Skocz do zawartości

Siatkówka


yonack

Rekomendowane odpowiedzi

W Skrze Winiarski zagrać będzie mógł dopiero za dwa miesiące. 26-letni przyjmujący ostatnie trzy sezony spędził w Trentino.

 

Winiarski ze Skrą zdobywał mistrzostwo Polski i puchar Polski. We Włoszech wygrał mistrzostwo z Trentino, był też wicemistrzem kraju.

 

W ubiegłym sezonie jego drużyna wygrała siatkarską Ligę Mistrzów.

 

W 2006 r. został wicemistrzem świata z reprezentacją Polski.

 

:o mocne wzmocnienie Skry dla mnie najlepszym siatkarzem Polski

Odnośnik do komentarza

Od wielu miesięcy sie o tym mówiło ale przyznam szczerze, że nie za bardzo w to wierzyłem. Jednak transfer Juantoreny do Trentino chyba ułatwił decyzję o przenosinach Winiara do Bełchatowa.

Teraz dawać kogoś z dwójki Kurek/Murek na wypożyczenie do Częstochowy :keke:

Odnośnik do komentarza

Trochę się zdziwiłem, bo nic nie słyszałem o tym transferze. Ogromny plus dla działaczy i może w końcu takie wzmocnienie, które pozwoli coś osiągnąć w Europie ;) A Murka do Częstochowy? Przydałby wam się, ale nie wiem czy wasi działacze na to wpadną :keke: ;)

Odnośnik do komentarza

Jutrzejszym meczem z Francją (Polsat, 16:30) zaczynamy start w Mistrzostwach Europy. Patrząc na to, jak ułożyła nam sie drabinka oraz na to jak Polacy zagrali w Memoriale Wagnera można uznać, że brak awansu do półfinału będzie porażką, mimo poważnych osłabień (brak Wlazłego, Winiarskiego i Świderskiego). Wszystkie oczy skierowane będą na Bartka Kurka, który w ostatnich występach wręcz oczarował wszystkich znawców i sympatyków siatkówki. :) Zobaczymy jak poradzi sobie z jeszcze większą presją, choć w razie czego może zastąpić go Zibi Bartman co dużego wpływu na jakość naszej gry mieć nie będzie.

Oto kadra jaką powołał DC:

 

Rozgrywający: Paweł Zagumny, Paweł Woicki

Atakujący: Piotr Gruszka, Jakub Jarosz, Marcel Gromadowski

Przyjmujący: Bartosz Kurek, Michał Bąkiewicz, Michał Ruciak, Zbigniew Bartman

Środkowi: Daniel Pliński, Marcin Możdżonek, Piotr Nowakowski

Libero: Piotr Gacek, Krzysztof Ignaczak

 

Do turnieju można zgłosić 14 zawodników, jednak w protokole meczowym będzie miejsce tylko dla dwunastu. Na trybunach zapewne posiedzi Ignaczak i któryś z atakujących (Jarosz/Gromadowski).

Wszystkie mecze Polaków w otwartym Polsacie, reszta w PS i PSE.

 

:polska:

Odnośnik do komentarza

Wygrywamy z Francją 3:1. Pierwszy set wyglądał tragicznie. Brak przyjęcia i bloku, słaba zagrywka i porażka do 18. Później było już tylko lepiej, choć nadal potrafimy seryjnie zagrywać w siatkę... Powołanie Gruszki to jak na razie największy niewypał. Najlepsi w tym meczu byli Zagumny i Możdżonek. Niestety mamy poważny problem - ani Gruszka, ani Jarosz nie są w stanie zapewnić nam dużej ilości punktów. Dziś Jarosz dobrze zmienił Gruszkę, ale w meczach z lepszymi rywalami może się okazać, że jest on zbyt słabym zawodnikiem.

 

Jutro może być ciężko z Niemcami. I to nie dlatego, że mają oni dobrych siatkarzy a dlatego, że ich trenerem jest Raul Lozano. Z Turkami na koniec powinno pójść gładko, no chyba, że poniesie ich publika ;)

Odnośnik do komentarza

Bo ja wiem, Jarosz może się wcale nie okazać taki słaby.

 

Turkom to prędzej sędziowie pomogą niż publika ;)

 

BTW widzieliście nowe flagi Polski (francuska) i Francji (grecka)? :lol: Sama transmisja ch****a, jednak Polsat co by o nim nie powiedzieć, to moim zdaniem bardzo dobrze pokazuje mecze siatkówki.

Odnośnik do komentarza

No właśnie, realizator ciągle coś kombinował, ciężko się to oglądało. Dobry mecz, mam nadzieję że tyle wystarczy żeby uświadomić Castelaniemu że "doświadczenie" Gruszki nam punktów nie zapewni. Jarosz dzisiaj nieźle, ale to jeszcze nie ten poziom, jeszcze sezon dwa i będzie bardzo dobrym graczem. Dzisiaj świetnie Zagumny, Możdżonek i Kurek, mimo chwili słabości właściwie on trzymał nam atak. Na minus oczywiście Gruszka i troszkę Gacek, jeszcze widzę rezerwy w jego grze. Bardzo brakuje Winiarskiego, bo Bąkiewicz to super rezerwowy, ale tylko rezerwowy. Z lepszymi rywalami może sobie nie poradzić w ataku, a wtedy będzie nieciekawie. Ważne, pierwsze zwycięstwo powinno dodać chłopakom pewności no i będzie tylko lepiej :)

Odnośnik do komentarza

Nie no, Icon, chyba inne mecze oglądaliśmy, skoro chwalisz Zagumnego ;) Tyle niedociągniętych piłek, bądź też ogólnie fatalnie wystawionych, nie może się zdarzać na tym poziomie.

Ogólnie duży plus, że się chłopaki podnieśli po pierwszym, nie najlepszym secie. To, że Gruszka długo nie pogra, było prawie pewne już przed meczem. I to się zgadzam, że jest on największym niewypałem. Kurek miał słabsze chwile, ale ogólnie też na plus. Nie zagraliśmy rewelacyjnie, bo to Francuzi czasami robili sobie pod górkę. Póki co to wystarczy. Oby na jutro na Niemców również :polska:

Odnośnik do komentarza

Nie no, Icon, chyba inne mecze oglądaliśmy, skoro chwalisz Zagumnego ;) Tyle niedociągniętych piłek, bądź też ogólnie fatalnie wystawionych, nie może się zdarzać na tym poziomie.

Patrzę na to z innej perspektywy - tak fatalne przyjęcie jak w tym meczu, zdarza się naszej reprezentacji rzadko. Dlatego tym większy szacunek dla Pawła, że z tak źle odbieranych zagrywek potrafił coś zrobić.

Odnośnik do komentarza

Nie no, Icon, chyba inne mecze oglądaliśmy, skoro chwalisz Zagumnego ;) Tyle niedociągniętych piłek, bądź też ogólnie fatalnie wystawionych, nie może się zdarzać na tym poziomie.

Patrzę na to z innej perspektywy - tak fatalne przyjęcie jak w tym meczu, zdarza się naszej reprezentacji rzadko. Dlatego tym większy szacunek dla Pawła, że z tak źle odbieranych zagrywek potrafił coś zrobić.

 

Zagumny rozgrywał bardzo niedokładnie, nie pamiętam tak słabego meczu w jego wykonaniu pod względem technicznym. Na szczęście często gubił środkowych przeciwnika i nawet z niedokładniej piłki atakowaliśmy na pojedynczym lub bez bloku (Bąku lewą ręką :D )

Odnośnik do komentarza

No i mamy półfinał. :) Niestety mecze w II fazie już nie napawają tak optymizmem jak mecze z Francją czy Niemcami. Po raz kolejny Polacy pokazują, że nie są killerami, nie potrafią dobić przeciwnika gdy ten już przestaje wierzyć w zwycięstwo. Kurek został rozpracowany i zdobywanie punktów z lewego skrzydła nie przychodzi mu z taką łatwością. Dobrze, że Gruszka trzyma niezły poziom, oby tylko wytrzymał kondycyjnie ten turniej.

Ale patrząc z drugiej strony, awans do strefy medalowej w tym składzie jest dużym sukcesem :) Przy odrobinie szczęścia w półfinale możemy wylosować zespół z naszej grupy (imo Francja) i wtedy szanse na finał będą duże ;) Liczę, że dziś pograją więcej rezerwowi, z Bartmanem i Jaroszem na czele.

:polska:

Odnośnik do komentarza
dzisiaj mają grać rezerwowi. obawiam się, że może nam to wyjść na złe, gdyż taka długa przerwa podstawowych zawodników, mogą się wybić z .rytmu meczowego

 

A co zmienili zawód na piłkę nożna, że ma im się to zdarzyć :keke:, a na poważnie nie sądze, aby to był problem. Normalnie grają raz na tydzień i jakoś nie wychodzą z rytmu meczowego, nawet jestem skory powiedzieć, że im taki odpoczynek się przyda.

Odnośnik do komentarza

yes yes yes :jupi:

 

Dawid Murek wraca do AZSu Częstochowa :)

Dawid Murek odchodzi z Bełchatowa

 

Wielokrotny reprezentant Polski, uniwersalny zawodnik PGE Skry Bełchatów - Dawid Murek - postanowił przenieść się do AZSu Częstochowa!

 

Dawid Murek ekipę z Bełchatowa zasilił przed rokiem, stawiając sobie za cel zdobycie trzeciego w karierze mistrzostwa Polski. Plan został wypełniony - nowy przyjmujący "Akademików" wywalczył z naszą drużyną najcenniejsze krajowe trofeum, w znacznym stopniu przyczyniając się do sukcesu.

 

Dawida szczególnie zapamiętamy z pierwszej potyczki z Iskrą Odincowo, kiedy to wraz z Michałem Bąkiewiczem całkowicie przyćmili parę przyjmujących Giba-Abramov oraz z drugiej potyczki finałowej z Resovią Rzeszów, w której to został wybrany MVP spotkania.

 

skra.pl

Jedyną kwestią jest to czy został wypożyczony czy podpisał z nami normalny kontrakt. Powinno sie to wyjaśnić gdy pojawi się komunikat na oficjalnej stronie AZSu.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...