Skocz do zawartości

Rozdzielenie internetu


Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 miesiące później...

No to ten kabel ktory masz z modemu do kompa, zamiast do kompa wepnij do routera. Nie wiem jak tam obostrzenia (czy np. filtruja MAC adressy, wtedy trzeba zrobic klonowanie) ale generalnie z automatu powinien teraz router wifi transmitowac dane.

 

Najlepiej podepnij sie wtedy do niego kablem (kolejnym), wbij na niego (192.168.1.1, pewnie ma admina po http wystawionego) i poustawiaj, a potem juz hulaj dusza.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Potrzebny jest nowy router do mieszkania w bloku (wielka płyta). Obecnie net idzie przez Dlink dl-524, sygnał w jest dobry tylko w pokoju gdzie znajduje się router i w pokoju obok. W innym pokoju, który jest dalej (sygnał musi przejść przez 2ściany i łazienkę) to internet działa tylko wtedy gdy w pokoju z routerem nie jest odpalony laptop, a jeśli działa to sygnał często się rwie. Były testowane różne kanały i to nic nie dawało.

Dodatkowo ten Dlink nie daje rady z ogarnięciem pełnej prędkości łącza.

 

Budżet maks to 150-170zł pod warunkiem, że w pokoju gdzie obecnie są problemy z wifi będzie śmigać bez problemu łącze 30mb. Jeśli uda się znaleźć coś dobrego, a tańszego to także będzie bardzo dobrze. Do routera podpinany jest zwykły kabel lanowy, łączenie z siecią następuje poprzez PPPoE (dialog).

Smętek, jakaś podpowiedź? :)

Odnośnik do komentarza

skanowałeś inne sieci po kanałach ? u rodziców wszystko jest u sąsiadów na kurewską złość na auto i za każdym razem jak jestem to muszę szukać i zmieniać, być może zakup nowego sprzętu nie rozwiąże Twojego problemu ... sprawdziłeś to dokładnie ?

 

z opcji godnych rozwazenia jest np. to http://www.agito.pl/tp-link-td-w8960n-2814-526978.html

 

generalnie jak juz sie wstrzele u rodzicow w kanał to jest zajebiście :)

 

ten sprzęt co masz z nim problem jaki ma system operacyjny ? xp 7 ubuntu ?

Odnośnik do komentarza

Kanały skanowałem, ustawiałem nawet takie żeby były dalsze od kanałów sąsiadów żeby się nie gryzły. W innym identycznym mieszkaniu taki sam dlink też rwał połączenia (pewnie łazienki mają jakieś azbestowe ściany :D) i problem rozwiązał zakup routera ale tam budżet był na poziomie 300-400zł, a dla mnie to jest zbyt duży wydatek.

 

Laptopy co tracą połączenie chodzą na viście, XPku i na W7. W starszym myśleliśmy, że to wina jego karty wifi ale ten z vistą jest dość młody bo niecałe 3 lata i też problemy. Na W7 najmniej rwie ale on z tego co wiem ma najmocniejszą karte wbudowaną.

 

Ten TPlink jest zdecydowanie lepszy od Pentagrama p6361, którego wiele razy już polecałeś?

 

I jak to jest z tymi mocami anten? Ten TPlink ma 2 anteny z mocą 3 dBi, a Pentagram ma jedną z 5dBi.

Odnośnik do komentarza

Z tym że ten router będzie podłączony dopiero za modemem dialogu (do modemu wchodzi światłowód) dlatego też chyba zwykły router jak do kablówki by wystarczył? Do routera z modemu idzie rj45.

 

Dlink przecież też jest do sieci kablowych i działa tutaj bo ma możliwość konfiguracji PPPoE. Chyba, że się mylę z tym wszystkim i ten dlink działa tylko dlatego, że też jest adsl (w sumie nie wiem nawet :D) :)

Odnośnik do komentarza

WAN musisz posiadać i nic więcej niesmiertelny p6361 może być ;-) (nie wiem jak azbest...) ew. p6363 + wymiana anten na mocniejsze

 

 

z tp linka masz odpowiednik tutaj: http://allegro.pl/router-dsl-tp-link-tl-wr941nd-ap-upc-vectra-2964-i3645087762.html

http://allegro.pl/tp-link-tl-wr941nd-router-wifi-upc-vectra-chello-i3693518296.html

 

 

naawet z jedna dodatkowa antena ;)

Odnośnik do komentarza

Od dzisiaj mam nowa umowe z Orange, ktora daje mi 40mb. Przyszedl monter, wszystko poinstalowal. Ja pozniej skonfigurowalem sobie liveboxa 3.0 i wszystko smiga. Ale...

 

 

Siec znajduje sie w domku jednorodzinnym. Wczesniej mialem wifi z neostrady po pentagramie (ktory robil za modem) i tp-link tl-wr740n (ktory robil za router). W tej chwili livebox robi za wszystko, ale na gorze zasieg jest slaby a predkosc po prostu tragiczna :/ Doszedlem do wniosku, ze sprobuje wylaczyc wifi w liveboxie i puscic sygnal wifi ze starego routera tp-linka. No i wszystko smiga, ale dupy niestety nie urywa :/ Jakosc oscyluje w granicach 40-50% a predkosc ktora pokazuje speedtest to 1-2mb :x (na dole, przy routerze w granicach 30mb).

 

 

Co sugerujecie? Jakis inny router?

Odnośnik do komentarza

ja bym zaczął od wymiany anteny w tym routerze, parametry techniczne nie wyglądają tak źle, moze na poczatek tak:

 

próbowałeś zmienic kanal na ktorym wifi pracujez tego tplinka ? hot spot z liveboxa wylaczyles ? moze pracuja na tym samym kanale

 

generalnie ile metrow od routera masz te 1-2mb ? przez cala chałupe ?

Odnośnik do komentarza

Pisz do mnie po Polsku :keke: ;)

 

jak zmienic kanal wifi? hot-spota (czyli jak rozumiem wifi) w liveboxie wylaczylem. Metrow to dokladnie nie wiem ile bedzie, ale to jest jedna kondygnacja w gore i jakies 1-2 pokoje w bok. Antene w tym tp-linku da sie wymienic? myslalem ze ona jest na stale?

Odnośnik do komentarza

zobacz czy możesz ją wykręcić :)

 

poszukaj w opcjach konfiguracji wifi (w instrukcji znajdziesz jak zalogowac sie do routera, byc moze da sie to zrobic tylko "po kablu") i potem szukasz pozycji

 

u mnie jest to w pentagramie pozycja "channel", domyślnie auto, sugeruję zmienić na 1 6 lub 11 i poobserwować jak się to zachowuje

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...