Skocz do zawartości

Rozdzielenie internetu


Rekomendowane odpowiedzi

Chyba tutaj najbardziej będzie to pasowało.

Jakiś czas temu do nowego komputera kupiłem router Cisco Linksys. Sam działać nie chciał, więc zrobiłem dziwną konstrukcję podpinając sieć do starego routera z jednym działającym slotem, później do tego nowego routera, a dopiero z niego uruchamiając sieć bezprzewodową i rozprowadzając na kablu do dwóch stacjonarnych komputerów w domu. Ale właściwie nie o tym chciałem pisać.

Parę dni temu zadzwoniła do mnie miła i zakłamana pani z Neostrady, która wpuściła mnie w maliny. Pal sześć warunki, na jakich przedłużyłem umowę, bo cena się nie zmieniła, a internet przyspieszył, natomiast wciśnięto mi zamiast jeszcze szybszego łącza, właściwie zbędnego, telewizję cyfrową w postaci tego pakietu podstawowego tp + livebox.

I tu się pojawia moje pytanie. Czy ten modem livebox, jak przeczytałem obsługujący wifi, jest coś wart? Czy warto dla niego robić rewolucję z łączem i niszczyć poprzednią konstrukcję, żeby uruchomić ten pakiet podstawowy telewizji?

Mam na parterze cyfrę, do której nie mam dostępu na piętrze, gdzie mam tylko 5 kanałów podstawowych. Skoro już co miesiąc płacę te 5 złotych dodatkowo za telewizję, to pomyślałem sobie, że dla samego Orange Sport Info by się przydało to mieć. Jedyny zgryz dla mnie to kwestia jakości tego liveboxa - czy to jest coś warte? Jest sens ryzykować przejście z dobrej, choć zabawnie wyglądającej, konstrukcji działającej aktualnie na ten jeden modem?

Odnośnik do komentarza

Jak nie masz żadnych wymagań w kwestii grzebania w ustawieniach routera (QoS, blokowanie/tunelowanie portów itp), to livebox jest całkiem w porządku. Owszem, lubi od czasu do czasu aktualizować sobie soft bez zapowiedzi, ale działa przyzwoicie, włącznie z wifi.

 

Natomiast co do zasadności decyzji, to pominę milczeniem - lepiej byś zrobił, kupując antenę sat + dekoder (masz to samo, co od tp, OSI jest afair free to air, czyli dostępne dla każdego posiadającego antenę skierowaną na HotBirda), ewentualnie podpiąć się splitterem na dole i miałbyś cyfrę na górze :]

 

Reasumując, wpadłeś w przemyślaną pułapkę przedłużenia umowy tp (jak ja dwa lata temu) - podejrzewam, że podniesiono ci 1Mbit/s na 2Mbit/s? Otóż to samo, za tę samą cenę otrzymałbyś jako klient z ulicy, bo to najniższa oferowana obecnie prędkość :D

 

Acha - livebox ma tylko jedno wyjście na kabel (właściwie to dwa, ale jedno będzie wykorzystywane do dekodera) :>

Odnośnik do komentarza
podejrzewam, że podniesiono ci 1Mbit/s na 2Mbit/s?

Nie, z 2 na 6.

Sęk w tym, że dotychczas płaciłem 64 złote za 2, a bardzo przyjemna pani powiedziała, że za darmo mam telewizję, a łącze wzrośnie do 6 mbit/s. Co jest wierutną bzdurą, bo za telewizję cyfrową płacę dodatkowo 5 złotych, bo łącze w przedłużeniu umowy na 24 miesiące kosztuje 59 zł. No ale to taka drobnostka, że nie ma co się żreć, natomiast mam nadzieję, że ta pani, pomimo kilkukrotnego upewniania się przeze mnie w różnych momentach rozmowy co do treści nowej umowy, już nie wprawi więcej osób w taki błąd, co mnie. Bo niby "telewizja za darmo, modem za darmo, dekoder za darmo, płaci pan tylko tę samą kwotę za łącze internetowe, tylko trzykrotnie szybsze."

Także tak czy siak jestem z tego zadowolony, bo za tę samą cenę mam szybszy internet, tylko mniej zadowolony, bo mógłbym mieć jeszcze szybszy, gdyby nie ten pakiet podstawowy.

Skoro ma jedno wyjście na kabel, to jestem w kropce, bo potrzebowałbym dwóch - dwa komputery stacjonarne + dekoder. Spróbuję to podpiąć tak, jak mam obecnie, czyli livebox zamiast starego routera, a rozprowadzać sieć z nowego. Może podziała, co mi szkodzi, skoro za ten pakiet podstawowy i tak muszę płacić jeszcze dwa lata.

Odnośnik do komentarza
  • 5 tygodni później...
  • 4 miesiące później...

jestem zainteresowany kupnem routerem z antenką.

ja mam kompa stacjonarke a żona netbooka z WiFi wbudowanym.

 

obecnie posiadam normalny rołter firmy D-Link: Dsl 524t.

i planuję kupić coś nowego tak gdzieś do 100 zł.

 

takie coś może być-> D-Link DIR 300?

 

chodzi również o łatwą, przyjazną instalację tego ;)

co Panowie polecają?

Odnośnik do komentarza

i tak gładko nie poszło :(

wybieram opcję PPPoE (ADSL), wpisuję nazwę i jasło użytkownika ze strony Netii, daję "Sprawdzanie danych" i wywala iż dane nie poprawne.

po zakończonej konfiguracji powinno być IP inne niż 0.0.0.

ale właśnie nic się nie zmienia.

jakieś pomysły?!

Odnośnik do komentarza

tak, to jest Cerberus p6361, nazwę i hasło biorę ze strony Netii.

ta sama nazwa i hasło jest "wpisane w rołter DLink".

przy wpisaniu i sprawdzenia tegoż hasła i nazwy w Pentagramie wyskakuje iż jest ono niepoprawne.

 

czy telefon do Netii do działu technicznego może pomóc czy nic mi nie wykombinują?!

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...