Skocz do zawartości

Rozdzielenie internetu


Rekomendowane odpowiedzi

Miewam (a coraz częściej mam) następujący problem:

 

Moja sieć składa się z Liveboxa (wyłączone wifi), do którego podłączony jest dekoder tv, i tylko dlatego jeszcze go (liveboxa) trzymam, oraz router Dlink GO-RT-150, który ma włączone wifi i dwa kable ze switcha.

 

Livebox (192.168.1.1) ma włączone DHCP (można w ogóle wyłączyć i ustawić na stałe?) z zakresem 192.168.1.10-50, ale to nie ma znaczenia wielkiego, bo pod niego podpięty jest tylko router (192.168.0.1) z zakresem DHCP 192.168.0.100-199, ale kilkoma adresami MAC przypisanymi na stałe.

 

I to zasadniczo się sprawdza, ale dwa odbiorniki, PC i telefon z androidem, czasem spotyka taka sytuacja:

RO4YTPP.png

 

Czyli pozycja druga, przydzielenie adresu IP 0.0.0.0, co skutkuje, że network manager pokazuje i zasięg, i połączenie z siecią, ale nic z tym nie da się zrobić (nie działa ani internet, ani sieć lokalna, więc nawet do konfiguracji routera nie mogę się z niego dostać).

 

Ktoś ma pomysł, dlaczego tak się dzieje? To problem konfiguracji, czy sprzętu?

Odnośnik do komentarza

To są akurat trzy, które są podłączone pod wireless (maksymalnie jest ich sześć: PC, mój laptop, dwa telefony, lapek teścia i komp szwagierki). Po kablu mam malinkę i czasem lapka (który ma też wifi, jak akurat nie siedzę w miejscu, gdzie wyciągnąłem kabel ;)).

 

Do wszystkich adresów mac używanych w domu mam reguły przydzielania IP, do tego 44:91:... też, i nie jest to 0.0.0.0. Nie jest też tak, że te feralne odbiorniki zawsze dostają same zera - czasem dostają przydzielone IP i jest ok, ale czasem jest jak na załączonym obrazku, i pomaga jedynie reset routera :/

 

Może spróbuję rezerwację przełożyć na dalszy zakres DHCP? Może serwer ma jakiś konflikt przy przydzielaniu, i dlatego daje same zera?

 

A może to dlatego, że akurat te dwa odbiorniki mają karty w standardzie N, a reszta B/G? :-k

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc później...
  • 2 tygodnie później...

Proszę o pomoc. Krok po kroczku, za rączkę proszę :P

Mam modem ADSL i mam router wifi. Chcę to połączyć, by komp ciągnął z kabla net, a laptop z WiFi. Jak i gdzie trzeba to skonfigurować?

Modem połączyłem kablem i urządzenia widzą to Wifi, ale nie łączą z netem.

 

Modem to Dlink, router z WiFi to Linksys. Kabelek od "telefonu" idzie do modemu. Z niego kabel do rutera. Z routera do kompa. Jak konfigurować oba sprzęty, żeby był net na kompie za pomocą kabla i w urządzeniach przez WiFi. Poczytałem tematy, w każdym piszą różnie, a ustawienia niestety nie działają.

Odnośnik do komentarza

Generalnie nie mam zielonego pojęcia :p

chciałem zrobić sieć wifi tymczasową, bo modem z wifi się poszedł jebać. Router posiada tylko wejście rj45. A do modemu wchodzi "normalny kabelek".

poczytałem i w modemie dhcp wyłączyłem.

pogrzebałem w ustawieniach routera i ustawiłem jak piszę w necie. nic, komp nie ma połączenia z netem. przez wifi też nic nie ma. Nie znam się tych wszystkich protokołach i itd.

Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Miewam (a coraz częściej mam) następujący problem:

 

Moja sieć składa się z Liveboxa (wyłączone wifi), do którego podłączony jest dekoder tv, i tylko dlatego jeszcze go (liveboxa) trzymam, oraz router Dlink GO-RT-150, który ma włączone wifi i dwa kable ze switcha.

 

Livebox (192.168.1.1) ma włączone DHCP (można w ogóle wyłączyć i ustawić na stałe?) z zakresem 192.168.1.10-50, ale to nie ma znaczenia wielkiego, bo pod niego podpięty jest tylko router (192.168.0.1) z zakresem DHCP 192.168.0.100-199, ale kilkoma adresami MAC przypisanymi na stałe.

 

I to zasadniczo się sprawdza, ale dwa odbiorniki, PC i telefon z androidem, czasem spotyka taka sytuacja:

RO4YTPP.png

 

Czyli pozycja druga, przydzielenie adresu IP 0.0.0.0, co skutkuje, że network manager pokazuje i zasięg, i połączenie z siecią, ale nic z tym nie da się zrobić (nie działa ani internet, ani sieć lokalna, więc nawet do konfiguracji routera nie mogę się z niego dostać).

 

Ktoś ma pomysł, dlaczego tak się dzieje? To problem konfiguracji, czy sprzętu?

 

Dlaczego tak się dzieje - nie odgadłem, ale problem rozwiązuje przypisanie stałego IP we właściwościach połączenia internetowego. Przyczyn szukać mi się nie chce, skoro działa ;)

 

To tak jakby ktoś miał podobny problem.

Odnośnik do komentarza
  • 3 miesiące później...

Pytanie laika w tym temacie:

mam lapka i chciałbym powiedzmy przez miesiąc mieć internet w nim. Nie będę miał dostępu do żadnych wifi i kabli. W grę wchodzi oczywiście jakiś przenośny. Da się jakoś to załatwić? ;)

Co muszę zakupić (za ile), żeby to działało? Podkreślam- interesuje mnie to max na miesiąc.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...