Skocz do zawartości

Rozdzielenie internetu


Rekomendowane odpowiedzi

Co myślicie o takim routerze? Ja się kompletnie nei znam na routerach, ten mi kumpel poleciał. Muszę rozdzielić na dwa laptopy i 1 stacjonarny. http://allegro.pl/item897337170_neostrada_edimax_ar_7084ga_adsl2_2_modem_router.html

 

Ewentualnie co inngo mi polecicie, z góry dzięki.

Marka raczej nei jest renomowana a to oznacza mozliwe problemy, zrywanie połaczeń etc. IMO zakup sprzęt Linksysa i będziesz mieć święty spokój. Np. Linksys WAG54GS-EU - tylko musisz zwrócić uwage na Annex A lub B w zależnści od twego dostawcy internetu (rozumiem, że masz ADSL?).

Odnośnik do komentarza

Nie mam pojęcia o routerach, sytuacja jest taka: mam w domu trzy komputery, w tym jeden laptop i chcę stworzyć sieć bezprzewodową w domu, w ramach firmy MultiMedia. Domyślam się że laptop sam ,,przeczyta'' obecność sieci, jeden komputer podłączę kablem Ethernet, czy muszę coś dokupić do trzeciego? Kartę sieciową Menadżer Urządzeń czyta jak Realtek RTL8168/8111 PCI-E Gigabit Ethernet NIC. A druga sprawa, jak szybkie powinno być łącze żeby utrzymać realną prędkość na każdym z komputerów w odpowiedniku zwykłego łącza 2 Mb?

Odnośnik do komentarza

witam krótko o problemie:

- tworze w domu siec bezprzewodowa ( Cisco linksys ) sa dwa laptopy jeden z Vista Home Premium, drugi XP SP2

- instalacja na viscie- tworze siec z zabezpieczeniami WPA/WPA2 wtedy laczenie jest z Vista- ale nie moge sie polaczycna starszym kompie z XP ( probowalem jakies łatki itp )

- jezeli zas zrobia zabezpieczenia WEP to wtedy mam problemy na Viscie- takze nie wiem co zrobic- obecnie lapek z Vista ciagnie bezprzewodowo- zas lapek z XP przez KAbel...hmm jakies pomysły? tylko upgrade z XP do Visty?

Odnośnik do komentarza

Mam taki mały problem.

W tej chwili posiadam router Pentagram z modemem wbudowanym ADSL, który rozdziela internet po domu.

Jako iż na dole, gdzie mam pokój sygnał WIFI jest dosyć słaby, jest pociągnięty kabel od routera do jednego pomieszczenia. Żeby mieć internet we wszystkich pomieszczeniach na dole, a nie tylko w jednym, postawiony jest Access Point. AP ma podłączony kabel LAN i rozsyła sygnał bezprzewodowo.

Wygląda to tak:

 

---Pentagram + WIFI---
    |
  kabel
    |
---Access Point + WIFI---

Ostatnio zakupiłem XBOXa i chciałbym go podłączyć do internetu.

I teraz tak, mam dostępny jeszcze router D Link - DI524.

Chciałym, w miejsce AP wsadzić właśnie ten router, a w pokoju gdzie jest XBOX postawić tego APka i krótkim kablem połączyć go z X, tak żebym nie musiał ciągnąć kabla przez cały korytarz.

I było by tak:

 

---Pentagram + WIFI---
    |
  kabel
    |
---DLINK + WIFI---


---Access Point łapie sygnał przez WIFI---
    |
  kabel
    |
---XBOX---

 

 

Pytanie, czy jest możliwość, żeby AP łapał sygnał bezprzewodowo, a wysyłał internet kablem do XBOXa? Ten AP to DLINK DWL-2000AP+.

Jeśli tak, to jak go skonfigurować?

A jeśli nie, to co proponujecie?

Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...

I ja się zbieram do kupna routera. Będą do niego podpięte dwa kompy, jeden kablem, a drugi (laptop) przez wifi. Router ma stać w tym pokoju gdzie jest komp stacjonarny, dlatego chciałbym, żeby był dobry zasięg. Modem mi chyba nie jest potrzebny. Możecie coś polecić? Albo na co zwrócić uwagę?

 

Coś wiecie o tym: http://www.ceneo.pl/;015825627-10.htm ? Opinie raczej pozytywne, a cena niezła.

Odnośnik do komentarza

Witam.

Czy ktoś się orientuje jak połączyć ze sobą dwa laptopy za pomocą switcha? Mam dwa laptopy w domu (1 XP, drugi Vista) podłączone do jednego switcha i chciałbym zrobić między nimi sieć, żebym mógł przesyłać między nimi pliki, ale za bardzo nie wiem jak się za to zabrać.

Odnośnik do komentarza

Mam problem z siecią (może nie tyle ja, ale na mnie spadnie ogarnięcie tego :)).

 

Internet z Astera, pod modem podpięty router do którego podpięte są 2 laptopy i komp stacjonarny. Problem jest z jednym lapkiem, na którym jest zainstalowana "siódemka". Wystarczy np. podczas sprzątania odpiąć kabel od routera i po ponownym podłączeniu sieci nie ma, a może inaczej - jest dwie. Tworzy się jakaś niezidentyfikowana, druga wygląda jakby łączyła się bezprzewodowo - ogólnie internetu niet. Można coś ustawić np. w tym Centrum zarządzania, żeby to chodziło jak należy (próbowałem włączać/wyłączać połączenia z siecią domową/publiczną - bez efektu)? Ostatnio po takiej akcji (chyba, bo nie wiem czy to nie jakis przypadek) pomogło wyłączenie połączenia lokalnego i usunięcie bezprzewodowego. Chociaż szczerze, to pojęcia nie mam, co i jak krok po kroku doprowadziło do tego, że sieć się pojawiła.

 

Nie bardzo wiem czego się czepić, bo ostatnio rozmawiałem nawet z pomocą techniczną Aster i oni po prostu "zresetowali" połączenie co pomogło w przypadku lapka i stacjonarnego działających na XP (bo była sytuacja, że właściciel po prostu zresetował router, co wyłączyło sieć), lapek od "siódemki" dalej nie działał. Dopiero jak mówię, jakiś cudem wyłączyło się połączenie, jakiś restart, coś się włączyło i sieć załapała. Jak ktoś miał styczność z taką sprawą, będę wdzięczny za info :).

Odnośnik do komentarza
  • 2 miesiące później...

Mam poważny i dość pilny problem ze skonfigurowaniem rutera. Otóż sąsiad wziął sobie neostrade z ruterem WI FI ZTE. Wszystko podłączałem zainstalowałem sterowniki i zonk internetu nie ma. Niby pisze, że połączono i jakość znakomita ale netu brak. Wydumałem,iż pewnie trzeba przypisać MAC adres który jest podany na pudełku od od rutera. Pytanie jak? Może to ktoś ładnie opisać? :)

Przyznam, że sprawa dość pilna.

 

Serdecznie dziękuje.

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc później...
  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...