Skocz do zawartości

Rozdzielenie internetu


Rekomendowane odpowiedzi

Czytalem, spoko. Ogarne sie z tym po meczu PNA i sprobuje cos niecos z tego zrozumiec. U mnie wyglada to tak ze ten komp na dole jest bezposrednio podlaczony do sieci. Z modemu z kolei wychodzi router, ktorego syngal lapie komp na gorze.'

 

Przykro mi ale kompletnie nic nie rozumiem. Widze w tym manualu ze jest jakies menu routera. Nie wiem gdzie ono jest na kompie. W dodatku tutaj jest Windows po szwedzku, wiec jazda na calego.

Odnośnik do komentarza
Wpisujesz w przeglądarce 192.168.1.1

Niekoniecznie. Wpisujesz bramę domyślną, która nie zawsze jest taka jak powyższa. Wszystko masz w stanie połączenia.

Po zalogowaniu do routera będziesz miał fajne menu, w którym wszystko jest napisane czarno na białym. Angielski chyba znasz ;)

Odnośnik do komentarza

192.168.2.1 - tak w manualu piszą. najwyżej sprawdź na routerze, powinna być jakaś naklejka i na niej też może być brama domyślna podana (default gateway lub standardgateway - kwestia czy engelska czy svenska ta naklejka :P)

podłącz kompa do routera (dowolne wejście, byle nie te pod antenką) i zobacz czy pójdzie gładko wg. tego co napisałem w pw i co inni doradzili. jak będziesz w menu, to lepiej zrób backup zanim zaczniesz coś zmieniać (Utilities -> Save/Backup current settings)

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Mam następujący problem z nowym routerem:

Zakupiłem model Linksys WRT54G2, rzekomo instalowany bez żadnych problemów przy pomocy dysku instalacyjnego. Oczywiście mnie taki banał musiał przerosnąć: instalacja przebiega zgodnie z założeniami na początku, przekładam wszystkie kable ze starego routera do nowego, kiedy już uruchamiam nowy model, to przy okazji konfiguracji sieci stwierdza on, że połączenia internetowego nie ma i mam je sam skonfigurować - wybieram opcję DSL i PPPoE, wpisuję dane połączenia, ale router nadal stwierdza, że połączenie nie istnieje.

Posiadam Neostradę opcję 2048 kbps, stary model routera to ZyXEL Prestige 600.

 

Ktoś ma pomysł, dlaczego to może nie działać?

Odnośnik do komentarza

Mam dokladnie ten sam model i przy instalacji ze 2-3 razy nie wykryl polaczenia, natomiast kolejna proba zakonczyla sie juz powodzeniem. Myslalem, ze to ja cos zle robie - 10 razy sprawdzalem login do Neostrady i podlaczalem kabelki, potem nawet wymienilem stare kable na te dolaczone do routera (absurdalne, wiem, ale nie moglem sie oprzec zrobieniu wszystkiego, co w mojej mocy), w kazdym razie za tym kolejnym razem zadzialalo.

 

Ew. sprobuj adres 192.168.1.1 w przegladarce i skonfiguruj recznie (zakladki Konfiguracja i Bezprzewodowa -> Zabezpieczenia sieci bezprzewodowej). Na wielu forach znajdziesz instrukcje, co i jak ustawic.

Odnośnik do komentarza

Nie znam się kompletnie na tym, a to była moja pierwsza hipoteza, więc zaryzykuję - czy to może być wina tego, że kable rozprowadzające sieć do komputerów są "szerokie" (nie wiem, jak to się fachowo nazywa, 10/100/1000?), a kabel doprowadzający sieć do routera z gniazdka neostrady to zwykły "wąski" kabel telefoniczny, miniatura tych z komputera. Czy to może wpływać na te błędy? Widzę bowiem, że gniazdka w routerze są dostosowane do tych "większych" kabli, nie tego telefonicznego.

Odnośnik do komentarza

Czyli internet masz doprowadzony na tym małym kablu? Jeśli tak to nie podłączysz go do tego nowego routera przecież :>

 

EDYTA dodaje, że możesz oczywiście jeden z tych "dużych" kabli od starego routera podpiąć pod nowy (pod ten odosobniony od reszty port) i będzie działać.

Odnośnik do komentarza

Tak też zrobiłem, dziękuję. ;)

"Metoda" zalecona przez SZk nie działała u mnie - próbowałem po paręnaście razy podłączać kable na różne sposoby, ale nie chciało zaskoczyć. Skonfigurowałem również router już po podłączeniu, ale sieci nadal nie widziało - podejrzewam więc, że problem tkwił w kablu telefonicznym, jak powyżej zostało mi zasugerowane.

Poskutkowała na szczęście świetna rada z podłączeniem nowego routera do starego - w starym routerze działało już tylko jedno gniazdko z czterech, stąd potrzeba zakupu nowego. Teraz stary router tworzy sieć bezprzewodową, a nowy tylko dzieli ją na kablach. I wszystko gra i buczy. ;)

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...