Skocz do zawartości

Rozdzielenie internetu


Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 miesiąc później...

Takie rozeznanie w temacie robię, może ktoś podrzucić jakiś pomysł ewentualnie wskaże kierunek ;)

 

Potrzebuję zrobić dwie niezależne od siebie sieci LAN na jednym łączu internetowym. Jedna ma być siecią firmową (A) a druga siecią ogólnodostępną dla klientów (B).

Cały problem polega na tym, żeby odseparować od siebie te dwie sieci. W szczególności aby klienci podłączeni do sieci B nie mieli żadnych szans dostać się do zasobów sieci A.

Sieć B ma służyć praktycznie tylko do przeglądania www i tyle. Natomiast w sieci A będą udostępnione drukarki, dyski itp bajery dlatego ważne jest odseparowanie jej zasobów.

 

Wiem, że można iść w stronę Mikrotik ale z tego co widzę jest to opcja dość droga a ja szukam czegoś taniego (o ile jest to w ogóle możliwe).

Odnośnik do komentarza

Niestety nie jest to takie proste ;) Dwa routery bez odpowiedniej konfiguracji niczego nie załatwiają bo można sobie swobodnie przeglądać drugą sieć. A do komputerów klientów nie mam dostępu bo ta sieć (B) ma działać na zasadzie hotspota a klienci to przypadkowe osoby.

 

Na razie jedynie sensowny pomysł jaki mi przyszedł do głowy to router z np. Tomato dla sieci B i zablokowanie przez iptables zakresu adresów z sieci A. Ale czy to wystarczy?

Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...

Czytajac w tygodniu cd-action, natknalem sie na taki sprzecik: http://tp-link.strefamarek.allegro.pl/tp-link-tl-wa860re.html

 

Dobre to? Mam w starym domu 'puste' miejsca, wiec byloby idealne. Chyba ze ktos moze polecic cos innego? Nie pamietam juz tych literek, wiec przy okazji zapytam - zadziala to z routerem wifi pod neostrada?

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...