Skocz do zawartości

Siatkówka


yonack

Rekomendowane odpowiedzi

Ale w jakim celu? Przecież IMO to jest cień siatkarza sprzed kilku lat.

 

Może i cień, ale nie wiem czy ten cień przypadkiem nie jest lepszy od Bąka.

no, i pewnie dlatego prawie w każdym meczy Skry w pucharach (to co widziałem w PS) w zeszłym sezonie, widzieliśmy szybką zmianę Murka, na Bąkiewicza.

Odnośnik do komentarza

Zdecydowanie nie. Tragiczne przyjęcie, przeciętny atak, niezły serwis, ok jest doświadczony, ale może najpierw niech się upora z nadwagą... sezon w Skrze miał bardzo słaby, w końcu to Bąkiewicz ratował Skrze tyłek w LM w większości meczów. Poza tym IMO Bartman > Murek. Wolałbym żeby to on grał w 1. szóstce zamiast Kurka. Teraz tylko uważać za Zagumnego bo jak on złapie kontuzje to...

Tak btw. to będziemy na ME i w kwal. do MŚ grali szóstką z Ligi Światowej - Kurek/Bartman, Bąkiewicz, Możdżonek, Pliński, Gruszka/Jarosz, Zagumny i Ignaczak. Czyli w sumie tylko Zagumny i Pliński dołączą, no i ew. Gruszka.

Odnośnik do komentarza

Murek w formie > niezdyscyplinowany Bartman. No ale Dawid jest w dołku, a DC chce odmładzać kadrę, więc na kwalifikacje i ME pojedzie Kurek i Zibi jako przyjmujący z lepszym atakiem. W ostatnim meczu sparingowym z Bułgarią grał Bartman i to on jest bliżej 6. Guma, Jarosz/Gruszka, Ruciak, Bartman, Kadziu, Pliński i Gacek/Igła, tak moim zdaniem będzie wyglądac podstawowy skład.

Odnośnik do komentarza

Murek w formie > niezdyscyplinowany Bartman. No ale Dawid jest w dołku, a DC chce odmładzać kadrę, więc na kwalifikacje i ME pojedzie Kurek i Zibi jako przyjmujący z lepszym atakiem. W ostatnim meczu sparingowym z Bułgarią grał Bartman i to on jest bliżej 6. Guma, Jarosz/Gruszka, Ruciak, Bartman, Kadziu, Pliński i Gacek/Igła, tak moim zdaniem będzie wyglądac podstawowy skład.

 

Kadziewicz? Przecież on chyba na LŚ nie grał, miał beznadziejny sezon, więc mam nadzieję że tak nie będzie. IMO zdecydowanie Możdżonek powinien grać w 1. szóstce, bo miał świetny sezon no i chyba był najlepszym polskim graczem podczas LŚ (1. miejsce w blokach!). No właśnie, tyle że Murek nie jest w formie i mu do niej daleko, zresztą to jest rozwiązanie "na teraz", bo Murek przecież już jest stary i się raczej nie nadaje. Dlatego dla mnie Bartman>Murek i Ignaczak>Gacek, bo takie osoby z charakterem się przydadzą w polskiej reprezentacji.

Odnośnik do komentarza

Nie ma co wskrzeszać Murka, jego kolana nie pozwalają mu na grę na poziomie, do jakiego nas przyzwyczaił.

I także mam nadzieję, że to Bartman a nie Kurek będzie podstawowym przyjmującym. Ale i tak bardziej obawiam się o pozycję atakującego, bo nikt z trójki Jarosz/Gruszka/Gromadowski mnie nie przekonuje.

Odnośnik do komentarza

Kadziewicz i Możdżonek powinni walczyć o miejsce w składzie obok Plińskiego. Pierwsze mecze z Finlandią (Tampere) pokazały, że dobry rozgrywający jakim bez wątpienie jest Esko gubi Marcina jak chce, i nie jest on już tak skuteczny w bloku. A Łukasza wprowadziłbym do 6 tylko i wyłącznie jeżeli wrócił by do formy z MŚ 2006, czyli świetna zagrywka + różnorodny atak na środku.

 

Igła w tej edycji LŚ nie pokazał swojego 'charakteru'. Jako starszy, ograny zawodnik miał być ostoją drużyny, a zaprezentował się fatalnie. W meczach wyjazdowych (Brazylia, Wenezuela) lepiej BRONIĄCYM i przyjmującym był Kurek! Trzeba przyznac, że potem forma rosła, ale Gacek jest dużo pewniejszy i wprowadza spokój do drużyny.

 

Co do pozycji młota zgadzam się z Mario w 100%. W obliczu paskudnego urazu Świdra, Piotrek powinien zagrac na przyjęciu. O pozycje drugiego atakującego walczyc powinni Gromadowski i Jarosz, ze wskazaniem na tego pierwszego, a DC mógłby zaprosic do kadry Prygla, który jest ograny i ma za sobą bardzo dobry sezon w JW.

Odnośnik do komentarza

Aha, co do sytuacji na środku bloku. Kadziewicz owszem walczy, ale z Nowakowskim o to aby się załapać do kadry te turnieje. Sam Castellani mówił jakiś tydzień temu, że szanse ocenia w stosunku 60 do 40 dla Nowakowskiego. Pozycja Plińskiego i Możdżonka wydaje się niezaprzeczalna.

Odnośnik do komentarza

Mnie też żaden z atakujących nie przekonuje. Gruszka ma za słaby serwis i atak, Jarosz mi się bardzo podobał na LŚ, ale jest jeszcze strasznie niestabilny i trochę za niski jak na atakującego. Mam nadzieję że on "ogra się" w tym sezonie w Kędzierzynie i będziemy mieli niezłego atakującego. Zresztą to samo tyczy się Janeczka, jeśli tylko zacznie grać regularnie to ma szansę stać się na prawdę dobrym graczem.

Gruszka na przyjęcie? Odpada dla mnie. Prygiel miał świetny sezon? No nie wiem, bardziej podobała mi się gra Yudina w JW.

Odnośnik do komentarza

Prygiel grał całą rundę zasadniczą, trzymał grę w ataku. Dopiero po meczu z Sisleyem we Włoszech gdzie świetne zawody zagrali Yudin i Łomacz, Santilli zdecydował się zrobić podwójną zmianę 'na stałe' i tak zostało do końca sezonu. Niestety dla naszych młodych atakujących ten sezon może byc bardzo trudny, bo będą zmiennikami w swoich klubach. Żaliński, Konarski, Król będą oglądac poczynania odpowidnio Prygla, Szymańskiego i Rybaka. Jedynie Janeczek będzie szóstkowiczem. Oby miał taki sezon jak Gwardii Wrocław.

 

O szansach 60:40 dla Piotrka DC mówił chyba zaraz po ostatnim meczu z Finlandią w LŚ. Przez ten czas, po obserwacji zawodników trener mógł te szanse zmienic. Nowakowski był w tej edycji LŚ słaby, nieskuteczny w bloku, zdrapki w ataku (ale to może byc wina sypacza) i słabiutka, niestabilna zagrywka. Wierzę jednak, że dojdzie on do wysokiej formy i zagra na ME bo to aktualnie nasz największy talent o którego pytał już wielki Sisley.

Odnośnik do komentarza

Z wymienionej przez ciebie trójki to chyba Konarski jest w najgorszej sytuacji. Szymański gdy tylko będzie zdrowy nie powinien dawać powodów do tego aby go zmieniać. Osobiście największe nadzieje pokładam w Janku Królu, który pod wodzą Radka Panasa dostanie zapewne szanse na grę i myślę że je wykorzysta :) A Janeczek po prostu MUSI być wyróżniającym się atakującym w nadchodzącym sezonie, lepszej i możliwe że kolejnej szansy na udowodnienie swojego potencjału może już nie mieć...

Odnośnik do komentarza

Wagner obok Janeczka ma tylko jeszcze młodszego Mikołajczaka więc chcąc nie chcąc Bartek będzie grał. :) Król, który ostatnio na MŚJ zdobył 20 pkt przeciwko Rosji też w trakcie sezonu powinien wygryźć Rybaka. Prygiel - ulubieniec radomskiej publiczności i Jana Sucha wydaje się mieć pewne miejsce w składzie, choć z Suchem to nic nie wiadomo.

 

Pisząc o ich sytuacji chciałem pokazać fakt, że polskie klubu boją się stawiać na młodzież, ulegają pod presją wyniku. Jedyne zespoły inwestujące w młodzież to Politechnika (brak dobrego sponsora = brak znanych nazwisk) i Częstochowa, która od zarania dziejów szkoli młodych adeptów siatkówki, dlatego w poprzednim sezonie byłem ogromnie zadowolony gdy młodzież miażdżyła w LM.

Odnośnik do komentarza

Powołania na eliminacje do MŚ.

 

rozgrywający: Paweł Zagumny, Paweł Woicki,

 

atakujący: Jakub Jarosz, Piotr Gruszka,

 

środkowi: Daniel Pliński, Marcin Możdżonek, Łukasz Kadziewicz,

 

przyjmujący: Michał Bąkiewicz, Bartosz Kurek, Zbigniew Bartman, Michał Ruciak,

 

libero: Piotr Gacek.

 

Z reprezentacji( występującej w LŚ) wypadli :

Gromadowski - wg. mnie spisałby się lepiej niż Gruszka

Nowakowski - mam sympatię do Łukasza Kadziewicza, więc się nie wypowiadam ;)

Ignaczak - tutaj myślę, że trener popełnił wielki błąd Igła jaki jest każdy wie, ale broni takie piłki, które są poza zasięgiem Gacka

Łomacz - wg. mnie Paweł Woicki nie sprawdził się w LŚ i na powołanie zasłużył sobie Grzesiek.

Odnośnik do komentarza

No jest pare niespodzianek. Największa to raczej Woicki, który w LŚ był zdecydowanie w cieniu Łomacza. Co do Igły to jakoś się nie dziwię, miewał słabiutkie występy w LŚ i Castellani najwyraźniej uznał, że weźmie mniej efektownego, ale bardziej regularnego Gacka. Pewnie fakt, że Gato w poprzednim sezonie był podopiecznym DC też miał jakieś znaczenie (i tutaj trzeba dodać, że Ignaczak pożegnał się ze Skrą właśnie ze względu na Castellaniego, który go w drużynie nie chciał).

Nie ogarniam całkowicie tego przestawiania Gruszki na atak, już kiedyś były takie manewry i efekty nie były zbyt okazałe. Jedynie co Gruszka może wnieść do tej kadry to doświadczenie i na to chyba wszyscy liczą najbardziej...

Odnośnik do komentarza

Marcel nie jedzie ponieważ złapał na treningu jakąś drobną kontuzję i sztab woli nie ryzykować. Gacek jedzie za dzięki swojej regularności. której to nie posiada Igła. Powołanie Woickiego mnie zaskoczyło, myślę, że to dla niego ostatnia szansa, ale i tak całe eliminacje sypał będzie Guma.

 

Bardzo ciekawie prezentuję się para przyjmujących Bartman - Ruciak. W ostatnim meczu sparingowym z Bułgarią Ruciak zdobył 12 pkt i był najlepiej punktującym graczem w naszej ekipie. Widać, że może pokazać dobrą grę przy klasowym rozgrywającym.

Odnośnik do komentarza

Mysle, ze te eliminacje (i te wszystkie kontuzje) to najwieksza szansa dla Zibiego. Bedzie mial okazje pokazac swoja wartosc i udowodnic, ze jest klasowym zawodnikiem (bo papiery na granie ma niezłe i mam nadzieje, ze zaprocentuje doswiadczenie ze Swiatówki czy tez zeszlorocznej LM).

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...