Skocz do zawartości

Rozdzielenie internetu


Rekomendowane odpowiedzi

Pytanie czy warto. Jeśli masz LB zapewne masz podpisaną umowę na jakiś okres, w którym musisz płacić opłatę za LB. Bardzo też możliwe, że zerwanie umowy nie będzie takie proste. Warto powalczyć, aby to skonfigurować bo może się obyć bez inwestycji. A powiedz mi na jakim urządzeniu ci to nie działa, bo lekko się pogubiłem ;)

Odnośnik do komentarza

Okaj więc raczej WPA nie przeskoczysz na lapku ojca, bo adapter z tepsy nie obsługuje go. Proponuję sprawdzić czy aby na pewno lapek ten nie ma wbudowanej karty bezprzewodowej - rozwiązałoby to cały problem. A 90% lapków takową kartę ma. Jeśli nie to pogrzeb za tą swoją kartą i sterownikami, bo WEP jest standardem od hoho i musi to działać, tylko zapewno coś nie bangla :/

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Próbowałem już na jednym forum uzyskać pomoc, teraz spróbuję jeszcze tutaj. Sprawa wygląda tak:

 

Zmieniłem Neo z 1MB na 2MB i mam problem z brakiem synchronizacji routera (Pentagram Cerberus P-6331-4A). Przywróciłem nawet ustawienia na domyślne, ponownie wprowadziłem login i hasło, ale dalej nic nie pomaga :/ Na modemie ZTE ZXDSL 852 mam normalnie Internet, więc z linią jest wszystko w porządku. Nawet byli panowie z TP i stwierdzili, że wszystko jest OK.

 

Generalnie przy takich ustawieniach ADSL tak sprawa wygląda:

 

ADSL2+ i ANNEX A, ADSL2+ i ANNEX A/L, ADSL2+ i ANNEX A/VJ/L/M i dioda jak mrugała, tak mruga dalej. Zatrzymuje się na chwilę jakby chciał złapać synchronizację ale nic z tego nie wynika.

 

ADSL2 i ANNEX A, ADSL2 i ANNEX A/L - złapał synchronizację na jakiś czas, Internet działał, a potem dioda zaczęła dalej mrugać i tak co jakiś czas się powtarza. Łapie synchronizację, jest net przez jakiś czas, a potem zaczyna znowu mrugać.

 

Jakie jest prawdopodobieństwo, że padł modem? Na Neo 1MB z tym routerem nie miałem z Internetem żadnych problemów...

 

Parametry linii, kiedy udało się złapać na chwilę synchronizację

Zakładka Interface Setup -> Internet

Odnośnik do komentarza

Problemem w tym wypadku nie jest modem/router a słaba linia (poziom szumu/zakłóceń na linii). Zazwyczaj wynika to z zbyt dużej odległości od centrali. Co możesz zrobić:

1. sprawdź kabel od routera do gniazdka (nie przedłużki gniazdka, ale TePsowskiego gniazdka), jeśli ma więcej niż 7 metrów skróć.

2. sprawdź statystyki linii (cześć routerów ma taką opcję - statystyki ADSL), spróbuj działania na modemie od tepsy (co ciekawe one działają nawet na bardzo słabej linii).

3. dzwoń na 0800102102, aby zmierzyli ci poziom zakłóceń. Mogą to zrobić podczas rozmowy. Jeśli lipa, albo nie będzie synchro każ wysłać montera celem sprawdzenia linii i ewentualnie poprawy jej jakości, sprawdzenia możliwości przepięcia na inną centralę.

4. następnie zadzwoń na 9393 i poproś o wymianę gniazdka - usługa darmowa, a może ten monter poprawi ci kable w domu/mieszkaniu. Często są w domach różne "instalacje".

 

Jeśli powyższe czynności zawiodą i monter z 0800102102 stwierdzi, że też lipa to pozostaje migracja na 1MB. Ból, ale takie jest życie, że trzeba być w określonej odległości od centrali by szybki net działał.

 

Powodzenia

Odnośnik do komentarza

Ad 1) Kabel ma ok. 5m

Ad 2) Powiedz mi co powinno się znaleźć w statystykach ADSL. Jakieś statystyki wkleiłem wyżej. Jak już napisałem wyżej na modemie od TP wszystko działa.

Ad 3) Monterzy byli o czym też napisałem wyżej i stwierdzili, że z linią jest wszystko ok (bo zgłaszałem usterkę). Nawet później ktoś zadzwonił z TP, że usterka, której niby nie stwierdzili panowie z TP, została usunięta :P

Ad 4) Gniazdko, o ile mnie pamięć nie myli miałem już wymieniane przy zakładaniu Neo 1MB, ale jeszcze ewentualnie spróbuję zadzwonić.

Odnośnik do komentarza

W końcu udało mi się dodzwonić na 0800102102 i gość mi powiedział, że parametry linii mam bardzo dobre. Sprawdzał ją także pod kontem obciążenia, a przynajmniej tak powiedział (sprawdzić prawdziwości jego słów nie mam jak ;)). Stwierdził, że brak synchronizacji miałbym także na ich modemie jeśliby było coś nie tak z linią. Jak z czystej ciekawości zapytałem jak z możliwościami mojej linii na 6MB to powiedział, że tu mogłyby być jakieś problemy. Także muszę komuś podrzucić routerek do sprawdzenia chyba, bo innych pomysłów nie mam :(

Odnośnik do komentarza

Może wynikać do ze złej konfiguracji routera. Dziwi mnie bardzo, że masz tam opcje ADSL2, których w moim odczuciu w Polsce póki co nie używamy, warto więc poszukać jeszcze na necie jakiejś konfiguracji dla tego urządzenia ;) Opcja uszkodzonego routera też wchodzi w grę.

 

PS. Szkoda, że nie zapisałeś sobie wartości jakie on podał. W sensie jaki masz poziom tłumienia itp. Bo wnioski osób pracujących na tpline nie zawsze są słuszne ;)

Odnośnik do komentarza
Może wynikać do ze złej konfiguracji routera. Dziwi mnie bardzo, że masz tam opcje ADSL2, których w moim odczuciu w Polsce póki co nie używamy, warto więc poszukać jeszcze na necie jakiejś konfiguracji dla tego urządzenia ;) Opcja uszkodzonego routera też wchodzi w grę.

 

PS. Szkoda, że nie zapisałeś sobie wartości jakie on podał. W sensie jaki masz poziom tłumienia itp. Bo wnioski osób pracujących na tpline nie zawsze są słuszne ;)

 

Ale on mi nie podał, tylko powiedział, że parametry linii mam dobre :) Opcje ADSL2 mam ustawioną, bo tylko na takiej na moment miałem net, zobacz, że w różnych innych konfiguracjach nawet na chwile synchro nie było...

Odnośnik do komentarza

Słuchaj o takich podstawach jak mikrofiltr to ja wiem :) Nie pracowałeś kiedyś przypadkiem na infolinii tp, bo oni za każdym razem jak dzwonię o mikrofiltr mnie pytają :P Przecież nawet pisałem, że na 1Mb było ok, więc nagle się mikrofiltr nie przepiął ;) Co do Annex A wystarczy spojrzeć w podawane ustawienia (kiedy sam Annex A nic nie zmieniał, zacząłem kombinacje z resztą, ale zawsze wybierałem ustawienia gdzie był Annex A) albo podawany przeze mnie screen z parametrami łącza, kiedy udało mi się złapać synchronizację.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...