Skocz do zawartości

Rozdzielenie internetu


Rekomendowane odpowiedzi

Kilka rad na szybko:

1. pracuj z routerem na kablu nie na wifi

2. sprawdź problem na innych przeglądarkach

3. zaktualizuj firmware

Konfiguracja IMO jest ok, walcz więc z routerem ;)

 

1. Pracuje na kablu - nie mam wifi.

2. Na firefoxie to samo

3. Mam najnowszy :/

 

Nie wyglada to najlepiej...

Odnośnik do komentarza
Próbowałem już na jednym forum uzyskać pomoc, teraz spróbuję jeszcze tutaj. Sprawa wygląda tak:

 

Zmieniłem Neo z 1MB na 2MB i mam problem z brakiem synchronizacji routera (Pentagram Cerberus P-6331-4A). Przywróciłem nawet ustawienia na domyślne, ponownie wprowadziłem login i hasło, ale dalej nic nie pomaga :/ Na modemie ZTE ZXDSL 852 mam normalnie Internet, więc z linią jest wszystko w porządku. Nawet byli panowie z TP i stwierdzili, że wszystko jest OK.

 

Generalnie przy takich ustawieniach ADSL tak sprawa wygląda:

 

ADSL2+ i ANNEX A, ADSL2+ i ANNEX A/L, ADSL2+ i ANNEX A/VJ/L/M i dioda jak mrugała, tak mruga dalej. Zatrzymuje się na chwilę jakby chciał złapać synchronizację ale nic z tego nie wynika.

 

ADSL2 i ANNEX A, ADSL2 i ANNEX A/L - złapał synchronizację na jakiś czas, Internet działał, a potem dioda zaczęła dalej mrugać i tak co jakiś czas się powtarza. Łapie synchronizację, jest net przez jakiś czas, a potem zaczyna znowu mrugać.

 

Jakie jest prawdopodobieństwo, że padł modem? Na Neo 1MB z tym routerem nie miałem z Internetem żadnych problemów...

 

Parametry linii, kiedy udało się złapać na chwilę synchronizację

Zakładka Interface Setup -> Internet

 

Co do mojego problemu to trzeba było w ustawieniach ADSL ustawić ADSL Mode na G.DMT, a nie żadne ADSL2 czy ADSL2+. Tak mi poradzono na jednym z for, a także tak mi poradził jeden znajomy, bo w międzyczasie dałem mu modem do sprawdzenia. To taka informacja na przyszłość jakby ktoś miał podobny problem.

Odnośnik do komentarza
Kilka rad na szybko:

1. pracuj z routerem na kablu nie na wifi

2. sprawdź problem na innych przeglądarkach

3. zaktualizuj firmware

Konfiguracja IMO jest ok, walcz więc z routerem ;)

 

1. Pracuje na kablu - nie mam wifi.

2. Na firefoxie to samo

3. Mam najnowszy :/

 

Nie wyglada to najlepiej...

 

To ślij na gwarancje ...

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

Szwagier przyjechał z Holandii i płakał, ze nie ma neta, wiec zgodziłem sie podzielic z nim netem. Kupił wczoraj router, gosciu nam to skonfigurował i niby wszystko ok, ale jego laptop ciągnie cały czas w granicach 110 kb/s, a mój pc 10kb/s. Czy jest mozliwosc podzielenia recznie łącza?? Facet, który mi to robił mówił, ze to moj komp jesli bedzie załączony bedzie miał silniejszy odbiór a tak nie jest. Dzieki

Odnośnik do komentarza

Jakiś czas temu kupiłem sobie wymieniony w temacie router, gdyż po wstawieniu nowego softu zdechł mi router Fritz! z wbudowaną bramką VoIP. Obecnie Frycka zreanimowałem i wszystko działa jak należy, ale sporym minusem sprzetu AVM jest to, że posiada tylko jeden port ethernet co zmusza mnie do rozbudowy sieci w domu poprzez WiFi. To z kolei rozwiązanie problematyczne, gdyż mury/stropy są grube i nie wszędzie sygnał dochodzi. Korzystając z tego, iż mam w zapasie ów router D-Link chciałbym wykorzystać go do podziału łącza za pomoca kabli. Innymi słowy w port ethernet Frycka chciałbym wpiąć router, który miałby służyć wyłącznie za switch. Pytanie - jak to zrobić?
Usiłowałem wpiąć D-Linka w wyżej opisany sposób (kablem ethernet router łączyłem z pierwszym portem switcha D-Linka, kompy z sieci domowej wpięte były w kolejne porty switcha D-Linka), ale wszystko działało bez zarzutu tylko do ponownego uruchomienia podpiętych do switcha komputerów. Po restarcie kompy nie widzą sieci i pomaga (czasem) windowsowa usługa napawy połączenia lub reset Fryca. Jak to wszystko skonfigurować by sieć wszędzie działała bez problemów?

Sprzęt: Fritz! Box Fon WLAN + D-Link DSL-524T
Komputery: 1 xPC, 2x laptop (wszędzie mam Windows XP HE)

 

Może ktoś z foruma pomoże :|

Odnośnik do komentarza

Mam problem z zainstalowaniem routera D-link DI-624+. Postępuję zgodnie z instrukcją, która mówi, aby w przeglądarce internetowej wpisać adres "http://192.168.0.1". Gdy zgodnie ze wskazówkami loguję się na User Name "admin", nie uruchamia się konfigurator, tylko w kółko prosi mnie o nazwę użytkownika.

 

Kilka miesięcy temu konfigurowałem ten router, ale bez sukcesu. Wówczas jednak udało mi się uruchomić konfigurator. Może wtedy coś pozmieniałem i nie mogę teraz na nowo go uruchomić? Na wszelki wypadek zresetowałem router.

 

Może macie pojęcie, co może być nie tak?

 

Edytka mówi, że już uruchomiłem konfigurator. Ale przez pół godziny się nie udawało.

Odnośnik do komentarza

Mam takie pytanie.

Mieszkam na stancji w 2 pokojowym mieszkaniu, jednej pokoj moj , jeden wspollokatorki. Mamy neta UPC 2mb, ona kablami podlaczone ma u siebie router i kablami idzie do mnie. Ja mam PC i lapa. Moge jakos zrobic, bym mogl miec i na PC i na lapie net jednoczesnie? Drugi router podlaczony do PC na Wifi?

Odnośnik do komentarza

@Amicus zweryfikuj jakie wtedy ustawienia IP mają komputery

 

@łazii Jak dla mnie to masz walnięty soft w routerze. Sugeruję ci go zresetować do ustawień fabrycznych i wtedy spróbować na przeglądarce - najlepiej z wyczyszczonymi cisteczkami

 

@jmk Wystarczy ci za Routerem podpiąć Access Pointa ;)

Odnośnik do komentarza

Czy ktoś z Was miał problemy z konfiguracją bezprzewodowego połączenia internetowego Aster z Playstation3? Działam na routerze Di-624+. Komputer stacjonarny (podłączony z siecią kablem) oraz laptop (wireless) działają bez problemu. Niestety próby skonfigurowania PS3 kończą się niepowodzeniem. Za każdy razem, gdy na końcu ustawień testuję łącze internetowe, wyskakuje informacja Obtain IP Address - Fail. Dzieje się tak zarówno wówczas, gdy włączam ustawienia automatyczne, jak i sam wpisuję IP, maskę, DNS, itd.

 

Jeśli ktoś miał podobne problemy lub wie, jak im zaradzić - z góry dziękuję za wskazówki.

Odnośnik do komentarza
  • 5 miesięcy później...

Planuję kupić bezprzewodowy router i kartę wifi. Mam dwa komputery stacjonarne. Pierwszy ma Neostradę i chciałbym internet mieć na drugim komputerze. Mógłby ktoś pomóc w wyborze routera i karty wifi? Nie znam się na tym, dlatego liczę na Waszą pomoc.

Pozdrawiam/

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...