Skocz do zawartości

Rozdzielenie internetu


Rekomendowane odpowiedzi

Mam problem z netem bezprzewodowym.

 

W mieszkaniu jest modem Scientific Atlanta, a do niego jest podpięty router Pentagram P6361. Ja mam kompa stacjonarnego i kartę ASUS PCE-N15 N11. Generalnie prędkość internetu jest dobra (nawet nie wiem dokładnie, 10Mb?). Ale od czasu do czasu u mnie na kompie spada dramatycznie. Zasięg wydaje się być OK, bo w zasobniku prawie zawsze pokazuje mi max. Router od kompa jest oddalony może o 6 metrów i dzieli go tylko jedna ściana. Dziewczyna, która mieszkała w tym pokoju i miała laptop mówiła, że u niej było wszystko OK. Pracowała przy tym samym biurku gdzie stoi mój komp. Macie jakieś pomysły skąd mogą się brać te spadki prędkości? Widzę to np. po uTorrencie, gdzie np. prędkość z 400kb/s spada nagle do 8kb/s albo po stronach internetowych, które ledwie się wczytują albo wcale. Najbardziej widoczne jest to na youtube, który non-stop się zacina.

Odnośnik do komentarza

Podłączę się do tematu.

 

Przymierzam się właśnie do zmiany kablówki. Obecnie mam Multimedię i w ich sprzęcie do internetu mam ograniczenie liczby urządzeń do 5 co staje się dość irytujące. Pytanie, jaki internet kablówkowy byście polecili bez tego irytującego ograniczenia?

Odnośnik do komentarza

Mam taki odbiornik na pendrive. Nazywa się huawei e398. Router tez ma wejscie usb.

Coś tam poczytałam - porobiłam i niby laptopy w domu łapią net :D

Co prawda prędkość na nich internetu jest różna, ale działa :D

no przy internecie mobilnym(a taki de facto masz) to predkosci sa zalezne od zasiegu sieci i obciazenia stacji nadawczej,

druga sprawa to zasieg wew. domu/mieszkania, oprocz Twojej komputery widza duzo innych sieci WiFi ?

 

 

 

Podłączę się do tematu.

 

Przymierzam się właśnie do zmiany kablówki. Obecnie mam Multimedię i w ich sprzęcie do internetu mam ograniczenie liczby urządzeń do 5 co staje się dość irytujące. Pytanie, jaki internet kablówkowy byście polecili bez tego irytującego ograniczenia?

Ja mam Vectre, technicznie ok, obsługowo dramat - sami potrafia zmienic warunki umowy, niby pierdola… drobna kwota, ale wkurwia

 

gdybym mial sie decydowac to raczej UPC. w Vectrze zadnego limitu nie mam, do ich sprzetu podlaczony mam swoj router i robie na nim co mi sie zywnie podoba.

tio, podpytaj sasiadow z czego korzystaja tak naprawde

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...