Skocz do zawartości

Rozdzielenie internetu


Rekomendowane odpowiedzi

Ja kupiłem router TP-LINK TD-W8901G i kartę TP-LINK WN350GD no i jestem zadowolony. Instalacja to bułka z masłem, sporo opcji (QoS itp itd). Z tego co pamiętam kosztowało mnie to jakieś 210zł

PS kupowałem z miesiąc/dwa miesiące temu ;)

Odnośnik do komentarza
  • 2 miesiące później...

Bede mial internet z kablowki (UPC). Chcialbym rozdzielic sygnal na dwa kompy - do jednego po kablu, do drugiego przez WiFi. Planuje takze uzywać VOIPa.

Co sadziecie o tym routerze:

http://allegro.pl/item760863915_avm_7170_angielski_wfi_dsl_10xsip_okazja_na_wiosn.html

Mam Fryca prudukcji AVM, ale zapłaciłem za niego około 120€ dwa lata wstecz (Fritz! Box Fon WLAN). Stąd też wielce podejrzana jest cena, jaką ów koleś chce za wersję znacznie świeższą 7170 :-k Coś tu smierdzi. Takie urządzenia powinny kosztować minimum 2-3x tyle.

 

Edyta zaznacza - właśnie LINK (Frycek z oficjalnej, polskiej linii sprzedażowej)

 

Na mój rozum są to Frycki rozdawane gratis braciom Niemcom przez Telekom, jako modemy do ADSL a przez sprytnych Polaków kupowane za kilkanaście euro na ebay. Następnie gwałtem podmieniany jest soft na wersję angielską (równoznaczne z utratą gwarancji) i puszczany w obrót na rynku polskim. Tradycyjnym kłopotem w tym wypadku jest niekomaptybilność Annexu (u Niemców króluje "B" a u nas "A"), ale w Twoim przypadku to nieważne bo nie będziesz korzystać z ADSL tylko w kablówki a tutaj nie ma to znaczenia.

 

Zanim zdecydujesz się kupić, zapytaj o gwarancję sprzedawcy na sprzęt (fabrycznej nie ma - jeśli tak twierdzi - kłamie), konfigurację etc. bo zdarzają się gnioty ze źle podmienionym softem. Z tym ostatnim jest trochę zachodu (jeśli jest źle wymieniony), ale ogólnie rzecz biorąc nie jest to żadna wielka sztuka a jedynie trzeba być cieprliwym i się nie zrażać (słowem - można to zrobić samodzielnie).

 

Wielkim plusem sprzętu AVM jest to, że w zasadzie nie da się go uwalić podczas operacji na sofcie. Mam u siebie dwa Fryce (wspomniany WLAN oraz zwykłe ATA) i stwierdzam z czystym sumieniem, że jest to sprzęt najwyższej klasy. Z tym, że przy obecnie używanym wiele nie grzebałem, bo kupiłem w Austrii od razu wersję Annex A i wystarczyło mi podmienić sam język. ATA natomiast ściągałem z Holandii i zrobiłem go od podstaw z niemieckiego na angielski :) Działa równie dobrze. Jakby co - teoretycznie mogę pomóc.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Mam wynajęty router D'link Dl - 524. Skonfigurowałem go sobie, działa zarówno internet na kompie stacjonarnym jak i na laptopie, ale ... Co jakiś czas - koło 10 minut. Internet pada, muszę resetować router od nowa ustawiać konfigurację, niby nie trwa to długo, lecz jest bardzo uciążliwe :/ Wie ktoś w czym problem?

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

Jestem zielony w temacie, troche juz poczytalem, ale wole sie upewnic tutaj.

 

Chce rozdzielic Neostrade na PC (kabel) i laptopy (bezprzewodowo). O ile dobrze rozumiem, musze szukac routera z wbudowanym modemem ADSL i funkcja WiFi? Na co jeszcze zwracac uwage przy zakupie? Czy wbudowany firewall to standard - przy malo ktorym routerze o tym pisza, nie wiem, czy to az taki rarytas czy oczywistosc? Przyznam szczerze, ze wolalbym zamknac sie w 200 zl, chyba ze przekonacie mnie, ze routery za trzy razy tyle sa mi nieodzowne przy stawianiu prostego punktu dostepowego w obrebie niewielkiego jednorodzinnego domku (zasieg, niezawodnosc, brak problemow przy konfiguracji etc.).

 

Ten na przyklad ma sporo pozytywnych ocen, takze w kategorii cena/jakosc - nada sie, czy zupelnie chybiony strzal?

Odnośnik do komentarza

mam ten router. nie pamiętam żebym miał z nim jakiekolwiek problemy, sprawdza się. nie zrywa połączenia, konfiguracja bez problemów. nie wiem jak z zasięgiem, bo w m-2 może być inaczej niż w obrębie jednorodzinnego domku, ale dwa piętra wyżej w bloku też naszą sieć można złapać (choć już sygnał zdecydowanie słabszy).

 

więcej problemów miałem z kartą wlan tp-linka - problemy ze sterownikami, zarywała, a zasięg czasem wariował (co prawda zwierzaki zrobiły sobie u mnie z antenki gryzaczek, ale problemy z połączeniem na tamtej karcie miałem od zawsze, aż do momentu kiedy zdechła zupełnie). natomiast na router narzekać nie mogę, mimo że szukałem urządzenia przede wszystkim taniego, a do tp-linka nigdy zbyt dużego zaufania nie miałem.

Odnośnik do komentarza

SZk - kupilem to i jestem zajebiscie zadowolony. Routerek banalny w konfiguracji, wszystko super dziala no i ma mozliwosc bezposredniego wpiecia VOIPA. Znam kilka osob, ktore go uzywa i tez wypowiadaja sie w samych superlatywach.

To jest niemiecki Annex B i żeby pracowało z Neostradą, niezbędne będą przeróbki w sofcie (!!!) lub podłączenie tego urządzenia do modemu ADSL z wyjściem RJ45. Co do zasięgu WiFi to w domu możesz się zdziwić bo u mnie sygnał z Fryca w obrębie piętra jest bardzo mocny, ale już na parterze jest kiepsko (gruby strop) i nie wszędzie sieć jest widzialna.

Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...

Potrzebuje kogos obeznanego w teorii sieci :)

Takie zadanko do rozwiazania:

 

Dokonaj podziału sieci na podsieci według poniższych danych:

3 podsieci (60 hostów)

2 podsieci (30 hostów)

4 podsieci (10 hostów)

2 podsieci (5 hostów)

4 podsieci (2 hostów)

 

Adres sieci do podziału:

 

122.24.0.0/23

 

Określ główny adres, pierwszy adres i ostatni możliwy do zaadresowania w powstałej sieci oraz adres rozgłoszeniowy.

 

Dodatkowo napisz sprawozdanie z porównania protokołu IPv4 z IPv6.

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc później...

IMO najprościej jest przypisać numer karty sieciowej do routera. Numer sprawdzić można prosto > włącz konsole (start->uruchom->cmd) i wpisz "ipconfig -all". Adres fizyczny wpisujesz w panelu routera. Robisz tak zarówno z jednym, jak i drugim kompem. Wtedy router będzie rozpoznawał jako pożądane jedynie te dwie karty sieciowe.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...