. Jeśli chcesz się bronić, to Tomasz będzie Twoim najlepszym wyborem. W innym wypadku postaw na kogoś innego. W Man Utd Kuszczak nie ma szans być nr 1, ale na bramkarza rezerwowego się nada.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...